plausu slimiba

Aizsāka pelexxx 

plausu slimiba
19.03.2014 14:02
Vai tiesam jaunam cilvekam var but HOPS (hroniska obstruktiva plausu slimiba) ? Ja, jaa tad kaa tas izspauzas? Vai ir arstejama? Un kas tiesi/kadi skaitli pec spirografijas rezultatiem nosaka to hops?
Re: plausu slimiba
19.03.2014 14:51
HOPS nav slimība pati par sevīm, tā ir sekasa pie kā novedusi kāda cita plaušu pamatslimība, bet hops mēdz gan būt pat bērniem, simptomātika - mitrs klepus, elpas trūkums, hronisks bronhīts, emfizēma, vesels komplekts citu simptomu. ārstēšana ir grūta jāārstē pamatslimība, ārstējot simptomus rezultāts parasti nav visai efektīvs, jānovērš iemesli, bet iemesli var būt arī visai dažādi, no smēķēšanas gaisa piesārņojums līdz iedzimtai preddispozīcijai. Spirometrija, te ir tikai, kā palīgdiagnostiskā metode, bet tad jāzin ķermeņa konstitūcija, vecums.



Edited 1 time(s). Last edit at 19.03.2014 14:51 by nex.
Re: plausu slimiba
19.03.2014 14:55
Man likas ka HOPS ir smeketajiem pec 30 gadu ilgas smekesanas. Ka jauniem cilvekiem nemedz but, kas tads. Hops tak atklaj spirografija?? Man majas ir tadas lapas no spirografijas ar visadiem pef, fev utt skaitliem, es pagajusogad veicu, tikai pazinots ka man tads esot, pirms pusgada teica ka jau viss ok, ka nekaa tur neesot, taa varot but? Tapec interesejos kadiem tur jabut tiem skaitliem lai noteiktu hops...sen laiks bija aiziet pie citas pneimanologes.
Re: plausu slimiba
19.03.2014 14:58
bet kada ta plausu slimiba cita, ja plausas rentgenaa viss ok. Sanak ka man butu vel kkas ar tadu diagnozi jaaizmekle? Man arste teica ka elpceli pie hops sasaurunas, bet esot tik viegla a stadija, ka elpas trukums galigi nevarot but, pedeja laika jutos slikti, tapec domaju vrb pa so pusgadu atkal ir pasliktinajies tas hops un jalieto inhalators kads kas atvieglo elposanu.
Re: plausu slimiba
19.03.2014 15:00
Pele, bet Tev gadījumā nebija VD? Tur var būt ļoti pamatīga aizdusa.

Ja ir HOPS, ir arī kāda pamatslimība.

Esi kārtīgi izmeklēta?
Re: plausu slimiba
20.03.2014 09:42
spirometrijas testu apraksts:

http://www.surgeryencyclopedia.com/Pa-St/Spirometry-Tests.html
Re: plausu slimiba
20.03.2014 10:38
Ir ir VD, bet ari HOPS pirms gada bija , tjipa slikti tie raditaji....pirms pusgada jau bija uz pusi labaki! Arsti citi brinijas un teica jaunai meitenei hops nevar but, mulkibas taas ir.

Vai tad nerodas no smekesanas, jabut pamatslimibai? Nu esmu daudz ko izmeklejusi, bet vrb ari ne visu, kadas parbaudes butu javeic?
Re: plausu slimiba
20.03.2014 10:40
ja man butu skaneris, ieskanetu to spirografijas manu atbildi, ar visiem tiem FVC FEV utt
Re: plausu slimiba
20.03.2014 11:04
kā jau teicu, HOPS nav patstāvīga slimība drīzāk stāvoklis pie kā noved kāda cita hroniska plaušu slimība, pārsvarā tas gan ir hronisks bronhīts smēķētājiem, bet hronisks bronhīts var būt ne tikai no smēķēšanas,, to var izraisīt gaisa piesārņojums un citi kairinātāji, bērniem HOPS, nu jā, tas ir strīdīgs jautājums, tad jāmeklē kāda cita pamatslimība, nediagnosticēta astma, plaušu cistoze, hroniska bronhopneimonija.
Re: plausu slimiba
20.03.2014 12:34
Bet man plausu rentgens taisits bija 2 reizes pagajusogad un pirms pusgada, viss bija kartiba, plausas bija atbilstosi vecumam :) Astmu spirografija uzraditu...vnk man uznak tie elpas trukumi ik pa laikam, un katrreiz domaju tas ir VD vai tas HOPS pasliktinajies...lai gan bija rakstits taa - vieglas pakapes obstruktiva tipa ventilacijas funkcijas mazspeja.
Re: plausu slimiba
20.03.2014 12:34
Man Fev 1.0 bija 76, pec zalem kad ieputa 68, un beigas kkaads -10.
Re: plausu slimiba
20.03.2014 12:36
Viena genetike teica, ka jauniem nemedz hops but, lai parbaudos uz alfa1antitripsinu. kkaada iedzimta genetiska slimiba, ta ari neparbaudijos.
Re: plausu slimiba
20.03.2014 13:07
pelexxx Rakstīja:
-------------------------------------------------------
> Man Fev 1.0 bija 76, pec zalem kad ieputa 68, un
> beigas kkaads -10.


Fev1 ir -forced expiratory volume in 1 second, tas ir-piespiedu izelpas tilpums vienā sekundē, un tam jābūt ap 80%
teorētiskos lielumus var aprēķināt online kaukulātorā:

http://www.dynamicmt.com/dataform3.html
Re: plausu slimiba
20.03.2014 13:14
alfa 1 antitripsīna nepietiekamība var gan izraisīt plaušu problēmas un sekojošu hops.
Re: plausu slimiba
20.03.2014 18:03
Bet ta jau man nav tik traki tie skaitli? Pirms pusgada jau viss bija ok 76 % vieta jau 110 bija.

Cik zinu alfa1antitripsins ir loti nopietna slimiba
Re: plausu slimiba
21.03.2014 11:11
pelexxx Rakstīja:
-------------------------------------------------------
> Bet ta jau man nav tik traki tie skaitli? Pirms
> pusgada jau viss bija ok 76 % vieta jau 110 bija.
>
> Cik zinu alfa1antitripsins ir loti nopietna
> slimiba

tie skaitļi neizskatās īpaši draudoši, bet ja ir aizdomas par antitripsīna nepietiekamību, tad gan derētu to pārbaudīt, tā trūkums ietekmē gan plaušas, gan aknas.
Re: plausu slimiba
21.03.2014 17:11
ja es uzrakstitu visus spirografijas skaitlus vai kads macetu tos iztulkot? :)

ka parbaudit uz antitripsinu, man genetike teica ka ar asinsanalizem ir pa maz, ka jasuta uz arzemem gena analizes un jagaida vismaz pusgads.
Re: plausu slimiba
24.03.2014 08:58
antitripsīnu var noteikt NMS laboratorijā, ģenētika var sanākt padārga, bet no sākuma jāizmēģina visas vietējās diagnostikas iespējas.

spirogrāfijas skaitļus jau uzrakstīt var, un iztulkot nav nekāda māksla, bet vieni paši tie neko nedos, tie ir vajadzīgi kontekstā ar anamnēzi, bildēm utt.
Re: plausu slimiba
24.03.2014 10:31
Es toreiz biju stavokli, genetike piedavaja veikt tas geenu analizes, butu bijis pa velti, zjel ka atteicos. Tgd bus jamaksa.

Bet man pneimanologe noteica HOPS tikai no spirografijas skaitliem, rentgens bija labs.
Re: plausu slimiba
24.03.2014 10:44
Kad biji stāvoklī, tad ģenētiku, droši vien piedāvāja auglim, latvijā nosaka nelielu parametru grupu, pārējo ārzemēs.
Pēc vienas spirogrāfijas noteikt HOPS?? ļoti šaubīgs pasākums!, tie skaitļi un % vieni paši, bez papildizmeklēšanas ir pilnīgi nevērtīgi, ir jāveic diferenciāldiagnostika, astma, bronhektātiskā slimība, tuberkuloze, cistiskā fibrozer, sirds saslimšanas, pneimoskleroze utt.
Re: plausu slimiba
24.03.2014 22:08
Nu bija vairakas sirografijas, ik pec 3 menesiem, bet katra spirografija bija labaki un labaki rezultati. Tad jau man nav HOPS. Esmu tik prieciga. Bet kapec pneimanologe pec tiem skaitliem diagnosticeja man hops?
Pa TV ari esmu dzirdejusi kad iet taa pa velti smketajiem plausu veselibas parbaude, saka uztaisi spirografiju un nosaki vai tev ir hops, neta ari teikts ka ar spirografiju viegli noteikt hops. zjeel ka vairs neviens neko nevar pateikt kaa isti ir...vai tu esi arsts?
Re: plausu slimiba
25.03.2014 09:57
ar vienu spirogrāfiju diagnosticēt HOPS nav pareizi, kā jau rakstīju no sākuma jāizslēdz visas pārējās plaušu un ārpusplaušu slimības, bez tam spirogrāfijas rezultātis var ietekmēt arī nervu sistēmas stāvoklis, nogurums utt, to ka, Tev katru reizi uzlabojas spirogrāfijas rezultāti, liecina ka nekāda HOPS tev nav, tā nemēdz tā 3 mēnešos pazust, ne velti nosaukumā ir vārds " hroniska" , pie HOPS ir organiskas izmaiņas plaušu audos - emfizēma, un tā nav ārstējama.
Man ir šāda. tāda pieredze, bet jāsaka, pulmonoloģija nav gluži tā " peļķe" kurā jūtos komfortabli.
Re: plausu slimiba
27.03.2014 09:32
Varbut tad mani arste pabaidija, lai atmestu smekesanu :)) Jutos tagad daudz labak, paldies tev. Man katrreiz bija labaki rezultati, tikai vina man teica

ka HOPS izslegs man, ja pec gada bus tadi pasi rezultati. Kaa jau mineju plausam rentgena bija viss ok. Nemaz nezinaju ka var ietekmeties no nervu sistemas, vrb man del VD pazeminajas tie skaitli.
No vinas sapratu, ja pec inhalatora iepusanas pasliktinas ir hops, ja uzlabojas virs 12 ir astma...bet vrb man vnk alergija?!
Re: plausu slimiba
27.03.2014 11:11
pavasara, ziedputekšņu alerģijai, reizēm ir tā saucamis asmatiskais komponents, tā ir alerģija uz ziedputekšņiem bez astmas lēkmēm, bronhospazms, kas reizēm simulē astmu. VD var ietekmēt starpribu muskulatūru, diafragmu, pat izraisīt astmas lēkmi, ir redzēti cilvēki kam sākās īsta astmas lēkme psihotraumējošā situācijā, kā psihosomatiskā aizsardzības reakcija, kaut gan astmas, kā tādas viņiem nav, tas gan, laikam, neirostēņiķiem VD ir tipiska parādība.
Re: plausu slimiba
27.03.2014 12:05
Nu man jau ir problemas ar elpas trukumu, to norakstu uz VD. Bet vrb ari man ir alergija, jo pie alergologa neesmu bijusi.
Re: plausu slimiba
01.04.2014 09:47
Baac man atkal jau 2 dienas nav ko elpot. fenezapems nelidz :( Iedzivojos laikam vakar trauksme, visu laiku pa to domaju, biju dusmiga un raudaja, takaa bezizejaa...taa ir trauksmes sajuta? Vai PL? Sodien ar esmu bediga, ka japiedzivo sis diskomforts, pedejaa laika man tas uznak loti biezi, ne taakaa ziemaa, tad bija ja labi 1 reizi 2 menesos, tagad 5 reizes menesi uz vairakam dienam :( Nav nekas ko var lietas laba darit?
Vai tiesam AD jadzer, vai AD nonems elpas trukumu?
Re: plausu slimiba
01.04.2014 10:04
Tikai ludzu bez apvainojumiem, kaa jau zinat ir apmeklets gan psihiatrs, gan psihoterapeits, gan neiralogs. Neiralogs man izrakstija cipralex, bet es jau protams, domaju ka pati ar saviem spekiem tiksu gala, bet ja jasak raudat, tad laikam to speku man vairs nav!
Re: plausu slimiba
01.04.2014 10:24
"Neiralogs man izrakstija cipralex, bet es jau protams, domaju ka pati ar saviem spekiem tiksu gala, bet ja jasak raudat, tad laikam to speku man vairs nav!"

Pašu spēkiem galā tikt ir JĀPROT un intensīvi JĀMĀCĀS!!!

Un no Cipralex neviens nemirst.

Veiksmes!!! ;)

P.S. Maza ekskursija filoloģijā: ir "Neirologs".... :D
Re: plausu slimiba
01.04.2014 11:12
Es nekad neesmu AD lietojusi, tiesam no viniem nerodas atkariba? Bet vaitad vini nepalidz tikai uz to laiku kamer lieto?

Un elposanai ir kkas ko vel varetu darit, iznemto vingrinajumus?
Re: plausu slimiba
01.04.2014 12:39
Pele, bet atļauj jautāt: ko Tu sagaidi no šī foruma? :)

Tev tātad bail lietot AD un pamēģināt, ok, Tavas tiesības.

Lasi cilvēku pieredzes un domā, Tavs stāsts ir kā te simti citu.

Jēdzīgā līmenī arī ir ento variantu :), cilvēks dzer AD, reizēm visu mūžu, bet viņam ir augstāka dzīves kvalitāte. Bet manas domas ir tādas, ka ar zālēm vien ir par īsu.

Cits iztiek ar intensīvu darbu 2x ned. 3-5 gadus pie psihoterapeita un arī lieto zāles, cits nelieto, jo nevajag.

Atkarība kā kuram, efektivitāte arī (noturīgums) atkarīgs no tā, cik Tu ar saviem putniem galvā būsi tikusi kārībā. Psiholoģiskā atkarība būs no jebkurām zālēm.

Lūdzu, meklē sev ārstus un strādā. Nu ko forums var līdzēt, ja Tu te reģistrēsi katru panikas lēkmi? Mēs varam iedot info, kur iet, ko darīt, bet tas ir viss; ar laiku Tev neviens vairs neatbildēs, jo tas prasa enerģiju. Nu jā, cilvēki jūtas aizvainoti, bet ko mēs varam darīt? es nezinu, no kā tas Tev ir, tas jāmeklē kopā ar psihoterapeitu un tur arī jāārstē.

Darbs ar tādu cilvēku, kam ir trauksme, ir sasodīti grūts, tāpēc jau psihoterapeiti tik dārgi maksā.

Akūtai bezizejas situācijai ir skalbes krīzes telefons.
Autors:

Jūsu e-pasta adrese:


Tēmas nosaukums:


Surogātziņu novēršana:
Lūdzu izrēķiniet vienkārso matemātisko izteiksmi un ieraksties atbildi tam paredzētajā laukā. Tas ir lai novērstu automatizēto rīku iespeju rakstit ziņas forumā
Izteiksme: kāds ir rezultāts, ja 25 pieskaita 18?
Ziņa: