Aukstumpumpa

Aizsāka Zaizai 

Zaizai
Aukstumpumpa
06.07.2011 15:54
Uzmetusies aukstumpumpa :( Tas notiek 2. reizi manā mūžā. Pirmo reizi bija daudzu gadus atpakaļ uz apakšlūpas, ilgi nomocījos - bija pietūkusi līdz apmēriem, kad izskatās, ka izvērsta uz āru, toreiz piepampa arī kakla limfmezgli, gāju pat pie ārsta, bet lika smērēt tās aukstumpumpu smēres un viss, nu varbūt kaut ko imunitātei izrakstīja, vairs neatceros. Tagad ir augšlūpa - pietūkums jau tāds, ka lūpa kļuvusi nejūtīga, tirpst, neliela temperatūra 37,2 un atkal kakla limfmezgli sāp un palielināti. Es nevaru saprast kāpēc ir tāda tūska, var būt alerģija pret smērēm? Smērēju kopš pirmās dienas zoviraxu un acyclostad, kad sāka likties ka zovirax nelīdz, bet nu sastāvs jau vienāds.. čūlas vakar bija, šodien nav, taču pietūkums ir vēl lielāks :( Ja rēķins nieze dienu, šī ir kāda 5. diena jau laikam... Pašsajūta ir draņķīga, bet vai jēga iet pie ārsta - nezinu... Iepriekšējo reizi mocījos ilgi, nācās ņemt slimības lapu, tūska saglabājās ilgi - tuvu pie divām nedēļām, un rētas vispār vairākus mēnešus nost nevarēju dabūt, atbrīvojos tikai ar kaut kādiem nāves jūras krēmiem.
Vai kādam ir tā bijis, jebšu visiem aukstumpumpas kā normāliem cilvēkiem? Kā lai mazina tūsku? Nelīdz visi tie krēmi :( Esmu izmisusi, atvaļinājums un šitāds :(
Re: Aukstumpumpa
06.07.2011 17:55
nu aukstumpumpam visaadi nieki paliidz / nepaliidz .. kas vienam der , citam nederees ...

niezes mazinaashanai var izmantot zobupastu jo mentols tajaa mazina niezi, kaa arii cinks , ja taads tajaa ir sausee to kreveli un veicina dziishanu

bet nu taadas jau taas aukstumpumpas izpausmes ir.. pietuukums, apsaartums, jutiiga paliek utt. utt.. lai paarietu aukstumpumpa paies kaads laiks no dienaam 7-14 , takaa vari neuztraukties

man vinjas ir biezha izpausme it iipashi - peec sauloshanaas ( kartiigakaas) peec auksta laika utt. , meeginu visu ko.. cinka ziedes, visus pretviirusa smeeres ( zovirax utt ), klingjeriishu tinktuuru, lai sauseetu un mazliet piededzinaatu
Zaizai
Re: Aukstumpumpa
06.07.2011 18:05
Paldies par informāciju... tik nez vai es tās14 dienas izvilkšu šādi... :( Niezes man jau vairs nav, drīzāk tikai sūrstēšana, jo čūlas pārplīsušas, lai gan izskatās, ka veidojas klāt jaunas, plešas... Mani vairāk uztrauc lielā tūska :( tā lūpa man jau līdz degunam pacēlusies... :(

Nez citiem arī temperatūra metas un limfmezgli sāpīgi un pietūkst?
Re: Aukstumpumpa
06.07.2011 20:49
nezinu kaa citiem, bet man personiigi nekas cits nemainaas organismaa, iznjemot pashas aukstumpumpas, ne temp, ne limfmezgli
Re: Aukstumpumpa
06.07.2011 22:26
ak dievs kas tad tas par dzīves pārdzīvojumu, aukstumpumpa, man katru sezonu uzmetās un nometās!
Zaizai
Re: Aukstumpumpa
07.07.2011 00:01
enfuego, Tu kaut izlasīji par komplikācijām vai vienkārši irst sagribējās?
Stipri šaubos, ka Tev pietūkst pus seja, limfmezgli un parādās temperatūra, tā ka savu šķidro paturi pie sevis, jau tāpat draņķīgi! Man nemetas katru sezonu, man neizskatās kā citiem cilvēkiem, kuriem metas regulāri un tikai smukumu pabojā, bet, ja uzmetas, tad ir smagi. Tavai zināšanai - es paēst pat nevaru, dzeru caur salmiņu, divas dienas tikai guļu un mēģinu izlīst no gultas, lai internetā sameklētu kādu padomu kā ar šo zvēru ātrāk tikt galā, bet Tu te nāc un irs, ka vai Dievs kāda katastrofa! Tev pat nojausmas nav cik baisi es izskatos un jūtos, tāpēc, ja nevari neko jēdzīgu pateikt, vienkārši paturi savu indi pie sevis....
Re: Aukstumpumpa
07.07.2011 01:40
tagad tu savu žulti izlaidi zaizai :)
tev tiešām nebūtu jāpsiho uz pasauli par to ka tev piemetās. citiem tiešām tādi metas vairākas reizes un drošvien ne mazāk sāpīgāki un tiešām ne smukāki. ja tev ir temperatūra tik tiešām aizčāpo līdz ārstam, un vispār iespējams kaut kas nogājis greizi ar imunitāti ja tādas sāk parādīties. zoviraksus un citas smēres ir lielāka jēga smērēt kad tikko sāk parādīties tā aukstumpumpa.
Re: Aukstumpumpa
07.07.2011 17:25
Jāaiziet pie sava ārsta vai dermatologa. Vajadzētu padzert kaut ko pret alerģiju.Bet to dakteris ieteiks. Daudz dzert šķidruma. "C" vitamīns arī vajadzīgs.Mazināt karstuma ietekmi. Vajag pamēģināt aplikācijas ar kādu no šķidrumiem. Kaut vai kumelīšu tējas vēsas. Par furagīna,furacilīna vai borskābes šķīdumiem jālemj jūsu ārstam.Burkānu sula vai rīvēti burkāni.Tie palīdz atjaunot gļotādu. Man palīdz zovirax.
Lai veicas.
Re: Aukstumpumpa
22.11.2011 14:50
vot man arii soriit uzmetas auksmtumpuma un skiet,ka kaklaa limfmezgli saapiigi..nez kaapeec taa :(
Re: Aukstumpumpa
26.11.2011 01:07
Aukstumpumpu izsauc herpes vīruss . Limfmezgli reaģē uz infekciju. Niezi un pietūkumu mazina antihistamīna preperāti.Tos izraksta ārsts. Pašreiz var izlīdzēties ar kumelīšu tējām un Calcija glukonāta tabletēm.Tie abi arī ir vāji antihistamīna preperāti.
Jānostiprina vispārējā imunitāte. Ehinaceja,Eleuterokoka preperāti. Jau minētie burkāni. Kefīri. Izslēgt kūpinātus,žāvētus produktus. Noteikti izslēgt Colas tipa dzērienus un produktus ar visādiem E.....Ar ārsta atļauju padzert aknu protektorus.Jo spēcīgas,veselas aknas ir imunitātes sastāvdaļa.
Kā vienmēr labāka atbilde tiktu dota, ja zinātu dzimumu,vecumu, augumu un svaru. Kad tas kļūs pašsaprotami.?
adata
Re: Aukstumpumpa
28.11.2011 01:34
Man palīdzēja struteņu sula (smērēju ar to pumpas). Bet, nu tas jau vasarā, kad viņas ir.
Pēdejoreiz uzpilināju struteņu tinktūru (izvilkumu spirtā), kas domāts kārpu noņemšanai. Vispār jau teikts, ka to nedrīkst uz veselas ādas likt... bet nekas, fiksi pārgāja tās aukstumpumpas, pa kādām 4-5 dienām. Pēctam gan ilgi bija tajā vietā sarkanīgāka āda. Bet tagad viss OK, un jau pāris gadus nav bijušas aukstumpumpas.
Tejuteju
Re: Aukstumpumpa
21.08.2022 11:18
Kā es saprotu Zaizai. Tikko viss bija līdzīgi. Pati herpe nenoiet jau mēnesi, ilgi kalst. Tikko atkal uzsmērēju divas dienas Zovirax un atkal parādījās sejas tūska. Netālu no herpes vietas arī kaut kādas akūtas alergijas vai sēnītes saradušās. Jau parīt eju pie diviem dermatologiem. Izskatos briesmīgi.
Autors:

Jūsu e-pasta adrese:


Tēmas nosaukums:


Surogātziņu novēršana:
Lūdzu izrēķiniet vienkārso matemātisko izteiksmi un ieraksties atbildi tam paredzētajā laukā. Tas ir lai novērstu automatizēto rīku iespeju rakstit ziņas forumā
Izteiksme: kāds ir rezultāts, ja 18 pieskaita 11?
Ziņa: