Diagnoze :D

Aizsāka kachenite 

Diagnoze :D
08.02.2018 22:51
Jutos slikti un zvanīju ārstam, ar kuru bija sarunāta konsultācija. Dr teica, lai kravāju mantiņas un braucu uz slimnīcu. Kaut kā savācos, kaut kā dabūju sevi un somu 200 metrus līdz trolejbusam. Trolejbusā sapratu, ka no pieturas līdz uzņemšanai var būt par tālu- nebūtu jauki vārtīties februārī pa sniegu. Turklāt, nesen bija skandāls, kad Stradiņu teritorijā bija pakritis cilvēks un ĀMP atteicās braukt pakaļ- viņš jau atrodoties slimnīcas teritorijā, bet sanitāri pakritušo neceļ- tas nav "viņējais"...
Tā no pieturas piezvanīju ātrajiem- dažās minūtēs šie bija pakaļ. Paskaidroju viņiem, kas par veselības problēmu un pateicu, ka nav spēka tikt līdz uzņemšanai. Ātro feldšere bija nikna, bet puisis, kas mērīja spiedienu un saturāciju, bija daudz laipnāks.
Ātri aizveda mani uz uzņemšanu, sašķiroja, apsēdināja gaitenī, lai gaidu ārstu. Tad pienāca uzņemšanas māsiņa un teica, ka nesaprotot, kas man kaiš? Diagnozes vietā ĀMP feldšere bija ierakstījusi "Nav spēka tikt līdz uzņemšanas nodaļai". Kā tādu slimību ārstē un kuru ārstu saukt, māsiņa nezināja.

Taisnības labad jāsaka, ka ar hemoglobīnu 79, eritrocītiem 2.7 un hematokrītu 24 tiešām var pietrūkt spēka tikt līdz uzņemšanai. Tak lētāk arī sanāk- pirmā diena bez maksas. :)
Nav būtiski, kas man par vainu (Tie, kas mācījušies medicīnu, tāpat nojauš, par ko var būt stāsts). Gribēju tikai uzrakstīt, ka humors- ĀMP ir jaunu diagnozi atklājuši :)
Ja šo rakstu, tātad esmu daudz maz lietojamā stāvoklī- būs labi!



Edited 2 time(s). Last edit at 09.02.2018 21:44 by kachenite.
lēnais
Re: Diagnoze :D
08.02.2018 23:27
NMPD vadītāja: «Ātrā palīdzība« kļuvusi par «jebkādas palīdzības» dienestu / https://www.lsm.lv/raksts/zinas/latvija/nmpd-vaditaja-atra-palidziba-kluvusi-par-jebkadas-palidzibas-dienestu.a267116/
Re: Diagnoze :D
09.02.2018 11:06
Esmu slimnīcā un mājās mani nelaiž. Šis noteikti nav gadījums no sērijas «sasitu pirkstu, saucam ātros». Nebiju pāliecināta, ka aiziešu līdz uzņemšanai. Varbūt- jā, bet varbūt-nē. Ziemā ilgi vārtīties pa sniegu slimnīcas teritorijā nav veselīgi.
Re: Diagnoze :D
09.02.2018 11:26
pašu svarīgāko noskaidrojāt??? respektīvi-par ko bija nikna feldšere....nevis Jūsu viedoklis par ko viņa nikna,bet gan viņas pašas...
iii
Re: Diagnoze :D
09.02.2018 11:33
Es neatbalstu to NMPD vadītāju tomēr- tieši par neārstētām hroniskām slimībām tur bija runa, tāda ir arī anēmija un jebkas cits kas tur var būt, nevis kaut kāda lēkme bija notikusi. Nu- cilvēks jau nevar visu zināt tomēr nolaist hemoglobīnu līdz tādam ciparam- vienā diena tas taču nenotika un drusku jau būtu jāsaprot kaut ko no veselības tomēr.
iii
Re: Diagnoze :D
09.02.2018 11:43
Ir gadījies lasīt apgalvojumu- neviens nenodarbojas ar minēšanu bet tieši to der drusku mācēt pašiem pacientiem un anēmiju var atpazīt pilnīgi nekļūdīgi, tā ka tai situācijai nav attaisnojumu, vienīgais ir tas ka nekas nepalīdz bet tur jau sen bija jāguļ slimnīcā ja nepalīdz.
Re: Diagnoze :D
09.02.2018 12:33
Filja: man īpaši neinteresēja, par ko bija nikna ĀMP feldšere. Tas nav galvenais, par ko cilvēki interesējas, kad jūtas slikti.
iii : tādus hg ciparus var dabūt arī stundas vai pāris dienu laikā. Hematokrīta rādījumam norma ir ap ~40.
iii
Re: Diagnoze :D
09.02.2018 13:52
Vispār jau var tomēr es neticu ka tas attīstījās tik strauji, es jau nesaku ka nevar saukt ātros, vienkārši ka tādus simptomus kā anēmijai un citus ir lietderīgi labi pazīt. Lietderīgi priekš paša, pašas.Un vēl citus arī.
Re: Diagnoze :D
09.02.2018 17:03
ja tas nav īsti svarīgi,tad varbūt nemaz nebija pieminēšanas vērts...
iii
Re: Diagnoze :D
09.02.2018 17:06
filja Rakstīja:
-------------------------------------------------------
> ja tas nav īsti svarīgi,tad varbūt nemaz nebija
> pieminēšanas vērts...

Bet varbūt tomēr bija?
iii
Re: Diagnoze :D
09.02.2018 17:10
Filja, kādi ir kritēriji kas nosaka pieminēšanas vērtumu?
Re: Diagnoze :D
11.02.2018 20:05
iii Rakstīja:
-------------------------------------------------------
> Vispār jau var tomēr es neticu ka tas
> attīstījās tik strauji, es jau nesaku ka nevar
> saukt ātros, vienkārši ka tādus simptomus kā
> anēmijai un citus ir lietderīgi labi pazīt.
> Lietderīgi priekš paša, pašas.Un vēl citus
> arī.

iii, (jeb laikam IvarsTevi sauc?) Ir lietderīgi izlasīt, kas ir hematokrīts, pirms izteikties :) un izlasīt, ko nozīmē samazināts hematokrīts? Kādos gadījumos tas rodas?
iii
Re: Diagnoze :D
11.02.2018 20:37
Jā, tā mani sauc, bet būtu interesanti uzzināt ko es tur būtu tik nepareizu pateicis?:) Vienmēr var kaut ko pamācīties lai gan par asinsanalīzēm un vispār analīzēm es laikam palieku mazāk zinošs... bet- pamācīties atkal varētu ja kāds pamācītu:)) Tātad- kas bija nepareizi?:)
iii
Re: Diagnoze :D
11.02.2018 20:44
Man taču laikam nebij jānosauc visi iespējamie iemesli jo es taču to pareizo tāpat nezināšu, bet vispār nav jau izslēgts arī tas ka varu kļūdīties, tomēr- es laikam runāju par anēmiju...un arī tai var būt vairāki iemesli ...
Re: Diagnoze :D
12.02.2018 11:03
Ivar, Tu uzņemies šeit citus mācīt veselīgi dzīvot un alternatīvi ārstēties, bet pats esi gatavs mācīties tikai tad, ja kāds pamāca? 8)
Šeit saite, kur var palasīties, kas ir hematokrīts: http://www.nms-laboratorija.lv/laboratorijas-testu-interpretacijas-rokasgramata-arstiem/hematologija/ Kad ir pazemināts hematokrīts? Pazeminātam hematokrītam ir minēti tikai daži iemesli, kas ir dzīvīnbai bīstami un jāsauc ĀMP. Padomā, ja gribi mācīties un mācīt citus!
iii
Re: Diagnoze :D
12.02.2018 11:22
Jā, nu piedod:) Bet mācīties tad ja kāds pamāca ir daudz patīkamāk nekā vienam:) Tomēr- es tā arī nesapratu par ko satraukums un ko es būtu nepareizu pateicis? Jā, starp citu- kāds bija tas jautājums?:)
Re: Diagnoze :D
12.02.2018 11:41
Ivar :) :) :)
Re: Diagnoze :D
12.02.2018 16:22
Ivar, Ivar, vai ir kāda starpība: anēmija viena pati vai anēmija kopā ar pazeminātu hematokrītu?
Kad es biju uzņešanā, tur daktere tikko pirmo dienu atnākušu rezidentu mācīja: «Mārtiņ, padomā, kas tas ir: temperatūra virs 38, drudzis, pleķis uz rokām vai kājām? Dažreiz mēdz būt pleķi uz ķermeņa, bet parasti ir uz rokām, vai kājām. Mārtiņ, domā, nu, kādas puķes vārdā šo slimību sauc?» Es tagad Tevi tirpinu tāpat, kā daktere to rezidentu :)
iii
Re: Diagnoze :D
12.02.2018 16:40
Ja man vajag kaut ko saprast no analīzēm tad es skatos - noteikti skatos kādos saitos, gan ne tajā ko Tu biji iedevusi, un arī- tad ja vajag un vispār es pat paskatījos pirms rakstīju, tā ka tur kļūdas nekādas īpašas nebūs... tikai vajag saprast- kas tur vēl ir maz- eritrocīti , leikocīti vai kas tur vēl bija... pilnīgi godīgi saku- es no galvas nekad to neatceros un nekad pat nemēģinu atšifrēt analīzes no galvas, tas ir bezjēdzīgi vismaz priekš manis..ceru ka ārsti noskaidroja kas tur vēl bij maz.... jeb Tu gribi mani vēl paeksaminēt?
Nu un ceru ka nav leikēmija vai kas tāds...bet tomēr- Tu taču nepateici jautājumu:))
Bet pilnīgi godīgi- es pats asins analīzes laikam esmu taisījis pirms 18 gadiem un pat nezinu kad vispār taisīšu..un lai darītu to ko es daru un būtu vesels, tās nav vajadzīgas, lai gan var arī noderēt. Bet nu tas nav tas kas man interesē, tā nav tā metode... man ir rezultāti un man ar to pietiek, kā Tev liekas- Tev pietiktu?
iii
Re: Diagnoze :D
12.02.2018 16:50
Bet ja Tu gribēji zināt vai es to atbildi zinu no galvas vai zināju tad viennozīmīgi- nezināju:)) A priekš kam man zināt visu analīžu rezultātu atšifrējumus, variantus? Nu ne priekš kam man tas.. vai ne?:))
iii
Re: Diagnoze :D
12.02.2018 17:11
Katrā ziņā ir lietas ko mācēt ir daudz vērtīgāk, teiksim mācēt atveseļot smagi nosēdušas aknas, tādā kondīcijā kad tās nestrādā praktiski nemaz..un reāli būtu jāmaina jeb mācēt izārstēt vēzi,cirozi, diabētu, un to visu var izdarīt, var izārstēt gandrīz jebko ...to laikam goglē tā neatradīsi- tā reāli , precīzi un bez šausmīgām kļūdām..
Re: Diagnoze :D
13.02.2018 02:33
Ak, Tu «ūdenslējējs»! Tik pieklājīgi nolēji, ka pat piesieties nav, kur!
Pirms mācēt komentēt par to, ka anēmija man bija laikus jāpamana, vajadzēja vispirms saprast, kādā sakarā te hematokrīts tika pieminēts!
Re: Diagnoze :D
13.02.2018 02:37
Bet Tu tā arī neatkodi, kāda saistība zemam hematokrītam ar ātrās palīdzības izsaukšanu. Tur ir tikai viens atbilstošs iemesls, tajā saitē. Aij, aij, nieru un aknu ārstētājs- pats nezini, ko ārstē!
iii
Re: Diagnoze :D
13.02.2018 09:16
Nu tad pastāsti tiešā tekstā- kurš iemesls tajā saitē ir atbilstošs un kurš nē? Traumu dabūji ar asiņošanu? Kā jau teicu- tak pamāci:))) Vispār jau tur nav rakstīts ka ātrie jāsauc bet saukt var vienmēr ja pēkšņi paliek slikti, bet nu tas tā- mans nezinīša viedoklis:)))
iii
Re: Diagnoze :D
13.02.2018 09:18
Bet Tu tā arī neatkodi, kāda saistība zemam hematokrītam ar ātrās palīdzības izsaukšanu/c/
Tad par ko bija runa vispār, Tu sauci ātros dēļ zema hemokrīta jeb tapēc ka nevarēji līdz uzņemšanai tikt? Vot tā arī nesapratu:))) Būtu tak no mājām saukusi...
iii
Re: Diagnoze :D
13.02.2018 09:21
Tur ir tikai viens atbilstošs iemesls, tajā saitē/c/ Un cilvēkam ir jāzin pirms saukt ātros gan diagnoze gan iemesls? Bez tā nevar saukt?
iii
Re: Diagnoze :D
13.02.2018 09:30
Redzi- sūdīgs ir tas saits kurā Tu skaties, vot tur arī ir problēma jo pirmais un biežāk pieminētais cēlonis zemam hematorītam ir anēmija, ko arī es pieminēju. Un baigi trūcīga tur tā informācija, šausmīgi maz to cēloņu pieminēti..
Re: Diagnoze :D
13.02.2018 22:13
Uzminēji beidzot- asiņošana!

No mājām nevar ātros saukt, jo pazīstams «ātro» šoferis stāstīja, ka pēc noteikumiem viņiem jāved pacients uz tuvāko slimnīcu, kur ir tāda profila nodaļa. Jāved pat tad, ja viena slimnīca ir par 100 m tuvāk, nekā cita. Google maps saka, ka mana māja atrodas starp divām slimnīcām gandrīz vienādā attālumā. Slimnīca, kur strādā «mans» dakteris, ir tikai par 200m tuvāk, nekā otra. Vēl saskaitīs attālumu mazliet savādāk un aizvedīs vēl mani ne tur, kur vajag! No otras slimnīcas man arī tieša transporta uz mājām nav. Pēcāk varēšu slima klunkurēt atpakaļ ar diviem transportiem.
iii
Re: Diagnoze :D
13.02.2018 22:33
Nu bet tas nepavisam neizrietēja no tā pirmā posta ja saka- jutos slikti un vel vairāk - ja tad brauc ar trolejbusu, tādas virāžas nu gan man , protams, prātā neienāca. Un es pat nezinu kā tur tieši izvēlas kur vest, ar tām lietām man tiešām ir mazāka pieredze...nu un tā diagnoze- nevar tikt līdz nodaļai, njā:))))) Bet vispār taču labi ka nav pieredze ar ātrajiem liela...vienreiz kad veda, tad tas bija pēc kritiena , sen un man bij stipri poh... es tikai sapratu ka ir baigākās ziepes un tā tas arī bija..tā ka negribu vairs pieredzi:)
iii
Re: Diagnoze :D
13.02.2018 22:38
Ā, nē, atcerējos- esmu vel braucis, kopā iznāk 3 reizes dzīvē, bet vienmēr bij galīgi vienalga kur vedīs un neko domāt nevarēju, tā ka šitie rēķini man neienāca prātā toč.
Autors:

Jūsu e-pasta adrese:


Tēmas nosaukums:


Surogātziņu novēršana:
Lūdzu izrēķiniet vienkārso matemātisko izteiksmi un ieraksties atbildi tam paredzētajā laukā. Tas ir lai novērstu automatizēto rīku iespeju rakstit ziņas forumā
Izteiksme: kāds ir rezultāts, ja 11 pieskaita 3?
Ziņa: