Antidepr+alko?

Aizsāka aksis 

aksis
Antidepr+alko?
14.10.2005 13:57
Sveicinaati!

Sakat luudzu, kaa tur iisti ir ar tiem antidepresantiem un alkoholu? Dzirdeeju dazhaadus viedokljus - vienu, ka "dzeeru, nekas nebija", bet otru, ka "gribi sajukt praataa, lieto abus". Kaa tad tur iisti ir no kjiimijas skatoties - var vai nevar?
alko
Re: Antidepr+alko?
14.10.2005 14:07
Esmu lietojusi abus kopâ - ilgstoðu laiku. Sekas parâdîjâs daudzus mçneðus pçc tam. Kâdas sekas? Pssihiskas saslimðanas + invaliditâte.
aksis
Re: Antidepr+alko?
14.10.2005 14:10
A kas pa psih saslimshanaam? Arsteejamas vai traks ir un viss, neko vairs nedariit?
alko
Re: Antidepr+alko?
14.10.2005 14:15
Kâ lai to saka... No medicînas viedokïa mana diagnoze laikam skaitâs neârstçjama, bet pamazâm vairâku gadu laikâ esmu sâkusi iet uz normâlo pusi... Vismaz slimnîcâ neesmu nonâkusi jau daþus gadus, un bez zâlçm arî jau labu laiku iztieku; traka vairs nejûtos (kâ kâdreiz).

Nu, no manis tas prasîja arî lielu ieguldîjumu - nâcâs atteikties no alkohola pilnîgi.
aksis
Re: Antidepr+alko?
14.10.2005 14:20
Nu tad jau nav tik traki - esi arrsteejama. Es vienkaarsi saaku domaat, varbuut man jaaiet uz anoniimajiem, ja jaadzer antidepresnti..
Re: Antidepr+alko?
14.10.2005 14:21
Vajag lasît zâïu anotâcijas. Ar katrâm citâdi. Konkrçti xanax un anafril ar alkoholu nekonfliktç. Pârbaudîts@dakteris atïâva.
Pieïauju, ka ir psihiskas saslimðanas, kad alkoholu nedrîkst lietot kâ sugu.
alko
Re: Antidepr+alko?
14.10.2005 14:26
Manâ gadîjumâ sanâca atlabt, taèu pa ðo laiku nâcies sastapties ar lîdzîgâm bçdumâsâm kas atkal un atkal nonâk psihiatriskajâ, kam gadiem jâlieto zâles trîsreiz dienâ un tâs dienas paiet vairâk vai mazâk miglâ. Katrreiz atceros ka mani arî gaidîja lîdzîgs liktenis.

Ja teiktu, ka esmu ârstçjama, tas nozîmçtu ka vçl joprojâm staigâtu kâ zombis un lîdz mûþa galam skaitîtu ripas.
Paðai man nâcâs ieguldît pûles lai dzîvotu kâ normâls cilvçks.

Un kas tevi attur iet uz anonîmajiem? Ðòabîtis patîk?
aksis
Re: Antidepr+alko?
14.10.2005 14:29
Patik. :) bet man ir depresija, dakters teica, a kad kaut ko iedzer, palieku mierigs.
alko
Re: Antidepr+alko?
14.10.2005 14:37
Aksi, kad vçl nebiju sâkusi slimot (tâ nopietni - ar ârstçðanos slimnîcâs), dzîvoju ar gadiem ilgu depresiju.
Kad beidzot griezos pie daktera, man izrakstîja antidepresantus. Bet par manu alkohola lietoðanu aizmirsa pajautât. Un es neuzskatîju ka lietoju pâr mçru, lai dakterei to teiktu.
Tâ arî sâku lietot zâles ar alkoholu; sekas - kâ jau teicu - invaliditâte.

Ja kas, depresijai ari savi cçloòi. Nomâkt tâs nemiera sajûtas ar zâlçm un viss - muïíîgi. Paralçli der psihoterapijas. Vai tie paði anonîmie.
esmeralda
Re: Antidepr+alko?
14.10.2005 14:38
Manâm zâlçm rakstîts,ka nevar ar alko.Daktere paskaidroja,ka tad it kâ zudîs sasniegtais efekts.Nu vienreiz glâzi vîna gan atïâvos.Teica,ka ar laiku varçðu viesîbâs glâzi iemalkot.
Varbut kads arsts tagad pateiks, ka man nav taisniba, bet dzert alkaholu kopa ar antidep. butu mulkigi, jo alkahols ir depresants, depresiju izraisosh. A varbut es kludos
...
Re: Antidepr+alko?
14.10.2005 23:12
Muïíîgi ir, bet ja ïoti gribâs?
alko
Re: Antidepr+alko?
15.10.2005 18:24
Ja ïoti gribâs... Tagad ðâdâ situâcijâ bûtu izvçlçjusies nesâkt tos antidepresantus. Ðòabi turpinâtu lietot.

Ja grib sâkt lietot zâles, kaut kâ jârisina alkohola atkarîbas jautâjums.
...
Re: Antidepr+alko?
15.10.2005 18:57
Es to biju domâjusi,kâ saprâtîgu vîna glâzi svçtkos, nevis pusstopu pie vakariòâm
alko
Re: Antidepr+alko?
16.10.2005 13:50
Cilvçks kam pietiek ar saprâtîgu vîna glâzi svçtkos, manuprât nav alkoholatkarîgs, tad arî atkarîbas jautâjums nav jârisina.

Ja vien svçtki nav pârâk bieþi (piem 6-7 reiz nedçïâ).

Un ja atkarîba cilvçkam nav, tad viòð mierîgi var atteikties no savas vîna glâzes svçtku dienâ. Ja jau lieto zâles, kuras neiesaka kopâ ar alkoholu.

Ja ïoti gribâs...... Nu var pameklçt kâdu vîna aizstâjçju - mîïu sarunu vai gardu sulu.
...
Re: Antidepr+alko?
16.10.2005 15:24
Pirmajâ jautâjuma nav ne vârda par atkarîbu, bet gan par íîmisku saderîbu.
alko
Re: Antidepr+alko?
16.10.2005 15:44
Nu ja, neesmu íîmiíe. Man tikai pieredze ar lietõðanu (antidepr.+alk.) bija.

Un tavâ jautâjumâ bija : ja ïoti gribâs?

Ja ïoti kaut ko gribâs un grûti atteikties, tas laikam ir pieradums.
...
Re: Antidepr+alko?
16.10.2005 15:48
Kâdçï pieradums? Nu sagribâs pçkðni pie vakariòâm vînu. ATkarîba? Diez vai.
alko
Re: Antidepr+alko?
16.10.2005 16:00
Tad tas ir lîdzîgi kâ - sagribas pçkðòi saldçjumu; vai nopirkt tâs smukâs kurpes.

Ja nekas netraucç - lîdzekïi atïauj un veselîbas stâvoklis neaizliedz lietot ðo produktu, tad mçs parasti pçrkam ko gribam un viss.

Ja kaut kâdu apstâkïu dçï jâatturas...... Uzreiz jau tas nenozîmç ka atkarîba. Tâpat kâ - piemçram pierasts katru vakaru çst torti. Nu un pçkðòi saprotu , ka figûra neatïauj, bûtu jâatturas. Protams ka grûti. Bet ar laiku kaut kâ pierodu pie pârmaiòâm vakara rituâlâ.

Atkarîba laikam ir - ja nekâ nesanâk atturçties no konkrçtâ produkta, pat ja to prasa veselîbas stâvoklis u.tml.apsvçrumi.
...
Re: Antidepr+alko?
16.10.2005 16:12
Tad mums ir daþâdi uzskati par atkarîbu.
Ezitis miglaa
Re: Antidepr+alko?
16.10.2005 17:18
Es nedomaju, ka iedzert vinu pie vakarinam butu alkahola atkariba. Ja ta butu, tad manuprat izdzert paris glazes butu neiespejami, tad vajadzetu 2 pudeles.
Autors:

Jūsu e-pasta adrese:


Tēmas nosaukums:


Surogātziņu novēršana:
Lūdzu izrēķiniet vienkārso matemātisko izteiksmi un ieraksties atbildi tam paredzētajā laukā. Tas ir lai novērstu automatizēto rīku iespeju rakstit ziņas forumā
Izteiksme: kāds ir rezultāts, ja 1 pieskaita 15?
Ziņa: