vecs cilveks un problēmas.

Aizsāka angelika 

vecs cilveks un problēmas.
06.02.2015 01:53
Sveiki! Mātei 78.gadi,ar neko īpašu neslimo,ja nu ar durvju sišanu,negatīviem izsteicieniem,aizmāršību utt. Vakar pēkšņi sākās nenormālā caureja,ar aukstiem sviedriem,aurošanu,ka gals klāt utt,naktī 4.00,tika iedots korvalols un imodium,pēc 30.min,diršanas atvainojos,tika izsaukti ātrie,kuri piedāvāja kundzītei slimnīcu no kuras kat,atteicās,sākā rēkt oar visu,vobšem uzjautrinošs pasakums,doki tā arī nesaprata kas vecai lēcies,aizbrauca,es ar cimdiem ,domestos,ajax desinfection okupējos satīrīju piedirsto wc,utt,taisos iet gulēt viss no jauna caureja utt,ceļos,sadodu tb,eju okupējusies ar disenf,viss no jauna un tā visu nakti reizes 6,negulēju,no rīta zvanu ğim,dr.saka mikroinsults un maybe encefolopātija,ieteica to pašu,imodiun,linex,ok,darīts,izrādās kundze kaut kādas pankūkas ēdusi,sapratu saindesanas,visu pēc instr,devu,uz mirkli miers,uz pusdienslaiku viss atkal caureja,vakarā iedevu smectu,kundzei nepatika,ui,es vemšu nu man ir viss,slikti,utt,sanesu bļodas,saku iedošu motilium,saka ej d..atkal dzirdu caureja,saku nu Tev tak nav kabāk,man nav caureja tikai pirdieni,omg...ir jau nakts,ir ieteikumi? Esmu 2 grupas invalide un netieku ar to visu galā..un jau 5 gadus ir patstāvīgi strīdi,ignore,apdiršana,jaukšanās manā un vīra dzīvē,durvju sišana,viss negatīvais,piedāvājām lai iet īrēt dzīvokli,kategoriski nē,sāk ieriebt visādos veidos,dzīvoklis mans,pirkts. Laulībā 14 gadu,un viss vienos murgos,un vēl tikai to ľaunāko..3 reiz nolika podam garām kluci,saku,kapēc,es ně,Tu ko..utt..tad oasaka rīt man izmazgā veľu,ok,pienāk rīts eju prasu lai dod veĺu,saka,kādu vēl veĺu..ir dēls 55 gadi,14 gadus neinteresējas par mammu,bet es netieku galā ar vīru,nav spēka,ja nu kas tam tic,tad esmu šat tad spērusi kāju pie gaišreğiem un tie pateica,ka slimoju un man drīz gaida nāve,jo māte tava to grib,tiko bijām ar vīru pie dażādiem nummerologiem,pateica,dzīvosi kopā-mirsi..īpaši negribas ticēt,bet to teikuši vairāki..paši aiziet nekur nevaram,nav tāda piķa..māti cik varu baroju,palīdzu,vienmēr sakārtoju,izstīru istabu utt,bet..please help me! Sorry,ja kāda kĺūda! P.s.bērnībā negribēja baigi rūpēties par mani,tapēc atzinu tikai tēvu,bet tas nomira,un pat tad viňa pateica,nu paldies dievam,ka nomira. Un bērnus netaisiet,-man jāizguļas...
Re: vecs cilveks un problēmas.
06.02.2015 02:26
Un bija vēl arī tāda problēma,bieži nesa no viņas urīna smaka,mazgājās it kā bieži,bet istabā nepanesama urīna smaka,pati saka man viss ok,labi,nopirkām sev jaunu stūra dīvānu,kādu vakaru şī nāk runāties ar mani,apsēžas uz jaunā dīvāna,uz 10.min,aiziet,jūtu bāc smaka,paostu to vietu kur sēdēja,jess,čuras,man panika,eju runāt,bezjēdzīgi,man nav problēmu un viss,tam vajadzēja ilgu laiku līdz pierunājām uz seni paketēm,kad sāka lietot,beidzās nedaudz murgs,bet viņas dīvāns pārmīzsts,un tad kādu dienu tā starp citu saka,nu jā man šat tad ielīst biksēs kaut kas........no comment..
Re: vecs cilveks un problēmas.
06.02.2015 10:15
Kaut kāds vājprāts. Jādara viss iespējamais lai vecene atstiepj kājas.

___________________________________
Jautājumi un konsultācijas - guru03@inbox.lv
Re: vecs cilveks un problēmas.
06.02.2015 10:32
Ir jau vēl variants, ģimenes ārsts - psihiatrs un pansionāts, paranoidāla vecuma demence nav nekāda dieva dāvana, jebkuru normālu cilvēku var pat līdz kriminālai rīcībai novest ( ir pieredzēts), tākā apdomā par ievietošanu pansionātā...., saprotams nav lēti, bet ja pensija ir kādi 300 euro, tad visai reāli.


Biju domājis, juridiskās rīcībnespējas atzīšanu, un apgādības noformēšanu, un tad apgādnieks var ievietot apgādājamo pansionātā, bez apgādājamā piekrišanas.



Edited 1 time(s). Last edit at 06.02.2015 10:45 by nex.
Re: vecs cilveks un problēmas.
06.02.2015 14:52
Viņai ir pensija 300.eriki.ar varu jau nevar aizvest..diemžēl.piedāvājām,lai iet īrēt 1 istabu dzīvokli un paiku atmaksāsim nedaudz,pateica ejiet d,man slikti,es tūlīt miršu un viss.gribu iet pie ģim,dr,bet tā kā viňa ir vecu cilvēku aizstāve,hmm,un mamma viņai bieži naudu ir devusi aiz darīt nav ko,domāju dr,neko pozitīvu nepateiks...pašai šodien bija reiboņi,un tahikardija,migrēna,jo atkal pusnakts pavadīta tīrot podu...utt...vīrs saka,varam iet prom īrēt paši citur,bet bail atstāt savu dzīvokli dēľ tā,ka mēdz mamma atstāt gāzi,teiksim olas vārīt 2 stundas,tad ir bijis,ka par visu virtuvi izlieta ābolu sula,tjip,tā sanāca,tad lien lūrēt,ko esmu nopirkusi kādās cenās un ko,diktē savus noteikumus,oi,biki nobraucu no tēmas,ir tā,ka viņa var spītes pēc nemaksāt šo dzīvokli un būsim pakaĺā,jo tad kad biju maza uztaisīja 3000.repšiku parādu,un tad arī es pati vazājos pa tiesām kārtot tos sūdus,un vēl advokātam maksāt 600.st.jo bija jāpamet dzīvoklis,tā kā man tā ir trauma no pusaudža gadiem,šaubos vai būs 180.euro ko bleķot,plus saimn,lietas,utt..nezinu,ko darīt,jo ar svešiem viņa runā normāli,tikai tonis ir auksts..kaut kādu spēli viņa spēlē,nezinu kādu,un kā to sauc...
Re: vecs cilveks un problēmas.
06.02.2015 15:26
Atcerējos,kad vienu dienu mamma ienāca manā istabā un prasa,kad Tu nomirsi,kam paliks dzīvoklis,Vīram vai man!!!!man 38,viņai 78...
Re: vecs cilveks un problēmas.
06.02.2015 16:52
Jāiet uz rajona (pilsētas) sociālo dienestu. Lai atnāk komisija un izlemj. Mamai nozīmēt nomierinōšas zāles. Haloperidols u.c.
Re: vecs cilveks un problēmas.
06.02.2015 17:26
Kā tad...

Tur neviens nenāks.

Ja mamma negribēs, viņa haloperidolu ir tiesīga nedzert.

Rīcībnespēja?

Tagad to noteikt ļoti sarežģīti (tiesībsargs utt.).

Jālieto netradiconālas pieejas.... ???

Pie mums valsts nav psiha cilvēka ģimenes pusē. To lūgums ņemt vērā.
Re: vecs cilveks un problēmas.
06.02.2015 17:28
angelika

Piedod par manu asumu, bet ir tādi cilvēki kas jau jaunībā labi nav bijuši un kad kļūst veci tad kļūst par pilnīgiem kretīniem. Tavas mammas gadijums izskatās, ka ir tieši tas. Galvenais šitāda kretīna dēļ nevajag sākt staigāt pa visādiem gaišreģiem un šamaņiem. Jo tā var slikti ietekmēties un tad patiešām var veselība nobrukt.

___________________________________
Jautājumi un konsultācijas - guru03@inbox.lv
Re: vecs cilveks un problēmas.
06.02.2015 18:07
Ğim.dr.pateica,ka viņai jāiet jātaisa datortom,analīzes utt,bet viņa atteicās,un dr.pateica,ka gan jau viņai ir tikai asinsrites traucējumi galva un slikts raksturs,vairāk nekas,un es uz pansionātu nevarēšu viňu aizvest,jo ja cilvēks var aiziet uz veikalu un mazgāt veļu kaut ar rokām,viņş ir vesels...ieteica,lai meklē pati sev dzīvokli uz ko atsakās...bija bĺaušana,histērija,raudāšana utt..
Re: vecs cilveks un problēmas.
06.02.2015 18:11
Nu jā,man viņa teica,ka esot palikusi dusmīga,kad es pirmo vārdu pateicu tetis,ne mamma,un pateica ak Tu maita...mums ar tēti bija slepena vieta kur mainījāmies ar vēstulītēm,lai mamma neredz,bērnībā,mani auklēja vairāk paps,jo vińai nebija laika,ēst protams taisīja..kaut kā skumji palika.
Re: vecs cilveks un problēmas.
06.02.2015 20:53
Skaidrs,ka risinājuma nav,un kundzīte te dzīvos vēl 10-15 gadus..
Re: vecs cilveks un problēmas.
07.02.2015 12:31
To var teikt tikai tad,kad ir runāts ar sociālo dienestu. Jāprasa lai nāk palīgā visi radi. Neatrisināmu problēmu nav.
Sevišķi, ja rodas draudi. Gāzes sprādziens,uzbrukums, draudi dzīvībai. Kaimiņu aplūdināšana.
Jācīnas, nevis jāgaida , ka kāds no foruma nāks un visu izdarīs.
Lai gudrība,izdoma un veiksme.
Re: vecs cilveks un problēmas.
08.02.2015 23:31
Un ko man var palīdzēt soci? Viňai laba pensija pateiks,lai iet un īrē dzīvokli,nepieskaitāma nav,pie doka atsakās iet..radinieki viņas,kas laukos dzīvo uzskata viņu par normālu sievieti!!! Viňa brauc vasarā tur dzīvoties uz mēnesi,neviens nav teicies neko negatīvu,tikai pozitīvu,ka visu sakopjot,dārzā strādā utt...a mājās-murgs!!! Kurš tam ticēs? Liecinieki esam mēs ar vīru un mana labākā draudzene,un viss!!! Šodien pat pateicu,lai nedara tā un tā,aizgāja aizcirta durvis,eju tīrīt viņas istabu,norāva agresīvi galdautu un sēż neapmierināta...bezscers.nesaprotu tik vienu vai ir tāda diagnoze kad cilvēks pret mums ir naida pilns,taisa stulbumus un ārpasaulē tēlo ideālu???!!!...
Re: vecs cilveks un problēmas.
09.02.2015 12:53
Cienītā. Nejauciet VSAA nodaļu, kuru komandē varas kāri un cietsirdīgi ierēņi ar Sociālās palīdzības dienestu.
Viņi atnāks ar komisiju uz mājām un izjautās.Protams, viņi nevar piespiest cilvēku vest uz psihiatrisko slimnīcu. To var darīt tikai ar tiesas lēmumu. Savāciet faktus,ārsta izziņu (lieciniekus). Kas jums nav kameras ,audio ierakstu ierīces? Kaimiņu, paziņas neko neredz, nezin.
Lai spēks un izturība.
Re: vecs cilveks un problēmas.
09.02.2015 15:22
Par to audio,un kameru tikai tagad iedomājos,laba doma. Paldies!!!
Re: vecs cilveks un problēmas.
04.03.2015 14:24
Šo problēmu laikam nevarēs atrisināt nekad,jo mazdakteri,pie ārstiem vińa neiet,un neies,bija tikko laukos kur pati kopa vēl vecāku radinieci,un neviens viņu oar slimu neuzskata bet ar drausmīgu raksturu,atnāks no sociem un pateiks,ka man nav viss ar galvu ok...tas ka viňa noliek lietas kur ir brīdināts nelikt,baro dzīvniekus kurus nedrījst,kakā ne tā,un sit durvis,bļaustās uz mums nevienam neinteresē..katru dienu prasa lai nokopěju sava dzīvokļa visus dokumentus,kuri netiek viňai doti,vecenei štucieris galvā,saku bet Tu nekur neesi minēta,jam Tev vajag?vajag un viss,es tev tur sertifikatiem devu tjip 500.ls,lai atdodu naudu bet 2000.ls,jo dzivokla cena esot tada bijusi,es saku nesaprotu par ko Tu vispar runa..baac..es saku tad atdod man naudu,3000.ls kad mus meta ārā no dzīvokļa tad vēl vińas un atdod to naudu,ko,kas,ta ir vesture bet redz sertifikati...omg.nu mīļie cilvēki,ko man darīt,esmu nogurusi no nemitīgiem strīdiem,bļaušanas,durvju klapēšanas,utt...
Re: vecs cilveks un problēmas.
04.03.2015 15:06
Meklē kādu psiholoģiskā atbalsta grupu cilvēkiem, kam ir radi ar šitādiem putniem galvā. Bet nu man vismaz ir skaidrs, kāpēc Tev pašai ir tādas veselības problēmas, par kādām esi te rakstījusi: Tev vienkārši ir toksiska māte. Mūsu dzimtā vienu tādu izdevās ievietot aprūpes iestādē, jo savārīja ļoti lielas ziepes, bet citādi pie mums valsts neiejaucas, tas ir standarts. Ģimene nav pasargāta no psihiem radiem, ja nu vienīgi ir mazgadīgi bērni, bet Tu esi pieaugusi. Sorry :(
Re: vecs cilveks un problēmas.
04.03.2015 16:29
Paldies par atbalstu! Brīžiem pašai gribās ātrāk galu,sviesc. Ja izstrādās ko briesmīgu,tad jau var saukt mentus utt,bet...nezinu kur viņu bāzst..par to veselību Tu labi trāpīji....
Re: vecs cilveks un problēmas.
04.03.2015 17:01
Mēģini dažās lietās nostāties kategoriskāk, pasaki, ka šito jau vienreiz izrunājām, centies neuzvilkties. Viņa izspēlēs uzvedumu, bet, ja Tu nespēlēsi līdzi, tas var beigties. Piem., par to pašu naudu un dzīvokli: "opera beigta, te nekādu runu vairāk nebūs", ja vēlreiz pasaka, atbildi, ka šī ir pēdējā saruna. Ja atkal ko saka, maini sarunas tēmu vai nesaki neko. Principā jau pašam jāskatās, bet galvenais -- nebļauj, jo tas ir mesidžs viņai, ka Tev nav spēka, ka padodies. Ja Tu viņai nedosi zīst, viņa meklēs kādu citu. Un ar vīru Jums ir jābūt vienotai stratēģijai. Šitie neimainās.

Bet par radiem utt. arī ir tiesa, ka šitie kadri citiem taisās par baigi labajiem. Tāpēc no šizu ļaužu patieso seju neredzējušajiem atbalstu negaidi un pat neceri uz to. Tās manipulācijas ir jāredz un jāpiedzīvo uz savas ādas, citādi cilvēki netic.
Re: vecs cilveks un problēmas.
05.03.2015 13:29
Nu es nebļauju,błauj viňa,vakar kad ienāca sāka runāt assā tonī un pēc tam sāka bļaut,prasu,japēc Tu bļauj,kas Tev ir,pasaka,ES nebļauju...un par to pateikšanu ir tā,regulāri aizlika aizskarus virtuvē aiz apkures sist,es pasaku,lūdzu tā nedari,tas atkārtojas gadu,prasu kapēc neklausi mani,Tu nedzirdi,nesaproti,ai aizmirstu,nu jau 3 gads,bezstolks,pat zīmītes līmēju šammējā pasaka,ka neredzēja...un tā ar daudz lietām...
Re: vecs cilveks un problēmas.
12.03.2015 14:39
Vai ir kaut kur bezmaksas notāru konsultācijas?
Re: vecs cilveks un problēmas.
12.07.2015 18:50
Labdien!
Lūdzu padomu: manai tantei ir 95 gadi, demence, galīgi guļoša, nevar pat sēdēt, nekas neredz un nedzird, pamperi utt...
Dzīvo viena pati, bet viņu apmekle sociāla darbiniece 18 st./nedeļā. Protams, ka tas ir nepietiekami, tapēc es arī dažas dienas palidzu... Un man tas ne īpaši labi sanāk. :((
Jautājums ir tads: vai vispar tas ir normāli, - turēt šos pacientus mājās, vai ir iespējams nodrošināt pienācīgu aprūpi?
Vai tomēr labāk būs jāsamekle viņai pansionātu?
Kā viņai pašai būs labāk?
Re: vecs cilveks un problēmas.
13.07.2015 11:24
Domāju,ka tikai pansionāts.Pašam bija līdzīgas problēmas. Pilsētas sociālam dienestam jāuzstāj.
Lai veiksme.
Re: vecs cilveks un problēmas.
13.07.2015 14:45
Paldies!

Var būt kāds var ieteikt uz kadu pansionātu labāk censties?... (Rīga)
Kā, var vecu cilvēku, ievietot pansionātā, ja viņš par to, pat negrib dzirdēt??? Un būs skandāls, līdz kaušanās. Manam tētim ir 80 gadu. Uzvedība viņam ir ļoti asa. Runā ar pacilātu toni. Grib, lai viņam visu laiku esmu blakus! Bet tas ir nervu kaitinoši, darbā arī problēmas par, to. Biju pieķērusi viņu melos, par sliktu pašsajūtu, lūdzu brīvdienu, bet tas arī nav attaisnojošs iemesls. Dzīvoju pie drauga, jo nav izturami, būt blakus viņam. Kad dzīvojām kopā, nedod dievs, kaut kur būs puteklītis - skandāls. Kā dzīvoju citur - tā mājās palika, nehigiēniski. Teicu, ka atnākšu savākšu, atbilde man bija ar rupjiem trīs vārdiem. Nevaru izturēt. Saprotu, ka vecs cilvēks, bet es nevaru savu ģimeni veidot. Tētis burtiski visiem brūk virsū un melo.
Re: vecs cilveks un problēmas.
12.03.2018 20:05
Jāiet pie psihiatra. vecuma demence.
Lai veicas
Paldies, par padomu :))! Bet nekādīgi nesanāk pierunāt!
Traks var palikt ar visu!
Autors:

Jūsu e-pasta adrese:


Tēmas nosaukums:


Surogātziņu novēršana:
Lūdzu izrēķiniet vienkārso matemātisko izteiksmi un ieraksties atbildi tam paredzētajā laukā. Tas ir lai novērstu automatizēto rīku iespeju rakstit ziņas forumā
Izteiksme: kāds ir rezultāts, ja 7 pieskaita 25?
Ziņa: