Baigais Purvs

Aizsāka enima 

Baigais Purvs
24.07.2009 21:20
Medikamenti, kurus šobrīd lietoju: Asentra, Wellbutrin SR, Rispolept, Mirzaten un Clonazepam. Sakiet, lūdzu, cik dziļā purvā es esmu?

___________
domātājs



Edited 1 time(s). Last edit at 24.07.2009 21:32 by enima.
Re: Purvs
24.07.2009 21:24
Kāda diagnoze?
Re: Purvs
24.07.2009 21:30
Pēc ārstu domām: F 20.81

___________
domātājs
Re: Purvs
24.07.2009 21:56
par zālēm pie šīs diagnozes mēs nevaram te neko komentēt: tā ir tikai Tava ārsta joma, Jūsu abu sadarbība.

nav iespēja apmeklēt dienas stacionāru, varbūt psihoterapeitu?
Re: Baigais Purvs
25.07.2009 19:22
Pēc cita psihiatra domām F 45.4.

Kāds varētu būt tik laipns un pateikt kur tīmeklī meklējami atšifrējumi šiem kodiem?

___________
domātājs
Re: Baigais Purvs
25.07.2009 22:17
viena vieta ir šeit:

http://www.iaptieka.lv/?lapa=ssk10&limenis=2&ssk=F00...F99&mekletteksts=

starp abām diagnozēm starpība ir milzīga... iesaku meklēt skaidrību ļoti uzņēmīgi: pirmo diagnozi (šizofrēnija) nemaz tik viegli nedrīkst likt.

negribi pastāstīt, kādas ir sūdzības? kādā veidā diagnoze tika noteikta? psiholoģiskie testi ir veikti?



Edited 1 time(s). Last edit at 25.07.2009 22:19 by Runcene.
Re: Baigais Purvs
26.07.2009 12:17
Ja pareizi esmu sapratis, tad F 20.81. ir cita veida šizofrēnija.
Sūdzības ir galvassāpes, grūtības koncentrēties, sīkoņa ausīs.
Neatceros, ka būtu veicis kādus testus.

___________
domātājs
Re: Baigais Purvs
26.07.2009 12:53
ko nozīmē "cita veida"?

šizofrēnijas vispār ir ļoti dažādas. bet tādas sūdzības ir gandrīz katram otrajam nervozajam cilvēkam, tādam, kuram ir arī Tevis minētā F 45 grupas diagnoze. jābūt vēl kaut kam, lai liktu kaut ko no F 20.

ja drīkst ko ieteikt, tad tā ir kārtīga lietu izrunāšana ar ārstu un arī vēl citu viedokļu uzklausīšana; turklāt valsts sistēmas ietvaros (jaa neesi bijis slimnīcā) cilvēkam tīri tehniski ir iespējams veltīt nepiedodami maz laika.

šie nav forumā atbildami jautājumi. pat ja te būtu kāds psihiatrs, viņš neko neņemtos teikt, jo labā psihiatrijas praksē pacients ir jāredz un pamatīgi jāiztaujā.

Tev ir kādi ģimenes locekļi, tuvinieki, kas arī kaut ko runā ar Tavu ārstu? ja Tu ej tikai pie valsts psihiatra, varbūt ir vērts aiziet privāti, kur Tev var atļauties veltīt vairāk laika. Protams, ja ir līdzekļi... ir jau arī visādi konsīliji, kas tādas diagnožu lietas lemj.

Ja Tev tiešām ir F 20, tad Latvijas psihiatrijas sistēma diemžēl neko labāku par zālēm nepiedāvā. Tās nedzerot, pie F 20 vienkārši kļūst arvien sliktāk. Ieteiktu zāles uz savu galvu neatcelt un nemētāties šurpu turpu, jo tad var ātri iestāties stāvoklis, kad nekas nelīdz. Tas var būt bīstami.

Ja ilgstoši neizdodas piemeklēt zāles, tad it bieži cilvēku ieliek slimnīcā, kur ārsts viņu katru dienu redz. Ārsts neko tādu nav piedāvājis?



Edited 2 time(s). Last edit at 26.07.2009 13:12 by Runcene.
Re: Baigais Purvs
26.07.2009 14:15
enima Rakstīja:
-------------------------------------------------------
> Ja pareizi esmu sapratis, tad F 20.81. ir cita
> veida šizofrēnija.
> Sūdzības ir galvassāpes, grūtības
> koncentrēties, sīkoņa ausīs.
> Neatceros, ka būtu veicis kādus testus.

Pie saadaam suudziibaam neviens psihiatrs diagnozi sizofreenija neliek, ir jaabuut halucinaacijaam (dzirdes vai redzes), un/vai vajaasanas maanijai, smagaakos gadiijumos saakas murgi par saistiibu ar kosmosu, ka ir dievs vai dieva izredzeetais u.t.t. Un nevajag staastiit, ka tev ir tikai galvassaapes un gruutiibas koncentreeties.
Re: Baigais Purvs
26.07.2009 15:04
Neirologs jau mani vienreiz nosūtīja uz slimnīcu, kur man izdarīja n-tos izmeklējumus, turklāt daļu no tiem jau es iepriekš biju izgājis. Tā nu tur neko vairāk par to, ka viens asinsvads, kas iet uz galvas smadzenēm, ir šaurāks un līkumotāks, arī neatklāja. Dzēru zāles, kuras man tur nozīmēja. Pēc tā slimnīcā man īsti neviens nepaskaidroja un nepastāstīja kādas, kad un cik daudz zāļu man ir jādzer, tikai iedeva pāris recepšu. Turklāt aptiekā tādu zāļu nemaz nebija, kad tās zāles pasūtīja, izrādījās, ka tās maksā astronomiskas summas. Tā arī es tās zāles nenopirku. Tā nu es kādu laiku mocījos.
Tagad apmeklēju valsts psihiatru, ar kuru neviens mans ģimenes loceklis runājis nav. Pa to laiku man tik raksta jaunas zāles, bet labāk īsti man nepaliek. Pēdējā laikā par slimnīcu tas psihiatrs vien runā. Nepietiek ar to, ka ar šīm man nozīmētajām zālēm es jūtos vienkārši briesmīgi, grib mani galīgi pārzāļot. Man ir paveicies, ka man ir darbs, tiesa gan tikai līdz septembrim, bet tomēr. Tātad ātrāk par septembri nekādas slimnīcas nebūs. Kaut gan man septembrī ir jāatsāk studijas. Turklāt ir grūti iztēloties, ka es šobrīd būtu spējīgs uz pilnu slodzi ko mācīties. Nav grūti iztēloties uz kādu slimnīcu mani tagad grib sūtīt. Es gan apšaubu, ka varētu būt kāds labums no tādas slimnīcas.
Varbūt jāiet pie tā psihiatra, pēc kura domām man ir kaut kas no F 45, lai gan es nemaz nezinu, ko tas nozīmē. Varbūt ar viņa izrakstītām zālēm man būs vieglāk.
Re: Baigais Purvs
26.07.2009 15:15
K



Edited 2 time(s). Last edit at 28.09.2012 16:44 by kachenite.
Re: Baigais Purvs
26.07.2009 15:30
123 Rakstīja:
-------------------------------------------------------
> enima Rakstīja:
> --------------------------------------------------
> -----
> > Ja pareizi esmu sapratis, tad F 20.81. ir cita
> > veida šizofrēnija.
> > Sūdzības ir galvassāpes, grūtības
> > koncentrēties, sīkoņa ausīs.
> > Neatceros, ka būtu veicis kādus testus.
>
> Pie saadaam suudziibaam neviens psihiatrs diagnozi
> sizofreenija neliek, ir jaabuut halucinaacijaam
> (dzirdes vai redzes), un/vai vajaasanas maanijai,
> smagaakos gadiijumos saakas murgi par saistiibu ar
> kosmosu, ka ir dievs vai dieva izredzeetais u.t.t.
> Un nevajag staastiit, ka tev ir tikai galvassaapes
> un gruutiibas koncentreeties.


Nekas tāds man nav!



kachenite Rakstīja:
-------------------------------------------------------
> Kāpēc dzer zāles, no kurām jūties briesmīgi?
> Tāpēc, ka ārsts teica, ka vajag? Tava galva
> pieder Tev, Tev arī jālemj, ko ar savu galvu
> darīt. Bez tām zālēm ir labāk vai sliktāk?
> Psihenē piespiež ārstēties tikai tos, kas
> apdraud sevi vai apkārtējos. Ne uz vienu
> slimnīcu Tevi nevar aizsūtīt tikmēr, kāmēr
> pats nepiekritīsi.


Ja man liekas, ka ļaunāk vairs nevar būt, tad pārtraucot tās lietot pierādās, ka tomēr var..
Re: Baigais Purvs
26.07.2009 15:30
123

es nebūtu tik optimistiska par tām diagnozēm... tas, kā pie mums strādā valsts psihiatrija... nu, sorre... zāļu industrijas pakalpiņi... atkal viens, kam nav bijusi saskare...


enima

Tev ir 2 antidepresanti un 2 neiroleptiķi. kāpēc? tas ir jautājums, ko vajadzētu tomēr uzdot. uzklausīt vēl vienu psihiatru/psihoterapeitu, kurš ir arī ārsts? un vēl vienu neirologu/neiroķirurgu? nenāktu par ļaunu... par pārējo jau teicu: šeit neviens nevar pateikt, kas Tev ir.



Edited 2 time(s). Last edit at 26.07.2009 15:37 by Runcene.
Re: Baigais Purvs
26.07.2009 16:31
Vai man tiešām vajadzētu neirologu apmeklēt? Un kur lai atrod psihoterapeitu, kurš ir arī ārsts?

___________
domātājs
Re: Baigais Purvs
26.07.2009 19:06
nu bet kurš tad Tev pateiks, kas Tev ir? teorētiski asinsvadu anomālijas arī var dot visādu simptomātiku. turklāt Latvijā ārstiem ir jāuzdod konkrēti jautājumi; Tev iedod recepti un palaiž, tad izprasi pats kārtīgi, jo neviens pakaļ neskrien un neko neskaidro — mums diemžēl ir tāda situācija un tāda attieksme vairāku iemeslu pēc.

ārsts psihiatrs/psihoterapeits var palīdzēt saprast, vai tā ir psihiatrijas problēma (endogēna psihiska slimība) vai tiešām tikai kaut kas no neirozēm, tobiš vairāk reaktīva, psiholoģiska lieta, nosacīti F 45 gals... apriori to vajadzēja saprast psihiatram, bet valsts sistēmā, kā jau teicu, neviens īpaši neiedziļinās.

kur atrast? internetā... daudziem ir savas mājaslapas.

te jau teica — Tava galva galu galā. ar veselību neko jēdzīgu nevar panākt, ja pats nesvīst.
Re: Baigais Purvs
26.07.2009 19:39
Turklāt Tev taču ir kaut kādi neirologa izmeklējumi, kaut kādi slēdzieni; ja neapmierina tas, ko un kā pirmais darīja — vai nu jāprasa uzstājīgāk, vai jāiet pie cita ar visiem slēdzieniem un izmeklējumiem.

zāles un to cenas arī var iepriekš izpētīt netā, tāpat ir visādi aptieku izziņu biroji.

šeku REiropā un ASV vidējais pilsonis nevienam dokam neļauj izdarīt nekādus drošus slēdzienus, kamēr nedabū vēl vismaz 2 viedokļus. šizofrēnijas diagnoze vispār nozīmē aktīvo psihiatrijas uzskaiti ar virkni sociāliem ierobežojumiem...

ir vēl viens aspekts, kas pastarpināti saistīts ar visu Tavu problēmu, taču tas ir vairāk psiholoģiskas dabas, saistīts ar attieksmi, pat šķietami absurds, bet tā notiek: cik aktīvi mācēsi cīnīties par sevi, tik slims vai vesels izrādīsies, cik slims jūties, tik arī būsi.
Re: Baigais Purvs
27.07.2009 00:02
Enima, un kādas ir emocionālās sūdzības, ne tikai fiziskās?
Re: Baigais Purvs
27.07.2009 08:26
K



Edited 1 time(s). Last edit at 28.09.2012 16:45 by kachenite.
Re: Baigais Purvs
27.07.2009 10:18
tāpēc jau es bildu, ka tā lielā mērā ir attieksmes lieta. ir kaut kā jāsaņemas mainīt šo attieksmi. ja ir tāds mazliet dusmīgs pekīnieša sejs (man neviens neko), tad ļoti ātri var dabūt kaut ko no F 20... psihiatri šo te saož pa gabalu un zināmā mērā cilvēku iemet kastītē.
Re: Baigais Purvs
27.07.2009 10:35
Tas jau ir pavisam normāli, ja aizej pie viena ārsta, tad gribas ticēt, ka viņa diagnoze un ieteikumi ir pareizi. Taču tā nav ne tuvu. Pat vēl tagad, ar savū rūdījumu, es pirmajā mirklī spontāni noticu, tam, ko man saka. Bet pēc kāda laika pārdomāju...un varētu teikt, ka tā esmu saglābusi savu veselību (runa gan ir par miesas ārstiem). Citādi nezinu, kādas šaibas es jau rītu:(
Re: Baigais Purvs
27.07.2009 11:26
E



Edited 1 time(s). Last edit at 28.09.2012 16:46 by kachenite.
Re: Baigais Purvs
04.08.2009 18:30
Atlika man vien savam psihiatram parādīt vienu lapiņu, cita psihiatra rekomendāciju, līdz viņš man bez īpašiem paskaidrojumiem vai ieteikumiem mierīgi ņēma un to formulu pārkopēja. Jaunie medikamenti ir Tegretol, Diklovit, Fluanxsol un Magne B-6. dKaut nu es kļūītos, bet man ir baigā nojauta, ka tā pāreja viss tik gludi nenotiks... Vai nevarētu parādīties kāds atcelšanas sindroms? Un vai tas nebūs kā baigais šoks visai nervu sistēmai?
Re: Baigais Purvs
04.08.2009 20:43
iespējams, ka kaut kas būs, jo Tu zini, ka Tev ir pilnīgi jaunas visas zāles... ir vērojumi, ka slimniekiem klīnikās ir vieglāka panesība uz pārmaiņām, ja vini neko nezina. resp. viņi gandrīz vispār nereaģē.

tātad tas vairāk ir iekšējās trauksmes jautājums un tas, kā sevi noskaņo.

varbūt vērts sākt pārmaiņas brīvdienā?

un ārsts neko neieteica, kā varētu pāriet un jauno kokteili?

P.S. bet psihotropās zāles ir tikai 2, pārējie 2 ir vitamīni, ko parasti nozīmē, ja cilvim ir stipras sāpes...



Edited 1 time(s). Last edit at 04.08.2009 20:50 by Runcene.
Re: Baigais Purvs
04.08.2009 21:17
Neieteica gan.

Par to brīvdienu vēl jāpadomā, bet, pēc savas pieredzes, grūtākā bieži vien ir kāda 3. vai 4. diena.

Ja pareizi esmu sapratis, tad antidepresantu starp jaunajām zālēm nemaz nav. Ja tā, tad vispār tā drīkst uzreiz pārtraukt? Vai es tomēr kļūdos?
Re: Baigais Purvs
04.08.2009 21:24
nu, tad jāvādās pēc savas pieredzes un sajūtām.

Nedrīkst pārtraukt pēkšņi, ja nav nekā vietā. ja paliek pavisam neomulīgi, iedzer trankvilizatoru kādas dienas. kādu kriksīti klonazepama, ja Tev vēl ir...
Re: Baigais Purvs
05.08.2009 18:17
Ir, ir kaut kas palicis



Edited 1 time(s). Last edit at 08.08.2009 16:29 by enima.
Re: Baigais Purvs
08.08.2009 16:33
Milda Rakstīja:
-------------------------------------------------------
> Enima, un kādas ir emocionālās sūdzības, ne tikai fiziskās?










ir tikai sāpes un diezgan liels emocionālais tukšums

___________
domātājs
Re: Baigais Purvs
08.08.2009 17:52
enima Rakstīja:
-------------------------------------------------------

>
> ir tikai sāpes un diezgan liels emocionālais
> tukšums

sāpes - emocionālas?
Re: Baigais Purvs
09.08.2009 21:52
Milda Rakstīja:
sāpes - emocionālas?


Tiešām nezinu kā tādas sāpes izpaužās. Kas zin, varbūt man tādas arī ir. Es zinu tika to, ka šī terapija mani ir fiziski un morāli nogurdinājusi. Es lēnām palieku galīgi vājš. Vispār neko īsti negribas darīt. Un vēl es zinu to, ka ar vai bez ārsta palīdzības, bet es pārtraukšu šīs zāles lietot, jo man tas jau ir nenormāli apnicis. Psihiatra shēma bija tāda:
Tegretol 200mg - 3x dienā;
Diklovit 1 kapsula - 3x dienā;
Magne B-6 1 tablete - 2x dienā;
Fluanxsol 0,5mg - 3x dienā.
Kādas 5 dienas es šīs zāles arī tā dzēru. Tā kā nekādi jūtami uzlabojumi netika izjusti, kas mani galīgi nepārsteidza, un man personīgi nepatīk ēšanas laikā ar tiem abiem vitamīniem uzdzert pietiekami daudz ūdens, tad es izlēmu tai shēmai pieiet nedaudz radoši un to uzlabot. Tagad es dzeru to Diklovit tikai kopā ar Magne B-6, tas ir tikai brokastu un vakariņu laikā, ar lielu glāzi ūdens, protams. Fluanxol mazās kapsuliņas iet tikai pēc brokastīm un pusdienām. Par laimi Tegretol tabletes ir dalāmas, kas man ļāva pēc vakariņām lietot tikai pusīti, tas ir 100mg. Es ceru, ka es to īsināšanu daru no pareizā gala, ja gadījumā nē, tad lūdzams, rakstiet, ja ir arī kādi citi norādījumi, padomi, brīdinājumi vai jebkas cits, kas man būtu jāzina.



Edited 1 time(s). Last edit at 09.08.2009 22:08 by enima.
Re: Baigais Purvs
09.08.2009 22:29
Es nesaprotu, kas tad tev par sāpēm..fiziskas? A tad ...priekš kam pie psihiatra?
Autors:

Jūsu e-pasta adrese:


Tēmas nosaukums:


Surogātziņu novēršana:
Lūdzu izrēķiniet vienkārso matemātisko izteiksmi un ieraksties atbildi tam paredzētajā laukā. Tas ir lai novērstu automatizēto rīku iespeju rakstit ziņas forumā
Izteiksme: kāds ir rezultāts, ja 10 pieskaita 3?
Ziņa: