Cik droša ir koronarogrāfijas angiogrāfija un ko tā var līdzēt?

Aizsāka miksa 

Cik droša ir koronarogrāfijas angiogrāfija un ko tā var līdzēt?
28.04.2015 20:47
Problēma ir ar diskomfortu sirds apvidū. Ik pa laikam rodas tādi kā spiedieni, tāda kā sabērtu skrūvju sajūta, tādi ka dīvaini dobumi. Dažreiz tas ir vairāk, dažreiz mazāk, aprakstīt ir grūti, sāpes tās nav bet ir diskomforts. Šīs sajūtas dēļ negribas neko fizisku darīt, piem., iepazīties ar citiem cilvēkiem, sekss nekārojas.

Pirms pusgada veicu izmeklējumus, neko būtisku neatrada, bet CT koronarogrāfiju neizdevās veikt, jo pulss bija par lielu (nedaudz virs 70). Tā nu tagad domāju, vai varētu veikt klasisko angiogrāfiju. Kāds var pastāstīt par procedūru - cik ilga, cik sāpīga, cik bīstama? Tas esot zelta standarts, ja jāatklāj sirds bojājumus, pangas vai stenozes, citi izmeklējumi var kaut ko liecināt pastarpināti vai neko nedod. Cik lasīju, tad caur kājas vēnu tiekot ievadīta zonde. Viens ārsts radinieks nebija sajūsmā par to, jo zonde varot nobloķēt asinsvadu un tad vajadzīga bezmaz vai ķirurģiska iejaukšanās (labi, ka ārsti esot blaksu). Kāds varbūt var pasāstīt vēl vairāk?

Zinu, ka ģimenes ārsts man šo izmeklējumu dotu, ja es uzstātu, bet ir bailes no tā, vai tas nevar sagandēt visu.

Man ir iestāstīts, ka man esot neirozes krūtīs un kādu pusgadu apmeklēju psihoterapeitu, 1mg Fluanxol dienā (0.5+0.5 devās), izrakstīja arī Noofen, kad sūdzējos par nelielu apātiju. Kopumā tagad ir daudz labāk, rudenī bija sliktak (bija kaut kādas lēkmes ar ātru elpošanu), bet šī diskomforta sajūta visu laiku atgādina un traucē saņemties kam vairāk, kaut vai iepazīties.

Jau pusgadu divreiz nedēļā eju uz sporta zāli, līdz 1h (ieskaitot atpūtasl treniņā ir vismaz 30 min kardio-velo trenažieri). Kad jūtos sliktāk, tad pēc treniņa paliek labāk, un kad jūtos labi, tad atkal sliktāk.

Vīrietis, 34. gadi, 127 kg (iepriekš bija 144kg), 185 cm, Problēmas tā pa īstam jūtamas pēdējā pusgada, gada laikā, līdz tam sirds problēmas pat sapņos nerādījās, bija tikai kaut kas ar elpošanu.

Lūdz, lūdzu - stāstiet visu par angiogrāfiju! Varbūt laicīgi var taisīt balonangoplastiku vai likt stentus.
Re: Cik droša ir koronarogrāfijas angiogrāfija un ko tā var līdzēt?
28.04.2015 21:09
Ir nedaudz paaugstināts asinspiediens lietoju 2mg/0.625mg Prenewal dienā tagad miera laika turas 135-145/75-80, pulss ir 70-80, no rītiem ir pat 56, holteris naktī radīja pat 45 sitienus/minūtē, pēc slodzes, protams, var būt 100 un vairāk.

Man ir 34 gadi, bet nezinu, vai tiešām jājūtas kā vecim, kuram jāpiedomā, ko darīt ko nē? Kad uzkāpju uz ceturto stāvu ar kājām, tad elpa kļūst ātrāka, bailes gulēt uz muguras (arī tad elpa var kļūst ātrāka, var parādīties sīkoņa elpa, diskomforts krūtīs var pieaugt). Ir periodi, dienas, kad visu laiku ir tāds fons, kad kaut kas ir krūtīs. Nejēdzīgi, dažreiz ir bail iet uz sporta zāli (tomēr līdz šim nav bijis tik slikti, ka nāktos termiņu izlaist), nav patikas meklēt iepazīšanos (ko es tāds kokains ar sievieti darīšu?). 34 gados taču nevajadzētu vēl būt visām šīm problēmām. Šajā vecumā vajadzētu strādāt un strādāt, iet pāri nez kadiem stresiem un gāzt kalnus, vai ne?
Re: Cik droša ir koronarogrāfijas angiogrāfija un ko tā var līdzēt?
28.04.2015 21:25
Mja, smags gadijums...

___________________________________
Jautājumi un konsultācijas - guru03@inbox.lv
Re: Cik droša ir koronarogrāfijas angiogrāfija un ko tā var līdzēt?
28.04.2015 21:38
Ja nebūtu šī sajūta krūtīs, tad par ārstiem un ārstēšanos neinteresētos. Pietiek palasīt par stenokardiju, lai zinātu, ka slimība ar noritēt arī samerā klusi, sāpēm nav jābūt uzreiz neciešamām, kaut kāds fons visu laiku ir. Ārzemju rakstos vienkārši saka "diskomforts krūtīs" un man tāds ir, dažreiz vairāk, dažreiz mazāk. Laimīga tā diena, kad par to var nedomāt un nejust.
vairak izskatas uz nervu pamata. No noofen ari visasi brinumi var but. Kadas devas lieto?

Man ir bijus korionografija. Nekas patikams, saku uzreiz. Tada ka mini operacija ar daudz un dazadiem sarezgijumiem var but. Man bija ta, ka trapija ne tur ieksa sirdi un likas ka tulit galus atdosu.
Re: Cik droša ir koronarogrāfijas angiogrāfija un ko tā var līdzēt?
28.04.2015 22:13
Hmm? Ja es klausītu vienmēr kur man kāds diskomforts rumpī tad no slimnīcas varētu kāju ārā nespert...

___________________________________
Jautājumi un konsultācijas - guru03@inbox.lv
Re: Cik droša ir koronarogrāfijas angiogrāfija un ko tā var līdzēt?
28.04.2015 22:29
Cik ilgi bija koronarogrāfija un vai sāpēja? Cik saprotu, tad kājā uztaisa vietējo anestēziju un palaiž pa asinsvadu zondi, kas tālāk ceļo uz sirdi. Un notikties patiešām var viskautkas. Ko viņi darīja, kad zonde aizgāja ne tur? Liekas, ka vienīgā iespēja ir vērt visu vaļā?

Noofen apēdu 1/2 tableti vienā dienā un 1/4 tableti otrā diena, bija šī diskomforta sajuta krūtīs un tad atteicos no tā. Apātijas pēdējā laikā nemoka, varbūt, ka labāku miega režīmu izdodas ievērot.
Re: Cik droša ir koronarogrāfijas angiogrāfija un ko tā var līdzēt?
29.04.2015 00:25
Jā, miksa, Tu esi nopietns hipohondriķis. Ar paniskās fobizēšanas sindromu :)

___________________________________
Jautājumi un konsultācijas - guru03@inbox.lv
Re: Cik droša ir koronarogrāfijas angiogrāfija un ko tā var līdzēt?
29.04.2015 12:39
ku! Rakstīja:
-------------------------------------------------------
> Jā, miksa, Tu esi nopietns hipohondriķis. Ar
> paniskās fobizēšanas sindromu :)


...... un klasisks kardioneirozes variants, angiogrāfija vai koronogrāfija neko nedos. Bija man viens kadrinieks, staigāja pie visiem iespējamiem ārstiem ar dzelžainu pārliecību, ka esot slims ar cukurslimību, 100 analīžu uztaisīja, un cukurs visur normā, pat slodzes testi normāli..... pagāja gads,.... viņš vēl staigāja..... un ko iedomājies?, cukurs arī parādījās asinīs un stabilos ciparos!!! .....prieks bija orgastisks!
Re: Cik droša ir koronarogrāfijas angiogrāfija un ko tā var līdzēt?
29.04.2015 13:05
Tur jau tā lieta, ka parādās, un Freids taču ir minējis, ka tā ir seksuāla lieta arī... Tāpēc hipohondriķiem smagos gadījumos nav attiecību, jo viņi ir precēti ar savu hipohondriju. Un psihiatri savā starpā iesmīn: gaidīsim :) Tad kadrs vismaz viņiem nost no kakla, vismaz uz laiku.

Pēc tam ir divi ceļi: vai nu nebeidzama bauda par slimību, jo uzmanība beidzot ir pievērsta, vai šizofrēnija, bipolārie. Bet fiziskā slimība visu laiku tiek padziļināta (psihei ir spēks, cilvēks vienmēr dabū to, ko grib!), un, kad nokļūst pamperos, kaut kā nez kāpēc savs stāvoklis vairs nepatīk ;) un sākas sūdzēšanās šeit vai citur, ka, lūk, Latvijā nav eitanāzijas iespēju.

Hipohondriķis ir šausmīga katra mediķa nelaime.

Tas laikam galīgi nav tas, ko autors sagaidīja, bet es vienkārši brīdinu, ka ārsti kaut kad sāks paust savas jūtas :) It sevišķi invazīvie kardiologi varētu parādīt ļoti izteiktu nervozitāti, jo viņiem rindā ir reāli slimi cilvēki.



Edited 1 time(s). Last edit at 29.04.2015 13:06 by Runcene.
Re: Cik droša ir koronarogrāfijas angiogrāfija un ko tā var līdzēt?
29.04.2015 13:16
Svars izsaka visu. Nomet svaru līdz 90 un visi sliktie simptomi pazudīs.
Pārbaudīties un lipīdu saturu asinīs. Šķidrumu lietot. Vairāk svaiga gaisa. Audiem un sirdij trūkst skābekļa.No tā arī diskomforts.
Angiogrāfija ir kontrastvielas ievadīšana asins ritē un RTG vai cita veida uzņēmumu veidošana. Tie reāli parāda asins vadu sašaurināšanu un citus artefaktus.
Domāju,ka to jādara ja nav citas iespējas. Es to tik resnam pacientam netaisītu.Jebkuras indes ( arī kontrastvielas) no taukaudiem izdalās ārkārtīgi lēni.
Lai saprāts. Nesaprotu, kāpēc to ģimenes ārsts un kardiologs nesaka to acīs.
Re: Cik droša ir koronarogrāfijas angiogrāfija un ko tā var līdzēt?
29.04.2015 21:16
Hipohondrija, VD, neirozes, utt. tās ir diagnozes, kuras var uzstādīt tikai tad, kad izslēgtas ir pārējās. Manā gadījumā rudenī CT koronogrāfija neizdevās, jo pulss bija par lielu (nedaudz virs 70 pie Betaloc max 1mg, laikam)

Varbūt ir vērts mēģināt CT variantu iet vēlreiz? Esmu sācis trenēties un ja ir ilgāks miers, tad arī bez zālēm izdodas sasniegt zem 70 sitienu minūtē. Zāles baida tāpēc, ka no rītiem man ir zem 60, naktī 45. Ko dara Betaloc? Ja tas vienkārši nogriež "augstās frekvences", tad varbūt to varu mēģināt lietot. Ja tas brutāli palēnina sirdi, tad gan ir slikti, jo naktī man nevajag vēl lēnāku ritmu, tas var būt bīstams? Var to kāds pateikt?

Varētu mēģināt klasisko koronogrāfiju ar katetru, bet izklausās briesmīgi. Kāpēc visi baida par kontrastvielu, ja šausmīgākais ir katetrs, Vai tiešām viņi to pa asinsvadiem velk līdz sirdij? Tas taču ir briesmīgi? Apraksts ir pieejams http://www.stradini.lv/page/1498 Ka manā gadījumā radiologs zinās, kurā vietā skatīties. Liekas, ka man problēmas ir ar krūšu asinsvadiem, kas ir ap sirdi.
Re: Cik droša ir koronarogrāfijas angiogrāfija un ko tā var līdzēt?
29.04.2015 21:19
Kā mainās cilvēku dzīve pēc balonangioplastijas vai stentu ielikšanas? Vai pazūd viss diskomforts, vai var kāpt pa kāpnēm un nejust paātrinātu elpu? Vai ir tā, ka tad sirds nav vājais punkts ķermenī, bet var pārējie muskuļi ir tie, kas jātrenē?
Re: Cik droša ir koronarogrāfijas angiogrāfija un ko tā var līdzēt?
29.04.2015 21:22
Gadiem man ir bijis liekais svars un tas nav traucējis dzīvespriekam, tikai pēdējā gada laikā parādījās šīs problēmas. Vispirms grūtības ar elpošanu - naktīs bija grūti elpot un tas ziemas rītos uznāca ātras elpošanas lēkmes, pagājušā rudenī pat dienas laikā tās bija, turpinājās stundām ilgi, pat divas dienas no vietas vienu reizi (sirds mazspējas pazīme? Eho gan neuzrādīja palielinātu sirdi, bet tas bija vēlāk). Ar Symbicort un Teotard elpošanas problēmas ir atrisinātas. Bet pēdējā gada, pusgada laikā parādījies šis diskomforts krūtīs. Ir dienas, kad par to var nedomāt, bet ir dienas, kad tas viss patraucē.
Re: Cik droša ir koronarogrāfijas angiogrāfija un ko tā var līdzēt?
29.04.2015 21:24
Viespār neko nesaprotu,.... pulss 70 ir absolūti norma, nafigam kaut kādu blokatorus, un no rīta 60 arī norma, un naktī 45 arī - var būt fizioloģiskā bradikardija un tātad norma!
Re: Cik droša ir koronarogrāfijas angiogrāfija un ko tā var līdzēt?
29.04.2015 21:34
Es, protams, sadzīvoju ar 70, 80 lielu pulsu, bet CT koronogrāfija Latvijā prasa 60 pulsu uz to brīdi un man to neizdevās sasniegt. Ja stundām sēžu pie datora, tikai tad var sasniegt 60, bet ne dienas laikā, kur 20 min pagaidu uz izmeklējumu.

Esmu Polijā atradis CT koronogrāfiju uz labāka aparāta, kur pulss var būt līdz pat 80 sitieniem minūtē un tas man derētu, bet tas maksā kādus 500 USD, pagaidām vēl žņaudzos. Bet varbūt ir vērts to lietu izmeklēt un miers. Alternatīva ir invazīvā koronogrāfija, par kuru bija sākotnējais jautājums - ir kādam pieredze un cik tā droša.
Re: Cik droša ir koronarogrāfijas angiogrāfija un ko tā var līdzēt?
29.04.2015 22:00
kontrastvielu koronogrāfijai var būt komplikācijas, alerģiskā reakcija, infekcija, anestezioloģiskais risks, hemotoma,..... nāves statistika, šķiet ir 0,08%,... domāju, ka pie rektālas klizmas tas nebūs diezko mazāks :)
Re: Cik droša ir koronarogrāfijas angiogrāfija un ko tā var līdzēt?
29.04.2015 22:02
Es tikai nesaprotu, priekš kam tā CT koronogrāfija vajadzīga? Ir taču ehokardiogrāfija un doplerogrāfija. Vai tad patiešām ar to nepietiek? Vai patiešām visus tos penšus ved uz CT koronogrāfiju? Neticu.

___________________________________
Jautājumi un konsultācijas - guru03@inbox.lv
Re: Cik droša ir koronarogrāfijas angiogrāfija un ko tā var līdzēt?
29.04.2015 22:12
es arī nesaprotu!... bet nu, vot vajag cilvēkam un viss......!!!!
Re: Cik droša ir koronarogrāfijas angiogrāfija un ko tā var līdzēt?
29.04.2015 22:14
Pie mana svara (man) ir pamatotas aizdomas par pangām sirds asinsvados. Galvas asinsvados pangu nebija, bet krūtīs tādas lietas var noteikt tikai koronogrāfija. Eho to nevar noteikt. Tiesa, ārsti stāstīja, ka ziņas par pangām varot būt arī asinsanalīzēs, bet man tur šādas lietas nebija. Protams, man ir bailes, ka varbūt ir noticis kāds mēmais infarkts un radušās nekrozes sirdī, arī tādas lietas laikam var redzēt tikai koronogrāfijā. Un, protams, visu pārējo par vārstuļiem, utt. Vispār jau koronogrāfija no sakta gala bija manis paša iniciatīva, ārsti paši to neiteica, bet kad runāju ar vienu kardiologu, tad viņa nostāja bija "izmeklēties, protams, ir labi, sevišķi ņemot vērā lieko svaru".

Esmu nedaudz sacepies, jo pēc pāris nedēļām iešu pie ģimenes ārsta un uz to brīdī labāk būt gatavam uz to, kādus izmeklējumus prasīt un no kādiem nav jēgas.
Re: Cik droša ir koronarogrāfijas angiogrāfija un ko tā var līdzēt?
29.04.2015 22:19
tās pangas ir pie sirds išēmiskās slimīnas, un sirds išēmisko slinību ļoti labi redz parstajā EKG, - S-T segmenta repolarizācijas intervāla depresija zem 0,2 mm , kā arī Q zoba inversija vai izmaiņas novadījumu salīdzinošajā analīzē .
Re: Cik droša ir koronarogrāfijas angiogrāfija un ko tā var līdzēt?
30.04.2015 21:43
Protams, protams, ka VD un hipohondriju var likt tikai tad, kad viss ir izmeklēts... Un tad ej tak pie ģ.ā. un saki, ka Tev viss jāizmeklē.
Re: Cik droša ir koronarogrāfijas angiogrāfija un ko tā var līdzēt?
06.10.2020 19:41
Lasu šo forumu un šausminos cik gan daudz šeit gudreļu - padomdevēju ar pilnīgu neprofesionalitāti un cinismu. Cilvēks sīki apraksta problēmu, bet viņam iesaka nomierināties un dzīvot tik tālāk ar diskomfortu domājot kā tā ir VD v taml. Un vai šādi ''padomdevēji ir ārsti? Šausmas pārņem, ja patiešām šie cilvēki ir ārsti. Daudzu mūsu ārstu nevēlēšanās iedziļināties, pavirša un nolaidīga attieksme pret cilvēku noved pie tā, ka slimības tiek atklātas novēloti. Vairāk cilvēku mirst no tieši ārstu nolaidības un paviršības, nevis no tā, ka paši neko nedara! Man šķiet , ka šim forumam jau nu nekādā gadījumā nevajadzētu būt forumam , kur var atļauties paņirgāties vai ironizēt par jebko ko šeit kāds raksta!! Ļoti neprofesionāli!
Autors:

Tēmas nosaukums:


Surogātziņu novēršana:
Lūdzu izrēķiniet vienkārso matemātisko izteiksmi un ieraksties atbildi tam paredzētajā laukā. Tas ir lai novērstu automatizēto rīku iespeju rakstit ziņas forumā
Izteiksme: kāds ir rezultāts, ja 2 pieskaita 24?
Ziņa: