psihoterapijas maksa

Aizsāka zzzzzzz 

zinu
Re: psihoterapijas maksa
04.02.2007 21:45
Psihoterapeits pirncipaa intereseejas par klienta dziivi - par VISU dziivi: beerniibu, sapniem, ceriibaam, neveiksmeem, fantaazijaam (tai skaitaa visapsleeptaakajaam seksuaalajaam). TAI SKAITAA par naudu - cik cilveeks pelna, kaa teeree, vai uzkraaj, vai aiznemas, vai speej atdot, vai zin, cik ir makaa un cik uz konta, vai uztur kaadu, vai ir no kaada uztureets, vai izmaksaa, vai aizdod, vai seko cenaam, utt. Vai sanem algu atbilstosu savam darbam, vai juutas noveerteets/nenoveerteets/paarveerteets. Ja veerteejums (atalgojums) nav adekvaats, tad atskiriiba ir cik? Un ko klients ir dariijis, ar so atskiriibu? Un kaapeec neko?

Veel psihoterapeits mieriigi var pavaicaat - par ko tu maksaa savus 15Ls shodien? Lai veelreiz pastaastiitu, kaads Tavs prieksnieks/viirs/teevs cuuka? Vai tiesaam? Esi gatavs par to maksaat? Ja skaidri saproti, tad - labi, uz prieksu! Bet tas buus veelaak.

Psihoterapijaa nav jautaajumu, kas buutu TABU - kaa sabiedriibaa. (veel viena lieta, ar ko psihoterapija atskiras no draudziibas).

Bet no saakuma - psihoterapijas maksai ir jaabuut buutiskai klientam. Cilveekam, ejot uz terapiju, ir jaasaprot, ka tas ir nopietni. Un nauda ir viena no lietaam, kas paliidz klientam to saprast. Un tas ir iemesls, kaapeec maksa tiek noteikta atkariibaa no klienta attieksmes pret naudu - nevis, no ienaakumiem 1:10 bet - no taa, lai summa buutu buutiska. (piem, es straadaaju 3 stundas, lai vareetu samaksaat 1 terapijas sesiju - ir par ko padomaat... vai otraadi)

Bezmaksas terapijas (visaadi kriizu un soc. pal. centri) zemaa efektivitaate to apliecina - cilveeki neveertee to, kas ir bezmaksas. Pat, ja tas tiek atklaataa tekstaa izrunaats. Taapeec bezmaksas terapijas efektivitaate ir zema.
Pie reizes - gataviiba maksaat paraada veel vienu buutisku lietu - klienta motivaaciju. Ja ir - ir. Ja nav - nekaa...
Re: psihoterapijas maksa
04.02.2007 21:54
Zinu, par maksu tomçr nebûs taisnîba. Cilvçki, protams , ir daþâdi, bet, ja motivâcija ir samaksâtâ nauda- tâ nav nekâda motivâcija. Tas patiesîbâ nozîmç, ka savâ ziòâ tas ir piespiedu pasâkums. Un varbût beigâs sanâk tâ, domas turçsies pie izdotâs naudas nevis rosîsies pie problçmu cçloòiem?
Re: psihoterapijas maksa
04.02.2007 22:14
Ls20 tomeer motivee vairaak nekaa Ls2, tas nu ir fakts...
Re: psihoterapijas maksa
04.02.2007 22:23
oi kaa ienjirdzu par sho teemu.
zinu komentaars ljoti labi sasaucaas ar svaigaa gaisa paardeveeju - liiderisma akadeemijas teemu. izsecinam, ka iznjemot kliiniskus gadiijumus, arii tie pashi psihoterapeiti paardod svaigu gaisu...
zinu
Re: psihoterapijas maksa
04.02.2007 22:31
zemene: ar Tavu logiku nav veerts ciiniities...

gh: labi, vismaz, ka vareeji pasmieties. Bet reaali - psihoterapeiti paardod ljoti konkreetas lietas: savu laiku, savas zinaasanas, savu klaatbuutni, uzmaniibu. Protams, taa nav sverama maize vai skaitaami kiegeli, bet pavisam reaali - 1x nedeeljaa stundu dziivs, izgliitots, neveerteejoshs cilveeks tieshi un tikai Tev velta savu nedaliitu uzmaniibu, klausaas, iedziljinaas, meegina saprast, sajust, utt. Galu galaa - paliidzeet arii Tev saprast. Kad satiksi tiesaam labu terapeitu, tad - nevienaa briidii Tev neliksies, ka esi naudu izsviedis veejaa.
Re: psihoterapijas maksa
04.02.2007 22:42
Zinu, kas tad liek cînîties:-)))
Re: psihoterapijas maksa
04.02.2007 22:43
zinu, es skatos TV. cilveeki maksaa lielu naudu par to, ka kaads vinjus stundu klausaas, uzdod diezgan privaatus jautaajumus un beigaa pasaka, kaadeelj tev patiik mazas gaishmatainas meitenes/zeeni, kaadeelj tava sieva ir tavas maates kopija/pretstats vai kaadelj tu slapini biksees, kad atskan psrs himna...
es principaa par... tikai... vai pats to nevar apsmadzenjot, izanalizeet un izsecinaat?!
Re: psihoterapijas maksa
04.02.2007 22:47
Var, gh, un pie tam daudz labâk.
zinu
Re: psihoterapijas maksa
04.02.2007 22:50
gh:
protams, var arii pats, taa ir pat labaak. Un, galu galaa, neviens jau neko nespiez. vienkaarsi, ir lietas, kuras ar cita cilv. paliidziibu ir vieglaak izdariit. Un veel - paprasi jebkuram terapeitam un vins tev pateiks, ka vismaz 1/3 no cilveekiem pirmaja reizee saka kaut ko aptuveni taadu: "parasti es tieku galaa pats, bet shoreiz, skiet, bez paliidziibas no malas galaa netiksu".

zemene: mulkiiga (un lieka) ideja, ka kaut ko izdosies paskaidrot. :)
Re: psihoterapijas maksa
04.02.2007 22:55
arii piekriitu, ka var... protams, par sevi nevaram spriest objektiivi un briizhiem ir vajadziigs neieinteresets skats vai viedoklis no malas... kur to rast, taa ir katra individuaala dariishana...
mineeshu, bet man shkjiet ka savi 90% no lv psiichiatru pacientiem ir dazhaadu vecumu un rupju nomaaktas sievietes...
Re: psihoterapijas maksa
04.02.2007 22:58
greizs priekshstats par statistiku...
Re: psihoterapijas maksa
04.02.2007 23:01
...:)...kârtço reizi iezviedzu par ieprogrammçtajiem ïauþiem...pasihterapeitS palîdzçs...pats sev - pirmkârt...problemâtiskahjam rumpim pateiks - es nederçju, meklç citu...kâda atðíirîba starp ðiem un tantiòâm???
zinu
Re: psihoterapijas maksa
04.02.2007 23:02
par psihiatriem nezinu - liidz shim runa bij par psihoterapeitiem.
bet skiet, arii par psihiatriem nebuus taisniiba. kops LV 10-15 gadus ir paraadiijusies psihoterapija, galvenie psihiatru klienti tiesaam ir cilv. ar taada vai cita veida psihiskiem trauceejumiem, ne tikai ruupeem.
Par psihoterapeitiem - protams, sievietes ir vairaak, un protams, ka katrai ir kaada ruupe (laimiigie jau terapijaa neiet). Bet ne visas ir nomaaktas - iet taas, kuras meklee risinaajumu.
Re: psihoterapijas maksa
04.02.2007 23:03
zinu, ne jau visus var apmuïíot, fakts:)
Re: psihoterapijas maksa
04.02.2007 23:05
...bet gribas gan piecakarçt..:)...apcakarçtâ gaïas gabalu uz savas sviestmaizes...:)
zinu
Re: psihoterapijas maksa
04.02.2007 23:07
zemene, madcinics
atvainojos, bet man nedalec - par ko juus te? par kaadu cakareesanu?
Re: psihoterapijas maksa
04.02.2007 23:11
zinu

mellenei (tai, kura strawberry) shai jautaajumaa ir opoziicija opoziicijas peec, taa kaa neteeree speekus...

Vinjas praat psihoterapija radusies nevis kaa veids kaa meegjinaat paliidzeet, bet gan kaa veids kaa apchakareet....
zinu
Re: psihoterapijas maksa
04.02.2007 23:14
paldies, ,,, par zemeni/melleni zinu. Taapeec jau rakstu, ka nav veerts ciiniities ar z. logiku - preciizaak, taas neesamiibu... :)
Re: psihoterapijas maksa
04.02.2007 23:15
Komats vienmçr par mani visu labâk zina:-)))
Es tikai palaboðu- no veida, kâ palîdzçt, beigâs radies labs biznesa veids ar smadzeòu skaloðanu. Skaidrojums par naudas nozîmi terapijas procesâ jau ir manipulçðana ar cilvçka psihi.
Re: psihoterapijas maksa
04.02.2007 23:16
...psihoterapeits, pirmkâr, ir mazliet blçdîgs rumpîtis, kurð ar dziïdomîgu sejas izteiksmi mçìina iesmçrçt labticîgajam losim gaisu...otrkârt - visa ðî padarîðana ir uzbûvçta uz gauþi nestabila pamata - kkâdiem pieòçmumiem...pediòam ir iegalvots, ka viòu apspieþ, un ðis brçkdams cînâs par savâm mistisikajâm tiesîbâm...mazliet nestabilam savâ garâ rumpîtim tiek ieskaidrots - tavâm problçmâm vienîgâ panaceja ir psihoterapeits... un tâ kâ ðis rumpîtis ir atradinâjies patstâvîgi domât un rîkoties, viòð ar lielâko prieku pieòem visu, kas neliktu patstâvîgi kaut ko darît...:)
Re: psihoterapijas maksa
04.02.2007 23:17
Zinu, ar loìiku apveltîtie strîpâm dodas pie psihoterapeita:)
Re: psihoterapijas maksa
04.02.2007 23:19
zinu, bet nezinu, vai esi klients vai terapeits, bet jau tavs skaidrojums 21:45 rada neticîbu procesam.
Re: psihoterapijas maksa
04.02.2007 23:21
figeju no shitaa paariisha secinaajumiem...
Re: psihoterapijas maksa
04.02.2007 23:21
Komat, ej labâk bûdâ.
Re: psihoterapijas maksa
04.02.2007 23:22
...nepârtraukti ïauþiem drâtç galvas - iegâdâjies ðito brînumlîdzekli, liekie kilogrami pazudîs maomentâ..jums paðiem nekas nav jâdara - tikai jâpieslçdz vadiòð...norij ðo ðaibu - treknumu no sevis izdirsîsi, paliksi tieva, kâ Mosa...da ko tur..:)
Re: psihoterapijas maksa
04.02.2007 23:23
...es arî kaifoju no loðu ticîbas visiem sûdiem...:)
Re: psihoterapijas maksa
04.02.2007 23:23
strawberry

labaak ej pati ganiities savos miiljajos trako forumos, kur Tevi saprot...
Re: psihoterapijas maksa
04.02.2007 23:26
Komat, kâ tu zini, kur es ganos? Pie trakajiem jau nu nç. Un rejoðu suòu tur nav.



Edited 1 time(s). Last edit at 04.02.2007 23:27 by strawberry.
Re: psihoterapijas maksa
04.02.2007 23:26
Tiem, kas nezina.
"Zinu" staasta visu taisniibu par ps. t. ar lielo burtu, bet (kaa jau cilveeki) visi taadi nav. Es arii zinu.
Psihoterapijas saakumaa bija diezgan ilgstosha nopietna materiaalaa kriize. Mums ar ps.t. bija noruna. Varu - maksaaju, nevaru - nemaksaaju. Es sho izdeviibu tieshaam biju spiesta ne daudz, bet izmantot. Veelaak (netika prasiits), bet atdevu. Un arii ps.t. ir sava loma, ka saku pamazaam pelniit pietiekami, lai maksa ps.t. nebuutu slogs. Pie tam visu terapijas laiku netika njemta veeraa inflaacia t.i. taa arii makssaaju ls 5 !!! par viziiti visus gadus. Par cik tad jau bija zinaashanas par samaksas noziimi terapijaa (zinu ljoti labi izskaidroja, bet ne visi saprata), tad arii neuzmaacos. Kad pelniiju pavisam labi terapija kljuva aizvien retaaka (peec manas iniciatiivas/izjuutas), tad vairs nebija vajadziiga nemaz. Un ps.t. no sirds priecaajaas kopaa ar mani.
zinu
Re: psihoterapijas maksa
04.02.2007 23:28
zemene:
interesanti, vai uz shiis zemes ir kaut kas, kas radiitu tavu ticiibu procesam?
un veel jautaajums - ja jau Tu speej izdariit tik greizus secinaajumus, kaa paraadi, tad kaada jeega Tev ko skaidrot?

piemeeram apgalvojumu: "gataviiba maksaat paraada motivaaciju" zemene saprot: "motivaacija ir samaksaata naudaa", no kaa izsecina, ka "nauda ir samaksaata piespiedus" un peec tam izsecina, kaa pieraada sho greizo seicinaajumu keediite, ka rezultaataa psihoterapija nekam neder.
Autors:

Jūsu e-pasta adrese:


Tēmas nosaukums:


Surogātziņu novēršana:
Lūdzu izrēķiniet vienkārso matemātisko izteiksmi un ieraksties atbildi tam paredzētajā laukā. Tas ir lai novērstu automatizēto rīku iespeju rakstit ziņas forumā
Izteiksme: kāds ir rezultāts, ja 22 pieskaita 22?
Ziņa: