iekodis suns, kā uzzināt vai bija trakumsērga..

Aizsāka Kodeejs 

labvakar.. man pāris dienas atpakaļ iekoda suns... viņš bija potēts 3 gadi atpakaļ, 2 gadi atpakaļ, pagājšgad izlaista pote..
vai var uzzināt ar MANĀM analīzēm vai esmu inficējies no viņa? to suni pārbaudīt diezgan problemātiski būs, jo liels, un dusmīgs.. savus gandrīz nelaiž klāt, kur nu vēl svešiniekus ar špricēm )
Re: iekodis suns, kā uzzināt vai bija trakumsērga..
06.05.2015 00:32
Cik man zināms tad šādos gadijumos iesaka veikt profilaktisku potēšanu. Bet praktiski skatās pēc situācijas un ja nav nekādas aizdomas, ka ar suni kaut kas nav kārtībā tad parasti nepotējās.

___________________________________
Jautājumi un konsultācijas - guru03@inbox.lv
Re: iekodis suns, kā uzzināt vai bija trakumsērga..
06.05.2015 00:45
To suni nekā nevar pārbaudīt, tikai nocērtot viņam galvu... un, ja viņam jau būs simptomi, tad Tu arī drīz būsi baltās čibiņās.

Neko nevar darīt, teci vien un potējies. Ja akna liela, neej un aizmirsti.
Skaidrs. Un taas potes kur man japrasa? Pie gimenes aarsta?
Re: iekodis suns, kā uzzināt vai bija trakumsērga..
06.05.2015 11:51
Ar to nodarbojas ārsti-rabiologi. Ja suns ir pie zināma saimnieka, tas jāapskata veterenārstam. Tas ir, ja vetārsts dažu dienu laikā neredz trakumsērgas pazīmes, tad var nepotēties. Bet tas jālemj ģimenes ārstam-rabiologam un pacientam cieši sadarbojoties.
Suns ir jāiemidzina.
Re: iekodis suns, kā uzzināt vai bija trakumsērga..
06.05.2015 12:32
vai var uzzināt ar MANĀM analīzēm vai esmu inficējies no viņa?

......var, bet jātaisa siekalu analīze uz poleimerāzes ķēdes reakciju, tad spinālā punkcija uz antivielām, tad jāizkniebj ādas gabals un jāpēta perifērie nervi uz antigēnu, vai viss labāk taisīt galvu vaļā un ņemt smadzeņu paraugu uz babeša - negri ķermenīšiem.

Jā, un jāņem vērā ka, trakumsērgai inkubācijas periods var būt pat līdz 1 gadam! Literatūrā ir aprakstīti gadījumi ar inkubācijas periodu 10 un vairāk gadi.
skaidrs. Paldies par informāciju )

Bet jābūt visam labi.. Suns pēdējo reizi cīnījies ir ar jenotu kādi gadi 4-5 atpakaļ.. potēts ir 2 gadi atpakaļ un trīs gadi atpakaļ.. Tā viņš ir pie ķēdes visu laiku. Izvests tik pastaigā dažas reizes šogad. Cerams ka viss būs labi, man dzīvnieku ir vēl vairāk žēl nekā cilvēku :D
Autors:

Tēmas nosaukums:


Surogātziņu novēršana:
Lūdzu izrēķiniet vienkārso matemātisko izteiksmi un ieraksties atbildi tam paredzētajā laukā. Tas ir lai novērstu automatizēto rīku iespeju rakstit ziņas forumā
Izteiksme: kāds ir rezultāts, ja 5 pieskaita 6?
Ziņa: