Zobu plāksnītes

Aizsāka Muris 

Zobu plāksnītes
03.09.2009 10:45
Kādas atsauksmes par zobu plāksnītēm? Kā kalpo? Man dr. piedāvā uz dzīviem zobiem likt zobu plāksnītes nevis kroņus.

Cena gan liekas paliela 250,-Ls par vienu vienību, bet kā dr. teica process esot sarežģīts.
kitana
Re: Zobu plāksnītes
04.09.2009 10:13
Zobu plāksnītes liek uz nenoplombētiem(vai minimāliplombētiem) zobiem, kuriem ir iedzimti defekti, balti, brūni pleķi.
Iesaku Tev pameklēt vēl variantus, jo ir iespēja likt plāksnītes arī pa 150-200 ls par vienību.
Procesā ir jāsaslīpē zobs no priekšpuses.
Kalpos tik ilgi , kā pats kopsi un rūpēsies.Atceries, medicīnā nav garantiju, ir tikai prognozes:)
Lai veicas!
Re: Zobu plāksnītes
05.09.2009 09:30
zobs ir jāsaslīpē no visām pusēm, izņemot lielāko daļu aizmugures.


nedrīkst aizmirst par to, ka reizēm skopais maksā divreiz.
labāk ir samaksāt vairāk dakterim, ar kuru ir laba reāla pieredze un/vai labas atsauksmes, nekā uz dullo meklēt jebkuru, kam ceņņiks mazāks... IMHO
kitana
Re: Zobu plāksnītes
06.09.2009 21:07
Es plāksnītes vispār nelieku, tā, ka Tavs uzbrauciens bija nevietā:)
250 par vienību ir pat ļoti dārgi,apjautājos kolēģiem, kas ar to nodarbojas:)
Tādas cenas noteikti ir institūtā un Adental klīnikā.
Re: Zobu plāksnītes
07.09.2009 09:36
tas nebija uzbrauciens Tev
Re: Zobu plāksnītes
07.09.2009 11:47
Tādas cenas ir VISA klinikā.
kitana
Re: Zobu plāksnītes
07.09.2009 22:37
Visa klīnika atrodas uz Valdemāra ielas.Pieļauju, ka īre diezgan pamatīga telpām.
Tāpēc arī tādas cenas.
Re: Zobu plāksnītes
07.09.2009 22:40
Tomsona, nevis Valdemāra
kitana
Re: Zobu plāksnītes
07.09.2009 22:51
Un kas tā par Visa klīniku uz Valdemārielas?Cita?
Jā, bija uz Tomsona ielas.
Re: Zobu plāksnītes
08.09.2009 08:56
Kitana, Tev neienāk prātā, ka likumsakarība var būt otrāda - labi pelnošs ārsts izvēlas telpas centrā sev un pacientiem ērtā vietā, nevis paņem dārgas telpas un tad sāk domāt, kā neaiziet uz grunti :)
kitana
Re: Zobu plāksnītes
09.09.2009 22:42
Nē, es jau neko nesaku, tikai zinu vairākus tādus centra kantorus, kuru vairs nav.Ņemot vērā Rīgas centra ārprātīgās(tiešām ārprātīgas)īres maksas, pieļauju, ka labi pelnošs zobārsts izvēlēsies ērtu vietu, bet tas nebūs centrs:)
Cik sazinos ar saviem kolēģiem, kautkā neviens nesaka, ka ir baigi labi pelnošs.Arī mūs krīze skar.
Bet es tiešām priecājos, ka ir darbs, jo zobi jau sāpēs cilvēkiem vienmēr:)
Re: Zobu plāksnītes
10.09.2009 23:05
kitana Rakstīja:
-------------------------------------------------------
> Nē, es jau neko nesaku, tikai zinu vairākus
> tādus centra kantorus, kuru vairs nav.


konkrētāk, lūdzu - Tu jau kuro reizi piemini bankrotējušās krutās klīnikas Rīgā, gribētos tomēr arī man būt lietas kursā...
kitana
Re: Zobu plāksnītes
10.09.2009 23:15
Raiņa bulvārī 3 vairs nav kabineta.:)
Čaka ielā arī bija kabinets, kas nobankrotēja, numuru gan neatceros, bet sanāca starp Lācplēša un Ģertrūdes ielu tai posmā.
Precīzāk apjutāšos savai kolēģei, jo viņa ir lietas kursā,ja Tevi tas interesē.
Viens no maniem kursabiedriem arī ir nolaidis cenas(Rīgā).Viņš saka, ka ejot grūti:(
Grūti dēļ tā, ka cilvēki nevar atļauties labot zobus.
Taču, ja Tev puce ir klientūra, kas joprojām var simtiņu bez problēmām atstāt par vienu zobu, nu forši!
Re: Zobu plāksnītes
10.09.2009 23:30
Raiņa 3 kabinets bija lēta bodīte, nevis krutā klīnika...
kitana
Re: Zobu plāksnītes
11.09.2009 08:35
Tu tur strādāji, ka tik labi zini, ka tā bija lētā bodīte?Pēc kā Tu spried par lētumu?
Cik man zināms īre tur maksāja pie 2000 ls mēnesī.Un filiāles vēl strādājot, laikam Brīvības ielā un Deglava ielā.
Re: Zobu plāksnītes
11.09.2009 13:32
Nu, vispār Rīgas centrā ir viena dārgā bodīte, par kuriem, godīgi sakot, man pat būtu prieks, ja viņi bankrotētu, jo tie ir ar mieru likt protēzes (kroņus, implantus) - vajag vai nevajag. Pēc viņu apmeklējuma, kad savam dr. stāstīju, ka man piedāvājās likt kroni, viņš domāja, ka es ākstos, pat speciāli Rtg taisīja, lai pārliecinātos.
Kitana, Tu jau zini, par ko ir runa!
Re: Zobu plāksnītes
12.09.2009 09:03
kitana Rakstīja:
-------------------------------------------------------
> Tu tur strādāji, ka tik labi zini, ka tā bija
> lētā bodīte?

tur strādāja mana kolēģe.

> Pēc kā Tu spried par lētumu?

pēc cenām un aizvēsturiskā aprīkojuma
kitana
Re: Zobu plāksnītes
14.09.2009 08:02
Vispār jau pacients nāk pie ārsta un viņa zināšanām, nevis viņa modernā aprīkojuma...
Nē, labi, ja var atļauties labu aprīkojumu.Tikai viss maksā baigo naudu, bieži vien nepamatoti uzskrūvētu.
Re: Zobu plāksnītes
14.09.2009 09:08
zobārsts nav psihiatrs, ar zināšanām vien nepietiek...
kitana
Re: Zobu plāksnītes
14.09.2009 10:51
Psihiatrs noteikti nē, bet psihologs reizēm gan.Jo sevišķi strādājot ar bērniem.
Protams aprīkojums ir vajadzīgs, bet vai obligāti tam jābūt pašam "krutākajam" par to es šaubos.
Bet iespējams Tava darba pieredze ir lielāka kā manējā, jo es tikai kā zobārste strādāju kopš 1998 gada.
Re: Zobu plāksnītes
14.09.2009 11:18
Nja, psihiatrs nav gan, protams. Bet lielaka dala pacientu, manuprat, nak pie sava zobarsta, nevis aprikojuma. Ko dod uberkrutais aprikojums, ja pret tevi izturas ka pret pedejo meslu?
Re: Zobu plāksnītes
14.09.2009 20:04
Nu ja apriikojums/materiaali nav adekvaati (ne super krutais) tad zinaashanas nav kur pielietot.
kitana
Re: Zobu plāksnītes
14.09.2009 22:21
Lai apgūtu super krutu aparatūru nevajag daudz laika.
Lai pareizi izpreparētu kanālu vai pareizi izveidotu kavitāti, tur gan vajag zināšanas, tur nekāda krutā aparatūra nepalīdzēs:)
Krutais aprīkojums,protams, darbu atvieglo:)
Re: Zobu plāksnītes
14.09.2009 22:47
te tak runa gaaja par aizveesturiskiem aprikojumiem..... tas ir citaadi kaa adekvaats un "nekruts" aprikojums.
kitana
Re: Zobu plāksnītes
15.09.2009 00:33
Ko nozīmē aizvēsturisks aprīkojums?
Nevienā kabinetā nav nācies redzēt.
Re: Zobu plāksnītes
15.09.2009 10:05
nu, piemēram, darbs bez vakuuma sūcēja :)
kitana
Re: Zobu plāksnītes
15.09.2009 15:09
Ja nav vakumsūcēja, tas jau nebūt uzreiz nenozīmē, ka iekārta ir aizvēsturiska.:)
Par aizvēsturisku iekārtu saprotu tādu, kas bija padomjlaikos ar to leņķa galu un striķi:)))
Jā, ir nācies arī strādāt bez vakumsūcēja.Nekas jau nenotika:) bet tas bija īss laiks, tad jau iekārtu nomainīja un šo 10 gadu laikā(cik nu bijis to darba vietu pēc dzīves vietas maiņas un apstākļiem) visur ir bijis vakumsūcējs.
Man ir nācies arī strādāt bez asistenta:) Ir grūti, bet nav neiespējami.
Pie labām lietām jau ātri pierod, tad, ja nu gadījumā sanāk aiziet uz ne tik krutu darba vietu, tad ir vilšanās:(
Re: Zobu plāksnītes
15.09.2009 18:41
Ja iekaartai patstaaviigi nav vakuumsuuceejs tad taa ir veesturiska. ja strikjis - akmens laikmets modernajaa zobaarstnieciibaa.
puce tak nemet akmenjus tavaa kabinetaa.
vikucis
Re: Zobu plāksnītes
15.09.2009 21:48
Par to, ka svarīgāka par apartūru ir ārsta zināšanas es piekrītu par visiem 100%. Bet nevienmēr nostrādāto gadu daudzums korelē ar ārsta zināšanām un dažreiz arī ar pieredzi.
kitana
Re: Zobu plāksnītes
15.09.2009 23:37
Zb!
Es jau nemaz puces kabinetu nepieminu, es runāju vispārināti.
Es nemaz nezinu, kur puce strādā.
Autors:

Jūsu e-pasta adrese:


Tēmas nosaukums:


Surogātziņu novēršana:
Lūdzu izrēķiniet vienkārso matemātisko izteiksmi un ieraksties atbildi tam paredzētajā laukā. Tas ir lai novērstu automatizēto rīku iespeju rakstit ziņas forumā
Izteiksme: kāds ir rezultāts, ja 7 pieskaita 10?
Ziņa: