zobi vecam cilvēkam

Aizsāka Es pati 

Es pati
zobi vecam cilvēkam
20.06.2009 18:35
Vai kādam no jums nav pieredze šādā jautājumā:

man mammai vajag uztaisīt zobus (protēzes, visticamāk), bet mutē ir katastrofa - pašai ir tikai 4 savējie zobi apakšā, augšā ir kādas 10 saknes raujamas ārā, apakšā droši vien tāpat. Viņai šausmīgi bail kaut ko darīt, jo domā, ka, lai visus izrautu, vajadzēs kopējo narkozi, bail arī no atlabšanas perioda. Kā lai viņu iedrošina un kā tas process varētu vispār notikt - tiešām kopējā narkozē vai vienu pa vienam bez maz vai gada garumā raus?
Viņa pati uzskata, ka neesot nemaz vairs jēgas viņai kaut ko tur labot... Gadi 70.
Re: zobi vecam cilvēkam
21.06.2009 12:28
Na nu, jēga ir gan. Pavisam noteikti!!!
Diemžēl pat dzīves kvalitāte atkarīga no tā, kāds stāvoklis ir mutē un vai tur kaut kas sāp vai nē.
Pūce Tev zinās atbildēt daudz vairāk.
Re: zobi vecam cilvēkam
22.06.2009 09:03
var jau raut pa 3-4. ja atstaas saknes - noteikti sastrutos, dabuus kaartiigu piepampumu, tad gan buus saapiigi. nomirt ar var.
Re: zobi vecam cilvēkam
22.06.2009 11:19
Es pati:

gadu tas noteikti neaizņems, drīzāk kādu mēnesi vai divus, lai iztīrītu visu muti, pie tam ar vietējo anestēziju. Pēc tam gan ir jānogaida kādi mēneši divi, jo žokļa kauls pēc sakņu izraušanas vēl mainīs savu reljefu, un par agru izgatavotā protēze pēc tam nederēs.
Es pati
Re: zobi vecam cilvēkam
22.06.2009 20:42
Tad man labāk mammu vest uz Stom. instit. uzreiz vai kur citur? Varbūt kādu labu ārstu varēsiet ieteikt?
kitana
Re: zobi vecam cilvēkam
24.06.2009 20:00
Uz stom. institūtu var vest pie Linarda Griežņa, esot baigais spīdeklis:)
Re: zobi vecam cilvēkam
24.06.2009 22:39
nevis pie Griežņa, bet pie ķirurga jāved saknes raut.
Re: zobi vecam cilvēkam
24.06.2009 23:07
kitana Rakstīja:
-------------------------------------------------------
> Uz stom. institūtu var vest pie Linarda
> Griežņa, esot baigais spīdeklis:)



diivains veids kaa reklameet dakteri kursh tiek rekomendeets...
kitana
Re: zobi vecam cilvēkam
25.06.2009 23:26
Ko tad es uzrakstīju nepareizi?Vai tad nav spīdeklis?Institūtā taču visi ir spīdekļi.Vai ne tā?
Nuja vispirms lai ķirurgi izrauj saknes un tad Linards noprotezēs:)
Re: zobi vecam cilvēkam
26.06.2009 00:39
domas gaajienu sapratu bet taadu rekomendaaciju parasti vareetu sagaidiit no tiinja.
kitana
Re: zobi vecam cilvēkam
26.06.2009 09:35
Ja interesē mans vecums?Lūdzu, man ir 40.
Kā vēlos, tā izsakos.Vai stomatologa etiķete būtu tā, kas neļauj izteikties, ko?
Re: zobi vecam cilvēkam
26.06.2009 23:50
nu vispaar jau labi izglitota cilveeka etikjete....

40? man nezkapeec likaas ka pabeidzaat SI gadu atpakalj .....
Re: zobi vecam cilvēkam
27.06.2009 10:54
Nē, zb, šoreiz nepiekritīšu Tev.
Jaunie ļauži, kas SI pabeiguši pirms nedaudz gadiem, cik ir nācies saskarties, ir ļoti solīdi, pieklājīgi un patiešām vēlas palīdzēt un problēmu risināt. Savukārt daži labi ap 40 ir, maigi izsakoties, nepieklājīgi (konkrētus uzvārdus neminēšu).
P.S. Viss šeit rakstītais absolūti neattiecas uz kitanu, tas nav "uzbrauciens".
kitana
Re: zobi vecam cilvēkam
28.06.2009 01:48
Laikam esmu reiz neprecīzi izteikusies, bet beigusi SI(toreiz Latvijas Medicīnas akadēmiju) pirms 12 gadiem.Ja izbŗinu rada skaitļi, tad vēl vau piebilst, ka iestājos arī vēlāk, nekā citi:)
Re: zobi vecam cilvēkam
28.06.2009 11:11
tādā gadījumā izbrīnu rada sūdzības par pacientu trūkumu...
Re: zobi vecam cilvēkam
28.06.2009 20:42
jugusalu: es gan tev piekriitu:) paarsvaraa taa ir. bet vienmeer ir kaads iznjeemums. shajaa gadiijumaa zinaashanu liimenis, valoda, suudziibu raksturs un saturs liecinaaja par nepieredzeejushu cilveeku. kaa izraadaas tas viss bija ljoti maaniigs un cilveeks (kitana) ir vecaaka kaa uzvedas.
Re: zobi vecam cilvēkam
29.06.2009 10:07
zb
Jā, es piekrītu. Bet augstās skolās uzvesties nemāca. :))) (Kaut gan man LU vienu semestri bija gan tāds stud, priekšmets - uzvedības un saskarsmes kultūra). RSU taču arī vajadzētu būt kaut kādai deontoloģijai (ētikai), vai kaut kam līdzīgam?
Es domāju,ka te jautāj. bija par zobu protezēšanu,nevis par to,kurā gadā kāds skolu ir beidzis.
Bet tēmas aizsācējai gribu teikt,ka nav svarīgi, cik mammai gadu,mutes dobums jāsaved kārtībā,jo nav prātīgi ar tādiem brāļu kapiem mutē staigāt.Man 1 radinieks zobus atnāca ielikt 84 gadu vecumā un nemaz nerunāja,ka vairs tā kā nav vērts.jo drīz jau tāpat jāmirī nost.
kitana
Re: zobi vecam cilvēkam
30.06.2009 01:15
Kāpēc Tu domā, ka man ir pacientu trūkums?
Vai neatgādinātu, kur rakstīju, ka man trūkst pacientu?:)
Manuprāt pieminēju, ka pacienti nevar maksāt tās cenas, kas bija agrāk.
Bet tiesa, pacientu ir mazāk, bet cik apjautājos kolēģiem, tā ir visur:)
Re: zobi vecam cilvēkam
30.06.2009 11:04
kitana:

manuprāt, zobārstam, kuram netrūkst pacientu, neienāks prātā strādāt higiēnista darbu un arī samaksa par obligātām lekcijām neliksies tik fantastiski liela...

bet nu labi, tiešām esam pamatīgi piesārņojuši tēmu. piedod, Autor.
kitana
Re: zobi vecam cilvēkam
01.07.2009 01:08
Zini, man paziņu kolēģu lokā pat tādas dakteres, kas pelna lielas naudas, saka, ka kursi ir neadekvāti dārgi.Par higiēnisti strādāju, jo mums pašiem nebija higiēnista, neteikšu, ka darbs būtu zemē metams, jo ar savu izglītību varu strādāt gan tā, gan tā, tas netraucē:)
Starp citu, kur patreiz ir ļoti pilns ar pacientiem, šai krīzes laikā?It sevišķi jau Rīgā?Kurš var samaksāt tās nenenormālās naudas summas?
Nē, es neko, es tikai filozofēju.Zini, man skumji, jo šonedēļ divi kolēģi brauc prom uz citām zemēm strādāt.Ar visu to, ka labi dakteri, un netrūkst pacientu:(((
Autors:

Jūsu e-pasta adrese:


Tēmas nosaukums:


Surogātziņu novēršana:
Lūdzu izrēķiniet vienkārso matemātisko izteiksmi un ieraksties atbildi tam paredzētajā laukā. Tas ir lai novērstu automatizēto rīku iespeju rakstit ziņas forumā
Izteiksme: kāds ir rezultāts, ja 15 pieskaita 24?
Ziņa: