Zoba caurumā pūslītis

Aizsāka Pecītis 

Zoba caurumā pūslītis
19.11.2009 18:11
Sveiki!Man pirms kāda laika izkrita plombe lielajam zobam un pēc tam 2 reizes ari nolūza zoba maliņas.Zobs man nesāp un man ļoti bail iet pie zobārsta,jo iepriekšējā pieredze ir drausmīga.Tad nu pirms kādām 2 nedēļām man tajā caurumā parādijās tāds smaganas "veidojums",kuram pieskaroties ar zobu kociņu tas sāk asiņot:(tagad tas veidojums ir izaudzis lielāks:(Domāju,ka tā ir smagana,bet nesaprotu kā viņa var tur ieaugt.
Vai kādam tā arī ir bijis?Vai ir idejas,kas tas varētu būt?Zinu,ka jaiet pie zobārsta,ko noteikti arī darīšu,bet kājas ļenganas paliek iedomājoties vien:(
Ko baidies! Es arī ļoti baidījos pie zobārstiem iet! Bet pēdējā mēneša laikā esmu pie viņiem bijusi reizes 20! Visas manas bailes un iepriekšējā pieredze pie viņiem zudusi! :) Vajag atrast labu saprotošu ārstu un turpmāk pie viņiem vairs nevarēsi sagaidīt nākošo reizi! :)
Re: Zoba caurumā pūslītis
19.11.2009 18:45
nerva polips. notiekas kad karies ielaists - zobs nopuust no nerva augshpuses un tad nervs saak augt uz aaru.
jaataisa saknju kanaalu aarsteeshana un jaatjauno zobs ja kautkas no taa ir palicis paari.
Re: Zoba caurumā pūslītis
19.11.2009 19:55
zb Rakstīja:
-------------------------------------------------------
> nerva polips.

manuprāt, drīzāk sapuvis līdz bifurkācijai (Pecītis - bifurkācija ir vieta, kur zoba kroņa daļa sadalās atsevišķās saknēs)
Re: Zoba caurumā pūslītis
19.11.2009 20:01
puce: "tagad tas veidojums ir izaudzis lielāks:("

vislabaak buutu redzeet bilid + rentgenu.
kaa taas bildes te var ielikt?
Re: Zoba caurumā pūslītis
19.11.2009 20:07
zb:

Tu saki, ka smagana caur bifurkāciju nevar izaugt lielāka?

protams, bez bildēm var tikai minēt...
Re: Zoba caurumā pūslītis
19.11.2009 20:56
puce: nu ja izbrauc cauri bifurkaacijai tad parasti tiek pie kaula.
Re: Zoba caurumā pūslītis
20.11.2009 09:08
Cik noprotu Jūs abas esat stipri saistītas ar stomatoloģiju:)
Es to zobu esmu apņēmusies raut ārā,jo ieprikš man daktere teica,ja kādreiz bus ar viņu problēmas.tad bū jārauj ārā.
Cik liels tas pūslītis var izaugt?Vai viņš kautkādā veidā apgrūtinās izraušanu?Vai es avru iet vienalga kur pie zobārsta vai labāk uz stomatoloģijas institūtu?
Re: Zoba caurumā pūslītis
20.11.2009 09:36
pūslītis raušanu nekādīgi neapgrūtinās :) pirms raut ārā, uztaisi rtg un pakonsultējies vēl ar kādu dakteri, vai tiešām viņš nav labojams.


zb:

nu ja ar bori un precīzi pa vidu, tad jā, bet ja tas notiek ar kariesa palīdzību, tad smagana diezgan ātri pamanās ieaugt tajā :)
Re: Zoba caurumā pūslītis
20.11.2009 18:27
nu tad jau taa buus zoba mala nevis bifurkacija
Re: Zoba caurumā pūslītis
21.11.2009 09:19
kā saucās zoba mala, kur ar zondi var sataustīt, ka saknes sadalās? :) cilvēkiem ar sapuvušiem zobiem reti kad ir ideāls periodonts, un smagana (un kauls, protams, arī) ir atkāpusies...
praksē daudz biežāk redzu smaganu, kas ieauga caurumā bifurkācijas rajonā, nekā pulpas polipus...
Autors:

Jūsu e-pasta adrese:


Tēmas nosaukums:


Surogātziņu novēršana:
Lūdzu izrēķiniet vienkārso matemātisko izteiksmi un ieraksties atbildi tam paredzētajā laukā. Tas ir lai novērstu automatizēto rīku iespeju rakstit ziņas forumā
Izteiksme: kāds ir rezultāts, ja 18 pieskaita 19?
Ziņa: