Vai orâlais sekss ir droðs?

Aizsāka Gregs 

Gregs
Vai orâlais sekss ir droðs?
28.06.2004 00:16
Gribu parunât par vienu lietu, par ko esmu aizdomâjies un kas man neliek mieru. Neesmu monogâms vîrietis, man ir vairâkas draudzenes un laiku pa laikam satiekos ar kâdu no viòâm. Pieïauju domu, ka es arî viòâm neesmu vienîgais. Protams, seksa laikâ, gribâs sagâdât partnerei baudu un aplaimoju viòu orâli seksa laikâ. Un jautâjums ir tâds, uz kuru vçlçtos rast atbildi - vai es kâ vîrietis nevaru ar kaut ko inficçties nodarbojoties ar orâlo seksu? Un vai arî partnere mani nevar ar kaut ko inficçt, ja veic man orâlos glâstus? Gaidîðu atbildes gan no ârstiem - speciâlistiem, gan arî no Foruma dalîbnieku personîgâs pieredzes.
...
Re: Vai orâlais sekss ir droðs?
28.06.2004 11:20
Nav gan droðs.
sss
Re: Vai orâlais sekss ir droðs?
28.06.2004 11:37
Vari gan saíert nelabas lietas!
Gregs
Re: Vai orâlais sekss ir droðs?
28.06.2004 14:36
Nu ïoti jau nu nekonkrçtas atbildes.. Vai tomçr nevarçtu paskaidrot mazliet sîkâk? Kâdas kaites es varu saíert? Vai tas nozîmç, ka manâ gadîjumâ bûtu droðâk vispâr atturçties no orâlâ seksa partnerei?
pûka
Re: Vai orâlais sekss ir droðs?
28.06.2004 15:30
Ja neesi droðs par partneri, tad labâk neko tâdu nepiekopt. Cik zinu, atraut var gonoreju, herpes vîrusu un daudz ko citu. Risks vçl tikai palielinâs, ja ir cauri zobi vai kâdi gïotâdas bojâjumi, kur mikrobi viegli var iekïût. Starp citu - pirms orâlâ sex pat monogâmiem partneriem neiesaka tîrît zobus, jo var tikt traumçtas smaganas un iekïût infekcija.

Pârâk liels risks par îsiem baudas mirkïiem :)

Tu labâk no orâlâ veikðanas atsakies, bet partneres lai Tev taisa ar ''mçtelîti''.
ineshuks
Re: Vai orâlais sekss ir droðs?
28.06.2004 16:11
Fuu, minets ar prezervatiivu, vee...
pûka
Re: Vai orâlais sekss ir droðs?
28.06.2004 16:54
Ineshuk: bet prostitûtas tieði tâ arî dara :)
Manuprât, piekopt orâlo sex var un vajag tikai tad, ja attiecîbas ir monogâmas, citâdi var sabeigt veselîbu un saèakarçt nervus, domâjot, a ja nu ko saíçru :) dvçseles miers tomçr svarîgâks, vismaz man :)

Bet nu katrs lai dara kâ grib, brîva izvçle :)
jak
Re: Vai orâlais sekss ir droðs?
28.06.2004 19:57
Nu atrodi sev patstavigu meichu un pirms to darat-nomazgaajieties-un uz priekshu!Tad vismaz zinaasi ka vina negul vai Tu ar kaadu citu!Nevajag jau uzreiz attureeties!:)
Labâk neriskç gan, dabût var visâdas brînumu lietas, jo procesâ " piedalâs " visâdas íermeòa vielas - sperma, gïotas, siekalas...Tas viss var bût pilns ar infekcijâm.
jak
Re: Vai orâlais sekss ir droðs?
28.06.2004 21:20
tad varbut ateikties vispaar no seksa?un tml!
Jak, nu, nepârspîlç taèu ! Kâpçc jâiet otrâ galçjîbâ ? Viss ir skaisti un neviens neiesaka dzîvot bez seksa, taèu jâbût ïoti, ïoti uzmanîgam, tas viss, jâpadomâ par sevi, jo cits vairâk par tevi paðu nedomâs, tas ir fakts. Ja izvçlies seksu bez prezervatîviem, nebrînies, ja bûsi kaut ko noíçris. Tâs slimîbas tepat vien ir...
otto
Re: Vai orâlais sekss ir droðs?
28.06.2004 22:09
viòas visas izòemot AIDS ïoti labi ârstçjas
abc
Re: Vai orâlais sekss ir droðs?
28.06.2004 22:29
Tieshaam, ieejiet karstaa dushaa, nomazgaajaties ar ziepeem, pirms daraat 'TO'! AIDS taapat sakjersi - mazgaasies pirms seksa vai nee ;)
Gregs
Re: Vai orâlais sekss ir droðs?
28.06.2004 22:42
Tad iznâk, ka nomazgâjoties ar ziepçm, meitene visas slimîbas (ja tâdas ir, izòemot AIDu) pçc jûsu teiktâ, nomazgâ nost? Nu neuzskatiet taèu mani par tumsoòu. :)
pûka
Re: Vai orâlais sekss ir droðs?
29.06.2004 10:33
Otto: Tu kïûdies savâ komentârâ, ka izòemot AIDS visas slimîbas ârstçjas viegli. Piemçram herpi izârstçt nevar un panâkt ilgstoðu remisiju ir ïoti grûti.
Un vçl, ja ir kâda infekcija un sperma orâlâ sex laikâ nokïûst acîs, nu tad ir pavisam bçdîgi. Pati esmu redzçjusi tâdus gadîjumus.

Kâ jau teicu sex un orâlais sex ir pat ïoti ok, bet ar vienu pastâvîgu partneri. Ja grib laist ar vienu, otro, treðo, tad jâlieto gumija vai jârçíinâs ar risku :)
Kamene
Re: Vai orâlais sekss ir droðs?
29.06.2004 11:29
Pastâv uzskats, ka ar STS saslimst tikai izlaidîgi cilvçki, taèu tas nebût nav tâ. Pat ja tev ir tikai viena pastâvîga partnere, bet viòai bez tevis ir arî citi dzimumkontakti, arî tu esi pakïauts inficçðanâs riskam. Jo vairâk tev ir dzimumpartneru, turklât seksa laikâ netiek lietoti aizsarglîdzekïi, jo lielâka iespçja ir inficçties.

Orâlais sekss - vîrietis sievietei.
Orâlâ seksa laikâ jâuzmanâs, lai nebûtu atvçrtu rçtu, bojâjumu mutes dobumâ, menstruâcijas vai dzimumorgânu asiòoðanas. Bez ðiem faktoriem ðî seksa laikâ pastâv liela iespçja inficçties ar seksuâli transmisîvajâm slimîbâm. Lai to novçrstu, orâlâ seksa laikâ vajadzçtu lietot pârgrieztu nelubricçtu prezervatîvu vai starp lezbietçm populâro dental dam (apmçram 15 kvadrâtcentimetrus lielu lateksa kvadrâtu), jo tas, kaut arî paredzçts zobârstu vajadzîbâm, ir izturîgâks par prezervatîvu. Lietojot dental dam, jâuzmanâs, lai seksa laikâ tas nenoslîdçtu no partneres dzimumorgâniem.

Orâlais sekss - sieviete vîrietim.
Orâlâ seksa laikâ risks inficçties ar HIV ir minimâls, ja netiek pieïauta spermas izðïâkðanâs partnera mutç. Iespçja inficçties pieaug tad, ja mutes, lûpu vai mçles gïotâdâ ir plaisas vai èûlas. Kaut arî ðî seksa laikâ iespçja inficçties ar HIV ir neliela, pastâv paaugstinâts risks inficçties ar citâm seksuâli transmisîvajâm slimîbâm. Sievietei vîrietim pirms orâlâ seksa ir jâuzvelk prezervatîvs, tad orâlais sekss ir droðs.

Pirms orâlâ seksa nav ieteicams tîrît zobus, bet labâk izmantot mutes skaloðanas lîdzekïus.

Kaut arî vençriskajâm slimîbâm ir savi simptomi (izdalîjumi no dzimumorgâniem, sâpes urinçjot, èûliòas uz dzimumorgâniem, izsitumi uz âdas u.t.t.), tâs var noritçt arî bez simptomiem. Tâpçc cilvçks var inficçties, bet, neko par to nezinot, turpinât dzîvot normâlu dzimumdzîvi un inficçt citus partnerus.

Pietiekami droða seksa sastâvdaïa ir skûpstîðanâs. Lai gan HIV inficçto personu siekalâs atrodams HIV vîruss, riska inficçties nav, jo tâ koncentrâcija ir pârâk niecîga. Teorçtiski inficçðanâs iespçja pastâv franèu skûpsta jeb dziïâ skûpsta laikâ, taèu dzîvç ðâdi inficçðanâs gadîjumi nav konstatçti.

Lietojot tâ saucamâs seksa rotaïlietas, riska inficçties nav, ja tâs lieto individuâli. Risks rodas tad, ja tâs izmanto kopîgi. Vîrusa koncentrâcija inficçtas sievietes vaginâlajos izdalîjumos ir pietiekoða, lai inficçðanâs varçtu notikt arî ðâdâ veidâ. Izsargâties no inficçðanâs iespçjams lietojot prezervatîvus, kurus uzvelk uz vibratora. Ja prezervatîvu nelieto, pirms kâdu priekðmetu dot izmantot citai personai, tas rûpîgi jânomazgâ ar siltu ûdeni un ziepçm, pçc tam jânoskalo ar vâju kâlija permanganâta vai ûdeòraþa pârskâpes ðíîdumu.

DROÐÂ SEKSA ZELTA LIKUMS:

Izvairîties no kâdas personas organisma ðíidrumu - spermas vai asiòu iekïûðanas tavâ íermenî; rûpçties, lai tava organisma ðíidrumi neiekïûtu citas personas íermenî.
Arturozo
Re: Vai orâlais sekss ir droðs?
29.06.2004 15:25
Buutu veelams arii piemineet HCV t.i. Hepatiitu C, kas nemaz tik viegli neaarsteejaas un arii kurs to var taa briivi atlauties. (~10000Ls)
Es arî nepiekrîtu, ka sts ârstçjas ïoti labi...Tas taèu atstâj iespaidu uz veselîbu, man nav nospïauties ar ko es saslimstu ! Tâpat jau cilvçkiem ir grûtîbas tikt pie bçrna, vai tas nav pietiekami ?Tas, ka labi ârstçjas, nenozîmç, ka nevajag par sevi domât.
ehh
Re: Vai orâlais sekss ir droðs?
30.06.2004 19:39
es tagadaarsteeju STS... nu neko.. taada dziive.. un sliktaakais ka sakjeeru ar patstaaviigu partneri.. nekad neesmu kraapis un nekad neesmu paraxtiijies uz 1 nakts sakariem.. te nu bija!
otto
Re: Vai orâlais sekss ir droðs?
30.06.2004 20:15
tâ arî vajag, bûtu parakstîjies vismaz zinâtu par ko ciet
ehh
Re: Vai orâlais sekss ir droðs?
30.06.2004 21:31
otto otto... ka pasham kaadreiz nesanaak ka uzticiigaa sievinja reiz salaizz ar kaadu juurnieku un tevi aplipina ar kaadu dranjkji... tad tu taa nerunaatu :D tas tochna :D
otto
Re: Vai orâlais sekss ir droðs?
30.06.2004 21:43
piedod, tas tâds ârstu cinisms, mums visa dzîve saistâs ar citu bçdu stâstiem vienîgais, kas glabj - atrast tur ko " smieklîgu"
patiesîbâ jau tas ir riebîgi, bet dzîvç bieþi cieð tieði tie godîgie
Nîna
Re: Vai orâlais sekss ir droðs?
01.07.2004 09:20
Vai vîrietis, ja viòam uz mutes lûpu kaktiòa ir herpes èûliòa, laizot sievietes dzimumorgânus, ðî herpe pâriet uz sievietes dzimumorgâniem?
Vçlçtos zinât vai herpes vîruss ir viens, un vai tas izpauþâs pats tur kur tam patîk - vai nu uz lûpâm vai dzimumorgâniem, vai tie ir divi daþâdi vîrusa paveidi un tiem vienam ar otru nav nekâda sakara?
pûka
Re: Vai orâlais sekss ir droðs?
01.07.2004 09:57
Nîna:
Uz lûpas ir herpes simplex I tips, uz ìenitâlijâm ir II tips. Tie ir divi daþâdi tipi, bet vîrusu dzimta ta viena :))) Un cik esmu lasîjusi, tad var ðo te vîrusu tâdâ ceïâ kâ Tu rakstîji pârnest no vietas vietas uz otru, bet vai tas tur arî parâdîsies, ir atkarîgs no cilvçka imunitâtes.
Ne jau par velti ir uzsvçrts, ka sasmçrçjot herpes bojâjumu ar smçri, ir ïoti rûpîgi jânomazgâ rokas, nedrîkst skarties nekam klât, jo vîrusu var pârnest (tieði èûlu stadijâ) citur uz sejas, acîs. Esmu redzçjusi vîrusu infekcijas acîs, tas tieðâm ir ðausmîgi un tâ ir liela nelaime.

Iesaku Tev tâdâs situâcijâs no orâlâ atteikties, vai tad nevari izturçt daþas dienas, kamçr pâriet? Vot nesaprotu, kâpçc cilvjiem patîk tâ riskçt ar savu veselîbu?!
Nîna
Re: Vai orâlais sekss ir droðs?
01.07.2004 10:40
Bet, protams, pûka, ka tajâs dienâs kad ir recidîvs, par seksu vispâr aizmirstu. Loìiski. Visu laiku tikai domâju, kâ esmu pie tâ tikusi. Tad acîmrezot, bijis vainîgs partneris ar savu herpes pumpu uz lûpas..
kas to butu domajis ka oralais ir tik bistams, lidz shim es biju parliecinats ka nav problemu bet tagad laikam jasak domat biku savadak....
dura
Re: Vai orâlais sekss ir droðs?
15.07.2004 02:16
Kas taas par iyvirtiibaam - oraalais sex_ Fui cik tas ir riebiigi, vemt gribas jau iedomaajoties vien. Vai tieshaam sievietei sagaadaa tik lielu baudu, kad sperma nonaak mutee??? Tur tak jaavemj!

Es agraak domaaju, ka oraalais ir tikai sex filmaas, kur nav nekaadu robezhu, bet tas tad laikam ir norm paraadiiba, fui ku pretiigi. Bet tak nenodarbojas visi laulaatie paari ar praalo ... ta jau nekas laps nav.

Lai veicas!
Puuc
Re: Vai orâlais sekss ir droðs?
15.07.2004 09:22
durinj, cik tev gadinju? Vai nu paaraak daudz vai nu veel neesi sapratusi, kas tas oraalais sekss taads vispaar ir...
Ciekurins
Re: Vai orâlais sekss ir droðs?
15.07.2004 10:08
Durai pareizs niks ;)))
nu gan
Re: Vai orâlais sekss ir droðs?
15.07.2004 10:54
Nu nu, un kad vîrs no sievas nedabon kâroto, tad iet meitâs.
Autors:

Jūsu e-pasta adrese:


Tēmas nosaukums:


Surogātziņu novēršana:
Lūdzu izrēķiniet vienkārso matemātisko izteiksmi un ieraksties atbildi tam paredzētajā laukā. Tas ir lai novērstu automatizēto rīku iespeju rakstit ziņas forumā
Izteiksme: kāds ir rezultāts, ja 5 pieskaita 21?
Ziņa: