kapec cilveki baidas apmeklet zobarstus

Aizsāka Liga 

Es rakstu zinatnisku darbu par zobarstniecibas psihologiskajiem aspektiem. Es gribetu zinat kapec cilveki tik loti baidas! Cilveki padiskutesim!!!!!!!!!!
Tâpçc, ka bail no sâpçm un kritikas par ielaistiem zobiem un tikai. Kopð normâlas zobârstniecîbas parâdîðanâs nekâdu negatîvu emociju nav. Guli mierîgi, klausies mûziku un viss notiek. Problçma tikai naudâ. Viedoklis, protams, subjektîvs.
Tâdçï, ka tajâ brîdî cilvçks jûtas neaizsargâts, it seviðíi, kad palûdz aiztaisît acis.
It seviðíi tad, kad ir dzirdçts, ka zobârsti ir izmantojuði savu profesiju, lai kâdu nogalinâtu. Liela ietekme ir arî redzçtâm diezgan briesmîgâm ðausmu filmâm par ðo tçmu. Vçl liekas, ka zobârsti nedaudz pat ir nosvçrti uz sadismu, it seviðíi, ja viòiem kaut kas nav kârtîbâ mâjâs vai kâds kaut ko nelâgu pateicis, viòi cenðas atspçlçties uz pacientu. Daþreiz zobârstam nepatîk tîri pacienta radîtais iespaids utt.
Ðîs bailes sakòojas jau bçrnîbâ, jo agrâk tâ bija sâpîga un nepatîkama procedûra. Ðobrîd tas nav nekas patîkams, taèu , ja esi atradis savu zobârstu , tad tas ir nedaudz vieglâk.Ïoti atkarîks no ârsta profesionalitâtes, bet ne tikai. Lai ðis apmeklçjums bûtu mazâk sâpîgs , tad nepiecieðami anestçzijas lîdzekïi un modernas zobârstniecîbas iekârtas, kâ arî materiâli. Un te sâkâs mûsu , tas ir, pacientu problçmas . Vai mçs spçjam samaksât par komfortu ? Un ja nespçjam , tad zobu stâvoklis ir gana bçdîgs. Cieðam tik ilgi , kamçr nesâp, bet kad sâp, tad stresojam par to ,ko teiks ârsts par ðausmu skatiem mûsu mutç. Psiholiìiski grûta ir pirmâ vizîte pçc kâda garâka laika posma , bet , kad ir iesâkta ârstçðana un ðim ðokam ir tikts psiholiìiski pâri, tad pat sâpîgas procedûras tik ïoti nejût, jo ðis sâpju sindroms ir vairâk saistîts ar mûsu psihisko stâvokli.
Pilnîgi piekrîtu Lailai.Ðobrîd zobârstus bez îpaðâm bailçm apmeklç pat mazi bçrni.Bet ,,ja atceramies mûsu grûto bçrnîbu ,èuguna rotaïlietas un skolas zobârstu-ðermuïi skrien pâr kauliem.
Pilniigi pievienojos Ingai. Man ir paniskas bailes no zobaarsta, kas tieshaam saknjojas beerniibaa. Atceros savas histeerijas pie zobaarsta kabineta durviim, urbja skanju, no kaa veel tagad shermulji skrien paar kauliem, zobaarstnieciibai raxturiigajaam smakaam...

Veel tagad, lai aizietu pie zobaarsta, ir ljoti jaasanjemas. Un jo ilgaaks laiks paiet kopsh peedeejaas viziites, jo gruutak. Un tieshaam gruuti paskaidrot, kaadeelj. Jo it kaa patieshaam visus peedeejos gadus mana pieredze ar zobaarstiem ir bijusi paarsvaraa pozitiiva, saapju arii vairs nav, jo vienmeer luudzu atsaapinaashanu. Un tomeer katru reizi, kad gaidu uznjemshanas telpaa savu kaartu, kaajas triic un rokas kljuust miklas:-)))

Diivaini, jo parasti esmu dzirdeejusi, ka viirieshi no zobaarsta visvairaak baidaas. Manaa gjimenee ir otraadi - mans viirs pie zobaarsta iet ar prieku, es ar shausmaam. Pie jebkura cita aarsta, t.s. ginekologa eju bez raizeem.
Piekrîtu biedriem par bçrnîbas iespaidiem pie skolas zobârstiem. Turklât, man liekas, efektu pastiprina pirmkârt, tas, ka tâs ðausmas bija obligâtas, neizbçgamas. Kad ej brîvprâtîgi, vismaz ir iespçja laikus nobriest. Otrkârt, kâ jau katras bailes, viòas ir prâtâ, nevis zobos, tâtad liela nozîme iztçlei. Çd skolas çdnîcâ, no kurienes plânas durtiòas ved pie z.ârsta, un klausies tajâs skaòâs, un iztçlojies... Vai arî- sçdi klasç, zini, ka "Apse un Âboliòð pie zobârsta!" jau bija, tâtad nâkamais esi tu- Bçrziòð, un lec gaisâ pie katras durvju vçrðanâs. Kam prâts dominç pâr emocijâm, âtri aptvçra, ka tur var savu labumu izsist, izvairîties no stundâm utml, bet jûtîgâkie ielementi tâ arî turpinâja drebinâties.
Domâju, ka mûsu dienâs, pateicoties zobârstniecîbas tehnikas un tehnoloìiju kvalitâtei un iespçjâm, ðîs bailes pamazâm arî mûsu (padomju) paaudzei izzûd. Bçrni no zobârsta vairs tik paniski nebaidâs, bez tam informâcija par profilaksi ir pietiekama un bçrniem saistoða. Baidîties vai nç - tas ir atkarîgs arî no ârsta, ja dakterîte ir tik ïoti jauka kâ mançjâ, tad baiïu nav.
Runâjot par bçrnîbas atmiòâm, tâs lîdzîgi kâ iepriekðçjiem rakstîtâjiem nav patîkamas, tâpçc par to necenðos domât, kad eju pie zobârsta un nenoskaòoju sevi uz to, ka bûs kaut kas briesmîgs. Pie tam es jau zinu, kas un kâdâ veidâ bûs.
Man liekas, ka tagad ir iespçja pacientam ar zobârstu sadarboties, lîdz ar to es vairs nejûtos kâ nabaga upurjçrs, bet kâ lîdzvçrtîgs svas problçmas risinâtâjs.
Velga
Domâju, ka lielai daïai cilvçku bailes saglabâjuðâs no bçrnîbas, kad pielietojamâs metodes zobârstniecîbâ un vispâr medicînâ par patîkamâm nenosaukt....Bet tâds bija laiks, tas jau pagâtnç.
Ðodien cilvçki intuitivi baidâs no zobârsta profesionalitâtes vai neprofesionalitâtes, jo par atsâpinâðanu, jauniem materiâliem, iekârtâm dzirdçjuði daudzi ne tikai literatûrâ(t.i.teorçtiski), bet gan no tuviniekiem, draugiem , gan paði pârliecinâjuðies.
Zobi - tâ ir liela bagâtîba katram no mums, tâdçï izvçlçties zobârstu ir liela atbildîba katram cilvçkam. Tâ bûs persona, kam uzticçt savas bagâtîbas aprûpi.Abpusçja uzticçðanâs un sapraðanâs bûs sadarbîbas un baiïu pazuðanas sâkums.
Labdien!
Cilvçki baidâs no zobârstiem vecu aizspriedumu un neziòas vadîti!
Mûsu laikos, kad gandrîz visur jau piedâvâ jaunâko tehnoloìiju, bailes iet pie zobârsta pazûd lîdz ko esi atradis savu dakteri. Nav jau vairs tie padomju laiki, kad zobârstam bija vienalga kâ tu jûties tajâ briesmîgajâ krçslâ, telpâ, kur ir vçl 10 tâdi nabadziòi kâ tu, kurus bravûrîgiem vârdiem, par zobu slikto stâvokli, noniecina jauno studentu priekðâ.Ðobrîd Rîgâ ir samçrâ liela konkurence zobârstu starpâ. Tad nu katrs cenðas sniegt to labâko aprûpi bût saprotoðs un jauks. Viòi visi taèu zin, ka mums ir bail dçï padomju laika atmiòâm!
Beidzot es vairs no viòiem paniniski nebaidos, jo zinu, ka par mani parûpçsies îsts sava aroda pratçjs.
Autors:

Jūsu e-pasta adrese:


Tēmas nosaukums:


Surogātziņu novēršana:
Lūdzu izrēķiniet vienkārso matemātisko izteiksmi un ieraksties atbildi tam paredzētajā laukā. Tas ir lai novērstu automatizēto rīku iespeju rakstit ziņas forumā
Izteiksme: kāds ir rezultāts, ja 16 pieskaita 8?
Ziņa: