Nejutīga kāja vairākus gadus

Aizsāka RexMex 

RexMex
Nejutīga kāja vairākus gadus
02.11.2017 20:49
Labdien! Esmu 32 gadus vecs vīrietis.
Jau vairākus gadus man ir nejutīga āda kreisās kājas augšstilba ārējā pusē lielā apgabalā. Āda reaģē būtībā tikai uz sāpēm (piemēram, skrāpēšanu), bet jebkādi pieskārieni ir gandrīz nejūtami. Kopumā sajūtas tur ir jocīgas, it kā ielaista kāda narkoze. Nekad nav pārgājis, lai gan vienmēr esmu cerējis, ka pāries, bet laikam uz mūžu.
Kāds varētu cēlonis šādam simptomam? Vai nejutība nevarētu progresēt? It kā neesmu novērojis, ka ar gadiem kļūtu sliktāk. Diemžēl nevaru pats atcerēties konkrētu brīdi, kad tā parādījās.
Esmu bijis pie neirologa kā daļu no standarta medicīniskajām pārbaudēm. Kaut ko esmu ieminējies par to, bet viņš lielu vērību tam nepievērsa.
Re: Nejutīga kāja vairākus gadus
02.11.2017 21:08
Šis jautājums jārisisna ar neirologu. Izlabojama tāda nejūtība nav, bet jātiek skaidrībā, kas to ir izraisījis, un ir/ nav iespēja, ka problēma var paplašināties.
Kā nav izlabojama???
Re: Nejutīga kāja vairākus gadus
02.11.2017 22:50
Jušanas funkciju var atjaunot, ja tā ir zudusi vakar, aizvakar vai pagājušonedēļ.
Ja problēma ir jau gadiem, tad iespēja praktiski nekāda. Ilgstoši bojāti nervu gali neatjaunojas. Iemesli šādai nejūtībai ir visdažādākie- sākot no traumām, starpskriemeļu disku trūcēm, nervu blokiem dažādā līmenī, endokrīnām problēmām ( cukura diabēts), infekcijām ( laima slimība, herpes zoster) lidz pat dažādām indēm, smagajiem metāliem. Izmeklēšana vajadzīga diezgan plaša, ārstēšana- atkarībā no cēloņa.
RexMex
Re: Nejutīga kāja vairākus gadus
02.11.2017 23:30
Nav tā, ka to vietu nejūtu pilnībā. Sāpes un stingrākus pieskārienus var just pilnība, lai gan kopā ar nedaudz dedzinošu sajūtu. Maigus un vieglus pieskārienus daudz vājāk, nekā citur.
Man traumu un slimību nav bijis, vismaz ne tādu, par kurām zinātu. Uzskatīju, ka varbūt tas ir no aukstuma, jo tajā laikā strādāju darbu, kurā vairākas stundas dienā bija jāpavada lielā aukstumā, bet neesmu pārliecināts. Mani tas īpaši netraucē, uztraucos, vai nevar veidoties no tā pēkšņi kāda paralīze vai atrofija pēc laika, citādi var iztikt.
fakti liecina par pretējo...man mīļākais piemērs ir no K.G Junga....kad hipnozes laikā kājās piecēlās meitene,kas visu mūžu ir bijusi paralizēta....tākā visādi mēdz gadīties....
Pie kristiešiem tāpat esot:)))
Re: Nejutīga kāja vairākus gadus
03.11.2017 12:22
to filja! Un aklais paliek redzīgs, un kurlais paliek dzirdīgs.... ;)
Re: Nejutīga kāja vairākus gadus
03.11.2017 16:49
filja, varbūt viņai bija histērija, tad jau easy.
Runcene,varbūt čalim arii ir histeerija...un tad jau arii easy...

par aklajiem un kurlajiem neko neesmu dzirdejis...
filja Rakstīja:
-------------------------------------------------------
> Runcene,varbūt čalim arii ir histeerija...un tad
> jau arii easy...
>
> par aklajiem un kurlajiem neko neesmu dzirdejis...

Nu- cerams ka šim ir histērija... tad paralīze izārstēsies easy, ja? Samērā forši, man arī ir zināmi vairāki paralizētie un tādi nervozi, nezinu gan vai šiem ir histērija, negribās prasīt. Bet no izārstēšanās šie taču neatteiktos man liekās.
Re: Nejutīga kāja vairākus gadus
03.11.2017 19:57
Jāiet pie cita neirologa.
Jāpārbauda mugurkauls apakšējā daļa.
Piekrītu augstāk teiktam. Jo ilgāk jo sliktāka prognoze uz izārstēšanos.
Cieņā.
pajautāt jau Jūs varat,bet diez vai kāds no viņiem sapratīs par ko Jūs runājat....
Kur tās lietas ikdienā notiek? Jo pa tukšo nav ko muti dzesēt, es taču neteikšu lai iet pie Jencīša, vai ne?:)
kur ikdienā ārstē histēriju?pareizi sapratu jautājumu?-psihoterapeitu kabinetos ārstē.
kur ikdienā ārstē histēriju?pareizi sapratu jautājumu?/c/ nē, nepareizi, runa bija par paralīzi un temats arī. Vai par nejūtīgu kāju. Tātad- kur to ārstē ar hipnozi?
kā nepareizi??? nejūtīgums,muskuļu spazmas un paralīze ir vieni no histērijas simptomiem,joptvai!!!...tākā šajā gadījumā vīrietis nav ne slimojis ,ne guvis kādas traumas-ir par ko aizdomāties...un kur šodien to ārstē,es jau atbildēju...par hipnozi nevajag iespringt...mans minētais gadijums bija pirms 100 gadiem,kā piemērs tam,ka ar to jau cīnijās sensenos laikos....
.mans minētais gadijums bija pirms 100 gadiem,kā piemērs tam,ka ar to jau cīnijās sensenos laikos..../c/

Nu- bet tas taču tiek tagad darīts regulāri, kaut kas tik unikāls taču netiek atmests? Tad- vajag infu- kur to dara ja tas ir easy? Jautāju nopietni.
Man tāpat kā autoram ir nejūtīga kāja no aukstuma vai apsaldēšanas, es nezinu vai tie ir vai nav histērijas simptomi.. bet interesē kur to ar hipnozi var izārstēt.
es nesaprotu,kur Jūs izrāvāt,ka apsaldētu,nosaldētu kāju var ārstēt ar hipnozi???
Es neizrāvu. Autors raksta: . Uzskatīju, ka varbūt tas ir no aukstuma, jo tajā laikā strādāju darbu, kurā vairākas stundas dienā bija jāpavada lielā aukstumā, bet neesmu pārliecināts/c/
A es arī neesmu pārliecināts vai man no aukstuma vai kā cita. Jūs jau teicāt ka var pazust paralīze kas visu mūžu bijusi.
A nu tad sapratu ka laikam tomēr nē?
grūti Jums....kad es sīks biju,salauzu īkšķi,nedaudz vēlāk ziemā makšķerējot apsaldēju pirkstu galus...vienmēr sapratu,kas un kā un no kā...ja kaut kādas nesaprotamas sāpes,arī skaidrs ,ka nesaprotamas...nesaprotamām sāpēm nemēdzu piedēvēt apsaldējumu,lūzumu vai ko citu...tā kā tā...

iii es īsti neiebraucu,ko Jūs no manis gribat???Jūs no konteksta raujat kautkādus teikumus,un gribat lai es jums ko pierādu???es neesmu zīlnieks un neesmu dakteris,nevaru Jums pateikt vai esat apsaldējies vai vienkārši apsaldēts...tikai daudz esmu lasijis,ka paralīze,nejušana bieži ir saistīta ar procesiem cilvēka psihē,protams,ja ķermenis ir fiziski vesels,netraumēts...un tas ir atgriezenisks process,tākā te cilvēkam tika izteiktas visai negatīvas prognozes,kautgan nekādu traumu un slimiibu nav,es uzrakstiju ,ka dzīvē mēdz būt dažādi...un Runcene minēja gadījumu ar histēriju...ja te būtu saistība ar histēriju,tad tas ir samērā vienkārši ārstējams...bet Jūs to uzreiz attiecinat uz visiem paralizētajiem un apsaldētajiem.un tagad no manis prasat nez ko...
Ko gan lai es gribētu no Jums? Un kur es teicu ka kaut ko gribu? Pārpratāt:)))
,es uzrakstiju ,ka dzīvē mēdz būt dažādi/c/ Jā, Jēzus arī esot uzmodies no mirušajiem...
RexMex
Re: Nejutīga kāja vairākus gadus
04.11.2017 10:29
Man likās, ka diskusija aizgāja offtopic. Paralīzi neesmu novērojis, runa ir tikai par nejušanu. Histērija pēc apraksta galīgi neatbilst, bet varbūt nesaprotu, kas tas ir.
Man grūti saprast noteikto laiku, kad radās, jo nav tā, ka to kājas reģionu masētu vai pievērstu tam uzmanību katru dienu, tad pamanītu. It īpaši, ka daudz tad pavadīju aukstumā un bieži tad viss ķermenis likās nejutīgs. Iespējams, tas radās nevis pēkšņi, bet nedēļas laikā. Ikdienā jau es arī to vispār nepamanu, esmu pieradis pie tā, varbūt reizi mēnesī aizdomājos, ka tas ir dīvaini.
Vieta ir ļoti konkrēta. Varu vilkt ar pirkstu un konkrēti atzīmēt ar milimetra precizitāti, kur nejutīgums sākas un beidzas. Ar gadiem tā vieta nav mainījusies. Nav palicis ne labāk, ne sliktāk.
RexMex
Re: Nejutīga kāja vairākus gadus
04.11.2017 10:37
Vienīgi gribu uzzināt, vai tādēļ kas cits nopietnāks nevar attīstīties.
Ārstēšanas iespējas neinteresē, jo mani ikdienā tas netraucē, un vazāties pa ārstiem tikai laika terēšana.
kāpēc jaucat Jēzu skarā ar histērijas simptomiem???cilvēks salauž kaulu un kauls saaug,atjaunojas???ta ko ,Jēzus???

iii tad Jūs gribat sacīt,ka histērijas nav,tādu simptomu nav un to neārstē???pareizi saprotu?
RexMex- man liekas ka ja nekas nemainās un arī nepaliek sliktāk tad arī neattīstīsies nekas no šīs situācijas. Tas tā- ja pa tēmu..
Re: Nejutīga kāja vairākus gadus
04.11.2017 11:27
Ivar (iii), es saprotu, ka var būt garlaicīgi un vientuļi, bet kāpēc vajag nepārtraukti runāties visās tēmās par netēmu? :)
Autors:

Tēmas nosaukums:


Surogātziņu novēršana:
Lūdzu izrēķiniet vienkārso matemātisko izteiksmi un ieraksties atbildi tam paredzētajā laukā. Tas ir lai novērstu automatizēto rīku iespeju rakstit ziņas forumā
Izteiksme: kāds ir rezultāts, ja 1 pieskaita 23?
Ziņa: