ergonomika

Aizsāka lauma 

lauma
ergonomika
17.09.2005 21:13
Vai Latvijâ ir pieejami publicçti materiâli par datorvides ergonomiku?Man personigi interesç datorpeles paliktòa ergonomika un delnas locîtavas problemas, ilgstoði stradâjot ar datoru!
:-)
Re: ergonomika
17.09.2005 22:33
Esmu kaut kur inetaa publikaacijas redzeejusi. bet vot kur nepateikshu
Re: ergonomika
18.09.2005 12:07
Nopeerc jauno DEKO numuru, tur ir shis tas. Gan par augstumu, gan par attaalumiem utt. Peles paliktnjiem NAV nekaadu erbonomikas normu. Ar kaadu ertaak ar taadu arii straadaa. Ja visu dienu tikai peli chikaa nopeerc ar silikona spilvenu. Un delnas loceiitavas probleemas??? Cik stundas no vietas tad tu neatej no taad datorpeles? Darba likumaa neesi manijusi rindijnu, kur mineets, ka 1 stundas ietvaros 15minuutes ir jaavelta kustiibaam, staipiishanaas vingrojumiem, galvas parinkjoshanai utm.
lauma
Re: ergonomika
24.09.2005 18:19
Man jâraksta darbs par ðo tçmu, ta'dçï meklçju visu ko var!Katrâ ziòa paldies Mateus!
Re: ergonomika
24.09.2005 18:39
paskaties vai nav www.liis.lv
Îsti nezinu, bet kaut kur lasîju.
Varbût sveðâ studentu darbâ.
Man tâ rokas/plaukstas locîtavas problçma jau ir - kauliòð izspiedies un roka sâp.
Uztaisi aptauju forumieðiem. Te visi ir datorsçdçtâji.
Re: ergonomika
24.09.2005 20:51
nekaads kaulinjsh tur nespiezhas. Vismas viss ko esmu redzeejis ir aadas sabiezeejumi vietaa uz kuru balstas roka lietojot peli
zane
Re: ergonomika
25.09.2005 07:54
Man tas kauls jau ir izspiedies.
Esmu datormâcîbas lektore. Slodze ne pa jokam. Un viss pie datoriem.
Juris
Re: ergonomika
25.09.2005 09:04
Pameklçjot jau ðo to var atrast:
http://www.atlants.lv/index.php?w_id=148529
Par biroja iekârtojumu vispâr:
http://biznesam.lv/pages/11.php?ea_view=article&ea_object_id=44
http://www.a11.lv/LV2/ergonomika.htm (piedâvâts tiek arî îpaðs paliktnis delnas locîtavai)
Nedaudz par peles ergonomiku vispâr:
http://www.apollo.lv/portal/articles/32995
Re: ergonomika
25.09.2005 13:43
:/paklau... lai izspiestos kauls... nestaados priekshaa kam jaanotiek. 2 gadi bekaa mees bijaam vesels bars speciaalistus, kuriem klaareja to, ka rodas aadas sabiezeejumi kaa arii bija. Datormaaciibas lektore saki... tad jau Tev arii taapat kaa man sanaak katru dienu ~10h pavadiit pie datora, bet briivdienaas ~5h. Un zini... man shis sabiezeejums 2 gadu laika ir juutami samazinaajies kopsh lietoju peles paliktnjus ar geela spilventinju. Nekaadi kauli tur neizspiezhas...murgs kautkaads. Vieniigais ar kauliem saistiitais datorikjiem utm ir spondiloze spranda apviduu. Neko citu liidz shim pat dziredeejis par kauliem shajaa gadijumaa nebiuju.
rehabilitologs
Re: ergonomika
25.09.2005 16:12
Ir peles paliktas ar plaukstas atbalstu. Principâ cik zinu - parasti rehabilitâcijâ ðis lietas - kâ ergonomiska vide - ir nozîmîgas. Apmeklçjiet rehabilitologu.
Re: ergonomika
26.09.2005 14:14
Sho pashu teemu turpinot...
ir kaadam idejas, kur Latvijaa tirgo kreeslus, kuriem var reguleet jau atzveltnes un seezhas izliekumus? Bet varbuut kaads zin arii taadu lietu, kaa vietu, kur peec individuaala pasuutiijuma var izgatavot sev tiikamu un tieshi sev pielaagotu kreeslu?
zane
Re: ergonomika
26.09.2005 14:42
to Mateus
Slodze bieþi sanâk lielâka par Tevis nosaukto. Un runa ir par 4 gadiem ar ðâdu slodzi.
Manuprât bûtu labâk izsçdçt (iemçìinât) visus krçslus kaut cik pieklâjîgos veikalos. Diemþçl âdas krçsli nez kâpçc ir patîkamâki. Silta mugura. Mîksta sçdçðana.

Gudrinieki!!! Peles paliktnis ar silikona spilventi;nu man ir mâjâs, bet darbâ to paliktni nâktos pielîmçt pie rokas, lai pie katra studenta datora, labojot kïûdas, paliktnis bûtu lîdzi.
Re: ergonomika
26.09.2005 15:57
Pie katra studenta datora... kas taa par universitaati... un nu neticu, ka skolotaajai ir lielaaka slodze par datorikjiem, kuri reaali nopashii pie PC bez apstaajas =) Nevajag sevi taisiit par slimaaku nekaa ir, pie kam... atgaadinu par darba likumu, kuraa noteikts kaadaam jaabuut atpuutaam straadaajot ar PC (manus darbiniekus gan neapmierina fakts, ka pie taam 15 min stundaa atpuutai neietilpst kafija, smeekjeeshana, pljaapaashana utm, bet gan ka tiek pieprasiits tieshaam pastaipiities un izkusteeties utt).

Bet par to murgu it kaa Tev naaktos 10h dienaa to tik vien dariit kaa staigaat no viena PC pie otra un bez apstaajas kaut ko chikaat :DDD Vot kur taada sisteema tiktieshaam gribeetos zinaat...

Piedod, bet nepaarliecinaaji! Driiz Tev kauli saaks arii no papeezhiem aaraa augt ja taa skraidiisi apkaart ;)
zane
Re: ergonomika
26.09.2005 16:14
to mateus
atbildçju tev uz tavu mailu
Re: ergonomika
26.09.2005 16:27
Niko neesmu sanjeemis
Autors:

Jūsu e-pasta adrese:


Tēmas nosaukums:


Surogātziņu novēršana:
Lūdzu izrēķiniet vienkārso matemātisko izteiksmi un ieraksties atbildi tam paredzētajā laukā. Tas ir lai novērstu automatizēto rīku iespeju rakstit ziņas forumā
Izteiksme: kāds ir rezultāts, ja 13 pieskaita 16?
Ziņa: