Vai var būt B hepatīts?

Aizsāka Šoks 

Šoks
Vai var būt B hepatīts?
15.06.2011 21:15
Sveiki!

Esmu ne pa jokam satraukusies varbūt varat ko ieteikt. 11 gadus atpakaļ biju stāvoklī un kā visām arī man taisīja analīzes. Mātes pasē pie sadaļas Antivielu tests atradu ierakstu Hbs Ag + pozitīvs. Tagad iemetu googlē un paliku stīva no šausmām. Atradu tur to, ka šis ieraksts liecina par pārslimotu vai esošu B hepatītu. Tagad es šausmās domāju vai tad viņi varēja noteikt vai man ir tas B hepatīts vai tās ir tikai antivielas palikušas un neko sliktu nedara? Toreiz ārste man teica, ka esot tāds ieraksts, bet nav jāuztraucas tas nekas slikts nav, bet es domāju vai viņi to varēja noteikt, ka tas viss vairs man nekaitē. Mani tagad pārņēma bailes par aknu cirozi. Vai tā var būt, ka 11 gadus esmu slima ar B hepatītu bez jebkādiem simptomiem un man jau tu ciroze sākās? Kas zin? Es nezinu kāpēc 11 gadus nesatraucos, bet tagad man ir panika. Pasakiet kaut ko.
Re: Vai var būt B hepatīts?
15.06.2011 23:09
un visus šos 11 gadus nav taisīta ne vēdera sonogrāfija ne vispār kaut ikgadēja asins analīžu pārbaude?
Re: Vai var būt B hepatīts?
15.06.2011 23:16
Šoks

Neuztraucies, mēs visi agri vai vēlu nomirsim...

p.s. Tu teici lai mēs pasakam kaut ko...

___________________________________
Jautājumi un konsultācijas - guru03@inbox.lv
Šoks
Re: Vai var būt B hepatīts?
16.06.2011 08:35
Nē nu parastas asins analīzes ir ņemtas gan no pirksta, gan vēnas, tikai nezinu kādus rādītājus tur skatījās, bet sonoskopijai nebija vajadzības. Taisīja sonoskopiju tikai olnīcām un vairogdziedzerim.
Re: Vai var būt B hepatīts?
16.06.2011 13:53
nu tad vajadzētu uztaisītu sonogrāfiju vēderam un aknu analīzes, tad lai ir skaidrība
Šoks
Re: Vai var būt B hepatīts?
29.06.2011 09:52
USG un aknu analīzes viss labi.
Re: Vai var būt B hepatīts?
29.06.2011 23:11
nevarētu būt vispār tā ka ir saņemta pote pret hepatītu B?
Šoks
Re: Vai var būt B hepatīts?
30.06.2011 16:00
Nav saņemta. Vai hronisko hepatītu B var izārstēt vai visu mūžu uz zālēm? Tad jau tas mūžs nemaz nebūs ilgs. Varbūt man visus šos 10 gadus hroniskais un aktīvais. Palasīju, ka tāds ārī esot.
Atvainojos par tēmai nesaistītu jautājumu, bet Kurš zina, ko nozīmē saīsinājums sl.v.nr. epikrīzē?
Re: Vai var būt B hepatīts?
30.06.2011 21:33
zini, ja tev aknu analīzes (asat, alat) ir normālas un sonogrāfijā arī ir labi iespējams tu esi tā vīrusa nēsātāja ..?
labāk aiziet pie ģimenes ārsta lai iedod nosūtījumu uz atkārtotām analīzēm uz hepatītiem... iespējams būs lielāka skaidrība :)
Šoks
Re: Vai var būt B hepatīts?
13.07.2011 09:11
Beidzot LICā visas analīzes nodotas un diagnoze ir Hbs Ag nēsātājs, neaktīvs. Sanāk, ka jau 11 gadus ir tā nēsāšana. Tagad man ir vēl lielākas bailes. Vai varētu lūdzu pēc iespējas pastāstīt šādas lietas:
1. Kas man draud ar to nēsāšanu?
2. Cik liela iespēja, ka viņš aktivizēsies un man būs aknu ciroze?
3. Cik ilgi es varu nodzīvot ar šo nēsāšanu? Vai sagaidīšu vismaz meitu izaugam?
4. Vai man vispār par šo situāciju ir jāuztraucas vai varu uzskatīt sevi par veselu?

Ziniet, man tāda sajūta, ka tika izteikts nāves spriedums un ir tikai laika āutājums. Protams ārstam nepajautāju aiz uztraukuma, varbūt jūs varat pakomentēt?
Re: Vai var būt B hepatīts?
13.07.2011 09:47
A nesaprotu kāpēc tu neārstējies kad uzzināji, ka tev ir hepatīts, B hepatīta nēsātāji agri vai vēlu kļūs par slimniekiem.Ja sonogrāfijā aknām vis normāli, tad tu pagaidām esi nēsātāj, bet ne slima. Salīdzinot C hepatītu un B. B ir vieglāk izārstēt. Bet nesatraucies,
Re: Vai var būt B hepatīts?
13.07.2011 09:47
Kādi ir vīrusu hepatīta B simptomi?

Vīrusu hepatīts B pieaugušajiem vairāk nekā pusē inficēšanās gadījumu norit bez simptomiem, un dažreiz slimība tiek atklāta nejauši, veicot analīzes kāda cita iemesla dēļ. Slimība hroniskā formā pāriet 5 – 10% gadījumu.
Bērniem vīrusu hepatīts B neatpazīts paliek lielākajā daļā gadījumu un ievērojami biežāk izveidojas slimības hroniskas formas.

Tātad inkubācijas periods vidēji ilgst 2 – 6 mēnešus. Ja vīruss organismā nonācis asins pārliešanas ceļā, šis periods ir īsāks.
Vīrusu hepatītam B pirmsdzeltes periodā (ilgst 1 – 2 nedēļas) nav specifisku simptomu.
Pēc inkubācijas perioda beigām var būt apetītes zudums, neskaidra paaugstināta ķermeņa temperatūra, slikta dūša, vēdera izejas traucējumi.
Reizēm simptomi var atgādināt gripu: lauzošas sāpes kaulos, muskuļos, drudzis, galvassāpes.
Var būt sāpes locītavās, īslaicīgi izsitumi uz ādas.
Daļai pacientu šo simptomu nav vai tie ir maz izteikti un slimības pirmās pazīmes ir tumšs urīns, gaišas fekālijas, ikteriskas sklēras un āda.
Šo periodu sauc par dzeltes periodu. Tas var ilgt apmēram mēnesi.
Aknas ir palielinātas. Var būt sāpes, smagums labajā paribē.
Var palielināties arī liesa.
Apetīte pazemināta, biežas ir dispeptiskas sūdzības.
Ādas nieze ir traucējošs, nepatīkams simptoms.
Dzeltes periodā simptomi pakāpeniski mazinās, bet process nav ātrs.
Asins bioķīmiskie rādītāji ir stipri izmainīti. Nepieciešama to regulāra kontrole.
Ja vīrusa hepatīta B gaita labvēlīga, pēcdzeltes periodā pakāpeniski veselības stāvoklis uzlabojas, mazinās simptomi, mazinās nogurums, uzlabojas analīžu rezultāti.
Ne vienmēr slimība beidzas ar izveseļošanos.
Vīrusu hepatītu B par hronisku uzskata, ja ilgāk par 6 mēnešiem ir atbilstīgas izmaiņas analīzēs ar vai bez atsevišķiem simptomiem.
Re: Vai var būt B hepatīts?
13.07.2011 09:48
Kā ārstē vīrusu hepatītu B?

Režīmam ir nozīme. Tam jābūt saudzējošam, lai organisms visus spēkus varētu veltīt atveseļošanai. Gultas režīms noteikti jāievēro smagos gadījumos un arī ārstēšanās stacionārā ir atkarīga no slimības gaitas, no slimnieka sadzīves apstākļiem un aprūpes iespējām.
Labi vēdinātas telpas, saudzējoša diēta bez „asiem” ēdieniem un dzērieniem, aizliegti alkoholiskie dzērieni.
Šķidruma daudzumam jābūt lielākam nekā ikdienā ierasts. Vienlaikus jāseko līdzi, lai organisms tiek ar to galā, lai neparādās, piemēram, tūskas uz kājām gados vecākiem cilvēkiem.
Uzņemtajam šķidrumam vajadzētu būt daudzveidīgam, lai tas nesastāv tikai no sulām vai saldinātiem dzērieniem.
Kamēr cenšaties tikt galā ar vīrusu hepatītu B, svarīgi lai pēc iespējas jūs nepiemeklētu nekādas blakus slimības (piemēram, gripa, plaušu karsonis, angīna). To likvidēšanai organisms patērē daudz resursu, kuri jums ir vajadzīgi hepatīta uzveikšanai.
Ja jāārstē kāda blakus slimība, nekādā gadījumā nevajadzētu lietot hepatotoksiskus (aknām kaitīgus) medikamentus.
Vitamīni, imūno sistēmu ietekmējoši medikamenti, tautas līdzekļi – tie visi ir noderīgi, lai atgūtu veselību, bet jebkuru zāļu lietošana ir jāsaskaņo ar savu ārstu.
Ja vīrusu hepatīts kļūst hronisks, ir vesela virkne pretvīrusu medikamentu. Turpinās aktīva to izpēte. Medikamentu izvēle, lietošanas laiks un ilgums ir jūsu ārsta ziņā.
Savu atveseļošanos jūs varat gan sekmēt, gan traucēt, pildīdams vai ignorēdams ārsta norādījumus.
Ja dusmojaties, ka teksts ir pārāk vispārīgs un nav nekādu konkrētu ieteikumu, tas jau ir labi. Jūs aktīvi meklējat atbildes, un jūsu dakteris var jums tās sniegt.
Re: Vai var būt B hepatīts?
13.07.2011 09:48
Ko pacients var darīt pats?

Vīrusu hepatīta B izplatībā ļoti liela nozīme ir godprātīgai rīcībai – no medicīnas darbinieku puses (nepakļaut ne sevi, ne pacientus inficēšanās riskam), no intravenozo narkotiku lietotāju puses (ne vienmēr ir jādalās visā – šļirces, injekciju adatas), no – jebkura (!), jo ikviens var nonākt gan inficētā, gan inficētāja lomā.
Ja esat vīrusa hepatīta B slimnieks vai vīrusu nēsātājs, noskaidrojiet, kādās situācijās jūs varat kļūt potenciāls infekcijas avots citiem cilvēkiem.
Ja esat inficējies ar vīrusu hepatītu B, centieties noskaidrot inficēšanās ceļu, lai pēc iespējas novērstu citu cilvēku inficēšanos.
Ja esat saslimis, noskaidrojiet visu par režīmu, kāds jums jāievēro un diētu.
Centieties ievērot sava ārsta dotos norādījumus.
Slimības laikā nepieciešama atkārtota analīžu kontrole. Neuztveriet to kā nevajadzīgu formalitāti.
Neaizmirstiet, ka arī pēc izveseļošanās jums gada laikā vairākas reizes ir jāapmeklē savs ģimenes ārsts, lai pārliecinātos, ka slimība nav atstājusi nevēlamas sekas.
Pret vīrusu hepatītu B iespējams vakcinēties jebkuram (ja nav kontrindikāciju). To noteikti vajadzētu darīt medicīnas darbiniekiem, narkomāniem, prostitūtām, tūristiem, kuri ārzemēs plāno apmeklēt iestādes vai vietas, kur potenciāli iespējams inficēties, piemēram, tetovēšanas salonus, medicīnas iestādes u. c. Arī policijas darbiniekiem, lai pasargātu sevi no ļaunprātīgas inficēšanas iespējas.
Par vakcinēšanos pret vīrusu hepatītu B ir jāpadomā cilvēkiem, kuri bieži saņem injekcijas, regulāri ārstējas slimnīcās, ja plānota asins pārliešana.
Re: Vai var būt B hepatīts?
13.07.2011 09:48
Vīrusu hepatīta B komplikācijas un prognozes.

Vīrusu hepatīts B ir nopietna slimība, sevišķi tad, ja pret to nenopietni izturas.
Bīstamākā komplikācija ir aknu koma. Aknas tad netiek galā ar savu uzdevumu – atindēt organismu no dažādām vielām un vielmaiņas produktiem.
Aknu komu var veicināt, ja vīrusu hepatīts B pievienojas jau esošai aknu slimībai vai uz vīrusu hepatīta B fona pievienojas kāda cita infekcijas slimība, tiek izdarīta operācija, iestājas grūtniecība.
Lai arī medicīnas sasniegumi mūsdienās ir vērā ņemami, ne visus aknu komas slimniekus izdodas izglābt.
Ja arī vīrusu hepatīts B beidzas labvēlīgi – pacients izveseļojas – iespējamas dažādas seku parādības, kas var izpausties kā astenoneirotisks, dispeptisks vai sāpju sindroms. Šajā gadījumā aknās nav atrodamas kādas būtiskas izmaiņas.
Vīrusu hepatīta B slimnieks var izveseļoties, bet kļūt par vīrusa nēsātāju. Potenciāli viņš var būt infekcijas avots citiem cilvēkiem. Tā kā vīrusu hepatīts B nebūt nav reta slimība, tad vismaz medicīnas darbiniekiem un ikvienam, kurš nonāk saskarē ar asinīm, pret katru indivīdu jāizturas kā pret vīrusu hepatīta B (un ne tikai!) pacientu – tas nozīmē, ievērojot visus nepieciešamos piesardzības pasākumus, lai neinficētos pats un neradītu inficēšanās draudus citiem.
Kā vīrusu hepatīta B - zināmā mērā komplikācija – var tikt uzskatīta tā kļūšana par hronisku procesu. Šis nav labvēlīgs atrisinājuma variants, jo uz tā fona biežāk nekā vidēji populācijā attīstās aknu ciroze un vēzis. (Ievērojāt? Šeit rakstīts biežāk. Un biežāk tas nebūt nenozīmē vienmēr.)
Lai arī vīrusu hepatīts B ir nopietna un ļoti nopietna slimība, tā pāriet, to iespējams ārstēt un to iespējams izārstēt.
Jūsu uzdevums ir netraucēt savam organismam un palīdzēt savam dakterim.
Šoks
Re: Vai var būt B hepatīts?
13.07.2011 09:54
Tur tā lieta, ka es ar viņu neslimoju un to HBS Ag atklāja nejauši stāvoklī kad biju. Neviens nezināja ka kaut kas tāds varētu būt. 11 gadus viņš ir neaktīvs.
Re: Vai var būt B hepatīts?
13.07.2011 10:41
tad aktivizē viņu, un izārstē. Lab tas tā joks, nekas cits tev neatliks kā dzīvot veselīgi un bez kaitīgiem ieradumiem. Un tas B hepatīts neaktivizēsies! Bet ar vecumdienām ir jārēķinās, pat ja godīgi būtu labāk, ja viņš atktivizētos jaunība, jo būs vieglāk izārstēt nekā vecumdienās!
Šoks
Re: Vai var būt B hepatīts?
13.07.2011 11:06
ārsts teica, ka ja kativizēsies viņu neizārstē, bet ar zāļu palīdzību atkal padara neaktīvu, tādu kā viņš man tagad. Ja viņš aktivizēsies tad visu dzīvi jādzer zāles, lai viņš atkal ir tādā statusā kā tagad. Pašreiz pateica nekas nav jāārstē viņš neko sliktu nedarot un nekādi speciāli norādījumi nav jāpilda. Vai tā var būt ka vienlaicīgi esmu slima un vesela. Man ir liels jautājums vai es ar viņu līdz vecumdienām nodzīvošu jeb nomiršu ar aknu cirozi nesagaidot vecumu?
Re: Vai var būt B hepatīts?
13.07.2011 14:32
1. kas tev draud ar nēsāšanu... īsti nekas tikai ja viņš aktivizēs,bet iespēja saslimdināt citus, kas ir ļoti nopietni attiecībā pret pārējiem ģimenes locekļiem
2. nezināšu atbildi, bet tik pat labi no jebkā kas varētu nopietni pabojāt aknu
3.ja neaktivizēsies kaut visu dzīvi un redzēsi pat mazbērnus
4.protams ka jāuztraucas un par pilnīgi veselu nevajadzētu sevi uzskatīt,jānovēro sevi jāseko līdzi savam organismam, ja parādās tumšs urīns, nespēks u.c. simptomi jādodas pie ārsta.


ja tevi nomierinās, tad pret B hepatītu ir ļoti daudz medikamentu un pat nepieciešamības gadījumos transplantē aknu, to ir iespējams izārstēt!!! savādāk tu te jau taisies mirt :)
Re: Vai var būt B hepatīts?
13.07.2011 17:18
B hepatīts aktivizēsies, jebkurā gadījumā, ja organisma imūnā sistēma nespēs vairāk saražot anti vielas!
Šoks
Re: Vai var būt B hepatīts?
13.07.2011 18:37
Cik bieži no zināmiem gadījumiem tas aktivizējas? Vai viņš var tā arī neaktivizēties visu dzīvi, ja jau 11 gadus guļ?
Šoks
Re: Vai var būt B hepatīts?
13.07.2011 19:36
Bu. Rakstīja:
-------------------------------------------------------
> 3.ja neaktivizēsies kaut visu dzīvi un redzēsi
> pat mazbērnus

Ja viņš aktivizēsies tad man vāks? Es nomiršu? jo aknu transplantāciju naudas ziņā nepavilkšu?
Re: Vai var būt B hepatīts?
13.07.2011 19:40
nekomentēšu. bet man liekas, ka ja dzīvo veselīgu dzīvi un svaigā gaisā, dzīvot varēs ilgi!
Re: Vai var būt B hepatīts?
14.07.2011 01:26
galvenais stiprini imunitāti un nedzer lieki medikamentus, ierobežo alkoholu, dzīvo veselīgu dzīves veidu un regulāri pārbaudi aknu testus, ja laicīgi pamanīsi to VAR izārstēt, transplantē ja galīgi novēloti pamana. ja sekosi tam līdzi arī ārstēšana būs sekmīgāka. uzreiz neviens nemirst, ja būtu C hepatīts tad jau ir kā ir...
Šoks
Re: Vai var būt B hepatīts?
14.07.2011 15:37
varbūt tā ka viņš vispār neaktivizējas?
Re: Vai var būt B hepatīts?
14.07.2011 18:00
Var būt.

___________________________________
Jautājumi un konsultācijas - guru03@inbox.lv
Re: Vai var būt B hepatīts?
14.07.2011 18:24
Dzīvē viss var būt, galvenais ir nekrist depresijā un ieprogrammēt smadzenēs, ka vis būs kārtībā, jo smadzenes ir tas kas ārstē mūs noslimībām!
Šoks
Re: Vai var būt B hepatīts?
14.07.2011 21:25
Paldies! Nevaru sevi nomierināt, jo redzu jau ka man obligāti būs aknu ciroze un viss. Domāju visu laiku, ka varbūt cilvēki šī vīrusa nēsātāji nemaz ilgi nedzīvo. Vinīgā cerība, ka kāds pasaka, ka tā nav, tad iespējams būtu vieglāk.
Re: Vai var būt B hepatīts?
14.07.2011 21:31
Es ceru ka tev ir mīļotais kas tevi nomierina un samīļo, tas daudz ko dod!!! Jo es sapratu, ka visas slimības rodās no nerviem!
Un bailes rada mums nepārliecību par savu dzīvi, tici man, man bija ļoti smaga dzīve!
Autors:

Jūsu e-pasta adrese:


Tēmas nosaukums:


Surogātziņu novēršana:
Lūdzu izrēķiniet vienkārso matemātisko izteiksmi un ieraksties atbildi tam paredzētajā laukā. Tas ir lai novērstu automatizēto rīku iespeju rakstit ziņas forumā
Izteiksme: kāds ir rezultāts, ja 3 pieskaita 17?
Ziņa: