pēc žultspūšļa operācijas

Aizsāka kalita 

pēc žultspūšļa operācijas
19.10.2011 09:08
Nu ko - ja jau no visām pusēm (ārstiem) tika doti ieteikumi operēt ārā to žultspūsli - izoperēju arī. šobrīd rit piektā diena pēc operācijas, nevaru ne īsti ēst, ne gulēt, kaut, protams, tiku trešajā dienā izvadīta ar vārdiem "ar katru dienu jutīsieties labāk". Ja pirms tam bija pāris pārejošas lēkmes ar mēneša starplaiku, tad tagad katru dienu dzīvoju ar līdzīgām sāpēm labajā paribē, kas atstarojas arī uz muguru. Vakarvakarā īsti nelīdzēja arī izrakstītās petsāpju tabletes. Vārdsakot, no aktīvas, veselīgas sievietes esmu pārvērtusies guļošā večiņā, kam laikpalaikam velk uz pinkšķi. Jautājums nr. 1 - vai tas ir normāli, ka sāpes nepāriet, nr. 2 - ko man darīt, kad izbeigsies pretsāpju tabletes?

un vispār...
Re: pēc žultspūšļa operācijas
19.10.2011 12:02
Tas nav normāli, ka sāpes nepāriet. Jānoskaidro kas par lietu...

___________________________________
Jautājumi un konsultācijas - guru03@inbox.lv
Re: pēc žultspūšļa operācijas
19.10.2011 12:50
nu 1) es esmu no tievajiem, kam esot pagrūtāks tas pēcperiods, 2) man esot bijis paliels tas pūslis, tā ka varbūt es te velti činkstu?
Re: pēc žultspūšļa operācijas
20.10.2011 10:05
Tas ir apbrīnojami. Pirms operācijas man visi ārsti apgalvoja "pēc 2 nedēļām Jūs jau aizmirsīsiet par šo problēmu", kāds pat apgalvoja, ka, ja ļoti vajagot, jau pēc 3 dienām varot iet uz darbu - nu nezinu gan... rīt būs jau nedēļa, bet es vēl nespēju ne uz sāna pagulēt, ne vairāk kā 4 stundas pie datora nosēdēt (jāpalīdz kolēģiem jautājumos, kurus diemžēl tikai es varu palīdzēt risināt), un arī tad jau sakostiem zobiem - sāpes mugurā atstarojas visai nepatīkami. Šonakt pirmo nakti izdevās gulēt bez pretsāpju līdzekļiem. Tagad domāju - varbūt tomēr iedzert... Paziņa, kam nesen šī pati vaina izoperēta, priecīgi stāstīja, kā jau trešajā dienā ar baudu iedzērusi kafiju ar pienu, man - kafijas dzērājai - pat domāt par to negribās. Ēdu tikai tāpēc, ka jāēd kautkas, kārtības pēc. Labā ziņa, ka nelabi nav. Bet tās nepārtrauktās labā sāna īdošās sāpes mani patiesi uztrauc.

Nu vismaz pastāstiet man kautko no sērijas "mēdz būt tā, tāpēc ka...", jo netieku gudra - tas ir normāli vai nē...
Re: pēc žultspūšļa operācijas
20.10.2011 12:37
Vispār sāpēm nevajadzētu tik ilgi būt. Ir jāiet pie ģimenes ārsta un jāskatās vai sāpes nav no citas vainas. Jāizslēdz zarnu audzējs,diemžēl.Jāskatās vai operācijas laikā nav kas aizmirsts vēderā. Domāju, ka piesardzība ir vajadzīga. Kompjūtertomogrāfija vai magneto rezonanse varētu izslēgt šos jautājumus.
Lai veicas.
Re: pēc žultspūšļa operācijas
20.10.2011 14:03
Paldies, Mazdakter, par atbalstu. Vai nu Rīgas dakteri tik rupji strādātu...:) kaut gan... līdziedotajā lapā par pēcoperācijas diētu lasu - vispirms, no kā tie akmeņi var rasties, tālākajā tekstā - norādījumus "lai žultspūslis iztukšotos 3-4 reizes dienā, jāievēro..."utt... Man NAV zultspūšļa... :))

tā ka arī ko ēst - lasu forumos, prašņāju paziņām, jo pantiņš "neko sāļu, treknu, ceptu, žāvētu, asu", laikam gan nav gluži viss, kas man jāzina pirmajās nedēļās... arī teksts "ēdiet tumītes" ir visai nepilnīgs.
Re: pēc žultspūšļa operācijas
20.10.2011 16:02
Es nesmu speciālists žultspūšļu lietās bet domāju, ka visai šai lietai ir mazs sakars ar "pēcoperācijas diētu" jo ēdiens jau ar operēto vietu nesaskaras. Runa var būt tikai par pēcoperācijas diētu visai atlikušajai dzīvei...
Kas attiecas uz dakteru rupjo darbu tad viss ir iespējams. It īpaši ja operāciju veica laparoskopiski. Operācijas lauka redzēšana tur ir ierobežota un pati teicāt, ka žultspūslis bija liels. Vot i izlēja nedaudz to žulti vēdera dobumā...

___________________________________
Jautājumi un konsultācijas - guru03@inbox.lv
Re: pēc žultspūšļa operācijas
23.10.2011 19:48
Nu jau būs gads kopš žults izņemšanas, bet noteikti nekādu sāpju pēc operācijas nebija, uz vēdera gulēt nu gan uzreiz nākošā naktī nevarēju un ap iegriezumiem (pavisam 4, jo bija kaut kādi sarežģījumi) negrābstījos. Slimnīcā iedeva veselu A4 lapu ar uztura ieteikumiem, sākumā centos ievērot, bet nu jau ne, atceros, ka neieteica treknu, ellīgi skābu, tai skaitā neēst majonēzi. Ja uznāk sliktums (bet ne sāpes), iedzeru kādu Kreon kapsulu.
Kafiju mēreni, bez krējuma (bet kā gribas!), speķi neēdu utt.
Lai veicas!
Re: pēc žultspūšļa operācijas
24.10.2011 17:03
Paldies, nu jau dienas 3 kā nav nekādu sāpju - jūtos lieliski, orgāni laikam samierinājušies ar kolēģa zaudējumu :) Dīvaini, ka kafiju nemaz negribās, pat smarža nepatīk, kaut agrāk biju liela kafijas dzērāja. Informāciju par diētām u.c. atradu krievu valodā, tur ir ļoooti plaši. Visjautrāk bija lasīt komentārus šajā lapā:

http://10diet.net/lechebnoe-pitanie-posle-udaleniya-jelchnogo-puzirya.html

īpaši man patika šis:
виктория
Сегодня разговаривала с врачами, дали с ног сшибательный рецепт: ровно через месяц, день в день операции обязательно выпить 150 - 200 гр хорошей водки. Идет полная дезенфекция организма после операции и в дальнейшем отпадают проблеммы с пищеварением болями в
поджелудочной, печени

un tie, kas operējušies ārzemēs, visi kā viens pgalvo - nekādu diētu neesot...:) tā ka - atliek vien klausīties tikai un vienīgi savā organizmā laikam.
Man žultsakmeņi ir izoperēti pirms 6 gadiem, bet katru mēnesi vismaz 3 dienas no vietas man ir ļoti slikti vemju žulti, sāp galva un visas dienas noguļu, tas man vairs nav izturāms,arī depresija tad ir klāt, arī visus iespējamos ārstus esmu izgājusi un man saka, ka jālieto Nolpaz un vairāk nekas, esmu izmisumā, nezinu kā dzīvot. Paldies.
Sveiki, man ari ir akmeņi žultspūsli, Latvijas arsti teica , ka jaņem arā, bet Anglijas arsti atruna, saka var but problemas ar citiem organiem operacijas laika, un ka pec tam ar ēšanum ko man darit,Ārsti saka lailabak dzeru zāles!!!!!
Re: pēc žultspūšļa operācijas
07.08.2013 00:49
Izvēlies to kas labāk patīk. A par zālēm ļoti interesanti. Kādas zāles tad palīdz pie akmeņiem? Vņi ko? Dzerot zāles pazūd?

___________________________________
Jautājumi un konsultācijas - guru03@inbox.lv
vīnela
Re: pēc žultspūšļa operācijas
17.04.2014 22:01
Nesatraucies,viss būs labi.ar mani bija tas pats.Ar ēšanu trakot nevajag,bet ja kaut kas kārojas vari to pamēģināt,kaut vai divas karotes.Nesāc ēst tikai putriņas,tad visu atlikušo mūžu to arī ēdīsi.Tagad sākumā jogurtus,vari arī buljonus,vistas gaļu vārītu,frikadēļu zupu,vari arī kafiju,ja kārojas,asins rite būs fiksāka.Vārdu sakot deguns gaisā.Nesēdi pie datora,bet staigā un ja vari svaigā gaisā!Lūgšu par Tevi, lai Tev viss ir okey.Pie ģimenes ārsta gan vari aiziet vai arī pazvanīt dakterim kas Tevi operēja.
manai mammai izoperēja žultspūsli un ļoti iestaigātu .izrādās jau bija sapuvis no iekaisuma tagad temperatūra nu nevaru saprast ko īsti drīkst dot ēst viņa nevarot tās tumes dabūt iekša.joguri jau nau tie labākie ja es pareizi saprtu un kā ar frikadeļu buļjonu vai nau par šerpu.
Re: pēc žultspūšļa operācijas
08.10.2014 14:49
Un ko ārsts par to saka? Lai ēd kas garšo. Tikai ne daudz.

___________________________________
Jautājumi un konsultācijas - guru03@inbox.lv
egle1
Re: pēc žultspūšļa operācijas
10.10.2014 11:20
Man 20 gadus atpakaļ izoperēja žultspūsli, ēdu visu, slikti nav. Izoperēja, kad man bija 23 gadi, i neko - vēl dzīva.
zissis
Re: pēc žultspūšļa operācijas
18.09.2017 14:21
Vīrietis, 47 gadi, nav izteikti liela liekā svara. Aknu steatoze. Alkoholu lietoju reti, pāris reizes mēnesī vai divos - darba specifika tāda, ka nevaru būt dzēris ikdienā. Nesmēķēju vispār. Pārsvarā sēdošs darbs. Nedaudz vakaros izkustos ar garām pastaigām.
Pagājis mēnesis pēc žultsakmeņa operācijas, un ja godīgi, es pat ar tiem akmeņiem jutos labāk, nekā tagad bez tā pūšļa. Katru dienu labajā pusē, apmēram kur viens laparoskopa caurums bija taisīts, jūtu pieciešamu, bet nepatīkamu nīdēšanu. ar ja kaut ko ieēdu, tur kaut kas ta ka nīd. Briesmīgi nesāp ka būtu jākliedz skaļi, bet tiešām nav patīkami. Zem ribām arī it kā tā kā spiež. vispār jūtos noguris un bez spēka.

Baidos, vai nav parādījušies nākošie akmeņi, kas citiem cilvēkiem turpinot pēc šīs operācijas parādīties. Mēģināšu no ģimenes ārsta izlūgties nosūtījumu ultrasonogrāfijai. ko vairāk jautāt ārstam, man liekas tukšs numurs, ja jau neko neizrakstīja pēc operācijas.

Daži jautājumi.
1) vai tiešām pēc operācijas nav nekas jālieto, kādas zāles žults attīrīšanai, vai tās šķidrināšanai, smilšu šķīdināšanai u.t.t.? Jo no slimnīcas izlaida ar divām rindiņām papīrā, jāievēro diētu un mēnesi nedrīkst būt fiziskās aktivitātes. Un tas ir viss, pat ne vārda par to, ko diētā lietot.
Treknumi kaut kā īsti nevelk, ja nu iznāk ieēst ciemos aizejot. Citi iesaka iedzert šņabi, nesen iedzēru kādas 3 glāzītes, un laikam no tā 3 dienas nebija labi. ēdu vārītu liesu gaļu, vārītu vistu, kaut ko no kartupeļiem, jogurtu, banānus. dzeru Mangaļu ūdeni negāzēto.

Pa malu malām aprunājoties ar cilvēkiem, man ieteica palieto Karsilu. Dzeru 2 tabletes 3 x dienā. Ir vai nav jēgas no tā? ko vēl varētu lietot, iespējami neķīmisku?

2) skatījos jūtūbē pūšļa operācijas, vienā gadījumā pūšļa vēnu un žultsvadu saspieda ar ko līdzīgu plastmasai. it kā tas izkūstot ar laiku. otrā gadījumā ar bleķi, kāds līdzīgs uzspiests desu galiem veikalos.
https://www.youtube.com/watch?v=8tepFfxTaZw laiks 14.:40
https://www.youtube.com/watch?v=SpSNewRpdW0 lais 10:10
it sevisķi labi var redzēt ka tas ir dzelzis un atspīd metāliski laikā 12:30 https://www.youtube.com/watch?v=GP1ad6eG15M
tas tiešām ir dzelzis un tas tā arī paliek vēderā? ja paliek, vai tad tas nekaitē? cik ilgs ir izkušanas laiks tam plastmasam?

reiz man iznāca pacelt dažas lietas kas bija smagākas un iesāpējās kaut kur zem ribām, nesen jutu sāpes zem nabas, tai vietā kur arī bija durtais caurums. mēnesis gan jau ir pagājis, vai tomēr tas ir tik ilgi jāievēro, tā fiziskā slodze?

Paldies, gaidīšu atbildi. Ja ko vairāk jādod zināt, jautājiet lūdzu.
zissis
Re: pēc žultspūšļa operācijas
18.09.2017 15:11
vēl jautājums - vai uz šīs operācijas fona tagad ir iespējams noteikt, iespējamu hepatīta esamību? t.i. par to nespēku un nogurumu, baidos vai nav hepatīts, ko esmu lasījis, tas izraisa. taukainās aknas un hepatīts analīzēs ir ar atšķirībām?
Hey! Arī man šogad izoperēja žūltspūsli. Nu ja kādam jautājumi, jautājiet.
Pusgads būs pagājis, viss itkā ir labi.
Pēc operācijas komplikācijas - bija. Pankreatīts un baktērija gandrīz līdz kungā čūlai.
zissis
Re: pēc žultspūšļa operācijas
13.04.2018 00:02
mjā, pagājis tik ilgs laiks un neviens neko nav atbildējis, tāpat kā ģimenes ārsts man...
Man ir 56 gadi ,nu jau 2 gadi kaa izopereeja zultspuusli, saapes un diskomforts peec operaacijas bija apmeeram 9 dienas, bet pec 2 nedeeljaam jau gaaju uz darbu. Vieniigaa probleema man tagad ir aizcieteejumi un gaazes veederaa. Edu visu ko gribu, bet laikam buus jaasaak ieveerot dieeta. Isti negribas lietot Sennu, Laxido vai Lactulose, jo negribas zarnas pie taa pieradinaat. Meeginu eest daarzenjus, dzert kefiiru...loti gruuti atteikties no kafijas, jo straadaaju naktsmainjas. Alkaholu lietoju reti. Regulaara eeshana kaut kaa nesanaak taa pasha darba deelj.Varbuut vairaak vajag fiziskaas aktivitaates- piem. pastaigas..???
Re: pēc žultspūšļa operācijas
02.09.2018 08:25
Man izoperēja pirms 4 gadiem. Ieteica ēst vismaz 4-5 reizes dienā nelielas porcijas. Glāze kefīra vai ābols arī skaitās viena maltīte, to jau ar darbu kaut kā var sakombinēt. Nevaru ēst treknu, marinētu, žāvētu, tad ir diskomforts vēderā. Daudz šķidruma. Alkoholu nelietoju.
man kafiju atļāva otrajā dienā pēc operācijas,tiikai ne karstu
Re: pēc žultspūšļa operācijas
17.09.2020 13:57
Žultspūsli izņēma pirms divām nedēļām, par sāpēm nesūdzos, taču visu laiku nelaba dūša, ēdienreizēs ar piespiešanos ieēdu pāris karotes barību. Vai vēl kādam ir bijušas tādas pat problēmas.
Zaara
Re: pēc žultspūšļa operācijas
17.09.2020 21:07
Man žultspūsli izņēma 08.09.20. nav ne sāpes,ne slikta dūša,jūtos ļoti labi,ēst gribās ,izdzeru no rīta arī krūzīti ar kafiju.Ceturtajā dienā pēc operācijas jau seņoju.
Zaara
Re: pēc žultspūšļa operācijas
17.09.2020 21:09
Andris 5019 Rakstīja:
-------------------------------------------------------
> Žultspūsli izņēma pirms divām nedēļām, par
> sāpēm nesūdzos, taču visu laiku nelaba dūša,
> ēdienreizēs ar piespiešanos ieēdu pāris
> karotes barību. Vai vēl kādam ir bijušas
> tādas pat problēmas.


Man žultspūsli izņēma 08.09.20. nav ne sāpes,ne slikta dūša,jūtos ļoti labi,ēst gribās ,izdzeru no rīta arī krūzīti ar kafiju.Ceturtajā dienā pēc operācijas jau seņoju.
Autors:

Tēmas nosaukums:


Surogātziņu novēršana:
Lūdzu izrēķiniet vienkārso matemātisko izteiksmi un ieraksties atbildi tam paredzētajā laukā. Tas ir lai novērstu automatizēto rīku iespeju rakstit ziņas forumā
Izteiksme: kāds ir rezultāts, ja 23 pieskaita 25?
Ziņa: