Stress

Aizsāka mamina 

mamina
Stress
19.02.2014 16:43
Sveiki!

Šis jautājums laikam vairāku būs domāts Runcenei..Man ir tāda lieta,ka eju autoskolā, ļoti labi noliku skolas, CSDD teoriju - ar 1. reizi ar 0 kļūdam, bet ir problēmas ar braukšanu. Braucu es labi, instruktori sūta mani uz eksāmenu, bet pirms tam aizsūtīja uz testa braucieniem, lai pārbaudītu, kā man novērtēs. Problēma ir tāda, ka ja es braucu ar instruktoriem, es braucu perfekti, bet kā aizeju uz testa braucienu, nespēju pabraukt. Sākas stress, vēderā viss griežas, rokas trīc utt. Kā man tikt galā ar stresu? Tas visu izgaž...Mēģinu saņemties, iestāstīt, ka tā ir tikai paratsta braukšana, bet nekas nesanāk. Liekas, ka kaut kas "aizverās ciet" un sāku pieļaut druasmīgas kļūdas. Sāku jaukt, nepamanu zīmes uttt. Man iedeva ārsts eksāmenam izmēģināt Lexotanil 1,5 mg. Izdzēru 1 tableti + magniju 300 mg (diasporal)+ 3 antistr ess tabletes. Efekta nekāda. Kāds bija stress, tāds joprojām ir. Ko man darīt? Kā tikt ar to galā?
Māmiņa
Re: Stress
19.02.2014 17:00
Piedodiet par kļūdām tekstā! :)
aberz
Re: Stress
19.02.2014 17:10
nevai meklēt zāles
brr

vaig nevis runcenei prasīt
pasaki tam instruktoram ka tev šausmīgs stress sākas
ka ar instruktoru viss ok utt

tas jau pusi stresa noņems ka viņš pateiks ka tas nekas
vaitk eksāmens nav kopā ar instrktoru tagad? es nezinu vai nejaucu

atceries ka vēl neviens nav kas nav nolicis csdd eksāmenu

zāles lietojot nedrīgst vadīt auto tās arī ir rezultāts kāpec
tev jūk visas zīmes

bet nu
tā Runcenes saimniecība
manas domas tikai

zinu no pieredzes ka es sevi uzskatošs par labu braucēju ar labu praksi
ierijot pirmotableti sāku gļukot

tāpat mans kolēgis sportists ieāda ripu un iebrauca vienkārši sienā
stāvvietā... profesionāls sportists :-)
aberz
Re: Stress
19.02.2014 17:12
vēl
paprasi Runcenei kā viņa dabūja tiesības
un kā viņa vispār brauca pēc tam

ja gribi notievēt prasi tiem kas to izdarījušī nevis
kautkādiem narkodīleriem
Māmiņa
Re: Stress
19.02.2014 17:18
Nē, eksāmenā vairs nepiedalās instruktors, kurš māca...Piedalās tikai braucējs un inspektors. Šodien bija dikti jauks inspektors, bet tāpat uz nervu pamata es nespēju pabraukt. Iepriekšējā reizē bija šausmīgs inspektors un tas arī daļēji uzdzina stresu - ka netrāpās tāds pats. Kā lai nomierinos? Man kāds ieteica iedzert 50 gramus konjaka...Es jau ar inspektoru runāju, mēģināju uzturēt sarunu, lai nomierinātos, teicu,ka satraucos, bet šis - ka tas jau tikai parasts brauiens un lai braucu kā parasti braucu ar inspektoru. Bet stresu izraisa tas, ka no šī brauciena atkarīgs, vai mani palaidīs uz eksāmenu, vai netrāpīsies bļaujošs inspektors, mašīna arī sveša (mācos uz citas mašīnas markas braukt), nezinu kāds maršruts trāpīsies, kādas situācijas utt.
Māmiņa
Re: Stress
19.02.2014 17:20
Kāds sakars ar narkodīleriem un notievēšanu? nedaudz nesapratu..Neesmu minējusi,ka vēlētos notievēt...:) Runa iet par streu un tā pārvarēšanu
aberz
Re: Stress
19.02.2014 17:38
Māmiņa Rakstīja:
-------------------------------------------------------
> Kāds sakars ar narkodīleriem un notievēšanu?
> nedaudz nesapratu..Neesmu minējusi,ka vēlētos
> notievēt...:) Runa iet par streu un tā
> pārvarēšanu

nu neprasi psihiatram par auto eksāmenu
nu es neiesaku lietot psihotropas vielas
varbūt līdz nākosajam eksamenam paeksperimentēt
kautko ar tējām piemēram viršu tēja nomierina
varbūt skābekli smadzenēs ginko biloba tēja (rigū tēju kioskā aiz stikla loga)
varbūt mildronātu . nu ko studenti lieto eksāmeniem

konjaku eksamena nedrīgst :-(

baldrianji un visas sitādas ietas dod miegainību a vaig uzrāvienu

es zinu ka pirms eksāmeniem ir labi izgulēties
sapnjos izmurgojās visi stresi jo sliktaki sapņi jo zinu ka viss būs ok

vaig koncnentrēties nevis uz eksāmenu bet piemēram uztraukties
par to kas būs pēceksāmena, kā formēs dokumentus kāda izskatīsies
uz fotogrāfijas ut nu pienjem ka eksāmens noliksies pats uztrucies kas būs pēctam
cik maksā tiesību papīrs utt..

īstenībā es šaubos vai uz eksāmenu ir labi lietot kautko citu kas ir lietots
mācoties, man pat tāda teorija ka ja dzērumā iemācies dzejoli tad dzērumā tikai to atcerēsies
nu domāts zāles pārtika ieradumi utt mūzika fonā drēbes mugurā

nu ok paņem talismanu kaut kādu kabatā

vēl variants balkus strresu
piemēram ja sāp zobs, vai kautkādas sāpes kas novērš no šitam sapēm
bet nu tu jau nedursi sev adatas uz eksāmenu

varbūt iepriekšejā dienā piedzerties lai ir paģīras?

katrā ziņā es vispār te iesaku
neleitot nevienu tableti, jo man ir pieredze neatīva
un zinu kaudzi cilvku kas ir iebraukuši pilnīgās šausmās ar pirmo
mazo ripiņu slikta miega dēļ

psihiatrs nav pūšotājs mačītājs vai kautkas pie kā nāķt pēc
palīdzības... tās pats par sevi ir nepareizi meklēt pelīdzību
šadas lietās ārpuss sevis ļoti tuviem cilvēkiem utt

viršī labi nomierina vismaz pirms eksāmena nakti izgulēsies
Māmiņa
Re: Stress
19.02.2014 17:43
Paldies par ieteikumu. Viršu tēju gan varētu pamēģināt. Man fizioterapeits teica, ka magnijs arī palīdzot, bet es sajutu tikai īslaicīgu efektu.
Man lielāko problēmu rada tas, ka sirds sitās kā traka...
Māmiņa
Re: Stress
19.02.2014 17:44
Man vispār it tāda problēma, ka es uztraucos pirms jebkura eksāmena, uzstāšanās utt. Esmu jau domājusi, ka jāsāk apmeklēt joga vai meditācijas kursi.:) Jāiemācās pašai sevi savākt.
Re: Stress
19.02.2014 17:55
Aberz nevienu tēmu nespēj izrunāt bez manis analizēšanas, nu ļoti lepna un pagodināta jūtos :)

Māmiņa, tieši tā, atrodi labu jogas vai meditācijas skolotāju.

Varētu būt, ka bail no autoritātēm, sajūties mazāka, taču tā nav :) nebija stingra mamma pašai?

Bet alko bišķi var, tik notestē, lai nav par daudz un lai nejūt :)

Pēdējo teikumu droši vien nevajadzēja rakstīt, bet kas izdarīts, tas izdarīts :D
Māmiņa
Re: Stress
19.02.2014 18:02
Nu, ja godīgi, instruktors man arī ieteica iedzert 50 g pirms eksāmena, bet ne vairāk. 50 g nejutīšot un nervus nomierinās.
Par jogu jau sen domāju...
Man nebija stingra mamma, bet tētis - uhhhh...nekontaktējos ar viņu jau n-tos gadus...Vnk. man pašai vieglāk nekontaktēties kā klausīties viņa vienīgos pareizos argumentus, domas. es pat teiktu, ka uzspiež tās domas.. Ja tā drīkst izteikties - tirāns, despots ...
Re: Stress
19.02.2014 18:09
Nu jā, un tam ir savas sekas.

Bet tagad mēs visas esam lielas meitenes, un viena cilvēka pareizie uzskati mūs neietekmē, jo pašām ir savi uzskati.

Jāmācās atdalīties ne tik daudz saskarsmes ziņā, cik emocionāli, un tas ir grūtāk.
Māmiņa
Re: Stress
19.02.2014 18:13
Runcene, viņš nespēj pieņemt cita uzskatus. Vieglāk ir klusēt...Viņš nesaprot. Visiem bērniem, sievai ar viņu ir grūti..
Bet es tikšu galā un tiesības būs kabatā, Tikai jāiemācās savākties,Bet viss būs!:) Es tāda mērķtiecīga...:)
Re: Stress
19.02.2014 18:29
Es sapratu, ka nespēj, Tev viņš arī nav jāmaina, pat nav jācenšas, bet nav jādzīvo arī bailēs, ka visi cilvēki ir tādi...

Ok, lai veicas!
aberz
Re: Stress
19.02.2014 18:37
Māmiņa Rakstīja:
-------------------------------------------------------
> Paldies par ieteikumu. Viršu tēju gan varētu
> pamēģināt. Man fizioterapeits teica, ka magnijs
> arī palīdzot, bet es sajutu tikai īslaicīgu
> efektu.
> Man lielāko problēmu rada tas, ka sirds sitās
> kā traka...


nu tad pateikšu vēļ
bišū māsu peru piens
sirds darbībību noregulē, es pats izmēģināju ja sirds dauzās uz atritmijas pusi utt
ierij ripu un sitas mierīgi... nu uz 2 stundam točna, beztam attīra asinis, ja ir smiga
ar peru pienu var savākties 15min laikā atkal smiga itka nebijuse utt

jogas ir sviests

uz eksāmenu paņem vecā istruktora bildi kabata vo

a tētis vainīgs ka tev eksāmenos bail
īštenībā jogas iet tie kam despotiskas mātes
a kam tēvs despotisks tie uz baznīcu

jo jogam dievs ir sieviete kas tur sara mil utt
a kristiešīem ir tētis labs un visu mīlošhs piedoddosh utt

runcne
nelielies es tevi nekomentēju es komentēju tavu trankviļu
būtību to ko tu te reklamē, trankviļus un jogas laikam esi
sekta jau... kas tev trūkst nesaprotu
Re: Stress
19.02.2014 18:54
Labi, Aberz, dzīvo nost un lai Tev veicas!
aberz
Re: Stress
19.02.2014 18:56
Runcene Rakstīja:
-------------------------------------------------------
> Labi, Aberz, dzīvo nost un lai Tev veicas!


nu tad beidzot
:-)

ar to vajadzeja sakt
Māmiņa
Re: Stress
19.02.2014 19:28
Runcene,paldies!:)
Aberz,Tu man liecies pazīstams,ne?:D
aberz
Re: Stress
19.02.2014 19:33
Māmiņa Rakstīja:
-------------------------------------------------------
> Runcene,paldies!:)
> Aberz,Tu man liecies pazīstams,ne?:D

nu jādomā tad ira...
bet ja tāda sajūta ir tev, tad labi
lai ta palīdz tev nolikt eksāmenjus

kad tev būš stress domā par mani
un es stūrēšu tavā vietā

:-)
aberz
Re: Stress
19.02.2014 19:37
es esu silts mierīgs liels drošs un
labsirdīgs ar mani ir miers un pilnīga drošība
skaidrs prāts un silts šokolādes miers
stiprs mierīgs un neizbēgami bezgalīgi pozitīvs
kā kļavu sula ar riekstu šokolādi
Pūkaine tagad
Re: Stress
19.02.2014 20:04
Par mierinājumu varu teikt, ka biju līdzīgā situācijā ar auto braukšanu. Tikai nevarēšana sākās tieši eksāmenā, kad no stresa tā apjuku, ka vienkāršas pašsaprotamas lietas pēkšņi nemācēju izdarīt. Eksāmenā izkritu, jo niknais pieņēmējs domāja, ka es tā vienmēr. :)))

Tad vispār baidījos kādu laiku tālāk ko darīt. Bet, sarunāju ar savu instruktoru, ka braukšu tikai divatā ar viņu patrenēties. Un pa maršrutu, kur izkritu.

Jo instruktoram bija versija (un man arī), ka traucēja pilnais vāģis ar cilvēkiem.

Atrisinājās viss labi. Kamēr riņķoju pa ''laukumu'', radās ''nejauša'' (īsti nezinu vēl šodien- jauša vai nejauša) iespēja, ka eksāmenu pieņēmējam bija negaidīti brīvs laiks. :) Es no šausmām gandrīz pamiru (tagad smiekli par to nāk), iesēdās auto tāds milzīgs un dusmīgām uzacīm tips, tā ka mašīna sasvērās uz vienu sānu...

Bet kaut kā sāku braukt, ar domu, ka gan jau atkal nekas nesanāks un man jau tāpat vienalga. Turpināt domāju tikai pēc pusgada, ja neizdosies ar otro reizi.

Viss sanāca normāli, instruktors pat nobrīnījās, kāpēc iepriekš tik daudz kļūdu... Pat ievēroja, ka viss būtiskais ir okei, paslavēja un teica- pārējais ar laiku būs.

Tā, ka nav pat īstas nozīmes, kā jūties eksāmenā. Man tagad nav nekādu problēmu ar braukšanu. Braucu (pēc dažu vīriešu atziņas) labi un prātīgi. Un līdz šim neesmu iekūlusies absurdās situācijās, kādās vairākkārt, noteik. un ātrumu būtiski pārkāpjot, iekūlušies senie autoskolas kursabiedri, kas lielmanīgi un lecīgi ar pirmo piegājienu nokārtoja ekšus. Protams, no nejaušības neviens nav pasargāts un viss vēl var gadīties jebkuram, arī visumā prātīgam autobraucējam.

Tev arī izdosies! Kad vismazāk to gaidīsi. Tas nekas, ja nenoliksi eksāmenu uzreiz. Nekas cits slikts ar Tevi taču tāpēc nenotiks. Vari pēc laika mēģināt vēlreiz. Man pat instruktors teica- tie, kas stresa pēc nenoliek ar pirmo reizi,vēlāk ir labāki, prātīgāki braucēji.

Palīdzēt tādā situācija var tas, ka uz to brīdi neuzstāda to eksāmenu par baigo mērķi. Vizinies tāpat it kā. Lai tev veicās!

Uzraksti kaut kad vēlāk, kā gāja!



Edited 1 time(s). Last edit at 20.02.2014 10:15 by Runcene.
Re: Stress
21.02.2014 00:18
Tēma uz laiku slēgta, jo aberzam palagu klāšanas dienas... gaidīsim, kamēr pāries :)
Māmiņa
Re: Stress
21.02.2014 14:03
Runcene, es jau pamanīju...:D
Pūkainīte, uzrakstīšu. :)
aberz
Re: Stress
27.02.2014 21:03
Māmiņa Rakstīja:
-------------------------------------------------------
> Runcene, es jau pamanīju...:D
> Pūkainīte, uzrakstīšu. :)


kā eksāmens???
Re: Stress
08.03.2014 13:28
Man arii shii teema aktuaala, jo peeec 2 ned. CSDD eksis. Pa savu pilseetu braucu labi, bet kaa aizbraucam uz pilseetu, kur buus jaakaarto eksaamens, taa blokjeejas domaashana. Peeksnji saaku dariit muljkiibas ( apstaajos ne tur, kaut gan labi zinu visu ka ir pareizi, peeksnji sajuuk kur ir labaa un kur ir kreisaa puse, nervozi spiezhu pedaaljus utt..) Turklaat instruktors ir bljaaveejs, nesavaldiigs, perfekcionists kas kritizee par visu. Ar praatu visu saprotu, bet nomierinaaties nevaru, kad jaabrauc trenneeties eksaamenam naktii gulju varbuut 2 stundas, no riita galva nestraadaa... Zinu, ka 50 grami likjieriisha paliidzeetu vislabaak, bet bail, ka insperktors sajutiis alkohola smaku. Lexotanils man ir, to ieraushu vienu reizi un pameegjinaashu kaada ir braukshana parastajaa nodarbiibaa.
Māmiņa
Re: Stress
24.03.2014 12:45
Aberz, nenoliku. Šodien biju uz eksāmenu 1. reizi. Figūras izpildīju perfekti - ar 1. reizi abas, bez papildiespējām. Pa pilsētu arī braucu labi, be izkritu pie Elijas ielas. Likās, ka būšu nolikusi, jo viss gāja kā vajag, mani veda uz tizlām vietām, 3 x braucu pa Mūkusalas apli, pa Krasta ielu pa tālākajām joslām ar nemitīgu pārkārtošanos pār visām joslām turp - atpakaļ. Viss bija ok, tik Elijas ielā izkritu. Tur bija jāpagriežās pa kreisi un, lai to izdarītu, vajadzēja ieņemt tramvaja sliedes, bet nogriežoties vispirms pa labi un tad tik drīkstēja pa kreisi griezties. Nu nekas..Nākamreiz. Ar stresu tiku galā.:) Es nedzeru alkoholu, jo baidījos,ka inspekotrs sajutīs. Es izmēģināju kādu citu metodi.:) Stress bija mežonīgs pirms eksāmena, bet eksāmena brīdī vairs nebija. Pārgāja. Lai gan izkritu, es nesatraucos. Laikam tādēļ,ka noliku figūras un zinu,ka nākamreiz figūras vairs nebūs jāliek. Sapratu,ka nevajag sev uzstādīt mērķus. Gāju uz eksāmenu ar domu, ka viss būs labi un nav svarīgi nolikt eksāmenu ar 1. reizi, jo ne visi noliek ar 1. reizi. Man mērķis šoreiz bija pieticīgāks - nolik figūras un braukt labi. :) To arī izpildīju.Nav vilšānās, nav pārmetumu sev, jo negāju uzreiz uz maksimumu. :) Parasti gribās visu izdarīt perfekti, šoreiz biju pieticīgāka un pusi eksāmena noliku. :)
Māmiņa
Re: Stress
24.03.2014 12:47
Sapratu, ka stress un perfekcionisms iet roku rokā. Šoreiz es vnk. ļāvos braukšanai un stresa nebija.:) Un gāja nesalīdzināmi labāk kā testa braucienā.
Māmiņa
Re: Stress
24.03.2014 12:49
Man sanāca diezgan ilgs pārtraukums braukšanā un te atbildēt jo biju diezgan ilgi projām komandējumā un darbi sakājušies..
Re: Stress
24.03.2014 14:12
nošaut katru kas ar 50g pie stūres sēžas...
Ja nemāk braukt, vai nav spējīgs to darīt - to vnk NAV jādara. Esmu ticis avārijā dēļ tādiem cilvēkiem kuriem nervu sistēmas vietā ir mūžīgais stress un nepārliecinātība...

__________________________________________________________________________________________________
“Thinking is difficult, that’s why most people judge.”
Ko homeopātam nozīmē pludmale? Urīns D10
Māmiņa
Re: Stress
24.03.2014 14:55
Man nav mūžīgais stress un nepārliecinātība. Gan es pati,gan instruktori man ir teikuši,ka es braucu ļoti labi un pārliecinoši un daudz labāk par dažu labu braucēju uz ceļa, vnk. testa brauciens pirms tam man izraisīja stresu. Un tā ir normāla reakcija... Nevienu pašu reizi neesmu izraisījusi avārijas situāciju, neesmu apdraudējusi nevienu citu autobraucēju. Man pat eksāmenā pie šīs sadaļas ir "labie" krustiņi visur salikti....
Autors:

Jūsu e-pasta adrese:


Tēmas nosaukums:


Surogātziņu novēršana:
Lūdzu izrēķiniet vienkārso matemātisko izteiksmi un ieraksties atbildi tam paredzētajā laukā. Tas ir lai novērstu automatizēto rīku iespeju rakstit ziņas forumā
Izteiksme: kāds ir rezultāts, ja 14 pieskaita 17?
Ziņa: