kâ neziòa - tâ histçrija un apâtija

Aizsāka Interese 

Interese
kâ neziòa - tâ histçrija un apâtija
16.12.2005 19:44
Ja svarîgâ lietâ nezinu, ko darît, tad krîtu histçrijâ, nomâktîbâ, bçgðanâ no svarîgâs lietas un nedaru neko.

Kur griezties? Sanâk, ka nemâku patstâvîgi atrisinât problçmas.

Iet pie psihologa ar savu dîvaino reakciju?

No kurienes ðâda izturçðanâs? Man vienmçr grûtîbâs ir pateikts priekðâ, ko darît? Tâpçc nezinu, kâ tikt galâ ar neziòu?

Ja ir nesvarîga lieta, tad neziòa mani nebiedç.

Tipiska strausa politika :) kâ briesmas, grûti atrisinâma lieta, tâ galva smiltîs un ne ko vairs negribu zinât.
Pçc idejas, tas ir pilnîgi normâli, ka cilvçks satraucas nezinâmâ priekðâ. Jautâjums ir cita kamâ : Ko nozîmç "..es ne ko nedaru..." ? Kas tâdâ gadîjumâ atrisina ðîs grûtîbas ? Ir kâda cita persona, kas to dara, jeb tomçr tu pati' beigu beigâs saòemies un atrisini ???
Neviens neatrisina. Parasti beigu beigaas sanjemos, bet tas man prasa drausmiigu piepuuli, sevis laushanu, liekas ka katru reizi gals klaat. Vemshana, sirdsklauves, liidz gjiibonjiem.

Tb, neadekvaats uztraukums par to, ka man nav zinaams gala iznaaakums, ka droshi nezinu, ka izdosies.

Ar praatu jau saprotu, ka buutu nedabiski visu 100% zinaat ieprieksh, bet emocionaali - kaa kaut ko nesaprotu, meegjinu 3 x reizes saprast, atrisninaat, neizdodas arii 4 un 5 ajaa reizee, taa 6-7 ajaa iestaajas histeerija.


Turklaat, es nekad nezinu, kad man izdosies atrisinaat probleemu. Var izdoties ar otro reizi, var izdoties ar desmito. Izjuutas vienaadas.

Nezinu, kaa emocionaali beigt psihot un aardiities nezinjas priekshaa. Jo taa psihoshana man traucee atrisinaat probleemu.
Noej vien lîdz psihoterapeitam, ja paðai savas rîcîbas iemesli nav skaidri. Varbût kopâ sanâks to noskaidrot.
"Ja svarîgâ lietâ nezinu, ko darît, tad krîtu histçrijâ, nomâktîbâ, bçgðanâ no svarîgâs lietas un nedaru neko. "

tb, KAADU BRIIDI nedaru neko. tas briidis var ilgt dazhas minuutes un paariet pats no sevis liidz pat vairaakaam dienaam, un tikai ar sevis mociishanu un lamaashanu piedabuuju sevi pie aktiivas darbiibas.

No emocijaam iestaajas gribas paraliize.
,,,


ieshu gan. Bet sajuuta stulba - atkal gadiem var buut taa, ka tieku galaa ar viskas peec kaartas, uztraucos adekvaati, viss okk. Un tad vienaa briidii k.kas parauj, skjietams siikums, neatskjiras ne ar ko no visiem citiem siikumiem, ar kutiem es esmu tikusi galaa peedejo gadu laikaa un tad atkal saakas nespeeja riikoties adekvaati, atkal ir drausmiigas mokas izdariiit elementaaras, svariigas lietas, par kuraam nav skaidri zinaams gala rezultaats.
Kâ es arî gribçtu zinât kâ no ðâda stâvokïa tikt ârâ.Aizgâju pie psihiatra-depresija,jau otro nedçïu dzeru antidepresantus,bija grûti,sâkumâ,jo nâca miegs.Brîvdienâs gulçju,bet darbâ-vai!Tagad kaut drusku domas sâk sakârtoties,ceru,ka bûs labi.Ðitâ jûtos jau 15 gadus,bet nekas tâ îsti nav lîdzçjis,jo zâles parasti pârtrucu dzert,kad kïuva nedaudz labâk.Tagad,kad sâkas jau histçrijas,domâju dzerðu lîdz galam,jo arî ìimenes dzîvç nevar ''galvu bâzt smiltîs''.Lai Tev veicas.
Paldies. Tev ar lai izdodas sevi saprast:)
Re: kâ neziòa - tâ histçrija un apâtija
16.12.2005 23:26
...



Edited 1 time(s). Last edit at 16.08.2006 12:45 by Runcene.
Runcene, tev izdevaas atrast ceeloni kopaa ar psihoterapeitu?
Jaa runcene, mani arii tas interesee. Kad es te taa palasu man liekas, ka daudzaam slimiibaam es vareetu "pievienoties", arii psihologjiski staavoklji man dazjkaart ir liidziigi, kaa sheit aprakstiitie. Es arii kaadreiz nogaidu, liidz saaku kaut ko risinaat, un kriitu histeerijaa (neilgi), ja gadaas kaut kas neparedzeets.
Re: kâ neziòa - tâ histçrija un apâtija
17.12.2005 12:45
...

_________________________________________________________________________


Neurotic is a man who builds a castle in the air. A psychotic is the man who lives in it. A psychiatrist is the man who collects the rent. ~ Jerome Lawrence



Edited 1 time(s). Last edit at 16.08.2006 12:37 by Runcene.
Jâ,psihiatrs man teica,ka jâsâk ar zâlçm,lai noòemtu ðo trauksmes,neziòas un histçrijas stâvokli,un tad,kad stâvoklis uzlabosies jâiet pie psihoterapeita,jo pagaid;am,kamçr galvâ putra pçc psihoter.var palikt sliktâk un daudzas pçc tam ir nokïuvuðas psih.slimnîcâ.Jâsakârto domas un tad.
Re: kâ neziòa - tâ histçrija un apâtija
17.12.2005 14:24
...

_________________________________________________________________________


Neurotic is a man who builds a castle in the air. A psychotic is the man who lives in it. A psychiatrist is the man who collects the rent. ~ Jerome Lawrence



Edited 1 time(s). Last edit at 16.08.2006 12:37 by Runcene.
jaameeginba pierast dariit atkal un atkal, kameer paariet
bet nu var arii analizeet, kas un kaa
Runcene, vai nevari pastaastiit mazliet siikaak par mehaanismu, kaa tas notiek? Taatad tu saprati, ka kaut kas ir bijis tavaa beerniibaa, kas izraisa kaut kaadu tev nepatiikamu staavokli. Tad, kad tu tajaa nokljuusti atkal, tu saki sev, hei, sveika mana beerniiba!:) Un taalaak? Vai no shaadas darbiibas tev paliek labaak? Bet, ja tu saki, ka jaaiemaacaas nomierinaaties un saglabaat veesu praatu, tad jau tev patiesiibaaa nav vajadziigas shiis zinaashanas par to, ka tas noticis un kaa noticis beerniibaa. Vienkaarshi vari apzinaaties, ka tev ir probleema un padomaat, ko vari dariit lietas labaa.
Es censhos skatiities shaadi:

Struggle is a choice. Choose joy instead.

I choose to grow with joy.

I take a slow and even breath and determine to
let go of all struggle in my life. I remind myself
that it is possible to grow with ease and joy.
Struggle is something I learned but is not God's
best for me. In my mind's eye, I see myself easily
and joyously releasing struggle. I see myself
connecting to the flow of Divine energy, grace,
and wisdom as I apply the tools of positive thinking
to my life. I imagine myself enjoying my lessons,
realizing that any difficulty is only an opportunity
for success. I combine these images with the feelings
of joy and let them go, knowing that they will create
the good things I am visualizing and thinking.

http://www.freetranslation.com/
Paskatiijos, tulkotaajs shoreiz netulko iisti labi:(
Re: kâ neziòa - tâ histçrija un apâtija
17.12.2005 20:20
...

_________________________________________________________________________


Neurotic is a man who builds a castle in the air. A psychotic is the man who lives in it. A psychiatrist is the man who collects the rent. ~ Jerome Lawrence



Edited 1 time(s). Last edit at 16.08.2006 12:38 by Runcene.
Aha, labi Runcene. Taatad visbiezjaak taas saknes ir beerniibaa. Varbuut kaads aizmirsts vai saapiigs notikums, ko cilveeks pasleepj pats no sevis? Varbuut, bet tas vareetu buut kaads iipashi smags paardziivojums. Cilveeki tomeeer ir biezji vien tendeeti atkal un atkal gremdeeties sliktaas atminjaas, izdziivo to veel un veel, tin uz priekshu un atpakalj kaa filminju. Vinjsh izdziivo, izraudaas (tas tacju ir juutu liimenii?), saprot pat, kaapeec taa ir bijis, bet peec kaada laika atkal dara to pashu. Taada atkalpaardziivoshana notikumus nemaina un neko nevar taa vienkarshi izdzeest. Un tad iznaak taada dziivoshana pagatnee(ar visaam juutaam un saprashanu). Man nav izdevies taa kaut ko izdziivojot izkljuut no kaadas nepatiikamas pagaatnes situaacijas. Man tas izdodas tieshi ar pozitiivu domaashanu, noformuleejot, kas man ir svariigi, apzinoties, ko es kuraa briidii varu ieguut un zaudeet, un meegjinot apjaust lietu kaartiibu Visumaa. Arii- samierinoties ar naavi.
Nu bet laikam jau tu runaa par savu pieredzi, bet es par saveejo. Man tie raksti paliidz. Paliidz forumi. Izlasu kaada cilveeka paardziivojumus , uzzinu, kaa riikojies, un panjemu kaut ko sev. Tas neiet aatri, tomeer sen vairs neesmu tur, kur biju. No tava rakstiitaa saprotu, ka arii psihoterapijaa nekas neiet aatri. Un viss jaadomaa pasham. Tieshi taapat. Neesi taa meegjinaajusi sevi veerot it kaa no malas? Vienkaarshi piefikseet kaa kaadaa situaacijaa uzvedies vai reagjee?
"es juutu, kad spriedze vai apjukums tuvojas, es vinjus it kaa juutu liimenii "nokjeru", relakseejos un varu saakt dom"aat, ko dariit. "

Shiis izjuutas es paziistu (bez saknju mekleeshanas beerniibaaa). Tikai man ir mazliet citaadi. Noteiktos apstaakljos man meedz leekaat asinsspiediens un bija reizes, kad ceelaas shausmiigaa aatrumaa liidz sliktai duushai un sajuutai, ka vakars uz ezera. Es esmu iemaaciijusies nokjert to briidii, vienkaarshi kontroleejot sajuutas un apstaadinaat to. Kad es sapratu, ka man tas izdodas, taa bija fantastiska sajuuta.
Re: kâ neziòa - tâ histçrija un apâtija
17.12.2005 23:43
...

_________________________________________________________________________


Neurotic is a man who builds a castle in the air. A psychotic is the man who lives in it. A psychiatrist is the man who collects the rent. ~ Jerome Lawrence



Edited 1 time(s). Last edit at 16.08.2006 12:38 by Runcene.
"Nevajag to tiit un muljljaat turp un atpaka lj."

Patieshaam nevajag. Bet es zinu, ka es taa daru, es sevi atkal un atkal piekjeru domaajot kaut ko, ko esmu jau 100x paardomaajusi. Un ne tikai es. Vairums manu pazinju meedz satraukties par vienu un to pashu. Tas ir taa, ka cilveeks ir sapratis un izsaapeejis, bet kaut kaadaa veidaa nav noreekjinaajies ar pagaatni.

"ja cilveeks neiemaacaas just. "

Taa laikam bija un varbuut ir tava probleema, jeb kaut kas, ar ko tu saskaries.
Re: kâ neziòa - tâ histçrija un apâtija
18.12.2005 15:11
...

_________________________________________________________________________


Neurotic is a man who builds a castle in the air. A psychotic is the man who lives in it. A psychiatrist is the man who collects the rent. ~ Jerome Lawrence



Edited 1 time(s). Last edit at 16.08.2006 12:38 by Runcene.
Shis punkts par izsaapeeshanu man tomeer nav iisti skaidrs. Es domaaju, ka es visu juutu veel daudz dziljaak par muguras smadzeneem:), bet tas man neko neatrisina. Vieniigi izpratne par to situaaciju vai notikumu. Ja es saprotu, ka kaads mani ir aizvainojis, vai kaads kaut ko ir pateicis, taapeec, ka pats ir slikti juties, es piedodu un aizmirstu. Patiesiibaa man ir jaatrod kaads attaisnojums cilveekiem, kas manupraat ir mani aizvainojushi. Ja es to atrodu, tad mani tas vairs netraucee. Tie notikumi, kas man par sevi liek domaaat atkal un atkal, protams, sagaadaa arii saapes, es varu izdziivot un paardziivot- tas neko neatrisina. Atrisina sapratne par to, kas un kaa bijis, kaapeec es esmu taa reagjeejusi utt. Tachu shii sapratne nenaak caur to, cik dzilji man saap, bet visbiezjaak kaa atskaarsme un taapeec, ka esmu to notikumu apdomaajusi no visaam puseem.
Varbuut vienkaarshi pastaav taads uzskats, ka par visu ir jaamaksaa un tikai caur cieshanaam naak kaut kas labs? Shkjiistiishanaas caur cieshanaam?
Re: kâ neziòa - tâ histçrija un apâtija
18.12.2005 15:52
to Mellene
Man tâs sâpes pârgâja. Tagad apzinos, kas un kâ bijis, bet nesâp pat tas, ka tâ dçï tik daudz ciests. Nav sâpju, ïaunuma, baiïu, aizvainojuma. Laikam tas no apziòas, kas tas nav noticis tâpçc, ka esmu slikta, bet man vienkârði darîja pâri.
Alstere, es domaaju par to, ka Runcene saka- izsaapeet. Es to sapratu taa, ka pie skaidriibas var nonaakt tikai izsaapot. Tas, kas ir saprasts, tas jau vairs nesaap. Es domaaju, ka shis posms- izsaapeeshana, ne vienmer ir vajadziigs.
Man shkjiet, ka paari nedara taapeec, ka kaads ir slikts. Ja es kaadam daru paari, tad taas ir manas iekshejaas probleemas un ja man kaads dara paari, tad patiesiibaa taas ir vinja probleemas. Jautaajums tikai, kaa kuro reizi uz to iespeejams paskatiities. Jo kaut kas tur muusos sezj, kas liek apvainoties, neljauj piedot un liek ciest.
Re: kâ neziòa - tâ histçrija un apâtija
18.12.2005 16:51
...



Edited 1 time(s). Last edit at 16.08.2006 12:39 by Runcene.
Re: kâ neziòa - tâ histçrija un apâtija
18.12.2005 17:02
...



Edited 1 time(s). Last edit at 16.08.2006 12:39 by Runcene.
Varbuut shis arii ir mazliet par teemu, atvainojos , Interese, ka aizbraucu.

Runcene, tu rakstiiji:

"Tas nekas, ka tam otram varbût ir racionâls pamats uz mani bïaut (neizgulçjies), tas taèu nemazina to, ka MAN tas sâp."

Bet taa ir TAVA attieksme, ja TEV saap. Tas nenoziimee, ka shajaa situaacijaa noteikti jaasaap.

Par baileem tev taisniiba. Un taas miit katraa no mums. Laikam jautaajums , ko ar taam daraam.
Autors:

Jūsu e-pasta adrese:


Tēmas nosaukums:


Surogātziņu novēršana:
Lūdzu izrēķiniet vienkārso matemātisko izteiksmi un ieraksties atbildi tam paredzētajā laukā. Tas ir lai novērstu automatizēto rīku iespeju rakstit ziņas forumā
Izteiksme: kāds ir rezultāts, ja 9 pieskaita 22?
Ziņa: