artroskopija

Aizsāka Zane Liepa 

Re: artroskopija
16.10.2015 13:39
Es jau par to vai noteipos pareizi,kaut kā tā fizioterapeite nevieš uzticību, bet varbūt manas iedomas. Vai tā var būt ja uzliek teipus nepareizi nenodara kādu ļaunumu kājai jeb teips vienkārši nepilda savu funkciju?
Re: artroskopija
16.10.2015 13:50
Zane, Tevī ir pārak daudz tāda specifiska aizdomīguma, tas jau velk uz citiem tarakāniem.

Kopumā fizioterapeiti mums ir labi, pameklē atsauces arī citos forumos, vienu Tev jau nosauca. Mēs taču nevaram izvēlēties Tavā vietā.
Re: artroskopija
16.10.2015 14:03
Es jau drošības pēc tomēr staigāju ar kruķiem jo bail par operēto kāju un par cik vēl otra puse sāka likt sevi manīt. Nu manam dakterim uzvārds sākas ar P. Atsauksmēs biju lasījusi ka esot labs, bet nu attieksme augstprātīga. Kurš tad tev kachenite tagad ir, kas filmiņu atsūtīja, ar kādu burtu sākas uzvārds :)), pie iepriekšējā negribēji vairs iet?

Man šodien 10 diena,izņēma diegus,tagad varētu uzlikt teipu, cerams ka nav par vēlu, tik kā tur ir ar tām izmaksām?



Edited 1 time(s). Last edit at 16.10.2015 14:10 by Zane Liepa.
Re: artroskopija
16.10.2015 14:20
Labāk 10 x nomērīt un tad griezt :)). Rīgā jau savādāk, ir izvēles iespējas, tur kur es esmu jāiet pie tāda kāds nu ir, negribās jau pa velti izmest naudu. Visi ietaupījumi aizgāja pa to periodu kamēr tiku līdz operācijai - zāles, zāles, zāles, fizioprocedūras, potes un viss tas bija pa tukšo. Kad ģimenes ārstei ieminējos ka varbūt tur menisks, viņa tik nikna palika uz mani. Pareizo virzienu norādīja neiroloģe un arī nosūtījumu uzrakstīja viņa.

Aizdomīga, ne kašķīga neesmu , vienkārši gribās tikt pie laba speciālista, kas redz problēmu un izdara savu darbu atbildīgi.
Re: artroskopija
16.10.2015 14:37
Nu jā, ja ir tāda pieredze, tad nav viegli. Ģ.ā. bieži "ārstē" cilvēkus, kur ir redzamas iedomu slimības, bet nenosūta, kur vajag, reālās problēmās, jo sistēma viņus pēc tam soda. Stulbi, bet, ja jau vietējās atsauksmes labas, tad ok, tikai viņai ir pienākums Tev izskaidrot lietas.
Re: artroskopija
16.10.2015 20:14
Nevienam cilvēkam jau negribās, ja iejaucās organismā ķirurģiski, bet lasot citu cilvēku stāstus, ka ar vingrošanu un muskuļu stiprināšanu ir novērsuši ceļgalu problēmas. Vai pie manas augstāk minētās kaites sāpes varētu novērst ar vingrošanu jeb operācija bija tomēr nepieciešama - kā dakteris teica, viņš nolīdzināja skrimsli.

Kad man sāka sāpēt celis, es jau ar veicu visādus vingrinājumus, bet tas uzlabojumu nedeva.

Kā lūdzu ar pietupšanos būs, kad sākās problēma nevarēju pietupties, tagad uz doto momentu ar ir kā ir, vai pietupties varēs? Biju aizgājusi līdz fizioterapeitam, neko daudz par vingrojumiem nepateica, bet teica, ka jāloka kāja, lai stiprinās augšstilbu muskulatūra.
Re: artroskopija
16.10.2015 21:32
Zane Liepa Rakstīja:
-------------------------------------------------------

> Kā lūdzu ar pietupšanos būs, kad sākās
> problēma nevarēju pietupties, tagad uz doto
> momentu ar ir kā ir, vai pietupties varēs? Biju
> aizgājusi līdz fizioterapeitam, neko daudz par
> vingrojumiem nepateica, bet teica, ka jāloka
> kāja, lai stiprinās augšstilbu muskulatūra.

Zane, lasi uzmanīgāk! Es jau rakstīju, ka kāju līdz galam nevarēsi salocīt kādu pusgadu. Tik ilgi arī nevarēsi pietupties. Tāpēc ir cītīgi jāvingro, lai pa to pusgadu operētajai kājai muskuļi nesamazinās un viss ātrāk sadzīst. Uzskatu, ka vingrošana ir pat svarīgāka par teipošanu, jo Tev ir jātrennējas, lai pēc gada neizrādītos, ka viena kāja ir pārpūlēta un sāp, bet otra- operēta, netrennēta, tāpēc tizla palikusi!

Jā, teips var ko pabojāt, ja to nepareizi uzliek. Ar teipošanu drīkst nodarboties tikai fizioterapeiti (ārsti), kas ir izgājuši speciālos teipošanas kursus. Ja Tava novada fizioterapeiti to nav mācījušies, tad viņi to nedrīkst darīt!

Kāpēc Tev fizioterapeite neparādīja vingrojumus?? Vrb, viņa ikdienā uz citām ķermeņa problēmām specializējas, tāpēc nemāk/ ir aizmirsusi, kā "ar ceļiem" jāstrādā? Jocīgi.
Re: artroskopija
16.10.2015 21:56
Zane Liepa Rakstīja:
-------------------------------------------------------
Nu manam
> dakterim uzvārds sākas ar P. Atsauksmēs biju
> lasījusi ka esot labs, bet nu attieksme
> augstprātīga. Kurš tad tev kachenite tagad ir,
> kas filmiņu atsūtīja, ar kādu burtu sākas
> uzvārds :)), pie iepriekšējā negribēji vairs
> iet?
>
> Man šodien 10 diena,izņēma diegus,tagad
> varētu uzlikt teipu, cerams ka nav par vēlu, tik
> kā tur ir ar tām izmaksām?
__________________________________
P. ir Tēvs, Dēls, vai Romāns? :) Man bija Guntis. Savam iepriekšējam Baltajam Stārķim es labprāt vecu tomātu uzdāvinātu.

Doki slimnīcās ir specializējušies uz konkrētām ķermeņa daļām un slimībām. Daži operē ceļus, dažiem vairāk ar rokām un pleciem ir darīšana, citi- ar gūžām strādā. Tagad reģistratūrā mani pierakstīja pie tāda dr., kas speciāli ārzemēs piemācījies par pēdu slimībām.

Nē, teipu nav par vēlu likt. Tikai vingrošana Tev ir SVARĪGĀKA. (Ko Tu uz teipošanu esi "ieciklējusies"? Tavā vietā teips nevingros un musīšus netrennēs.)



Edited 1 time(s). Last edit at 16.10.2015 21:58 by kachenite.
Re: artroskopija
17.10.2015 08:03
Neviens no dakteriem nav ieminējies, cik būtiska ir vingrošana, neviens nav ieminējies sakarā ar to, ka vajadzētu aiziet pie fizioterapeita. Viss, kas tiek ieteikts, tik ne pats svarīgākais.

Kā jau minēju, fizioterapeites ieteikums bija locīt kāju, lai stiprinās augšējie muskuļi, tas nu arī bija viss. Var jau saprast,viņiem jāpelna nauda, tāpēc ir ieinteresēti, lai tu nāktu vingrot tur, bet tā, tiec pati galā.

Izlasīju, pameklēju vingrojumus netā, jāpilda regulāri un sākšu pati ar sevi strādāt. Mani tik interesē kā ar riteņbraukšanu, man nu būs pagājusi otrā nedēļa, kad to varētu? Dakteris teica pēc mēneša, bet nepateica, cik ilgi var mīties, citur lasīju, ka apm. 3 nedēļā uz 15 min var pabraukties lēnā garā, tā jau nu gan būtu noderīga.
Vai tomēr šāda veida aktivitāti atlikt un veikt pēc 6 nedēļām?

Pirms tiku līdz operācijai biju pie vēl viena traumatologa, tad es prasīju, kā ar vingrošanu, tas teica, lai vingroju, kad tiku pie Rīgas daktera, tas atkal teica ka nav jēgas, abi dakteri, zini nu kuram ticēt :))



Edited 1 time(s). Last edit at 17.10.2015 17:49 by Zane Liepa.
Re: artroskopija
18.10.2015 11:40
Oho! Tu jau par riteņbraukšanu domā?? Es ~2 nedēļas pēc artroskopijas ne domāt nedomāju par tādu aktivitāti! Bet man bija ļoti ilgi piepampis, ilgāk, nekā tas citiem mēdzot būt.
Kad apmēram 5 mēneši pēc operācijas (vasaras sākums) uzkāpu uz riteņa, manam celim kaut kas nepatika, bija "peldoša" sajūta. Pāris dienas pabraucu un tajā gadā vairs riču nekustināju. Tomēr, tas ir individuāli jāskatās.

Rehabilitologa ieteikums: labāk esot mīties uz velotrenažiera, jo tur slodze minoties vienmērīgāka, nav visādu bedru, apmaļu, kas celi varētu samocīt. Ss.lv palietotu trenažieri var par kādām 30-50 naudiņām nopirkt (un vēlāk atkal pārdot). Cik saprotu, daļa no trenažieriem, kas SS.LV tirgojas, ir lietoti pēc visādām operācijām.
Cik ilgi vajag mīties- to es nezinu. Seko savām sajūtām!

Vēl: saistaudi dzīst apmēram gadu. Tas nozīmē, ka pēc jebkuras brūces, pat pēc sīkākā iegriezuma pirkstā, "labošanās" process šūnu līmenī turpinās arī tad, kad ārēji brūce jau it kā sadzijusi. Tas attiecas arī uz Tavu celi.



Edited 3 time(s). Last edit at 18.10.2015 12:23 by kachenite.
Re: artroskopija
18.10.2015 12:03
Nu, daži laikam iztiek vispār bez fizioterapeitiem un pēcāk staigā ar savām kājām...
Bet kā var izskatīties operētās kājas musīši pēc pusgada, ja kāja pusgadu līdz galam nav salokāma un vislaik sanāk tupties uz otras kājas? Viena kāja patizla, otra- pārpūlēta? Pamēģini pēc tam to netrennēto kāju dabūt normālā formā!
Re: artroskopija
19.10.2015 10:03
Man par laimi nav tik piepampis kā Tev.Bet nu nav tā ka neko nedaru, vingroju, kustinu. Gribās panākt, lai ar laiku varu pietupties un tā beikera cista uzūcas. Nu ar riteni varbūt nogaidīšu, bet pēc sajūtām liekas, ka būtu gatava kādas 10- 15 min pabraukt.
Varbūt vari pateikt pie kāda daktera Tu ej sakarā ar sāpošajām pēdām,.Man kolēģei ir muguras un pēdu problēma,varbūt lai aizbrauc pie šī daktera.



Edited 1 time(s). Last edit at 23.10.2015 10:55 by Zane Liepa.
Autors:

Jūsu e-pasta adrese:


Tēmas nosaukums:


Surogātziņu novēršana:
Lūdzu izrēķiniet vienkārso matemātisko izteiksmi un ieraksties atbildi tam paredzētajā laukā. Tas ir lai novērstu automatizēto rīku iespeju rakstit ziņas forumā
Izteiksme: kāds ir rezultāts, ja 16 pieskaita 1?
Ziņa: