rsu medicīna

Aizsāka nekas 

nekas
rsu medicīna
19.07.2012 11:30
Vai ir vērts studēt medicīnu vai zobārstniecību par maksu? Vai vispār pēc tiem 6 gadiem būs iespējams tos visus tūkstošus atmaksāt?
Vai ir kādam pieredze?
Piem. pēc pirmā semestra atkrīt piem. 50cilv. vai tad arī nav lemts tikt budžetā.
Re: rsu medicīna
19.07.2012 15:54
RSU šogad ir 250 budžeta vietas ārstiem un 25 stomatologiem. LU ārstiem 50 vietas.
Mans personīgais un ļoti subjektīvais uzskats: ja netiec budžetā- turies, Dieva dēļ, tālāk no medicīnas!!

PS vismaz pirms dažiem gadiem RSU medicīnas fakultātē budžets bija nemainīgs lielums- vai nu tu esi budžetā vai arī neesi.
Mefisto
Re: rsu medicīna
19.07.2012 22:55
Ja tiešām esi pārliecināta/s, ka medicīna ir tavas dzīves aicinājums, tad dodies studēt arī par maksu, jo medicīnas fakultātē pēc pirmā kursa atbirs diezgan daudz studentu ( aptuveni 50) un tad nākamajā kursā var ierotēt budžetā. ( pirms dažiem gadiem varēja)
Re: rsu medicīna
21.07.2012 12:30
Prieks dzirdēt, ka RSU vismaz kaut kas ir mainījies uz pozitīvo pusi!
(tas par iespēju "ierotēt" budžetā)
nekas
Re: rsu medicīna
22.07.2012 20:51
Stellani,

ja piem. es gribētu studēt zobārstniecību, bet uzņem tikai 25 cilv. un es esmu 26 kapēc tad man būtu jāturas tālāk no medicīnas, ja es varētu mierīgi to darīt ar labām sekmēm tikai diemžēl par maksu.
Un rsu nav rotācijas.
Bet jautājums bij, vai ir vērts Latvijā medicīnu studēt par maksu, jo reāli pēc studijām būs jāatdod 20000-25000ls, un domāju vai to reāli ir iespējams izdarīt ar mediķa/zobārsta algu piem. :D
Re: rsu medicīna
22.07.2012 23:29
Rezidenta alga 230Ls mēnesī. Rezidentūra skaiti vēl 4-6 gadus. Nākamos 12 gadus dzīvosi kā mazturīgais.
Re: rsu medicīna
22.07.2012 23:36
..es gribēju teikt - maznodrošinātais. Vecāki balstīs tevi tos 6 kurusus, sākot no 4 kursa varēsi sākst par sanitāru strādāt ar algu 90-120Ls mēnesī (pirms tam nav īsti reāli). Un tad 5-6. kursa beigās sapratīsi, ka nākamie vēl 6 gadi ir jādzīvo no kapeikām. Un tas ir tikai gadījumā, ka dabūsi budžeta rezidentūras vietu. Ja nedabūsi - maksāsi apmēram 2000 gadā par rezidentūru un nesaņemsi arī tos 230Ls. -> Celsies no rīta, lai ietu uz darbu un par to maksāsi.
Bet budžeta vietu skaits ir visiem rezidentiem nodrošināts, tikai tās ir pārsvarā uz ģimenes ārstu vietām. Uz elitārām specialitātēm neceri, ja rados nav smagi nodaļu vadītāji vai kaut kādas citas "šiškas". Un 3. kursa beigās būs nedaudz mazāk kā 1/2 izkritusi (aizgājusi akadēmiskajos).
Re: rsu medicīna
23.07.2012 00:10
Katrā ziņā pārdomā kārtīgi to visu - šo ko es tev pateicu neviens nesaka, līdz 4. kursa beigās vai 5. sākumā pats neuzzini. Jā, ārstu algas ir labas, vismaz ķirurgu kuri strādā slimnīcā, jo visi pacienti "maksā". Bet anesteziologi cik zinu ir #1, kuri brauc prom no LV, jo saņem arī kapeikas. Un sakarā ar to, ka aizvēra slimnīcas ciet reģionos - negaidi, ka slimnīcas ar atplestām rokā gaidīs tevi kad pabeigsi tos 12 gadus, viņiem rindā stāv tādi, kuri grib. Piemēram, Imantā poliklīnikā piestrādā ķirurgs, kuram galvenā vieta ir Stradiņi + viņš vēl māca studentus. Un tik un tā viņam ir jāpiestrādā kādā rajona poliklīnikā un ne jau prieka pēc. Vēl viens stāsts no Anesteziooģijas rezidenta pirms 2 gadiem dzirdēts - viņš strādā 440 stundas mēnesī, savu pirms 2 nedēļām dzimušo meitu bija 2 reizes redzējis, un tas viss, lai varētu nodrošināt kautko ģimenei. (LV laikam 1 slodze ir 180 stundas.. Varbūt maldos). Un rezidentiem LV ir obligāti jānostrādā 72h BEZ MAKSAS, par kurām viņiem nemaksā. Pirms gada bija 48h, tagad 72h. Un jārēķinās, ka pa naktīm jādežūrē ir profesoru un nodaļu vadītāju vietā, un nedrīkst viņiem atteikt, tad dzīves vispār nebūs nodaļā (paskaidorjums - algu saņem viņi, dežūrē Tu).
Un par maksas rezidentūŗas vietām - tur praktiski var tikt par maksu jebkurā nozarē kas patīk. Bet kā minēju nav garants, ka būs ārsta vieta kur strādāt pēctam. Studentu (jauno ārstu) ir liela pārprodukcija LV pašlaik.

Bet tam visam ir arī otra puse. Ja kārtīgi mācies, pierādi sevi ar labak sekmēm, ej voluntēt ilgi nozarē, kas tev ļoti interesē, uzraksti kādu mazu zinātnisko - tad ir salīzinoši lielas iespējas tikt rezidentūrā arī kur pašam gribas (gadījumā ja tiec ievērots/-ta). Bet tikai ja tev priekšā stāvēs kāds tās nodaļas "šiškas" bērns, viņš tiks pa priekšu. Bet ja būsi pierādījis sevi kā spējīgu, tad tevi arī labprāt paņems. Un jāmācās būs daudz kā jau visi saka noteikti tev apkārt, īpaši pirmie 2 (un arī 3., bet tas nedaudz vieglāks). Sākot ar 4 kursu vairak ir jāiet uz voluntēšanu slimnīcā un sevis pierādīšanu. Tā ir paša iniciatīva, to neviens nerpasa darīt. Bet ja pierādi sevi, tad ir iespēja.
Re: rsu medicīna
25.07.2012 17:46
Skatos, te viens lepns būt par ārstu Latvijā. :D

Redzi, ir tomēr iemesls, kāpēc tās vietas ir tik, cik viņas ir. Nu nav mūsu valstī tik daudz darbavietu, lai katru gadu 100 jauniem zobārstiem būtu, kur strādāt. Piedod...

Kas attiecas uz Medicīnas fakultāti:
1) pievienojos Bomāram
2) kādēļ Tu domā, ka netiksi budžetā? Tiešām domā, ka ir tik daudz medicīnu studēt gribošu jauniešu ar A līmeņiem visos centralizētajos eksāmenos?
Re: rsu medicīna
11.12.2013 00:28
Sveiki!bet kā ir ar maksas rezidentūru? ok, 72 stundas bezmaksas visiem jānostrāda, bet par papildus tomēr stundām maksa algu???
lai dabūtu kredītu studijām, vajag algu vismaz 200 ls uz rokas(ja nav galvotāja)...sanāk burvju loks O.o
no šī gada valsts finansētu vietu skaits bija 2x mazāks nekā MF absolventu.
es tagad mācos 3.kursā un līdz šim biju pārliecinata, ka vietu rezidentūrā pitiks visiem, un tad sāka viss mainīties.
man ir jādomā par profesijas maiņu vai par emigrāciju)))
rsu med.studente
Re: rsu medicīna
11.12.2013 07:34
RSU nevar ierotēt budžetā, jo nav tādas rotācijas.
Ja esi ticis budžētā iestājoties, tad esi, ja neesi ticis, tad visu atlikušo laiku mācīsies maksas grupā.
Ņemt studiju kredītu nav vērts - ļoti dārgi sanāks, par 6 gadiem 24 000 Ls
Ja centralizētie eksāmenu vērtējums ir nepietiekams, lai tiktu budžetā, tad ir vērts tos pārlikt!
Eksāmenu pārlikšanai var pieteikties augstskolā vai kādā no vidusskolām, un pavasarī nokārtot kopā ar vidusskolniekiem :)
Jābūt vismaz B līmenim bioloģijā un/vai ķīmijā un pirmajā svešvalodā.

Un neklausies šejienes gaudotājos!
Studēt ir vērts!
Re: rsu medicīna
11.12.2013 11:39
Laba tēma!

Un: āāārprāc, kas Latvijas pacientus sagaida, ja nav, ko dokam "piemaksāt"!
rsu med.studente
Re: rsu medicīna
11.12.2013 14:20
Neko nesapratu.
Re: rsu medicīna
13.12.2013 09:32
...maacies un staajies naakamajaa gadaa... ...shitaadu pilni 6 gadus maksaat- galiigi trakam jaabuut... ...pie kam uznjem ta ar visai viduveejaam sekmeem, tas veel jaamaak- netikt budzhetaa... ...rezidentuuras konkursu no naakamaa gada plaano stingraaku padariit- arii maksaasi?... ...jo budzheta vietu ir krietni mazaak kaa beidzeeju...
rsu med.studente
Re: rsu medicīna
13.12.2013 15:34
Nerunā niekus!
Ar viduvējām sekmēm iekšā netiksi, ir tomēr konkurss 3-4 cilvēki uz vienu vietu. Paņem tos labākos!
Izņēmums ir bāreņi, kurus ņem ar jebkādām sekmēm.
Bet viņi tāpat ilgi tur neuzturās, jo nereti galva tomēr nevelk.
rsu med.studente
Re: rsu medicīna
14.12.2013 09:25
Ar bāreņiem bija domāts bērnu nama bērni.
Re: rsu medicīna
14.12.2013 23:22
nu labi, ir šis tas pamainijies pirms rakstīju šo tēmu.
Tagad mācos 1.kursā MF, bet ne zobārstos.
Kopumā man ļoti patīk, bet ir lietas, kuras pavilkt nevaru tīri fiziski, ne nemācēšanas dēļ.
Sāku jau apdomāt, vai man to visu vajag, to stresu, pārdzīvojumus, negulētās naktis utml. :((
rsu med.studente
Re: rsu medicīna
15.12.2013 07:14
2.kurss būs vēl grūtāks :):)
Es pati domāju, ka neizvilkšu.
Bet neko, esmu tam visam izgājusi cauri un ir laba sajūta!

Par negulētām naktīm - vajag prast menedžēt savu laiku. Ir studenti, kuri vienmēr pamanās naktis pārvērst par mācību dienām :)
1.kursa 1.semestrī vēl nav īsti skaidrs, par ko ir vērts stresot un par ko nav. Ar laiku nāk apskaidrība !:)
Re: rsu medicīna
15.12.2013 09:41
negulētās naktis ir ļooti maz, ja skatās procentuāli :D apm. 1x mēnesī.
Bet visādi citādi, man laikam nav tik liela smadzeņu kapacitāte, lai iekaltu no galvas 120lpp tagad un tūlīt. :/
Tas rada problēmas. Katrā jau kursā atrodas lietas par ko stresot, sākumā arī pirmajā kursā. Kur būtu vēlams zināt anatomiju un bioloģiju :D
rsu med.studente
Re: rsu medicīna
15.12.2013 10:10
Ir grūti, tur neko citu nevarēšu pateikt.
Kā mūs mierināja viena no profesorēm, teikdama: "Lai jūs tas nomierina - visa profesūra pirmajos divos gados ir svīdusi asins sviedrus!"
:)
rsu med.studente
Re: rsu medicīna
15.12.2013 10:30
1.kursa 1.semestra anatomija vēl ir salīdzinoši viegla - kauli, cīpslas, saites un muskuļi. Galvaskauss ir nedaudz sarežģītāks.
Bet 2.semestrī tam visam nāks klāt asinsvadi, nervi un smadzenes. Būs jāzina pa kuru caurumiņu kas nāk iekšā un pa kuru ārā, ap ko apliecas, ko inervē un apasiņo, vot tad būs VĀKS :):)
rsu med.studente
Re: rsu medicīna
15.12.2013 10:57
Par kādu bioloģiju tu streso? Par šūnu bioloģiju?
Tur vispār nav ko iespringt! Groma tikai pastāvīgi biedē ar baiso eksāmenu :)
Īstenībā tas ir visvienkāršākais testa veida eksāmens. Tur būs pamatīgi jāpielūlas, lai to nenoliktu:)
Re: rsu medicīna
24.12.2013 01:30
par to testu nav stresa. nevis par stresu kā nenolikt, bet kā paspēt visu izdarīt, kā paturēt galvā nepieciešamo.
Man vienkārši laikam ir kaut kāds neatmiņas veids. varbūt tas ir pārejoši. :/
mēģinu tikt galā ar sava laika menedžmentu. :D
rsu med.studente
Re: rsu medicīna
24.12.2013 06:48
Galvenais nestreso. No tā nav nekādas jēgas, tas tikai pārtērē gara spēkus.
Es pati spēju mācīties tikai tad, kad galva ir pilnīgā mierā !
Ja ir uznācis kārtējais stresiņš, tad mācībām metu mieru un eju staigāt, skriet, peldēt vai pļāpāju un visu dienu skatos filmas :)
Kad esmu nomierinājusies un izlādējusies, tad varu turpināt studēt.
Cietusī
Re: rsu medicīna
21.06.2015 12:51
Stud';eju rsu medicīnu. Pasniedzēju attieksme graujoša! Visi ir rupji, uzskata, ka students ir niecība...pazemošana daudziem sagādā prieku. Materiālu maz....ņem kaut no zila gaisa....pasniedfzēji saka tikai, ka pašiem jāmeklē....bet nav jau kur.....histoloģijā un embrioloģijā stikliņi, ko jāskatās vienmēr ir izņemti.....pat ja atbrauc uz anatomikumu 7 no rīta, nedabūsi...Turklāt, latviešu grupas tagad apvieno lielākās, lai ir vairāk pasniedzēju pieejami ārzemniekiem....visu tikai priekš ārzemniekiem, pret viņiem arī poasniedzēju attieksme pavisam citādāka, viņu ārā nemet...tā ka ja gribat studēt medicīnu EJIET UZ LU!
Jaukā
Re: rsu medicīna
21.06.2015 12:52
Uz LU jāiet...RSU nolaiduši galīgi līmeni...saku no pieredzes
moljers
Re: rsu medicīna
21.06.2015 13:58
stājoties mediķos ir jārēķinās, ka 3 gadus jūs neesat nekas, 10 gadus gandrīz nekas :)
lai veicas
Re: rsu medicīna
22.06.2015 09:21
Pret LU man ir aizspriedumi. Tur esmu sastapies ar izteiktu augstprātību. LU beigušie neatšķiras ar sevišķu un plašu gudrību. Jo pasniedzēji ir PSRS laika dinozauri.
Godīgi teikšu, ka tur studējis neesmu. Tomēr informācija,ko iegūstu par cilvēkiem, kas beiguši LU, ir graujoša.
Vēl fakts,ka LU ir Teoloģijas kafedra man izsaka daudz. Viduslaiku tumsonības bastions.
Teorētiski... Ja man pēkšņi LU piedāvātu goda doktora grādu, es no tā atteiktos:) Principā. Tas no fantāziju protestiem.



Edited 2 time(s). Last edit at 25.06.2015 00:12 by Mazdakteris1.
Re: rsu medicīna
22.06.2015 11:33
Mazdakteri, LU Teoloģijas fakultāte ir ļoti liberāla.

Un tur māca pasaules reliģijas, turklāt tur ir arī pilns ar gejiem un lesbietēm, kas ir mani draugi un forši cilvēki. Nu lai tak tiek cilvēkiem arī kāds rituāls, tur nevienam virsū nebrauc -- atšķirībā no visādiem arhibīskapiem.
Re: rsu medicīna
24.06.2015 16:44
Dzirdēts, ka studējot medicīnu LU, var tikt līdz 4.kursam ar vēl nenokārtotiem 1.kursa mācību parādiem. Sanāk, ka students vēl nav apguvis galvaskausa uzbūvi, bet viņam jau jāmācās par galvaskausa nerviem un asinsvadiem- pa kuru caurumiņu kurš asinsvads un nervs ieiet??? Cilvēks, kurš šo stāstīja, bija mainījis studijas no medicīnas uz mikrobioloģiju. Viņš teica, ka pie saviem bijušajiem kursabiedriem viņš ārstēties noteikti neiešot :)

Kas attiecas uz Teoloģijas fakultāti- tur tiek iegūts plašs ieskats pasaules reliģijās, filozofijā, mācās reliģijas vēsturi un psiholoģiju, reliģijas socioloģiju, senās valodas, u.c. Ir sanācis iepazīties ar vairākiem teoloģijas fakultātes maģistriem- gudri un patstāvīgi spriest spējīgi cilvēki. Neviens man ar savu ticību neuzbāzās.



Edited 2 time(s). Last edit at 24.06.2015 16:48 by kachenite.
Autors:

Jūsu e-pasta adrese:


Tēmas nosaukums:


Surogātziņu novēršana:
Lūdzu izrēķiniet vienkārso matemātisko izteiksmi un ieraksties atbildi tam paredzētajā laukā. Tas ir lai novērstu automatizēto rīku iespeju rakstit ziņas forumā
Izteiksme: kāds ir rezultāts, ja 19 pieskaita 12?
Ziņa: