Šuves pēc operācijas!

Aizsāka Mārtiņš B 

Sveiki, tiko man veica cirkšņa trūces operāciju. Brūce tika aiztaisīta ar metāla skavām. Pēc operācijas atrados slimnīcā vēl 4 dienas un māsiņa, kas veica pārsiešanu teica, ka viss ir baigi labi un viss smuki saaudzis un dziest ideāli! Ar tādām domām arī devos pēc rekomendētajām 7-8 dienām pie ķirurga savā vietējā poliklīnikā, ar domu, ka noņems skavas un viss būs ideāli. Bet izrādījās, ka:
Pirmkārt, viņš bija izbrīnīts par šādu brūces aiztaisīšanu.
Otrkārt, brūce nebija vienādi saspiesta/savienota, kā rezultātā brūces puses nesavienojās līdzeni un noņemot skavas brūce atvērās, un izveidojās apmēram 0,5 cm novirze.
Treškārt, tagad nepieciešams papildus katru dienu veikt brūces dezinficēšanu un pārsiešanu, un cik nopratu šis proces var ieilgt!
Mans jautājums, vai šāda ārstu prakse pie mums ir normāla un kādas represijas var vērst pret personālu, kas veica man operāciju un pēc operācijas apkopi.
Kā arī varētu lūgt padomus, kā šādā gadījumā labāk rīkoties.
P.s. esmu veicis arī brūces foto fiksāciju.
Mārtiņš
Re: Šuves pēc operācijas!
16.09.2010 12:38
Man savulaik arī bija problēmas ar brukas pēcoperācijas periodu... Un fakts, ka tas var ieilgt... Runājot par represijām, nav jau nekur teikts kā tieši būtu jāšuj. Ar diegiem, skaām vai stīgu, saru vai kā viņu tur sauc... Dzīšanu arī ietekmē visādi apstākļi un galvenais, nav jau tāda līguma kurā ārsts būtu apsolijis labu sadzīšanu. Toties droši vien, ka ir papīrs kurā Jūs parakstijāties, ka necelsiet pretenzijas ja nu kas gadīsies jo bez tāda papīra neviens ārsts neko nedara... Bet ja konkrēti, tad ir tāda lieta kā veselības inspekcija kurā arī būtu jāraksta tas iesniegums...

___________________________________
Jautājumi un konsultācijas - guru03@inbox.lv
trr
Re: Šuves pēc operācijas!
16.09.2010 14:48
man šuve bija ar skavām, un bija ļoti OK.. sadzija un nekas pat nedomāja vērties vaļā.. individuāla lieta..
Man arī kādu laiku atpakaļ tika veikta nopietna operācija. Pēc operācijas, veicot pārsiešanu, māsiņa teica, ka ķirurgs lieto-
jis metāla skavas. Mājās izrakstīja 8.dienā. Skavas bija jānoņem poliklīnikā kādas 2 nedēļas pēc operācijas. Viss labi dzija.
Varbūt ,ka tomēr ir kāda ietekme uz pēcoperācijas gaitu arī gadalaikam un mēness fāzēm, kā arī ķermeņa svaram. Piemēram, Kanādā anesteziologam un ķirurgam par miesās brangu cilvēku operēšanu valsts piemaksā vēl papildus klāt,jo
šādas operācijas veikt ir sarežģitāk un viņiem sliktāk dzīst. (Es tikai nepajautāju no cik kg tad šīs piemaksas sākas un aptu-
veni kāda daļa tā ir pret kopējām operācijas izmaksām.)
moljers
Re: Šuves pēc operācijas!
17.09.2010 20:31
var sūdzēt tiesā skavu ražotāju
tieši tas ir iemesls kādēļ lieto skavas, ķirurga subjektīvā darbība skavojot tiek samazināta līdz 0
trr
Re: Šuves pēc operācijas!
18.09.2010 10:27
moljer, moš zini, kas ir par iemeslu, ja ķirurgs izvēlas skavot? ir tā, ka vienu un to pašu operāciju viens un tas pats ķirurgs kādam šuj ar diegiem, bet kādam skavo.. kāpēc tā?
Moljers
Re: Šuves pēc operācijas!
18.09.2010 17:30
ir visam savi plusi un savi mīnusi
Skavas
+ ātrāk, drošāk, vienkāršāk (parezi noskavos arī pērtiķis) , mazāks infekciju risks
- dārgāk , neglītāk (neviens kosmētiskais ķirurgs uz sejas neko neskavo , bet matainajā daļā skavo ), vajadzīgas 4 rokas, nepieciešamas speciālas pincetes noņemšanai

Šūt ar roku
- lēnāk, jāmāk, lielāka iespēja kļūdām
+ maksā ievērojami mazāk, iespējams sašūt arī kosmētiski, nav nepieciešamas speciālas pincetes noņemšanai, var mierīgi viens cilvēks

Garš grieziens neredzama vietā -skavas
Neliels grieziens - šuves
Redzams grieziens - kosmētiska šuve
Ir slimnīcs LAtvijā, kur skavas neiepērk, naudas nepietiek :):):)
Re: Šuves pēc operācijas!
18.09.2010 17:42
Vai ar tām speciālajām pincetēm noņemšanai nesanāk čakars? Ka viņas vietējam herurgam vienkārši nav un noņemšana notiek pa elektiķu modei...?

___________________________________
Jautājumi un konsultācijas - guru03@inbox.lv
trr
Re: Šuves pēc operācijas!
18.09.2010 20:07
paldies, Moljēr, bija izsmeļoši :D sapratu - bija 4 rokas - mans profesors un viņa māceklis - rezidents, tad nu ar skavoja uz nebēdu.. ku!, atskavo māsiņa ar mazām knaiblītēm, sākumā katru otro skavu, pēc nedēļas - pārējās.. tur nav problēmu nekādu..
Man Arsā smaidošs ķirurgs visas skavas noņēma viena apmeklējuma reizē. Māsiņa tikai sameklēja un pasniedza instrumentu. Viss izrādījās kārtībā.
trr
Re: Šuves pēc operācijas!
19.09.2010 19:01
manai hemitireoidektomijai uzlika tikai 3 skavas un tās pašas nākamajā rītā pārknieba.. rēta ļoti OK.. un 20 cm šuvei citā OP kādas 50 skavas un arī rēta OK.. dzelži jau nu baigie, bet rezultāts normāls..
Man šuves garums ir 25 cm, cik skavas bija uzliktas-nezinu. Rēta ir pavisam bāla.
Re: Šuves pēc operācijas!
19.09.2010 23:33
Hmm? Incanti, cik garas ir pašas garākās šuves...?

___________________________________
Jautājumi un konsultācijas - guru03@inbox.lv
Moljers
Re: Šuves pēc operācijas!
20.09.2010 19:41
nomēri no krūšu kurvja līdz simfīzei :):)
garāk vairs neiegriezt :):)
Re: Šuves pēc operācijas!
20.09.2010 23:41
Hmm? Loģiski... bet var jau vēl griezt pa kāju uz leju... :) Vai zigzagiem... Nu un kur vēl tie T vida griezieni... Starp citu, kā tos mēra? Sasummējot?

___________________________________
Jautājumi un konsultācijas - guru03@inbox.lv
Re: Šuves pēc operācijas!
20.09.2010 23:42
Oj, un par L veida griezieniem aizmirsu... :)

___________________________________
Jautājumi un konsultācijas - guru03@inbox.lv
Re: Šuves pēc operācijas!
21.09.2010 08:06
cerams, ka tēmas autors jau aibrauca uz briseli un slimnīcas ķirurgu Osvencimā pieteica... Jūs te par šuvēm, garumiem un skavām... polenē tač cilvēkam pateica, ka viss aplami.
Moljers
Re: Šuves pēc operācijas!
21.09.2010 18:15
šitā ārstu (māsiņu ) muldēšana ir kaut kas neizturam
Pēc būtības vajadzētu būt tā - ja ārsts saka, ka kāds cits ārsts ir , ko slikti izdarījis, tad viņam ir jāraksta defekta akts un jāsūta uz asociāciju, ja tu to nedari, tad turi muti
Mārtiņš B Rakstīja:
-------------------------------------------------------
> Sveiki, tiko man veica cirkšņa trūces
> operāciju. Brūce tika aiztaisīta ar metāla
> skavām. Pēc operācijas atrados slimnīcā vēl
> 4 dienas un māsiņa, kas veica pārsiešanu
> teica, ka viss ir baigi labi un viss smuki
> saaudzis un dziest ideāli! Ar tādām domām arī
> devos pēc rekomendētajām 7-8 dienām pie
> ķirurga savā vietējā poliklīnikā, ar domu,
> ka noņems skavas un viss būs ideāli. Bet
> izrādījās, ka:
> Pirmkārt, viņš bija izbrīnīts par šādu
> brūces aiztaisīšanu.
> Otrkārt, brūce nebija vienādi
> saspiesta/savienota, kā rezultātā brūces puses
> nesavienojās līdzeni un noņemot skavas brūce
> atvērās, un izveidojās apmēram 0,5 cm novirze.
>
> Treškārt, tagad nepieciešams papildus katru
> dienu veikt brūces dezinficēšanu un
> pārsiešanu, un cik nopratu šis proces var
> ieilgt!
> Mans jautājums, vai šāda ārstu prakse pie mums
> ir normāla un kādas represijas var vērst pret
> personālu, kas veica man operāciju un pēc
> operācijas apkopi.
> Kā arī varētu lūgt padomus, kā šādā
> gadījumā labāk rīkoties.
> P.s. esmu veicis arī brūces foto fiksāciju.
> Mārtiņš
Man pārplīsa Ahileja cīpsla,riktīgi gara šuve ar daudz skavām kājā pie papēža.Kad ieraudzīju šuvi,palika jocīgi,atgādināja rāvējslēdzēju.Pirms divām dienām ņēma skavas ārā,sirds pa muti gandrīz izleca no sāpēm,tāda sajūta ka dzīvu miesu plēš.Šodien jau neko,tik diez,kā būs nākotnē,vai par svārkiem būs jāaizmirst.Sajūtas nelādzīgas.
Re: Šuves pēc operācijas!
19.09.2022 18:20
Man arī bija pagājušajā septembrī brukas operācija.Ielika sietu un skavas.Dakters teica,ka skavas paliks vēderā uz visu dzīvi.2 reizes biju slimnīcā ar sāpēm no skavām.Joprojām mokos kā pieliecos vai vairāk kustos.
Autors:

Jūsu e-pasta adrese:


Tēmas nosaukums:


Surogātziņu novēršana:
Lūdzu izrēķiniet vienkārso matemātisko izteiksmi un ieraksties atbildi tam paredzētajā laukā. Tas ir lai novērstu automatizēto rīku iespeju rakstit ziņas forumā
Izteiksme: kāds ir rezultāts, ja 11 pieskaita 2?
Ziņa: