gudriibas zobs

Aizsāka Ilga 

Ilga
gudriibas zobs
12.01.2008 17:28
Man manos nu jau 29 gados sarosiijies gudriibas zobs (peedeejais gan no visiem, kurs nebij iznacis)... probleema tikai taada, ka saacis augt vaigaa. puse izshkiilusies taa, ka var redzeet, otra puse nav redzama... saapeeja kaadu nedeelu. tagad nekas nesaap. taada sajuuta, ka ta augsana apstaajusies tam zobam. vai sinii gadiijuma vieniigais risinaajums buutu operacija? vai arii sitaads pusizaudzis vins man var nosaaveet veel n-tos gadus mute? un man netrauceet dziivot ? :) nu baigi jau operaaciju negribeetos :(
Re: gudriibas zobs
12.01.2008 17:40
gudrîbas zobi reizçm mçdz augt vairâkos etapos.
es uzskatu, ka ja zobs netraucç ikdienâ un sûdzîbu par to nav, tad raut nevajag. nevar zinât, kâds liktenis gaida sesto un septîto - blakuszobus, ja nâksies kâdu no tiem zaudçt, gudrîbas zobs var pat ïoti noderçt...
Re: gudriibas zobs
12.01.2008 19:36
taads pusizaudzis tikai saapees ik pa dazhiem meeneshiem. un beigaas veel var dabuut cistu. laabaak raut aaraa nesaapiigajaa periodaa...
Re: gudriibas zobs
13.01.2008 03:27
zb:

kâ tu zini, ka jârauj, varbût izaugs lîdz galam? varbût 6. un 7. ir ðvaki?

Ilga:

ârâ ir tikai priekðpuse vai tikai vaiga puse zobam?
Re: gudriibas zobs
13.01.2008 08:24
puce: "probleema tikai taada, ka saacis augt vaigaa."
Re: gudriibas zobs
13.01.2008 12:30
nu tas "vaigâ" bieþi vien nozîmç, ka aug par daþiem mm bukâlâk kâ blakusstâvoðais 7.zobs :)
un pat ja tam traucç neliels kaula "jumtiòð" (neliels noteikti, jo zobs jau ir redzams), labâk noòemt to, nevis raut normâlu intaktu zobu, par kuru nav sûdzîbas. IMHO
Re: gudriibas zobs
13.01.2008 13:23
apgaismojiet mani tauta, ko noziimee tas "IMHO" nu sen shito pamanu juusu plaapaas, bet nezinu taa noziimi...
Re: gudriibas zobs
13.01.2008 13:25
In My Humble Opinion (pçc manâm domâm tjipa ;) )
Re: gudriibas zobs
13.01.2008 13:30
paldies :) Beidzot buushu lietas kursaa :)))
Re: gudriibas zobs
13.01.2008 13:32
Ilga
Re: gudriibas zobs
13.01.2008 18:09
paldes, par viedokliem :) paskatiishos, ka vins man uzvediisies taalaak! Taa, kaa doma Puce, tapat arii mana zobaarste, taatad ar raushanu veel neaizrauties!
Re: gudriibas zobs
13.01.2008 21:07
29 gadi, aug vaigaa, ir jau radiijis probleemas - ko veel gaidiit? kad veel saaks saapet vai pat dabuut lielaaku infekciju tieshi tad kad to vismazaak vajag? (itaalijas celjojums) kaa ar cistas veidoshanos?
ilgaak gaidiisi uz raushanu, gruutaak buus dabuut aaraa (kauls cietaaks) dziishana buus gruutaaka (imunitaate).
un kaa naakotnee varees lietot skjiibu gudriibas zobu kas pa pusei kaulaa? liksi veel braketes virsuu lai dabuutu aaraa?
muusdienaas kad implanti ir kljuvushi par ikdienu, tureeties pie problemaatiskiem gudriibas zobiem nav gudriiba.
ja pashiem negribas njmet tos aaraa- suuti pie kjirurga.
Re: gudriibas zobs
13.01.2008 22:19
zb Wrote:
-------------------------------------------------------
> 29 gadi, aug vaigaa, ir jau radiijis probleemas -
> ko veel gaidiit?

sâpes ðíiïoties ("problçmas") mçdz bût ne tikai ðíîbajiem gudrîbas zobiem :)

> un kaa naakotnee varees lietot skjiibu gudriibas
> zobu kas pa pusei kaulaa?

pirmkârt, viòam vajag ïaut ðíilties! bieþi vien izðíilðanâs process aizòem ilgu laiku, pat pusgadu. un otrkârt, jau esmu rakstîjusi, ka ja to zobu nelaiþ neliels kaula jumtiòð, tad labâk noòemt jumtiòu un ïaut zobam izðíilties.

> muusdienaas kad implanti ir kljuvushi par ikdienu,

esi redzçjis ortopanu? kâ ir ar mandibulâro kanâlu utt.? esi pârliecinâts, ka implantâcija ir iespçjama?
Re: gudriibas zobs
13.01.2008 22:21
izraut var vienmçr, vajag ïoti rûpîgi visu apsvçrt un pârliecinâties, ka viòð tieðâm nav vajadzîgs.. nevis èiks-èiks, un tad vairs ir par vçlu domât...
Re: gudriibas zobs
15.01.2008 16:59
puce:

neredzot protams gruuti spriest bet peec apraksta ir skjiibi greizs un nepareizs. un tur var gaidiit visu muuzhu uz skjilshanos un vairaak par abscesu nesagaidiis.
bet kaa jau mineets - bez redzeeshanas tikai tuksha runaashana...
Re: gudriibas zobs
15.01.2008 21:50
es jau nepiedâvâju gaidît visu mûþu :)
Ilga
Re: gudriibas zobs
19.01.2008 13:39
Puuce -> aaraa ir apmeeram puse zoba bet ne vaiga pusee - otrajaa. tas ir apakseejais kreisajaa pusee. sanaak ka pus zobs ir laukaa, bet tur kur taalaak iet vaigs tur veel nav izneecis aaraa. taada kaa vaiga / smaganu cepure par virsu .. man jau liekas, ka vins leenaam taa rosaas, varbuut tomeer izciiniis pats savu vietu zem saules :):):)
Re: gudriibas zobs
20.01.2008 01:19
Ilga:

tieshi taa :) ja ir nobremzeejies, aizej pie kjirurga uz konsultaaciju, lai izveertee rtg, vai tam zobelim nevajag paliidzeet :)
Ilga
Re: gudriibas zobs
20.01.2008 14:55
Paldies, Puciit, ta ar dariishu :)
Autors:

Jūsu e-pasta adrese:


Tēmas nosaukums:


Surogātziņu novēršana:
Lūdzu izrēķiniet vienkārso matemātisko izteiksmi un ieraksties atbildi tam paredzētajā laukā. Tas ir lai novērstu automatizēto rīku iespeju rakstit ziņas forumā
Izteiksme: kāds ir rezultāts, ja 11 pieskaita 9?
Ziņa: