dzemdes kakla vēzis

Aizsāka Aivita 

Aivita
dzemdes kakla vēzis
19.03.2015 08:20
Labdien!
Nu ir pienācis brīdis, kad esmu šokā un bailēs. Viss stāsts sākās 2 gadus atpakaļ. Pēc sexa smērējās ar asinīm, bet biksītēs nē, tikai kad gāju uz tuoleti uz papīra. Pēc pāris dienām viss bija ok, bet gāju pie ārsta. Tas paņēma onkocitoloģiju, apskatīja, nosūtīja uz USG 2 reizes. 1 pirmo un 2 pēc 3 'mēnešiem. Tur izrādās atklājās cistiņa ( neatceros nosaukumu kaut kāda gudra vīra vārdā Nabotova laikam), tādas esot daudzām dzemdējušām. Vis bija labi, visas pārbaudes bija labas. tāpēc to norakstījām uz to ka sex bija ovulācijas laikā. Pēc visa šitā nākamgad gāju kārtējo apskati un onkocitologiju - viss bija supes. Ārsts pateica, ka USG nevajagot, jo viss bija ļoti labi. Šodien atkal biju uz kārtējo ikgadējo pārbaudi un nu sākās brīnumi. Man tā smērēšanās ik pēc laika vienalga parādās pēc sexa. Nav pēc kartas reizes, bet gadās, ka ir un vairāk tad kad pati jūtu ka tur nevis viss ieslīdz bet ar nelielu spēku un visādi jāpalīdz lai sāk slīdēt. Nu bet tā smērēšanās ik pa laikam parādījās. Ir tā ka biksītēs nekā nav tikai ejot uz tuoleti uz papīra vai mazgājoties kas sperma iztek no maksts arī var redzēt to piejaukumu dažreiz, bet aizejot pāris reizes pačurāt pēc tam viss tīrs un vairāk nekas neparādās. Nu lūk un šoreiz ārstam atkal to pastāstīju, tikai pateicu vienkārši, ka pēc sexa smērējas asiņains ( ne tik sīki kā šeit). Nu un ārsts man sataustīja to cistu un sabaidīja līdz galam. Nosūtīja uz kaut kādu kolposkopiju. Es sapratu, ka skatās uz vēzi. Nu un ģībonis klāt. Ja nu 2.5 gadus atpakaļ jau tur vēzis, tad man arī cerību uz labu inākumu nebūs, ja atklās ka tur ir vēzis? Ārsts nepateica, ne ka viņam aizdomas par vēzi, ne arī ka nav, pateica, ka tas varot būt jebkur un tāpēc jābrauc pārbaudīties padziļināti ar to smērēšanos un cistu. Kad pateicu, ka visas uzstriepes bija labas, viņš pateica, ka tās var arī neko neparādīt. Man ir tik ļoti bail ka tā smērēšanās arī ir kā simptoms, un laiks zaudēts, ja tur tiešām ir onkoloģija. Internetā arī rakstīts, ka asiņošana dzimumakta laikā vai pēc ir vēža pazīme. Vai tiešām man ir beigas? Ja būs vēzis un vēl stadija lielāka par IIA, tad nemaz nevarēs izārstēt. Vai ir kādas domas par šo?
Re: dzemdes kakla vēzis
19.03.2015 09:50
Pagaidām tas viss pēc vēža neizskatās nemaz. Bet kas attiecas uz to, ka laicīgi nevar atklāt, tad tas tā mēdz būt. Tā ir vēža specifika.

___________________________________
Jautājumi un konsultācijas - guru03@inbox.lv
Aivita
Re: dzemdes kakla vēzis
19.03.2015 16:26
Bet tā nelielā asiņošana pēc sexa, internetā rakstīts, ka tas ir vēža simptoms? Un kāpēc ārsts tā sacēlās ar tām pārbaudēm? Šodien pēc kontrolsexa viss bija tīrs un skaists.
Aivita
Re: dzemdes kakla vēzis
19.03.2015 16:28
AA un tās izstriepes rezultātus savām acīm neredzēju, zvanīju un medmāsa teica pa telefonu, ka viss esot labi. Tikai baigi ātri viņa tos rezultātus atbildēja, bet nedomāju, ka šādas lietas teica neskatoties un laikam nav pamata neticēt, jo šim ārstam uzticos.
Re: dzemdes kakla vēzis
19.03.2015 17:16
Pareizi, jau raksta. Bet tas nav tā, ka asiņošana = vēzis. Vairumā gadijumu asiņošana nav saistīta ar vēzi.

Starp citu, asiņošana kā vēža pazīme ir ļoti beztolcīga. Jo asiņošana ir raksturīga tikai auzēju beigu stadijām. Tā kā ja Tev pārbaudēs neatklāja ielaistu vēzi tad diezgan droši var teikt, ka asiņošanas iemesls ir cits.

___________________________________
Jautājumi un konsultācijas - guru03@inbox.lv
Aivita
Re: dzemdes kakla vēzis
19.03.2015 19:46
Ārsts pateica, ka to vēzi tik viegli nevar ieraudzīt parastajā apskatē. Uzstriepes gan bija labas, tā vismaz medmāsa teica, bet tur arī var tajā sliktajā šūnā neietrāpīt. Es nezinu, varbūt ielaistu slimību var arī apskatē redzēt? Bet tad laikam būtu pēc kartra sexa asiņošana un varbūt arī pat bez sexa būtu asiņaini izdalījumi. Pareizi domāju?
Re: dzemdes kakla vēzis
19.03.2015 20:58
Jā, visu pareizi pateica. Un pareizi domā. Tāpēc vairāk vajag baudīt dzīvi un mazāk meklēt vēžus :)

___________________________________
Jautājumi un konsultācijas - guru03@inbox.lv
Aivita
Re: dzemdes kakla vēzis
20.03.2015 08:45
Es jau baudu dzīvi un pie ārsta aizgāju ar smaidu, bet atpakaļ asarās. Viņš jau pirmais sāka uztraukties. Liekas tikai ieminējos par smērēšanos, nepasniedzu to kā problēmu, gribējās tikai zināt kāpēc dažreiz tā notiek un lūdzu.
Aivita
Re: dzemdes kakla vēzis
23.03.2015 13:33
Pierakstījos uz kolposkopiju pēc mēneša. Kā Jūs domājat no CIN3 vai no vēža 1 stadijas par mēnesi var būtiski situācija pamainīties?
Re: dzemdes kakla vēzis
23.03.2015 14:10
Būtiski nē.

___________________________________
Jautājumi un konsultācijas - guru03@inbox.lv
Aivita
Re: dzemdes kakla vēzis
23.03.2015 14:46
Aivita
Nekas nepasliktināsies un stadijas nepaspēs mainīties uz sliktākām ( piemēram CIN 3 uz CIN 4 vai vēzi vai arī vēža 1 stadija uz 2 )vai ir iemesli steigties?
Piedodiet, bet gribu šo laiku nodzīvot un nesajūgties. Pagaidām onkocitoloģija CIN nerāda, tikai kolpītu un sēni, bet tai taču var maz ticēt, jo var arī netrāpīt.
Re: dzemdes kakla vēzis
23.03.2015 17:10
Aivita

Ja Tu grībētu dzīvot tad Tu to vienkārši darītu, nevis pavadītu laiku forumā prasot par vēžiem. Zini, katram ir savs liktenis un ja būs lemts tad neizbēgsi nekādā veidā.

___________________________________
Jautājumi un konsultācijas - guru03@inbox.lv
Labdien, esmu panikā, jo mans ginekologs patreiz ir atvaļinājumā un negribas meklēt citu. Man jau kādu laiku, iespējams pusgadu, ir mainījies kaut kas organismā, liekas, ka mana vagīna ir kļuvusi lielāka, nejūtīgāka. Sākumā visu vainu novēlu uz stresu. Domāju beigsies šis posms manā dzīvē noteikti viss būs pa vecam. Bet... pirms 13 dienām man,īsti nepateikšu, pirms vai seksa laikā pēkšņi sākās asiņošana, kuru es nemaz nejutu, konstatēju tikai no rīta. Asinis bija gan uz apakšveļas gan palagiem.Pirmajā mirklī nodomāju, ka sākušās mazliet priekšlaicīgi mr,bet tā nebija. Tajā dienā, kad domājams sākās īstās mr. spēcīgi vilka vēdera apakšu un muguru, ļoti līdzīgi kā pie dzemdību sāpēm, kas man nav raksturīgi. Bet īsti pat neesmu droša, ka tās bija mr. jo asiņošana bija tāda kā savādāka. Pēdējā laikā man arī ir parādījušies aizcietējumi, un pie spiediena no maksts ir gļotaini caurspīdīgi izdalījumi( diezgan daudz) un reizēm ar asiņu piejaukumu.Šobrīd pat ir tāda kā smaguma sajūta pavēderē. Saprotu, ka ir stulbi pierakstīt šādu palagu, bet jūtos drausmīgi un negribu doties pie ārsta kam neuzticos. Kas ar mani varētu būt, vai nepilns mēnesis gaidot ārsta pieņemšanu mani morāli un fiziski neietekmēs.Vēl piebildīšu, ka manas mamma viņas brāļi un māsas ir visi vēžinieki. Man šogad paliks 35
Re: dzemdes kakla vēzis
24.04.2015 14:08
Bez izmeklēšanas, te neko skaidri pateikt nevarēs, un mēnesi gaidīt neieteiktu, bet gan, pēc iespējas ātrāk aizstaigāt pie ārsta.
Paldies par atbildi, gudrākais jau šiem simptomiem slimību meklēt internetā laikam nebija, bet vai šie simptomi atbilst vēl kam citam izņemot dzemdes kakla vēzi. Venēriskās slimības pašlaik pilnībā izslēdzu.
Re: dzemdes kakla vēzis
24.04.2015 14:18
pašlaik par vēzi ir domāt pāragri, drīzāk - mioma, cista, polipoze endometrioze, utt, simptoni ir visai nekonkrēti un atbilst daudzām saslimšanām.
Paldies vēlreiz,mazliet nomierinājāt.Meklēšu kādu citu ārstu un pirmdien došos vizītē.
Re: dzemdes kakla vēzis
24.04.2015 14:25
Es pat teiktu, ka nez vai tā būs ginekoloģiska problema. Bet nu jā, droši vien ar ginekologu vajadzēt sākt.

___________________________________
Jautājumi un konsultācijas - guru03@inbox.lv
Re: dzemdes kakla vēzis
24.04.2015 14:26
Pēc dzemdes kakla vēža galīgi neizskatās...

___________________________________
Jautājumi un konsultācijas - guru03@inbox.lv
Re: dzemdes kakla vēzis
24.04.2015 14:31
ku! Rakstīja:
-------------------------------------------------------
> Es pat teiktu, ka nez vai tā būs ginekoloģiska
> problema. Bet nu jā, droši vien ar ginekologu
> vajadzēt sākt.


Es saprotu uz ko Tu mērķē, uz izsvīdumu Duglasa telpā, anyway, ar ārsta apmeklējumu nevajadzētu vilcināties!
Es būtu ļoti pateicīga,ja jūs padalītos ar mani uz ko jūs tēmējat.
Re: dzemdes kakla vēzis
24.04.2015 14:35
tā, ir telpa, starp dzemdi un taisno zarnu kurā var uzskrāties šķidrums, gan pie ginekiloģiskām saslimšanām, gan pie iegurņa orgānu slimībām, bet vienalga, jāsāk ar ginekologu.
Re: dzemdes kakla vēzis
24.04.2015 16:27
nex

Es netēmēju uz Duglasa telpas saturu. Man grūti iedomāties tādu situāciju, kad Duglasa telpas saturs būtu asiņošanas cēlonis. Bet aizcietējumu dēļ var būt gan "dzemdību" sapes, gan smaguma sajūta. Bet asiņošana tai pat laikā var būt arī nejauša rakstura, it īpaši ja bijusi stipra spiešana.

___________________________________
Jautājumi un konsultācijas - guru03@inbox.lv
Re: dzemdes kakla vēzis
24.04.2015 18:36
ja nav fistulas, tad Duglas pats par sevīm asiņošanu neizraisīs, bet liels sekrēta daudzums tajā var izraisīt dzemdes kakliņa un vagīnas augšējās trešdaļas dispozīcij, arī aizcietējumus, ja vēl ir dzemdes miona vai pilipoze, tas izskaidrotu gan asiņošanu, gan sāpes, gan dīvaino sajītu vagīnā un izdalījumus, bet kā jau teicu - bez izmeklēšanas, tas - rakstīt ūdenī ar vistas kāju.
Re: dzemdes kakla vēzis
24.04.2015 21:23
Ok. Par pārējo piekrītu bet nu Duglasa telpas fistula mūsdienās... tas ir pārāk skarbi...

___________________________________
Jautājumi un konsultācijas - guru03@inbox.lv
Autors:

Jūsu e-pasta adrese:


Tēmas nosaukums:


Surogātziņu novēršana:
Lūdzu izrēķiniet vienkārso matemātisko izteiksmi un ieraksties atbildi tam paredzētajā laukā. Tas ir lai novērstu automatizēto rīku iespeju rakstit ziņas forumā
Izteiksme: kāds ir rezultāts, ja 6 pieskaita 6?
Ziņa: