Pretsāpju zāles

Aizsāka Zanduxxx 

Zanduxxx
Pretsāpju zāles
31.10.2017 13:59
Labdien!
Manam tēvam 78 gadi, plaušu vēzis, precīzāk- "Labās plaušas augšdaivas centrāla plakanšūnu bronhokarcinoma ar MTS procesu pleirā un kaulos", nu jau iespējams arī galvā, atzīta arī vēža intoksikācija. Ir stipras sāpes labajos sānos, kur metastāzes esot bojājušas ribas, pēc pat visniecīgākās ēšanas, spiež un sāp vēderā,Radikāla ārstēšana nenotiek, tikai pretsāpju līdzekļi: plāksteris Dolforin 100mg, DHC Continus 90mg, Dolmen, Paracetamol. Lieta tāda, ka šie medikamenti vairs īsti netiek galā ar sāpēm. Daktere ieteica DHC Continus 90mg dzert nevis kā teikts instrukcijā ne biežāk kā reizi 12 stundās, tas ir 2x dienā un instrukcijā teikts, ja iedzerts par daudz nekavējoties jādodas uz uzņemšanas nodaļu. Nezinu vai sagadīšanās, bet svētdien dzērām Continus 9:00 rītā, pēc tam 14: 30. Vakarpusē sākās dedzināšana un vemšanas reflekss, kaut arī neko neizvēma. Man galvenais jautājums ir vai tiešām DHC Continus drīkstu dot 3x dienā, ņemot vērā tēva vecumu, to, ka viņš ir sirds slimnieks un sver vairs tikai 38 kg. Būšu pateicīga par atbildi.
Re: Pretsāpju zāles
31.10.2017 15:27
Ir jau arī citi medikamenti, zvaniet ģ.ā., ka šīs vairs nelīdz. Viņš tagad noteikti ir ģ.ā. aprūpē.
Zanduxxx
Re: Pretsāpju zāles
31.10.2017 16:30
Nu ja, ka ģim.ārsta aprūpē. Tāpēc jau es saku ka ĢĀ teica DHC Continus dzert 3x dienā, kas ir pilnīgi pretēji tam kas rakstīts instrukcijā, tur teikts, ka kategoriski aizliegts pārdozēt. Maksimālā dienas deva ir 240 mg, bet ja man jādod 3x , tad tas jau ir 270 mg, pie tam ar tik mazu intervālu kā 6 stundas. Godīgi sakot es baidos.
Re: Pretsāpju zāles
31.10.2017 16:36
Ģ.ā. vajadzētu zināt citas alternatīvas, ko lieto paliatīvās aprūpes nodaļās.

Viņš nekādus citus medikamentus nesaņem? Dažkārt labākam efektam narkotiskos pretsāpju līdzekļus kombinē ar antidepresantiem, ar benzodiazepīniem.
Zanuxxx
Re: Pretsāpju zāles
31.10.2017 18:40
Tētis neatrodas paliatīvās aprūpes nodaļā bet mājās. Daktere teica, ka pēc Dolforin 100 mg plākstera nākamais solis esot morfijs, bet tam esot īslaicīgs efekts. Papildus sānu sāpēm ir arī spiešanas sajūta vēderā un sāpes labajā paribē pēc ēšanas. Jau tā nedodu viņam neko smagu, taču tās sajūtas rodas pat apēdot šķidru mannā putriņu. Tētis sāk jautāt kas viņam par kaiti, jo to ka viņam ir vēzis, pie tam tik smagā formā, ka neviens viņu vairs neārstē, neesmu viņam, protams, teikusi. Šovakar skatās uz mani un saka, ka ģimenes ārste lai nāk vēlreiz un apskata kas man tur īsti ir. Varbūt vajagot taisīt magnētisko rezonansi lai uzzinātu kas par lietu, kāpēc nekļūst labāk. Es nezinu ko atbildēt, kā iziet no situācijas. Teicu, ka jau taisījām CT krūšu kurvim un Sauriešos bronhoskopiju un tur uzrādās veidojums (nevis vēzis ar metastāzēm), kam daktere izrakstīja hormonu zāles. Saprotu, ka viņš man netic. Loģiski. Mani nepamet tā drausmīgā sajūta, ka viņam laikam liekas ka neviens neko nedara, tai skaitā es, lai noteiktu viņa slimību, kaut gan viss jau ir skaidrs, es vienkārši nevaru viņam pateikt visu taisnību, es nespēju. Vēl jo vairāk tāpēc, ka bez šīs augstāk minētās diagnozes viņam ir šādas kaites :

Labās plaušas augšdaivas centrāla plakanšūnu bronhokarcinoma ar MTS procesu pleirā un kaulos.
Stāvoklis pēc CA larings audzēja operācijas ar traheostomu.
Stāvoklis pēc kombinētas terapijas prostatas CA dēļ.
Koronāra sirds slimība.
Mirdzaritmijas persistējoša forma.
Hroniska sirds mazspēja.
Primāra arteriāla hipertensija.
Intoksikācija.

Nu kādu taisnību es varu pateikt cilvēkam šādā stāvoklī! Esmu tik neapskaužamā situācija, ka tiešām nezinu ko iesākt, ko teikt un kā skatīties acīs tēvam, kurš manī meklē cerību uz izveseļošanos, ja ārsti gan LOC, gan Sauriešos, gan ģim.ārsts saka, ka tas ir tikai laika jautājums un jāgaida kad tas vienkārši beigsies.
Re: Pretsāpju zāles
31.10.2017 20:55
Es saprotu, ka mājās, bet paliatīvās shēmas taču ģ.ā. zina. Tā varētu būt, kā viņa saka, ka morfijs ir nākamais solis, bet tad tas ir jāsper, manuprāt.
Re: Pretsāpju zāles
31.10.2017 21:30
Un Jums pašai ļoti noderētu līdzcilvēku atbalsts, lai Jūs varētu pieņemt pareizos lēmumus un arī spētu atbalstīt slimo tuvinieku.

Kāds vēl taču zina, kā Jums klājas, nevajag baidīties lūgt atbalstu.
Zanuxxx
Re: Pretsāpju zāles
01.11.2017 16:18
Biju pie ĢĀ. Uzrakstīja tētim tabletes Vendal retard 60 mg, bet jādod esot pa 1/2 tbl.. Iedeva arī morfija ampulas, jo sākumā teicu, ka pati protu potēt. Kad sākām runāt vairāk, teica, ka ampulas iedos un ja galīgi tabletes nelīdz, varot potēt, taču ņemot vērā tēta svaru un stāvokli, tās varot apstādināt sirdi. Nu kā es pēc tādiem vārdiem vairs pati viņam varēšu iešpricēt. Tāpat pateica, ka ja galīgi slikti, tad varot saukt ātros, bet tie arī potēšot morfiju un visticamāk apstādināšot sirdi. Spiešanai vēderā un vemšanai nerakstīja neko. 14;30 iedevu pustableti Vendal, tagad joprojām īsti jēgu neredzu. Tikko iedevu Dolmen veselu tableti.
Re: Pretsāpju zāles
01.11.2017 17:58
Es neapskaužu tuvinieku šādā situācijā. Faktiski viņa organisms jau ir savu darbību beidzis, nespējīgs cīnīties, varat mēģināt mazāk, ne veselu ampulu, viņam ir tikai jānoņem sāpes.
Zanuxxx
Re: Pretsāpju zāles
01.11.2017 19:18
Mēģināšu dot veselu Vendal tableti rīt. Līdz tam mēģināsim ar zāļu čupu, kuras mums ir. Smagākais, ka viņš nav nemaņā vai pastāvīgā miegā. Viņš ir pie pilnas saprašanas un to poti... nezinu, es nespēju par to pagaidām domāt. Ja nu īsti būsim bezizejā...
Re: Pretsāpju zāles
06.11.2017 21:38
Domāju,ka nevajag mocīt cilvēku. Pie tāda stāvokļa tabletes ir tikai sirdsapziņas nomierināšanai. Vajag injekcijas.
Var palūgt poliklīnikas māsiņu injicēt un apmācīt.
Lai veiksme un spēks.
Zanuxxx
Re: Pretsāpju zāles
08.11.2017 16:09
Nezinu kāpēc, bet pēdējā laikā tēvs ir kļuvis dīvains. Tāda sajūta, ka viņš speciāli cenšas darīt pretēji tam, ko viņam saka. Saka ka nekas no manis gatavotā ēdiena viņam negaršo, bet pats ēd. Izskatās tāds kā neapmierināts kā dusmīgs. Vai tas var būt no morfija tabletes, kuru pa pusītei diennaktī viņš lieto?
Re: Pretsāpju zāles
08.11.2017 18:16
Nezinu, vai tas ir viss, bet Jums nav izrunātas lietas, un viņš, iespējams, nojauš. Cilvēki bieži saprot, kas ar viņiem notiek.
Zanuxxx
Re: Pretsāpju zāles
12.11.2017 17:52
Tētim maijā un jūnijā tika potētas pretērču vakcīnas. Vai tas kaut kā varēja ietekmēt audzēja straujāku progresēšanu? Tobrīd neviens nezināja, ka viņam ir plaušu vēzis un arī nekādu sūdzību nebija.
Re: Pretsāpju zāles
13.11.2017 09:23
Manā sapratnē pēc katras vakcīnas organisma imūnsistēma tiek aktivizēta.
Par dusmīgo tēvu.
Varbūt viņš to dara speciāli (instinktīvi). Lai viņa aiziešana nebūtu tik sāpīga.
Lai cerība un miers.
Zanuxxx
Re: Pretsāpju zāles
14.11.2017 14:48
Neko nesaprotu. Tēvam devu 1/2 tbl Vendal morfija tableti reizi 24 stundās, tad 3x dienā DHC Continus 90 mg (kuru jau tā drīkst dot tikai reizi 12 stundās), tad pa vidu vēl kādas 2 Dolmen 25 mg tabletes+ Dolforin plāksteris 100mg visu laiku tiek līmēts. Pagājušā nedēļā dakterei teicu, ka viņam sāp un papildus stipraajām recepšu zālēm dodu arī Dolmenu, viņš to dzer arī naktī kad sāk sāpēt. Daktere atbildējaa, ka nevarot būt ka ar recepšu zālēm viņa svaram 38 kg nepietiekot, iespējams tas esot tikai ieradums dzert papildus Dolmenu. Lai viņm tā vietā dodot Paracetamolu. Kad teicu, ka Paracetamolu jau devu, bet tas viņam vispār nepalīdzēja, tā ka nācās dot vien Dolmenu. Daktere uz to atbildēja, k esot nostrādājis psiholoģiskais moments un tētis, izdzirdot, ka tiks dots Paracetamols jau sevi noskaņojot uz domu, ka tas ir par vāju un tādēļ nepalīdzēs. Tagad jau 2 dienas dodu Vendal 1/2 tbl rītā un 1/2 tbl vakarā+ vēl visas iepriekšminētās zāles, arī Dolmenu pa nakti 1 nodzer un dienā, neskatoties uz to, ka Vendal saņem 60mg diennaktī, sūdzas par sāpēm. Atšķirībā no dakteres, nedomāju, ka viņš tēlo. Vai drīkst dot Vendal lielāku devu, ja šī nepalīdz? Jautāju tāpēc, lai nebūtu jāsaskaras ar pārdozēšanas šausmām-vemšanu, kaut kādām iekšējām asiņošanām vai vēl kādām šausmām.
Re: Pretsāpju zāles
14.11.2017 15:40
Ārste jau neteica, ka viņš tēlo.

Psiholoģiski tā var noskaņoties. Manuprāt, viņš ir lielā stresā, un es jau iepriekš ieteicu benzodiazepīnus. Man nav sevišķi liela pieredze onkoloģijā, bet, mācoties medicīnu, pa vasarām kopu onkoloģijas pacientus + mana mamma bija onkoloģijas māsa. Ir jāņem vērā cilvēka stresa līmenis, kas tagad ir augsts. Viņš noteikti visu saprot, bet Jūs par viņa slimību nerunājat.

Pēc manas pieredzes mazāk sāp pacientiem, ap kuriem ir tuvinieki, kas ar viņiem runā, un tiem, kas zina savu situāciju un ir to pieņēmuši.

Psihe var būt stiprāka par pretsāpju zālēm, ja cilvēks iekšēji ir dziļā izmisumā.
Zanuxxx
Re: Pretsāpju zāles
14.11.2017 17:53
Nu stipri šaubos, ka ja es pateikšu, ka viņam ir vēzis ar metastāzēm kaulos, no kā viņam tās sāpes kļūst arvien neciešamākas, ka tad viņam beigsies stress, mazināsies izmisums un viņam kļūs labāk. Par viņa slimību tiešām nerunāju, taču blakus esmu visu laiku un par komunikāciju nevaram sūdzēties, viņš viens nav nemaz. Pieļauju, ka cilvēkam, kuram vēzi atklāj pirmoreiz mūžā un viņam vēl nav šīs briesmīgās pieredzes, tā pateikšana ir savādāka un viņš vēl daudz ko nezin. Kā var mazināties stress, ja cilvēks jau 3 reizi savā dzīvē atkal saskarsies ar ļaundabīgu audzēju? Jautājums šoreiz manuprāt nav par emocionālo pusi, cik par fiziskām sāpēm, kuras cilvēks reāli cieš un zāļu devām, kādas viņam var dot, lai viņš nesāktu no tām manā acu priekšā mocīties ar kādām šausmīgām blakusparādībām. Brīžos kad viņam sāp mazāk, viņš izskatās normāli un uz emocionālā fona vien zāles neprasa, es no malas pilnīgi redzu, kad atsākas sāpes, tad arī prasa tās zāles. Nesaprotu, kas tas par morfiju, ja tik vājam (svara ziņā) cilvēkam 60 mg diennaktī nepalīdz. Agrāk dzirdēju, ka ja dod morfiju, tad cilvēkam sāpes pāriet un papildus nekādu zāļu čupa nav jādzer. Tāpēc arī neko nesaprotu. Pēc dakteres vārdiem sanāk, ja morfija tabletes nelīdz, dodiet Paracetamolu, lai viņš domā ka sāpju zāles. Nu kā tad to lai nosauc kā par tēlošanu viņas izpratnē?
Zanduxx
Re: Pretsāpju zāles
14.11.2017 17:56
Un vēl, tas atkarīgs no cilvēka, ne visi šo situāciju arī ir gatavi pieņemt un samierināties, līdz ar to situācija var tikai pasliktināties. Ne katrs var mierīgi runāt par to, ka viņam ir vēzis un viss ok.
Re: Pretsāpju zāles
14.11.2017 20:37
Tur drusku citādi tās lietas notiek. Nevajag slēpt no paša sākuma. Par tēlošanu -- medicīnā ir termins, ko sauc par placebo -- zāles var darboties, ja pacients vienkārši tic, ka viņam dod viņa ierastās zāles. Tāpat var būt tā, ka neiedarbojas zāles, kurām viņš netic.

Emocionālā puse ir ļoti saistīta ar sāpēm. Esmu to redzējusi desmitām reižu.

Tas, ka esat blakus, nenozīmē, ka viņu negrauž neziņa.

Es varu pateikt tikai vispārējos principus, protams, ka katrs cilvēks ir citāds.
moljers
Re: Pretsāpju zāles
15.11.2017 15:02
no cik lielas Vendal tabletes 1/2 ?
Zanduxx
Re: Pretsāpju zāles
15.11.2017 15:28
Vendal vesela tablete viņam ir 60 mg, to tagad dodu pa pusei ik pēc 12 stundām.
moljers
Re: Pretsāpju zāles
15.11.2017 18:37
tā nav liela deva, palieliniet
dodiet 2/3, ja nav pietiekoši, tad veselu tab., ja vēl nepietiek 100 mg 2 x dienā
Zanduxxx
Re: Pretsāpju zāles
18.11.2017 23:32
Šis ir pats skumjākais 18.novembris manā dzīvē. Man šķiet, ka tētis iegājis aiziešanas stadijā. Vakar nogulēja visu dienu, tikai ieēda un izdzēra zāles. Šodien bija pavisam briesmīgi. Pusdienlaikā sākās nenormāla caureja, 5 pamperi pilni, visi dvieļi bija saslaucīti tīrot, tad izvēma kaut kādu dzeltenu šķidrumu. No rīta paēda mannā putru, auksto gaļiņu, vakarā dažas karotītes mannā putras, bet uzreiz izskrēja cauri. Nerunā vispār. Vai nu guļ vai virpina rokās segas maliņu un kaut kur skatās. Zāles rītā idzēra, pusdienlaikā iemāniju tikai Dolmenu un No Špa tabletes. Vakarā nav dzēris un arī nedzer nevienu tableti. Uz manu teikto praktiski nereaģē. Ieslīdzis apātijā un tikai virpina segas malu. Runāju ar viņu visu laiku, ka dzersim zālītes lai nesāp, neko nesaka. Vienā momentā jautāju vai sāni nesāp, pakratīja galvu ka nesāpot. Arī nedzer neko, cik ar mazo karotīti ieleju mutītē, tad gan norij. Nesaprotu, vai tiešām viņam nesāp, ka neprasa zāles, parasti viņam visu laiku sāpēja. Esmu izmisusi, nedzeram arī sirds un asinsspiediena zāles, kaut gan tam laikam vairs nav lielas nozīmes. Sēžu pie viņa un skatos bezspēcībā, kā cilvēks dziest. Nezinu ko iesākt.
iii
Re: Pretsāpju zāles
19.11.2017 00:23
Neko Jūs vairs nevarat iesākt, tāda ir dzīve un tas ir jāpieņem kaut gan ir grūti. Bet ir jāsamierinās un galvenais- jāskatās uz priekšu.
pusmedicīna
Re: Pretsāpju zāles
19.11.2017 10:43
Es arī esmu izgājusi cauri līdzīgam stāstam,kā tēmas autore.Atšķirības bija aizgājēja diagnozē un apstāklī,ka aizgājējs pats saprata,kāds ceļš priekšā.Bet tāpat bija neziņa,kāādas zāles gan vēēl varētu nopirkt,kādam specālistam vēēl atrādīt.Jo likās,kā tā var būt,ka cilvēku,kuru tik ļooti mīlu,un daru visu iespējamo,nevar izārstēt.Bet tad es sapratu,ka zāles pret nemirstību nopirkt nevar.
Pēc tuvinieka aiziešanas kļūs vieglāk,lai cik dīvaini tas neskanētu.Arī jums novēlu pieņemt šo faktu.Jo jūs būsiet darījusi visu,ko tajā brīdī varējāt.
Re: Pretsāpju zāles
20.11.2017 14:56
pusmedicīna Rakstīja:
-------------------------------------------------------
> Es arī esmu izgājusi cauri līdzīgam
> stāstam,kā tēmas autore.Atšķirības bija
> aizgājēja diagnozē un apstāklī,ka aizgājējs
> pats saprata,kāds ceļš priekšā.Bet tāpat
> bija neziņa,kāādas zāles gan vēēl varētu
> nopirkt,kādam specālistam vēēl atrādīt.Jo
> likās,kā tā var būt,ka cilvēku,kuru tik
> ļooti mīlu,un daru visu iespējamo,nevar
> izārstēt.Bet tad es sapratu,ka zāles pret
> nemirstību nopirkt nevar.
> Pēc tuvinieka aiziešanas kļūs vieglāk,lai cik
> dīvaini tas neskanētu.Arī jums novēlu pieņemt
> šo faktu.Jo jūs būsiet darījusi visu,ko tajā> brīdī varējāt.
____________________________________________________
Piekrītu. Jo šodien medicīna balstīta uz naudu. Pat mirstošam cilvēkam ar neizsakāmām sāpēm neļauj pielietot eitanāziju.
Domāju, ka šādos brīžos galvenais ir pretsāpju medikamenti.
Ja ne citādi tad saldo Kagora vīnu vai Melno balzāmu.
Dzīve ir skaista bet es neļaušu sevi un savus radiniekus mocīt.
Zanduxxx
Re: Pretsāpju zāles
20.11.2017 23:43
Varbūt kāds var ieteikt kā tikt galā ar nervu spriedzi, jo esmu emocionāli pamatīgi iztukšota, saujām ēdu baldriāna tabletes bet jēgas nekādas. Varbūt ir kas efektīgāks, lai pašai arī būtu vieglāk, ir grūti to visu redzēt un izdzīvot. Būšu ļoti pateicīga par jūsu padomiem.
Re: Pretsāpju zāles
22.11.2017 09:59
Pie ģimenes ārsta pēc mazajiem trankvilizatoriem.
Arī psihoterapeita palīdzība nenāks par ļaunu.
Lai miers un nākotnes skatiens.
Autors:

Jūsu e-pasta adrese:


Tēmas nosaukums:


Surogātziņu novēršana:
Lūdzu izrēķiniet vienkārso matemātisko izteiksmi un ieraksties atbildi tam paredzētajā laukā. Tas ir lai novērstu automatizēto rīku iespeju rakstit ziņas forumā
Izteiksme: kāds ir rezultāts, ja 14 pieskaita 7?
Ziņa: