Mandeļu krioterapija

Aizsāka Laipa 

Mandeļu krioterapija
08.10.2018 11:53
Vai mandeļu piesaldēšana pasargā no faringīta? Ja ir streptokoka infekcija, vai krioterapijai ir jēga?

Tiek plānota grūtniecība un vispirms jātiek galā ar kaklu, kurš tik bieži niķojas.
mana
Re: Mandeļu krioterapija
08.10.2018 12:16
No faringīta – vīrusu ietekmē iekaisušas kakla gļotādas – nepasargā vis. No streptokoku infekcijas gan, kā arī citām bakteriālām vai vīrusu infekcijām, kas manifestējas kā strutas mandelēs jeb strutojošs tonsilīts.

Empīriska pieredze. Agrāk, kamēr mandeles vēl bija, tās bija jau tik disfunkcionālas, ka pie katrām kakla sāpem tās bija balti apliktas, turējās zema temp dažas dienas, streptokokus uztriepē neatrada, kā pavadonis bieži bija otīti vai sinusīti.
Kopš mandeļu nav, nav arī antibiotiku kūres vismaz 2-3x gadā, bet kakla sāpes vīrusu dēļ tāpat šad tad piemeklē.
Mana, bet, ja streptokoks jau mitinās mandelēs? Domā, tad arī jēga terapijai?
mana
Re: Mandeļu krioterapija
08.10.2018 20:31
Atvainojiet, nepiedodami krioterapiju savā prātā iztulkoju kā nogriešanu pavisam.
Teorētiski ar antibiotikām streptokoku vajadzētu nobeigt, bet ja mandelēm ir tendence būt uzņēmīgām pret šādiem draņķiem, tad varbūt vispār tās likvidēt? Bez tām divām redzamajām paliek vēl citas tajā reģionā :)

Vēl no pieredzes - ar mandelēm mocījos jau pirms grūtniecības, bet izgrieza man tās tikai dažus gadus pēc tam. Grūtniecības laikā man pat ne reizi iesnu nebija - imunitāte tajā laikā dabīgā ceļā strādā dubultslodzi. Pēc tam gan vairs ne :(
Man ieteica operāciju, bet tā nav steidzama un ne obligāta. Skaidri zinu, ka tuvākajā laikā un pat ne - tālākajā - to neveikšu. Nudien neesmu tai gatava.
Šodien vai rīt uzzināšu, vai mandeļukās ir streptokoks. Ja būs, skaidrs, ka jālieto AB. Bet, var jau būt tā, ka tāpat atgriežas, kad imunitāte krītas. Ar imunitāti galīgi nav. Kāds brīnums, ja mandeles nestrādā?:)
Par krioterapiju vēl esmu pārdomās. Mēnesi pirms tam, kaklam jābūt kārtībā. Šis fakts Jau vien uztrauc, jo bieži ir problēmas. Vispirms jāuzzina par infekciju, tad jādomā tālāk.
Vēlos kādu laiku palietot Citrosept, bet tilpums ir uz 3 dienām. Cena - pārāk superīga 3 dienām, ja vēlas lietot ilgāku laiku.
He, biju pārskatījusies par Citrosept! 20 dienas, nevis 3 dienas.:) Jauki.
mana
Re: Mandeļu krioterapija
09.10.2018 21:47
Nevajag ticēt šausmu stāstiem par kakla mandelēm kā imunitātes bezmaz vienīgo juridisko adresi! Ja švaka imunitāte, mandeles vai to trūkums nebūs pie vainas! Drīzāk, ja tās ir hroniski iekaisušas, resursi tiks lieki nokurināti uz to. Esmu novērojusi, ka katram savs vājais punkts - es agrāk biju LOR abonementa paciente, kopš mandeļu likvidēšanas krietni mazāk, bet ne pavisam.

Citrosepts nekaitēs, tāpat L-lizīns un kārtīgs D vitamīns tam visam kā stūrakmens. Tad arī var lūkoties krio virzienā.
Kaut nu izdotos, jo pēc mandeļu izgriešanas ir baigi ... riebīgi. Cita vārda nav, lai aprakstītu to, ka no burkānsulas gribas raudāt, jo kož brūcē.
Kā tad lai izskaidro to, ka tas vien lasīts un dzirdēts, ka kakla mandeles atbild par imunitāti? Ja mandeles vairs normāli nefunkcionē vai vispār kirdik, tad imunitāte nekāda. Otrs, kas atbild par imunitāti - zarnu trakts. Esmu lietojusi tonnu AB un nebrīnos, ka imunitāte nav mana sabiedrotā.
Kā Tu domāji - par tiem resursiem?
Esmu lasījusi, ka pēc operācijas ir traki - dzīšanas process. Un arī to, ka šī padarīšana nav panaceja - ja sāp kakls, tad tas ir daudz trakāk, nekā, ja ir mandeles. Man kakla sāpes gluži nav; ir pretīgs kairinājums.

Es aizvien vairāk sāku šaubīties par krioterapiju. Lors uzreiz pateica, ka īsti iedarbīga uz manu situāciju tā nav. Iedarbīga ir tad, ja ir strutojošās angīnas. Bet pamēģināt jau var. Kaklā ik pa laikam "ieduras", kas manā izpratnē nozīmē, ka nav lāgā, bet, lai veiktu terapiju, mēnesi jābūt kaklam kārtībā.

Būs labi.:)
iii
Re: Mandeļu krioterapija
10.10.2018 15:05
Mandeles ir ļoti svarīgs imūnsistēmas un limfātiskās sistēmas orgāns, ļoti svarīgs. Un streptokoku var viegli iznīdēt un mandeles izārstēt ar alternatīvajām metodēm, ir tas vērts.
Operācija ir galēji nevēlama lieta, tas ka uz kādiem pāris gadiem vai ilgāk problēmas pazūd nav arguments.
iii
Re: Mandeļu krioterapija
10.10.2018 15:20
Mikroorganismi kas to problēmu izsauc dzīvojas jau limfātiskajā sistēmā, jo mandeles nav atsevišķs, izolēts orgāns..un es nemaz tā neticu ka tas noteikti ir streptakoks, varbūt kas cits..mandeļu izgriešana to nelikvidēs.
Re: Mandeļu krioterapija
10.10.2018 15:24
Mans dakteris teica, ka pēc jaunākajiem pētījumiem mandeles zaudē savu sākotnējo funkciju jau pēc pusaudžu vecuma, tā kā, ja traucē, var droši likvidēt. Tā arī izdarījām pirms divām nedēļām :) Manā gadījumā pat nemēğinājām saldēt, jo Dakteris teica, ka nebūtu nekāda efekta. A runājot par sāpēm, tās ātri aizmirstas, gluži kā dzemdību sāpes :)
iii, pirmo reizi dzirdu par limfu.
Tā, vispār, jā, mandeles savu funkciju ātri zaudē.
iii
Re: Mandeļu krioterapija
10.10.2018 15:35
Nevis funkciju zaudē bet spējas uzlabot imunitāti, tāpēc tiem kam ir slinkums darīt kaut ko vairāk, operācija uz kādu laiku palīdz, varbūt pat samērā ilgu laiku, bet nu saprotams ka pusaudžu vecumā daudziem jau ir hroniski problēmas ar mandelēm. Bet tas nenozīmē ka mandeles paliek nevajadzīgas vai ka tās nevar izārstēt.
iii
Re: Mandeļu krioterapija
10.10.2018 15:37
Laipa Rakstīja:
-------------------------------------------------------
> iii, pirmo reizi dzirdu par limfu.
> Tā, vispār, jā, mandeles savu funkciju ātri
> zaudē.


Минда́лины (лат. tonsillae) — скопления лимфоидной ткани, расположенные в области носоглотки и ротовой полости. Миндалины выполняют защитную и кроветворную функции, участвуют в формировании иммунитета — являются защитным механизмом первой линии на пути вдыхаемых чужеродных патогенов. Полная иммунологическая роль миндалин всё ещё остаётся неясной.

Вместе с другими лимфоидными образованиями носоглотки миндалины образуют глоточное лимфатическое кольцо.
https://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%9C%D0%B8%D0%BD%D0%B4%D0%B0%D0%BB%D0%B8%D0%BD%D1%8B
iii
Re: Mandeļu krioterapija
10.10.2018 15:39
Лимфати́ческое гло́точное кольцо́ (вальдейерово лимфатическое кольцо, лимфаденоидное глоточное кольцо, лимфоидное кольцо, Пирогова — Вальдейера кольцо) — расположенное на границе ротовой полости и глотки в слизистой оболочке скопление лимфоидной ткани, окружающее вход в дыхательные и пищеварительные пути. Является частью лимфатической системы организма. Относится к периферическим органам иммунитета. Наиболее крупные скопления лимфоидной ткани называются миндалинами.

Кольцо состоит из:

двух нёбных миндалин;
двух трубных миндалин, находящихся в области слуховых труб;
глоточной миндалины;
язычной миндалины;
лимфоидных гранул и боковых лимфоидных валиков на задней стенке глотки.
https://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%9B%D0%B8%D0%BC%D1%84%D0%B0%D1%82%D0%B8%D1%87%D0%B5%D1%81%D0%BA%D0%BE%D0%B5_%D0%B3%D0%BB%D0%BE%D1%82%D0%BE%D1%87%D0%BD%D0%BE%D0%B5_%D0%BA%D0%BE%D0%BB%D1%8C%D1%86%D0%BE
Re: Mandeļu krioterapija
10.10.2018 15:45
Man nebija tava situācija, manā gadījumā vienai, mazākai mandelei, bija dziļas rievas, kur krājās korķi, tāpēc pieņēmu lēmumu atbrīvoties.
Tā, man ar' sāk progresēt korķu lieta. Ir palielas bedres, tapē veidojas. Tikko lasīju, ka pret korķiem diezgan efektīva ir kriptolīze. To gan tagad apsveru.
Re: Mandeļu krioterapija
10.10.2018 17:14
Man arī pakāpeniski progresēja vairāku gadu garumā. Pēdējā gadā katru dienu jutu it kā svešķermeņa sajūtu, sāju garšu, kā arī pie katras žāvāšanās specifisko korķu smaciņu. Tā, kā man uz tās vainīgās mandeles nebija bedres, bet dziļas ejas kā valriekstam, pati izspiest korķus nevarēju, kaut mēğināju. Varbūt, ja būtu bijušas tikai bedrītes, kā manai otrajai -milzīgajai un gaļīgajai mandelei, būtu līdzējusi mandeļu piesaldēšana.
mana
Re: Mandeļu krioterapija
11.10.2018 13:06
Jā, mandeles ir sava veida limfmezgli un, jā, tajos cirkulē limfa, taču tajā rajonā – kā jau uzsvēru – aukslēju mandeles nav vienīgās mandeles, bez tām ir vēl mēles mandele, 2 rīkles sānu valnīšu mandeles, 2 tubārās mandeles!!! Tādēļ, atbrīvojoties no infekcijas perēkļa – ja tas tā ir apstiprinājies – imunitāte no tā neko nezaudēs. Stulbākais, ka, ja mandeles iekaist biezi, infekcija tur varētu būt slēpta un hroniska.

Mandeļu korķi (tonsilolīti) ir cits stāsts – iekaisums tas nav, bet nelabas smakas avots gan.
iii
Re: Mandeļu krioterapija
11.10.2018 13:15
Viss jau ir pareizi ko saka mana, ir jāatbrīvojas no infekcijas.... jautājums kā to labāk darīt, bet ir varianti.
iii
Re: Mandeļu krioterapija
11.10.2018 13:59
Runa jau nav tikai par imunitāti un ko tā zaudēs bet gan par to ka limfmezgls ir cieši saistīts ar visu sistēmu, tas nekad neslimo atseviški pats par sevi. Tāds pats liktenis var piemeklēt arī citus limfmezglus, tā ir likumsakarība nevis negadījums, tapēc būtu rūpīgi jāpadomā pirms izlemj ko darīt- izoperēt vai nē. Limfmezglu funkcija ir iznīcināt mikroorganismus limfā un to laikam ir ļoti daudz ja limfmezgls vairs netiek galā.
mana
Re: Mandeļu krioterapija
11.10.2018 15:54
Kā nu neslimo viens pats – limfadenīts – kas tad tas? Augslēju mandeļu streptokoka vai citādu baktēriju izraisīts iekaisums tāds nosacīts limfadenīts taču ir?
iii
Re: Mandeļu krioterapija
11.10.2018 16:34
Iekaisums limfātiskās sistēmas orgānā - limfmezglā-vienmēr būs saistīts ar pašu sistēmu, vienmēr.
Tās definīcijas ko var atrast kaut vai latviski manuprāt nav īpaši precīzas, jo ignorē to ka limfmezgls taču cīnās ar mikrorganismiem limfā, kas ieplūst limfmezglā, limfmezgls tātad ir tāds filtrs.
iii
Re: Mandeļu krioterapija
11.10.2018 16:38
Cēlonis

Dažreiz primārais infekcijas perēklis var būt tik niecīgs, ka limfadenīta attīstības sākumā to pat grūti konstatēt, infekcija limfmezglos var nonākt arī ar asinīm.

Parasti limfadenītu ierosina stafilokoki un streptokoki, dažreiz specifisko infekciju, piemēram, tbc, sifilisa, aktinomikozes ierosi

Profilakse

Savlaicīga un pareiza brūču, sastrutojumu, ādas iekaisuma un sēnīšslimību ārstēšana, personiskās higiēnas ievērošana.
https://slimibas.lv/slimibas/limfadenits/

Te taču runa ir par brūcēm un bojājumiem kas radušies ārpusē, uz ādas vai dzilāk.
Nav man streptokoks!:) Ļoti labi. Sāku domāt, ka tikai atvilnis nav tas vaininieks, kas manu kaklu ir padarījis tik jutīgu. Bet tad rodas jautājums, vai atvilnis mandeļu rievas padara lielas un tāpēc korķi pasākuši veidoties?
iii
Re: Mandeļu krioterapija
11.10.2018 17:16
Tā varētu būt bet tad taču ir jācīnās ar atvilni, es teiktu- jāizārstē.....man teiks- nevar izārstēt...
Tikko izlasīju, ka, ja ir pārslimots Epšteina Barra vīruss, tad kriptolīzei nav jēgas, jo šis vīruss deformē mandeļu lakūnas. Nesen uzzināju, ka ir pārslimots. Kaut kad. Ah, reizēm ir labi, ja nav variantu, haha.


iii, vienīgais veids - sava diēta. Uzsveru uz - sava, jo katram savi produkti, kas izraisa. Šokolāde un kafija, kā saprotu, tas gan esot visiem. Un domāju, ka bez kāda medikamenta, vismaz kādu laiku - neiztikt. Man Omeprazole neder, bet Gerd Off ir oki - kakls no atviļņa neiet iet.
iii
Re: Mandeļu krioterapija
11.10.2018 17:24
. Bet tad rodas jautājums, vai atvilnis mandeļu rievas padara lielas un tāpēc korķi pasākuši veidoties?/c/

Es drīzāk domātu ka abām lietām cēlonis ir viens un tas ir mikroorganismi limfā. Bet ar atvilni man nav pašam pieredzes, es vnk tā domāju.
- kakls no atviļņa neiet ciet.
Autors:

Tēmas nosaukums:


Surogātziņu novēršana:
Lūdzu izrēķiniet vienkārso matemātisko izteiksmi un ieraksties atbildi tam paredzētajā laukā. Tas ir lai novērstu automatizēto rīku iespeju rakstit ziņas forumā
Izteiksme: kāds ir rezultāts, ja 16 pieskaita 24?
Ziņa: