protçzists pusaudzei

Aizsāka tante 

tante
protçzists pusaudzei
07.01.2008 13:26
Labdien! Iesakiet lûdzu protçzistu meitenei(16gadi)Stomotologijas institûtâ tika labots apakðçjais priekðçjais zobs,tîrîti kanâli un palicis tikkai zoba karkass.Plombei vairs nav kur turçties.Mums ieteica Protçzistu Blaumaòa ielâ.
Daktere grib likt inleju un plastmasas kroni vai metâla,jo þoklis vel augðot.
Vai varat ieteikt kâdus protçzistus,lai meitenei neradîtu liekus kompleksus par izskatu?
Re: protçzists pusaudzei
07.01.2008 21:29
inleja + porcelâna kronis, ja negribâs radît kompleksus par izskatu...
tante
Re: protçzists pusaudzei
09.01.2008 12:50
Vai pirms inlejas likðanas vajag pârpildît kanâlus? Mums zobs stâvçja vaïa 3 dienas un tad vçlâk palûdzu aiztaisît ar pagaidu plombi ,jo protçzistam likâs ,ka var stâvçt vaïa pat nedçïu.Tagad zobs brîþiem sâk smelgt.
Kâ notiek kroòu nomaiòa,ja vispirms liekam plastmasas un vçlâk metâlplastiku?
Vai breketes liek uz apakðâjâ þokïa un kâ viòas piestiprina pie kronîða?
Re: protçzists pusaudzei
09.01.2008 13:10
inleju drîkst likt zobâ, kuram ir labi sapildîts kanâls(-li) (tas ir redzams rentgenâ) un par kuru nav sûdzîbas.

ja kronis ir uzlikts uz pagaidu cementa, tad to vnk noòem, ja uz îstâ - tad kroni pârzâgjç un tad noòem. metâlplastiku neiesaku.
uz apakðþokïa breketes liek, bet vai var piestiprinât pie plastmasas, man nav zinâms. pie porcelâna (keramikas) var.
Re: protçzists pusaudzei
09.01.2008 13:12
vairâkas reizes pârtaisot kroni, iztçrçsiet gandrîz tikpat, cik maksâ normâls skaists porcelâna kronis, padomâjiet par to...
tante
Re: protçzists pusaudzei
10.01.2008 10:47
PUCE!
Cik izturîgi ir plastmasas kroòi un kurâs vietâs tos liek? Cik gadus vidçji viòi kalpo? Vai uz labi iecementçtas inlejas var droði mainît kroòus arî vçlâk?
Cik gadus kalpo metâlkeramikas un porcelâna kroòi?
Es svârstos uz naudas ieguldîðanu kanâlu pârpildîðanai vai arî labâk vairâk iztçrçt kronim?Kas ir ârsti-endodontisti?
Re: protçzists pusaudzei
10.01.2008 10:56
Hmm? Bet sanaak jau taa ka ja tie kanaali nav paaraak labi sapildiiti tad jau nav jeegas to daargo kroni likt...

___________________________________
Jautājumi un konsultācijas - guru03@inbox.lv
Re: protçzists pusaudzei
10.01.2008 11:01
kanâlu saveðana kârtîbâ ir primâra!!
kroni var izvçlçties lçtâku vai dârgâku, bet sakòu kanâliem jâbût kârtîbâ, citâdi jebkuriem kroòiem nav jçgas - zobs ilgtermiòâ var tikt zaudçts...

plastmasas kroòi nav îpaði izturîgi, bet uz priekðzobiem tos likt var. cik kalpos, lielâ mçrâ atkarîgs no sakodiena; bet parasti daþus gadus nokalpo.
uz labi iecementçtas inlejas var mainît kroòus, ar plastmasas kroòa noòemðanu vispâr nav problçmu - 2 min darbs.
keramika kalpo ilgi, tâ nepârkrâsojas, nedeformçjas un dilst tikpat lçni, kâ dabiskie zobi. ja ir laba higiçna, kalpot var desmit un vairâk gadu.

endodontisti ir sakòu kanâlu speciâlisti.
Re: protçzists pusaudzei
10.01.2008 11:12
Vispaar mana pieredze ar taam plastmasaam ir diezgan pozitiiva un uzskatu ka vinjas 3 gadus kalpo pilniigi mieriigi...

___________________________________
Jautājumi un konsultācijas - guru03@inbox.lv
Re: protçzists pusaudzei
10.01.2008 11:14
ku!

atkarîgs no sakodiena un no citiem ind. faktoriem (ieradumiem, çdienkartes utt.).

ir redzçti arî 20 gadus nostâvçjuði plastmasas kroòi, bet vairumâ gadîjumu tomçr 2-3-4 :)
Re: protçzists pusaudzei
10.01.2008 11:17
Nu jaa, taa droshi vien ir... es tikai izteicos peec savas pieredzes...

___________________________________
Jautājumi un konsultācijas - guru03@inbox.lv
Re: protçzists pusaudzei
10.01.2008 11:18
tante
Re: protçzists pusaudzei
11.01.2008 10:34
Kâdas vidçji ir cenas zobu kanâla pârpildîðanai,inlejai,plastmasas kronim,metâl keramikas kronim?
Vai kanâlu tîrîðanas nauda palielinâs attiecîgi pçc zobu kanâlu daudzuma?
Vai privâtpraksçs ir pieejams rengens?Ko parasti dara ,ja tas vajadzîgs?
Bijâm pie zobârsta ,kurð pildot kanâlus sûtîja uz rengenu (pârbaudît) un tikkai tad beidza savu darbu.
Re: protçzists pusaudzei
11.01.2008 20:25
tante Wrote:
-------------------------------------------------------
> Kâdas vidçji ir cenas zobu kanâla
> pârpildîðanai
30-100
inlejai
30-100
plastmasas kronim
20-50
metâl
keramikas kronim?
100-300

> Vai kanâlu tîrîðanas nauda palielinâs attiecîgi
> pçc zobu kanâlu daudzuma?
jâ, reizini ar kanâlu skaitu

> Vai privâtpraksçs ir pieejams rengens?
protams. kur nav, labâk neiet.

> Bijâm pie zobârsta ,kurð pildot kanâlus sûtîja uz
> rengenu (pârbaudît) un tikkai tad beidza savu
> darbu.
labi. kontroles rentgens.
vellta
Re: protçzists pusaudzei
12.01.2008 14:16
Man plastrmas kroni 4 prieks zobiem bija 10 gadus, bet es gan nekad neko nekozu cietu ar priekszobiem. man vnk nep[tika vinu izskats. parliku metalkeramiku, bet nu nezinu, vai tik loti labaak izskataas. Ipasa atskiriba nav vizuaali.
tante, Un ja veel apkaseejam zobam jaaliek, to tak nemaz neredz, kaadi kompleksi? nezinu, vai verts skukim teret dargu naudu. jauniesiem gan jau nosaukums vien maksligais zobs uzdzen sermulus, cik zinu:)
Re: protçzists pusaudzei
12.01.2008 15:28
vellta Wrote:
-------------------------------------------------------
Un ja veel apkaseejam zobam jaaliek, to tak
> nemaz neredz, kaadi kompleksi?

tas ir kâ kuram, daþiem neredz augðçjos un redz apakðçjos :)
Autors:

Jūsu e-pasta adrese:


Tēmas nosaukums:


Surogātziņu novēršana:
Lūdzu izrēķiniet vienkārso matemātisko izteiksmi un ieraksties atbildi tam paredzētajā laukā. Tas ir lai novērstu automatizēto rīku iespeju rakstit ziņas forumā
Izteiksme: kāds ir rezultāts, ja 16 pieskaita 8?
Ziņa: