Hronisks gastrīts...

Aizsāka saule020202 

Kas man jāēd,ja man ir hronisks gastrīts, katru dienu sāp kuņģis.. Biju slimnīcā uz gastroskopiju,kad bija pavisam slikti, un pateica ,ka ir hroniska gastrita uzliesmojums, taa ir taa pati čūla vai nav? es nedzeru kafiju, gāzētus dzerienus, needu cipsus utt, eedu mannaa putru katru dienu un zaalju teejas, bet tapat saap, ko lai dara? es zinu, ka tas ir no nerviem, jo macos par mediķi pati un stress skolaa ir milziigs... Vai ir kadas dabiskaas metodes, kaa izaarstet to gastritu bez zalem? Zales man nepalidz (omeprazols utt)...
Re: Hronisks gastrīts...
02.04.2010 14:03
Varbūt ir iemesls pārbaudīties uz slaveno helikobaktēriju. Gastrīts ir kuņģa iekaisums. Pēc būtības tas ir pirmsčūlas stāvoklis... Ar tiem ēdieniem ir ļoti neviennozīmīgi un tas jānoskaidro eksperimentāli. Ir cilvēki, kas neskatoties uz gastrītu var ēst asus ēdienus un viņiem no tā ne tikai nav sliktāk bet pat kļūst labāk. Bet no mannas putras ar pienu var kļūt arī sliktāk... Vispār piens nepatīk iekaisušam gremošanas traktam...

___________________________________
Jautājumi un konsultācijas - guru03@inbox.lv
Eila seila
Re: Hronisks gastrīts...
02.04.2010 15:51
Ku! Man jau nez kāpēc liekas, ka ja cilvēks bija uz gastroskopiju - tad viņam pārbaudīja helikobaktēriju klātbūtni.
Es pati riju ''kobru'' , pateica, ka ir H.baktērija, bija antibiotiku kurss, vairs H. baktērijas nav. Diagnoze hronisks gastrīts. man tāpat sāp kuņģis. Bet paliek vieglāk no ar karstu ūdeni aplietām linsēklām (pērku Rimi, nevis smalcinātās, bet veselās) un tad to gļotaino ūdeni dzeru ar visām linsēklām ;). Vēl man palīdz aplieta kumelīšu tēja. Praktiski uzreiz paliek vieglāk. Vēl it kā palīdzot smiltsērkšķu eļļa - neesmu mēģinājusi, propoliss eļļā.
No piena man slikti, ļoti pūš vēderu, man liekas arī tāpēc, ka piens slikti iedarbojas uz skābi kuņģī, ieberiet sodas karoti etiķī, riktīgi burbuļi.
Es nezinu, vai tas gastrīts no stresa, jo pašlaik sēžu mājās ar mazu bērnu, stresa man nav, bet kuņģis sāp.
Eila seila
Re: Hronisks gastrīts...
02.04.2010 15:52
Ā, kafiju es dzeru, jo vienalga ko ēd, kaut neēd neko, sāp tāpat. Tad jau labāk ēdu, kāda starpība ;)
Re: Hronisks gastrīts...
02.04.2010 19:18
Nav teikts, ka gastoskopijas laikā tika veikta kaut kāda diagnostika neskaitot apskati. Man veica gastroskopiju, ņēma paraugus un nekādu baktēriju neatrad kaut gan viņa pārliecinoši tur bija... :( Un kāpēc tad ir gastrīts ja nav baktērija? Aizdomīgi...

Jā, linsēklas ir ļoti labi. Sēklas labāk izvēlēties tās kuras nav grauzdētas. Un ļoti labi viņas var jaukt ar tām kumelītēm. Bet pēc manām domām iekaisušam kuņģim lābāk vajadzētu kumelīšu novārijumu...

Kā parasti gribu atzīmēt vitamīnu, minerālvielu un mikroelementu lielo ietekmi uz organisma izturību, tai skaitā arī gastrītu izraisošu faktoru priekšā...

___________________________________
Jautājumi un konsultācijas - guru03@inbox.lv
man bija taa heliobakterija, bet tad it kaa izarsteju, bet tagad atkal laikam ir. Bet a/b es nevaru dzert, jo tad uzreiz piemetas candida albicans... ko tad lai dara?... :(
paldies par padomu par kumelitem, tulit iesu varit... :)
Re: Hronisks gastrīts...
03.04.2010 00:24
Pievērsies vairāk vvitamīniem u.t.t. kā jau es teicu. It īpaši ja tagad neko nelieto. Redzēsi, pēc laika paliks daudz labāk. Tikai vitamīni nav galassāpju tabletes un neiedarbojas pēc 15 minūtēm. Paies nedēļas un mēneši līdz būs jūtams uzlabojums. Un vēl, tā kā ir traucēts gremošanas process, tātad traucēta arī vvitamīnu uzsūkšanās. Tāpāc viņus vajag lietot vairāk. Divkāršu rekomendēto dienas devu un vairāk...

Jā, antibiotikas un piena sēne ir klasiska problēma. Savulaik par to arī esmu daudz rakstijis. Ņem vērā, ka stiprinot organismu pret gastrītu un helokobaktēriju viņš vienlaikus kļūs arī izturīgāks pret piena sēnes savairošanos...

___________________________________
Jautājumi un konsultācijas - guru03@inbox.lv
Fa
Re: Hronisks gastrīts...
05.04.2010 20:30
Bet man ir hronisks gastrīts jau n-tos gadus, pēdējā reizē bija pat ierakstījuši, ka akūts gastrīts, toties kuņģis nesāp un nekad (!!!!) nav sāpējis. Un vēl-es neievēroju pinīgi nekādus diētas ierobežojumus!
Re: Hronisks gastrīts...
05.04.2010 21:01
Fa

Kādas tad Tev bija sūdzības? Sāpes, dedzināšana vai kāds cits diskomforts kuņģa rajonā tomēr ir ļoti raksturīgs gastrītam... It īpaši ākūtam...

___________________________________
Jautājumi un konsultācijas - guru03@inbox.lv
nu man dedzina kuņģi katru dienu, kaut arii edu putras (tagad bez piena) un dzeru kumelisu tejas 5x dienaa un ari laukos lasiitaas zaalju tejas. Tagad dzeru vitaminus (C, E un visadi kopa tur ir). Citreiz pat taa saap kungis, ka nevar naktii gulet, jaceljas un jadzer kkas... :(
Re: Hronisks gastrīts...
08.04.2010 00:32
No kumelīšu tējas var būt dedzinātājs. Pamēģini bez... Nu kuņģiniekiem jau tā ir parasta lieta, ka jā būt pie gultas ūdenim un dzeramajai sodai ar karotīti... Nopietni...

___________________________________
Jautājumi un konsultācijas - guru03@inbox.lv
Re: Hronisks gastrīts...
09.04.2010 21:05
Vajag iet pie gastrologa vēlreiz uz konsultāciju.
Pie hroniska gastrīta tas jādara vismaz 1x gadā.
Ja neapstiprina HB klātbūtni, tad jautājums jāstāda drusku citādi.

Jaunībā man ieteica dzert pusglāzi svaigu kartupeļu sulu.
Palīdzēja.Izārstēju kuņģa čūlu.
Jājauc kopā ar ar visiem nosēdumiem. Faktiski tā ir kartupeļu ciete.

Tagad ir Almagels A.
Noņem dedzināšanu un sāpes. Tiek pārauts aburtais loks.Sāpes-spazmas-sāpes.
Almagels satur dedzināto magnēziju, kas nerada ogļskābo gāzi.
Medus. Pie dedzināšanas vajag to izšķīdināt siltā ūdenī ēdamkaroti.
Bet nedrīkst medu ēst ar karoti.Nedrīkst ēst koncentrētus saldumus attiecīgi.
Tas pats ir sakāms par dzeramo sodu.
To lieto tikai kā īslaicīgu līdzekli .Jo soda izdala ogļskābo gāzi,kas savukārt kairina kunģi un izsauc kairinājumu.

Hronisks gastrits dalās divās fāzes:
-pastiprinātas skābes izdalīšanās fāze;
-bezskābes fāze.
Bez skābes fāze ir slikta lieta.
Labi speciālisti ir P.Stradiņa slimnīcā.



Edited 2 time(s). Last edit at 09.04.2010 21:23 by Mazdakteris1.
Eila seila
Re: Hronisks gastrīts...
10.04.2010 11:15
Soda gadījumā nerada vēdera pūšanos? Pamēģiniet karoti sodas iebērt etiķī, burbuļi vien, tas pats laikam tak vēderā. Bet Almagelu A pamēģināšu.
Re: Hronisks gastrīts...
10.04.2010 13:23
Nedaudz jau uzpūš kuņģi tā soda bet kur ir problēma izlaist atraugu... nevajag jau rīt sodu tējkaroti ar kaudzi, ka to dara viens otrs mākslinieks. Pietiek uz tējkarotes gala vai pustejkaroti izsķīdinat nepilna glazē ūdens un dzert pa malciņam. Vispār nekas nepūtīsies... Visas tās runas par sodu runā cilvēki kas nav to lietojuši vai pareizāk sakot varējuši bez tās iztikt. Tad kad ir pamatīgs dediznātājs tad tādi sīkumi kā atrauga no sodas vienkārši neuztrauc un es esmu no tiem cilvjiem kas savulaik gadu gadiem ir sodu lietojis un arī tagad dazreiz to lietoju. Un tauta ir aizmirsusi to, ka agrāk soda pārdevās aptiekās pulverīšu iepakojumā. Protams, ka soda ir sūdīgs līdzeklis salīdzinot kaut vai ar to pašu Almagel A bet tas droši vien maksā latus 3 un pie kartīga dedzinātāja iztērēsies 2 dienās... Tā kā paši saprotat...

___________________________________
Jautājumi un konsultācijas - guru03@inbox.lv
Re: Hronisks gastrīts...
27.10.2011 23:09
Nu man arī bija hronisks gastrīts pirms 10 gadiem(būdams students ēdu ļoti neveselīgu pārtiku), 5 gadus mocījos - bieži no rītiem vēmu, ārsta zāles nepalīdzēja. Ar Sensua izārstēju par 2 nedēļām. Tā sastāvā ir aminoskābe L-arginīns. Tās nav zāles, dabisks produkts. Pirms gastrīta man no tauku smakas palika tik slikti - ka nevarēju ieēst neko visu dienu, pēc Sensua lietošanas ēdu visu!

Sensu - eko pārtika, preces mājai un veselībai.



Edited 1 time(s). Last edit at 09.03.2013 01:53 by puce.
Re: Hronisks gastrīts...
27.10.2011 23:52
Man ir joprojām, gastrīts hronisks jau no bērnības, nepanesu treknu ēdienu, ceptus kartupeļus, alu, dzrikstošu, un vārītus kartupeļus.
Re: Hronisks gastrīts...
29.10.2011 16:00
Pusgadu paēd un padzivo mierigi bez alkahola utt, padzer tējas un pāries.
Re: Hronisks gastrīts...
01.11.2011 10:55
Hronisks gastrīts ir akūta gastrīta sekas, kas paliek uz visu mūžu. 90% gadījumos vainīga ir helikobaktērija.
Mikroorganisms kas nebaidās no kuņģa skābes. Tas slēpjas kuņģa gļotādā un bojā to.Uz šodienu vienīgais veids, kā tikt no viņas vaļā ir lietot antibiotiku kursu kopā ar preperātu, kas nomāc kunģa skābes veidošanos. Jo skābā vidē antibiotikas tiek sagrautas un nespēj cīnīties ar infekciju. Šo preperātu kombināciju var izrakstīt jebkurš ģimenes ārsts un gastroenterologs.
Viss pārējais ir tikai palīglīdzekļi, kas atvieglo stāvokli bet neiznīcina iemeslu- helikobaktēriju.
Vispareizāk ir lietot visu kopā pieredzējuša ārsta pavadībā. Linsēklas ir nosedzoša terapija. Almagels ir nosedzoša un pretskābes terapija. Diēta saudzē ievainoto kunģa gļotādu. Mākslīgie vitamīni kompensē to, ko slima kunģa gļotāda nespēj uzsūkt.
Re: Hronisks gastrīts...
01.11.2011 13:08
Es veinkārši izvairos no ēdieniem ko nedrīkst ēst un kuņģis nesāp.
zemene
Re: Hronisks gastrīts...
01.11.2011 13:10
Man, kā jau Mazdakteris 1 arī minēja, ļoti labi palīdzēja apmēram 1/2 glāzes (pat mazāk 1/4) kartupeļu sulas apmēram 0.20-0.30 min. pirms ēšanas. Pavisam smagajā periodā lietoju arī linsēklu uzvārīto recekli. Lai arī bija visumā pretīgs, bet uzlabojumu pamazām sāku just.
Pirms tam nelīdzēja nekādi tradicionālie medikamenti, kurus izmetu laukā.

Un vēl, stiprs stress un krenķi arī vēderu slikti iespaido. Man tā bija. Vēl arī der ieklausīties intuīcijā. Zinu, ka nevaru pārtaukainu ēdienu ēst, tad ir ļoti ļoti slikti vēderam.

Pēc laika jau varēju atgriezties pie visumā ikdienišķas ēdienkartes, izņemot joprojām stiprus kāpostus, skābus ābolus, eļļainu un taukainu.
Man labi palīdz regulāra ēšana. Sāku nodarboties ar sportu un attiecīgu uzturu ar 6 ēdienreizēm dienā, kurās nav nekā cepta, taukaina un visas kuņģa dedzināšanas un smagumi pilnībā pazuduši. Tad, ja sanāk kādas 2 ēdienreizes izlaist, dedzināšana ar garantiju ir klāt. Un stress arī daudz izsaka. Tā ka mans ieteikums- REGULĀRI ēst, nestresot un neēst visādus pusfabrikātus. No pipariem galīgi neatsakos, bet tas kā kuram, cik jūtīgs.
es izārstēju hronisko gastrītu ar dziedāšanu
Special K
Re: Hronisks gastrīts...
16.03.2012 14:06
Man ir 22 gadi.
Hronisku gastritu man diagnosticeja 13 gadu vecuma.
Sapju delj es nevareju normali apmeklet skolu vai vispar dzivot, ka normalam pusaudzim pienakas.
Nekas un nekad nepalidzeja, nekadas zales vai zalites, dietas, nekas.
No ritiem mostoties vienigais, kas bija, bija ceriba, kaut nu nesapetu parak traki un es varetu tai diena funkcionet.
17 gadu vecuma es partraucu est galju.
Visa veida, iznemot zivis.
Pec 2 nedelam es atskartu, ka nekas vairs nesap.
Nu jau ir apritejusi 5 gadi, kops es nejutu vairs nekadas sapes.
sapes atgriezas 2 reizes.
Tas reizes bija tad, kad es pameginaju est galju - atkal.
Vienu reizi tas bija buljons, kura galja tika varita, un otru reizi - vistas fileja.
To es meginaju pasa sakuma, pirmajos paris menesos, kad vel nebiju pilnigi atteikusies no domas galju nekad vairs uztura nelietot.
Neko citu es nedaru, vienigie vitamini, ko es lietoju, ir vegetarian vitamines.
Iedzeru es diezgan reti, bet pec tam nekadu problemu nav.
Ari tad, kad bija posms, kad dzeru vairak, nekas nesapeja, tas gan bija pec tam, kad atteicos no galjas.
Asi edieni man loti patik, bet ar meru - un ari - sapes neizraisa.
Sintetiskas limonades un sulas no koncentratiem nedzeru.
Katru dienu izdzeru 1 - 2 kruzites kafijas, ar pienu.
Sad tad sanak est treknakus edienus - fri kartupelus, burgerus(vegetaros), karijus utt.
Bet tas sanak reti, un nekadas sapes pec tam nejutu.
Toties, kad edu galju, viss izraisija sapes.
Nesaku, ka galja ir celonis visiem, kam ir gastrits, bet man atteiksanas no tas mainija visu dzivi - es beidzot dzivoju, nevis nepartraukti mokos sapes :)
Ceru, ka sis palidzes :)
Re: Hronisks gastrīts...
16.03.2012 16:11
viss var būt,gaļu ja ēd,tad tomēr labāk nedaudz-zivis bez kādiem ierobežojumiem,sevišķi okeāna,linsēklas noderēs visiem un a& b vitamīi-var būt nopietnas problēmas ar kuņga zarnu traktu,ja trūkst,bet,kā jau rakstīja Ku,jālieto ilgi,arī pārējos vitamīnus nevajag aizmirst
Re: Hronisks gastrīts...
01.02.2013 20:43
Man 2 mēnešus kkas vēderam. Sākumā laikam bija iekaisis, jo bik sāpīgāks bija it sevišķi pirmās nedēļas beigās pēc tusa, bet tad sāku ievērot diētu - ka neko ceptu neēdu un tad pārgāja uz tādu bik durstīgu sajūtu, kura turpinās arī tagad.. taka kņudīgi durstīga. Pa šitiem mēnešiem 2 reizes uz pāris dienām arī bija pārgājis vispār. Bet tā ir bijis arī pa vidam, ka vairāk kaut kas burkšķ zarnās, bet tad atkal pāriet un dažreiz atkal kuņģī kaut kas dīvainas sajūtas.. visvairāk ir tad, ja par to aizdomājas un domā - kāpēc nevar vienkārši būt bez tās kņudēšanas un nelielā durstīguma? Bet ja nedomā, tad ir ok. Vislabāk zālīte palīdz. Bet vispār naktīs problēmu nav(tāpat eju tikai ap 4-5 ritā gulēt)

Vēl ir tas, ka ļoti bieži atraugas. Sākumā vispār centos alkoholu nelietot, bet tad kad sapratu, ka vislaik tas vēders tāds dīvains liekas, tad stipros nedaudz iedzeru.. bet alu baidos dzert.
Pēdējās 2 nedēļas lietoju linsēklas.. sākumā uzlējumus no veselām linsēklām, bet tagad nopirku speciālas maltās un jau pāris dienas pie piena, jogurta utt piejaucu klāt.
Baigi negribas pie tā ārsta iet.. Pagājšreiz, kad man ar pirkstu bija problēmas ar to panarīciju, tad Mazdarkteris mani aizsūtija pie ķirurga,jo pats nebūtu gājis :D kaut vai 1mēnesi vai ilgāk pat man bija tas izaugums pirksā. \
Vienīgais, ko šoreiz pie ārsta gan jau varu paprasīt, lai aizsūta uz tām asins analīzēm, lai pārbauda vai kāds iekaisums ir vai nav.. jo negribu to kobru, lai uzreiz taisa- tas priekš manis būtu pa traku.. tas ir viens no iemesliem, kāpēc baidos iet :D
Bet palasoties šo diskusiju, tad laikam ir hroniskais gastrīts man.. tikai man nekāda vemšana nav un vēderizeja normāla

EDIT: ā un vēl es baigi daudz ēdu ... īpaši pēc zālītes.. bet cenšos tikai vielgus ēdienus, kas nav cepti. arī visādus krekerus, sierus, maizes utt. Cerams tas nepalēnina atveseļošanos.



Edited 4 time(s). Last edit at 01.02.2013 23:13 by jamm.
Re: Hronisks gastrīts...
01.02.2013 20:45
Bērnība bija čūla un vēl kaut kāda tonna gremošanas trakta drazu (it kā pēc jersineozes ārstēšanas)... ar hronisku gastrītu nostaigāju ilgi... bet palīdzēja smilšērkšķu eļļa un piena produktu diēta
Re: Hronisks gastrīts...
02.02.2013 12:44
Dzimums,vecums,augums/svars.Tad runājam tālāk...:)
Re: Hronisks gastrīts...
02.02.2013 18:41
Vīriešu, 20, 184-186(īsti nezinu), 68-72kg (kā kuru reizi) Vispār vienu brīdi bija 75kg, bet kopš es sāku ēst veselīgāk (tagad šitos 2 mēnešus, kad man tās vēderproblēmas), tad sāku krist svarā - vairāk needu treknus ēdienus un ceptus .. tikai vārītus, sautētus utt.

Ā un vai tas ietekmē kaut ko, ja ēdu arī pec plkst 24?

gribētos uzzināt kā tās gāzes vēderā novērst, kas arī kairina tur visu, manuprāt, tāpēc arī durstās man tas vēders. Arī tas atraugas jau sāk nedaudz apnikt. Cerams, ka nebūšu kādu vēzi dabūjis.. (tfu tfu tfu) Bet it kā izņemot vēderproblēmas jūtos normāli - ēstgriba pat pārāk laba. Tikai tā dīvainā pārlekšana - ta kunģī durstās, ta atkal uznāk citas dienas, ka zarnās kaut kas trako. Bet nu ļoti ceru, ka viss man beigsies labi. Man gan daudzi saka, ka visu vienmēr pārspīlēju un pats meklēju sev vainas, bet nu es uztraucos, ka 20 gados man jau problēmas ar vēderu.. laikam tos s*da aliņus nekad nedzeršu.. agrāk katru dienu dzēru pie kādas filmas vismaz 2-3 bundžas/pudeles.. tagad jau vairāk nekā mēnesi neesmu alu dzēris.. tikai šad tad stipros(un arī tikai kokteilī jaucot ar sulu, lai nekairina tā kunģi un pārējo)



Edited 5 time(s). Last edit at 03.02.2013 22:10 by jamm.
Re: Hronisks gastrīts...
05.02.2013 18:11
aļo? :D pēdējās 2 dienas sāku dzert kartupeļu sulu. tikai pagaidām sanāk diezgan maz tā sula. un otro reizi iedzēru tikko (vakar bija pirmā reize). JO pēc vienas pasēdēšanas un 0,2 izdzeršanas nesen atkal atsākās tāda aktīvāka sāpēšana kā pirmajās slimības nedēļās. Tā, ka tāda sajutā, ka kunģis iekšā ir tāds karsts. un ik pa laikam bik vairāk iesāpas(ieduras), tad pāriet un tik tāda karsējoša sajūta. un tā viļņveidīgi - ta iesūrstas tas kuņģis vairāk(kādas 2-4min), ta mazāk paliek un pārstāj kādu laiku(tik tā minimālā durstīšanās paliek.)

Jāzin vai ir iespēja pārbaudīties bez rīkles izvarošanas(kobras). Vai ir kādi rentgeni vai kā viņus vēl sauc.. grāfijas, skopijas utt...

Un piektdien iešu pie ģimenes ārstes.



Edited 3 time(s). Last edit at 06.02.2013 02:40 by jamm.
Re: Hronisks gastrīts...
05.02.2013 20:15
Jālasa cītīgi iepriekš teiktais. Vienīgais veids kā to visu pārtraukt ir iet pie gastroenterologa. Kobra jārij, lai precizētu diagnozi,nenogulētu kunģa vēzi un noteiktu Helikobaktēriju.
Pēc tam jāiziet triju zāļu ārstēšanās kurss.Kura laikā nedrīkst lietot nekādu alko.Pēc tam kādu mēnesi vajadzēs atjaunot zarnu mikrofloru.Diemžēl ar katru ielaisto dienu, nedēļu iet bojā kuņģa funkcionālā slāņa dziedzeri,kas vairs neatjaunojas.
Kartupeļu sula + burkānu sula palīdz likvidēt sekas bet ne iemeslu.
Lasi augstāk teikto. Lai veiksme,saprāts un veselība.



Edited 1 time(s). Last edit at 05.02.2013 20:15 by Mazdakteris1.
Autors:

Jūsu e-pasta adrese:


Tēmas nosaukums:


Surogātziņu novēršana:
Lūdzu izrēķiniet vienkārso matemātisko izteiksmi un ieraksties atbildi tam paredzētajā laukā. Tas ir lai novērstu automatizēto rīku iespeju rakstit ziņas forumā
Izteiksme: kāds ir rezultāts, ja 25 pieskaita 13?
Ziņa: