ērcu encefalīta IgG

Aizsāka zanniits 

zanniits
ērcu encefalīta IgG
27.05.2012 22:56
Gulbja labaratorijā prasiju veikt analīzes uz ērču encefalītu.... Nomulsu, kad sieviete pārprasiija vai uz antivielām.... un man šķita, ka viņa labāk zin, teicu ka laikam jā...

Rezultāts:
Ērču encefelīta vīrusa IgG: Pozitīvs 14.5U/ml


Vai tas ir slikti vai labi?



Edited 1 time(s). Last edit at 29.05.2012 09:52 by puce.
Re: ērcu encefalīta IgG
02.06.2012 22:33
Kāds bija iemesls veikt šīs analīzes?
Vīrusa noteikšana asinīs ir dārga un sarežģīta analīze, tādēļ parasti nosaka antivielas pret vīrusu (nevis pašu vīrusu).
Antivielām (ko nosaka asinīs) ir 2 veidi IgM un IgG. Pirmais ir paaugstināts akūtas infekcijas gadījumā, bet paaugstināts IgG līmenis norāda, ka esi vai nu pārslimojusi ērču encefalītu vai arī esi vakcinēta.
edgars.b
Re: ērcu encefalīta IgG
05.06.2012 19:41
Es nesaprotu ka interpretet rezultatus. Nav man pietiekamu zinasanu. Ja laboratorijas parskats uzrada IgG Pozitivs 595.7 U/mL, ir velreiz javakcinejas, vai nav? Iemsls analizei bija saubigi vakcinacijas apstakli un tagad jadodas uz Krieviju. Tatad revakcineties, vai ne?
delta
Re: ērcu encefalīta IgG
05.06.2012 20:41
Parasti taču atbildei nāk klāt skaidrojums, kā interpretēt.
Piemēram, izkopēju no savas atbildes:
Rezultātu interpretācija: Negatīvs <15; Robežvērtība15 - 28; Pozitīvs >28
Resp., ja IgG lielāks par 28, tad nav vēlreiz jāvakcinējas.
Bet es taisīju pirms 3 gadiem, varbūt metodoloģija vai intervāli mainījušies.
Vislabāk uzzvanīt uz kādu vakcinācijas centru un uzjautāt.
http://www.vakcina.lv/kur-vakcineties/vakcinacijas-kabineti
Re: ērcu encefalīta IgG
05.06.2012 21:14
Edgaram: domāju, ka šobrīd revakcinācija nav nepieciešama.
Ko nozīmē "šaubīgi apstākļi" un kad bija pēdējā revakcinācija?
edgars.b
Re: ērcu encefalīta IgG
05.06.2012 23:14
>delta
Un? Ko nozime "Pozitivs"? Un ko "Negativs"? Ir jau ari cilveku valoda. Piemeram: "Pozitivs = antivielas ir pietiekama apjoma" utt.
> Stellani
Revakcinacija bija pagajuso gadu. Pec 4 gadiem, kas pec klasiska revakcinacijas kalendara skaitas nokavets jo meitai bija 13 gadu. Tapec ari saubas.
Bet skiet, ka viss OK. Min antivielu daudzums laikam ir 126. Tad 595 ir lielisks raditajs.
Man vienmēr ir ērču antivielu tests bijis ar 40 vai vairāk reižu pārsniegtu normu (bērnībā daudz reizes sakoda). Taisīju antivielu testu 2017.gadā un bija 427 vienības (jābūt ne mazāk kā 3, bet augšējā norma ir 5). Lieki piebilst ka netaisīju jaunu poti. Tagad 2021.gadā atkal pārbaudīju antivielu līmeni... tas ir pacēlies līdz 534,9
Bez vakcinācijas arī antivielu līmenis paceļas???
Tas ir normāli?
Var būt no tā man sāp visas locītavas tik traki?
Autors:

Jūsu e-pasta adrese:


Tēmas nosaukums:


Surogātziņu novēršana:
Lūdzu izrēķiniet vienkārso matemātisko izteiksmi un ieraksties atbildi tam paredzētajā laukā. Tas ir lai novērstu automatizēto rīku iespeju rakstit ziņas forumā
Izteiksme: kāds ir rezultāts, ja 10 pieskaita 7?
Ziņa: