Hronisks gastrīts...

Aizsāka saule020202 

Re: Hronisks gastrīts...
06.02.2013 00:30
Mazdakteri, un ko darīt tiem kam ir baktērija bet nav gastrīta? Vai arī ir bet pa retam...

___________________________________
Jautājumi un konsultācijas - guru03@inbox.lv
Re: Hronisks gastrīts...
06.02.2013 04:32
Nu jā, skaidrs.Paldies pa informāciju. Es piektdien iešu pie ģimenes ārsta,tad gan jau arī tas man izrakstīs pie tā gastroenterologa. Es tik ceru ,ka man nav vēzis vel.. tagad nez vai miegs nāks man vispār, domājot par šito.. Man vēl pagaidām apetīte normāla.
Cerams, ka būs vēl kaut kas glābjams, jo es jau 2 mēnešus ielaidis esmu.
Un vai pie tā gastroenterologa jāstāv rindās lielās vai arī ir iespēja uzreiz tikt?
Cerams arī, ka neliegs man fiziskās aktivitātes pēc pārbaudēm, jo es var teikt tikko abonamentu nopirku mēnesim trenažieru zālē. un pirmstam 1 gadu majas gandriz katru dienu trenējos.
Un ja piemēram es tagad katru dienu dzeršu kartupeļu sulu, tad tak sliktāk kunģim nevajadzētu palikt, tikai labāk ar laiku?


EDIT: nopietni - gastroenteroloģiskais izmeklējums 50ls? :O



Edited 3 time(s). Last edit at 06.02.2013 05:49 by jamm.
Re: Hronisks gastrīts...
06.02.2013 06:42
jamm, neķer kreņķi, man tas gastrīts ir kādus 39 gadus... 24 no kuriem vispār neviens nezināja, ka to var arī ārstēt... :)

___________________________________
Jautājumi un konsultācijas - guru03@inbox.lv
Re: Hronisks gastrīts...
06.02.2013 15:10
ku! , a kādi simptomi tev ir parasti? Arī mazliet durstoša un reizēm dedzinoša sajūta vēderā? Un vai ir arī, ka piepūsta vēdera sajūta reizēm? Un kā ar fiziskām aktivitātēm? Nepasliktina situāciju, ja?

Es jau sāku sapņos par savu slimību redzēt :D Šonakt bija murgs, ka aizeju uz tām parbaudēm un ārsts pasaka, ka man vēzis un 2 nedēļas palikušas.. tad pēkšņi sapnī pieceļos(sapnis sapnī) un it kā priecīgs, bet uzzvanu dakterei un prasu : "Nu, tad es dzīvošu,ja" uz ko viņa atbild : "Diemžēl nē! Jūs mirsiet pēc neilga laika! loti žēl" :D
Re: Hronisks gastrīts...
06.02.2013 16:43
Galvenokārt dedzinoša sajūta kuņģī un barības vadā. Spiediena sajūta kuņģī. Bieži bija tā, ka visu laiku prasās kaut ko ieēst. Vēders arī bija uzpūsts bet tur varēja klāt nākt citi iemesli, tādi kā bieži aizcietējumi. Fiziskas aktivitātes bieži pasliktināja stāvokli. Bet ne vienmēr. Ja fiziskas aktivitātes bija pēc ēšanas vai īsi pirms ēšanas tad bija izteikti slikti.

___________________________________
Jautājumi un konsultācijas - guru03@inbox.lv
Re: Hronisks gastrīts...
06.02.2013 17:49
Man tieši kā tu teici. Arī barības vadā dažreiz tāda sūrstoša sajūta mēdz parādīties(tur, kur tā saucamā saulīte atrodas), bet tad pāriet ātri. Tā pa retam tikai parādās tas. Tikai nav nekādu aizcietējumu. Ēst arī man ļoti bieži kaut ko gribas. Siekalas pilnīgi mutē saskrien. A kā izārstēji to kaiti? Jo cik sapratu, tad stāsti par to kā pagātnē.

Tikko otro kartupeļu sulas glāzi iedzēru šodien. Uzreiz drīz ēdīšu, lai līdz treniņzālei 18:00 paspēj kārtīgi ēdiens pārstrādāties kuņģī. (šobrīd plkst. 16:25 - forumā vnk nepareizi rāda :) )

Man jau principā bērnībā vairākas reizes bija gastrīts no čipsiem utt. Varbūt tas kaut kā saistīts ar sekām no bērnības.



Edited 4 time(s). Last edit at 06.02.2013 17:53 by jamm.
Re: Hronisks gastrīts...
06.02.2013 18:29
No sākuma vienkārši centos ievērot ko var un ko nevar ēst nu un kad dedzināja tād sodu dzēru. Citādāk tak tas nav izturams... Pēc tam dažus gadus lietoju Omeprazolu (Lomac 20). A pēc tam pārvācos dzīvot uz laukiem un viss pārgāja. Nekādus ierobežojumus neievēroju. Edu visu ko gribu. Šad tad jau izlien tas gastrīts, it īpaši pēc kādas lielākas žūpošanas bet padzeru boržomi un ir ok. Vispār kā ievēroju, vienmēr labāk esmu juties tad kād ēdu ko neveselīgu priekš gastrīta slimniekiem... Piemēram cepta gaļa, šašliks - perfekti, nekad nekādu problēmu. Pēc dārzeņu sautējuma vai auzu tumes var būt dedzinātājs.

___________________________________
Jautājumi un konsultācijas - guru03@inbox.lv
Re: Hronisks gastrīts...
06.02.2013 19:04
ku!, bet varbūt Tev bija vides maiņa pamatā.

Reizēm cilvēki kaut ko izmaina savā dzīvē, un šī liga pāriet, visbiežāk uz to, ko viņi grib, uz kaut ko tādu, kas tieši viņiem varbūt nerada tik daudz stresa.
Re: Hronisks gastrīts...
06.02.2013 19:29
Es tieši to gribēju teikt. Vides pārmaiņa, mazāk stresa un viss ir tik labi, ka neprasās ārstēšanu... Tas taču ir labi zināms fakts, ka ne visiem kam ir Helikobaktērija, ir arī gastrīts... Tātad ir vēl kaut kas kas to nosaka...

___________________________________
Jautājumi un konsultācijas - guru03@inbox.lv
Re: Hronisks gastrīts...
06.02.2013 20:22
Man ļoti līdzīgi ar to gastrītu bija, un tāpēc es te visiem, kas raksta un cīnās ar sāpju problēmām, ieteiktu padomāt kaut ko par savu dzīvi, jo es tiktu ārstēta saskaņā ar vislabākajiem noteikumiem, bet nekā cita kā bezjēdzīgus izdevumus es nepanācu.

Kuņģis ļoti reaģē uz lielu stresu vai arī neprasmi esošo stresu vadīt.
Re: Hronisks gastrīts...
06.02.2013 20:37
Laimīgā kārtā man tā sāpēšana nebija liela. Galvenokārt dedzināšana. Bet tā jau arī ir sāpīga... Vienubrīd biju tuvu tam lai ķertos pie kārtīga Helikobaktērijas ārstēšanas kursa bet zinot ne visai labo statistiku nesteidzos. Visu laiku gribēju to kursi sākt tad kad būs vēl kāds iemesls lietot AB. Bet kamēr nesteidzos tikmēr pats pārgāja un tagad vairs nav stimula... :)

___________________________________
Jautājumi un konsultācijas - guru03@inbox.lv
Re: Hronisks gastrīts...
07.02.2013 00:17
tas Helikobaktērijas ārstēšanas kurss ir tas, ko Mazdakteris ieteica? Vai tad arī pastāv tāda iespēja, ka man pēc 2 mēnešu slimošanas varētu tā vnk pāriet? :D Man kaut kas pa starpām 2 reizes bija, ka jau likās, ka viss ok.. pāris dienas neko nejutu vairs vēderā dīvainu.
Re: Hronisks gastrīts...
07.02.2013 00:22
jamm

Tu tātad piektdien ej pie ģimenes ārsta; tas domās, kurp Tevi sūtīt tālāk, līdz tam nav ko lieki štukot, forumā Tu dg. nenoteiksi un tas nav jācenšas darīt, tāpat citu pieredze Tev derēs tikai daļēji vai nederēs nemaz.

Un no "kobras" nav ko baidīties, tā tikai palīdzēs viest skaidrību, lai nav jāapspriežas pašam ar sevi vai tiem, kas nezina, kas Tev kaiš.
Re: Hronisks gastrīts...
07.02.2013 02:25
Es tak iešu, protams, bet gribas līdz tam laikam kaut kā nomierināties, ka varbūt nav tik traki, lai man nerādās tādi sapņi kā iepriekšējā naktī :D
Re: Hronisks gastrīts...
07.02.2013 02:31
Nē, šonakt būs vēl trakāk jo Tev sapņos liks rīt bīstamu reptili :) Bet es nebūšu tas džeks kas sāks stāstīt, ka nekas Tev nav un viss Tev būs labi... Citādi vēl neaiziesi nekur :)

___________________________________
Jautājumi un konsultācijas - guru03@inbox.lv
Re: Hronisks gastrīts...
08.02.2013 14:08
Aizgāju. Izrakstīja kaut kādas zāles, nosūtījumu uz analīzēm urīna, asins utt.. tad vel uz ultrasonografiju.. priekš tā arī izrakstija kaut kādas zāles, kas iepriekšējā vakarā jāiedzer un no rita. Izrakstija ari uz to fibrogastroskopiju, bet cik es sapratu, tad to tikai pašās beigās, kad būs zināmi rezultāti no visām tām analīzēm un ultrasonogrāfijas. Ja kaut ko atklās, tikai tad..
Re: Hronisks gastrīts...
09.02.2013 01:03
Ā un tās vienas zāles, ko izrakstija saucas "Escadra" un tās, kas pirms ultrasonogrāfijas jālieto saucas "SimetiGAST" . Varbūt zināt par tādām. Palasīju "Escadra" instrukciju un viņas tieši pret tām helikopterbaktērijām(helikobaktēriju. Tikai nepatīk tas, ka tur baigi daudz blakusparādību var būt.. Tāpēc uz nakti vēl baidos dzert, tikai no rīta tukšā dūša tad!
Re: Hronisks gastrīts...
09.02.2013 13:28
To Jamm un Ku.Gastrīts dalās vairākās fāzēs.Abas ir nepatīkamas. Pirmā fāze ir pastiprināta dziedzeru iekaisuma fāze. Ilgums ir dažāds. Var vilkties gadiem. Parādības dažādas,Galvenās ir dedzināšana,sāpes,atraugas(skābas).Arī aizcietējumi kas var mīties ar (biežāk/retāk) šķidru vēdera izeju.
II faze iestājas,kad ir gājuši bojā daudzas skābi izdalošie dziedzeri. Saucas ahiliskā fāze. Mazās skābes dēļ var būt slikta dūša smagums kuņģa rajonā,sapuvušu olu atraugas(sēra udeņradis).Labāk līdz tam nenonākt.
Tieši tāpēc ārstēšana jāuzsāk savlaicīgi. A/B kurs ir vienīgais pareizais veids,kā pārcist šo Gordija mezglu.
Sāpju ārstēšana tā ir kompleksas ārstēšanas sastāvdaļa.Šeit veidojas apburtais loks.Sāpes-uztraukums-spazmas-sāpes.Man labi palīdz Almagels A. Tas ir dedzināšanas mazinātājs un sāpju noņēmējs. Pietiek, ka padzer pat 3 dienas. Jāatceras viens,Almagels un viņiem līdzīgie novērš sekas bet ne iemeslu.
Galvenais ir atrast Helikobaktēriju un to likvidēt.
Lai veicas.
Re: Hronisks gastrīts...
09.02.2013 14:42
Mazdakteris1, zinu par šīm gastrīta fāzēm un tas ir par iemeslu tam, ka neesmu pavisam atmetis domu par Helikobaktērijas ārstēšanu un domāju to kādā izdevīgā brīdī tomēr izveikt.

___________________________________
Jautājumi un konsultācijas - guru03@inbox.lv
Re: Hronisks gastrīts...
09.02.2013 14:45
Nu,nezinu,man labi palīdz linsēklas un b grupas vitamīni,tēvs visu mūžu lietoja Almagel,ja nelikvidē visus cēloņus,tad jāsamierinās kā ir-sākas nervu darbības traucējumi arī,daudz dažādas sūdzības,nespēks, prāta darbības palēniāšanās,CNS darbības traucējumi utt.
Re: Hronisks gastrīts...
09.02.2013 14:53
ku,pret heliobaktēriju palīdz prololiss,nav jābojā veselība ar antibiotikām,nesen pamēginājām-izcils dabas līdzeklis,tikai jālieto pietiekami daudz un ilgi.
Re: Hronisks gastrīts...
09.02.2013 15:33
Nu nez. Zinot to, ka arī pamatīgs antibiotiku kurss ne vienmēr ņem tās Helikobaktērijas, es domāju, ka no propolisa viņām ne silts ne auksts. Bet gastrītu gan tas varētu mazināt.

___________________________________
Jautājumi un konsultācijas - guru03@inbox.lv
Re: Hronisks gastrīts...
09.02.2013 15:48
Ja jau visi par savu pieredzi, tad es arī mazliet...

Izlasīju rakstu (pirms kāda laika) par šo te nezvēru, tas bija vienā diezgan svaigā medicīnas žurnālā, bibliotēkā, neattapu nokopēt, tā nu jāstāsta pēc atmiņas.

Bija runāts par to, ka daudziem tā baktērija ir, bet gastrīta nav. Tāpat bija braši kritizēts atklājums, par ko šai jomā ir iedota Nobela prēmija.

Vien atcerējos tāpēc, ka Mazdakteris te bieži uzsver baciļa dzīšanu, laikam tagad Latvijā tāda tradīcija un mediķus tā māca.

Īsi sakot, bija veikts pētījums, un ļauži, kas bija savā būtībā mierīgāki, ar gastrītu pārsvarā neslimoja pretstatā nervozajiem... kaut arī baktērija bija abiem.

Un es pati, kopš iemācījos būt mierīgāka, esmu nomierinājusi arī savu kuņģi; pat nezinu, vai man tā baktērija ir. Kad dzīvoju vienā stresā, bija arī viens vienīgs gastrīts.

Un vēl tai rakstā bija teikts, ka tāpēc, piemēram, ASV un Rietumeiropā zināmās gastrologu aprindās nav modē vairs dzīt bacili laukā un ka viss tas ir dikti pārspīlēts.

Izskatās, ka Latvijā domas nedalās, visi tik izraksta antibiotikas.
Re: Hronisks gastrīts...
09.02.2013 15:53
Vot tur jau tā štelle,ja antibiotikas neņem,nu,es arī 51 gadu domāju-nu ir kkāds tur propoliss,nu un tad.....A tad kad tagad pamēgināju vēlreiz-sieva klepu mēnesi nevarēja izārstēt,ar propolisu-2 dienās pazuda,pašam līdzīgs efekts,nu man vērtējums ir radikāli mainījies ,un to jau nesaku es ka palīdz-raksta,pie kam-efekts būs arī citādā ziņā.
Re: Hronisks gastrīts...
09.02.2013 15:58
Nu,Runcenei stipri vien taisnība,varētu gari spriest par to,kāda stresam saistība ar gastrītu un citām slimībām,bet-saistība ir.Es arī nezinu-ir vai nav man baktērija,a gastrīts nav,gimenes arsti pēc izskata tā īsti neatceros,sen nav būts.
Re: Hronisks gastrīts...
09.02.2013 17:30
Jāatceras viens,Almagels un viņiem līdzīgie novērš sekas bet ne iemeslu.
Tas tiem, kas nelasa postus līdz galam .
_____________________________________________________________________________
Izārstēju gastrītu ,ar kuru slimoju vairākus desmit gadus, tikai pēc kombinētā a/b kursa.Izgāju pat divus.Jo helikobaktēriju pēc kāda laika kontatēja atkārtoti.
Nestrīdos. Pēc stresiem samazinās organisma aizsardzības spējas.Acīm redzot helikobaktērija ir tik izplatīta,ka noķert to atkārtoti nav problēmas. Acīm redzot arī imunitāte nav ilga.
Lai veicas.
Re: Hronisks gastrīts...
09.02.2013 22:41
Mazdakteris1, bet kāpēc tad gastrīts nav visiem kam ir Helikobaktērija? Tātad šis cēlonis nemaz nav tik viennozīmīgs kā Tu apgalvo.

___________________________________
Jautājumi un konsultācijas - guru03@inbox.lv
Re: Hronisks gastrīts...
09.02.2013 23:42
pasenākos laikos, kad valsts vēl finansēja visādas sanatorijas, tad vnk bija novērots, ka kuņģiniekiem vajag mieru; tāpēc terapija bija iekļautas visādas pastaigas utt.

kad mani pusaudžu gados aizveda pie viena zināma gastroenterologa, i viņš teica to pašu, ka pusaudžu gadi, hormoni utt. gluži jau tā vien nebija, bet pamatos viņam bija taisnība.

vai tad helikobaktērija neeksistēja vēl pirms tās atklāšanas? eksistēja... bet tais sanatorijās jau bija tāda taktika tāpēc, ka bija novērots, ka cilvēki mierīgos apstākļos no savām kuņģa vainām atveseļojas. un tad, kad medicīnu praktizēja vairāk uz novērojumu pamata, jo citu metožu nebija, dažās jomās šie novērojumi biija ļoti precīzi.

un ja to baktēriju var dabūt tik viegli, kā to raksta, tad jau dažam labam var sanākt ēst AB visu mūžu.

I mūsu pašu profesors Danilāns saka, ka teju 80% ļaužu, kam tā baktērija ir, nekādus simptomus neuzrāda...
Re: Hronisks gastrīts...
10.02.2013 00:21
Tieši tā-agrāk uzskatīja ka tā ir stresa izraisīta slimība,stress bez imunitātes graušanas dod vēl citus efektus,to arī skaidro no filozofijas,ezotērikas,dažādu austrumu religiju viedokļa,un patiesība iespējams ka ir kkur pa vidu.Bet nu fakts-esmu redzējis budistus,kam neiedomājama tāda uzvilkšanās kā te dažam-un-tie neslimo,daudz slimību iet secen.Pareizi Runcene saka-stress ir bīstams,bet-bīstams ir arī negatīvisms,tas burtiski grauj veselību.
Re: Hronisks gastrīts...
10.02.2013 10:51
Vitamīni lieliski mazina stresu,ku,Tu taču būsi ievērojis,kas nelieto-tam ir sliktāk:)
Autors:

Jūsu e-pasta adrese:


Tēmas nosaukums:


Surogātziņu novēršana:
Lūdzu izrēķiniet vienkārso matemātisko izteiksmi un ieraksties atbildi tam paredzētajā laukā. Tas ir lai novērstu automatizēto rīku iespeju rakstit ziņas forumā
Izteiksme: kāds ir rezultāts, ja 12 pieskaita 25?
Ziņa: