Cik sliktas aknu analīzes?

Aizsāka JayKay 

Cik sliktas aknu analīzes?
07.05.2015 11:22
Labdien,
Manas vakardienas ir šādas aknu analīzes

1/4.ABilirubīns-kopējais: 10.9
References int.: 1.1-19.0
Iepriekšējais rezultāts: 7.3 (27.12.14)

2/4.AASAT: 85
References int.: ñ<37
Iepriekšējais rezultāts: 39 (19.03.15)

3/4.AALAT: 122
References int.: ñ<41
Iepriekšējais rezultāts: 28 (19.03.15)

4/4.AGGT: 28
References int.: 0 - 61

Kā redzams, tās ir ārpus normas, taču tas ir tādēļ, ka es dzeru vienas zāles, ko man viens ārsts izrakstīja un viņa saka, ka tas jau bija paredzams (es jau no sākuma biju par to informēts). Bet hematologs atkal saka, ka man ir jāpātrauc dzert tās zāles, jo nu viņš ir hematologs. Tā kā sanāk, ka es esmu starp diviem dzirnakmeņiem un nevaru saprast, vai varu turpināt zāļu kursu (esmu 3.mēnesī no 5 kopā parezētajiem mēnešiem). Runā, ka tas, kas mūs nenogalina, padara tikai stiprākus.. ;) Un vēl neesmu neko dzēris pa šo laiku aknu veselībai/profilaksei, ko tagad plānoju, kas varētu situāciju uzlabot. Un kā jau teicu, esmu jau pusceļā un tikai 2 mēneši palikuši.

====================================================================
"Brīvs, kam dūša brīvam būt." Rainis



Edited 1 time(s). Last edit at 07.05.2015 13:05 by JayKay.
Re: Cik sliktas aknu analīzes?
07.05.2015 11:25
Tava izvele... Es savulaik atteicos lietot stipri toksiskas zāles. Bet tas esmu es...

___________________________________
Jautājumi un konsultācijas - guru03@inbox.lv
Re: Cik sliktas aknu analīzes?
07.05.2015 11:28
Parasti jau no diviem ļaunumiem izvēlas mazāko, bet konkrētā gadījumā nezinot ko ārstē un, ar ko ārstē, kā arī visus pārējos klīniskos darus, izvēlēties mazāko ļaunumu ir pagrūti.
Re: Cik sliktas aknu analīzes?
07.05.2015 12:33
Pievienojos Nex. Ja gribam padomu caur "ekrānu", tad ziņām ir jābūt perfektām. Piemēram, es analīzes nesaktos, ja nav iekavās dots references lielums. Te ir tā sarakstīts,ka velns kaklu nolauzīs.Papildus datus tikai iekavās!
Jābūt dotam dzimumam,auguma un svara attiecībām un vecumam. Šajā gadījumā arī dignozēm. Ja to, kaut kādu apsvērumu dēļ nevaram dot, tad visas konsultācijas klātienē pie ģimenes ārsta.
Saudzējiet savu un citu laiku.Mēs šeit neesam vieni.
Re: Cik sliktas aknu analīzes?
07.05.2015 12:41
Es neuzskatu par vajadzīgu visiem atgādināt tā kā to dara Mazdakteris. Mans laiks ir pārāk dārgs (10 eur/h) lai to darītu. Lielākai daļai cilvēku nekādas sakarīgas atbildes nav vajadzīgas. Nedaudziem tomēr vajag pilnvērtīgas atbildes un tie tad arī apraksta situāciju sīkāk.

___________________________________
Jautājumi un konsultācijas - guru03@inbox.lv
Re: Cik sliktas aknu analīzes?
07.05.2015 13:15
Es palaboju rezultātus, lai vieglāk izprotams.
Tātad esmu 26g jauns vīrietis, 81kg, 181cm.
Problēma ir tāda, ka mana ārste (nevis hematologs, kurš saka, lai labāk pārtraucu) ir redzējis tikai iepriekšējos rezultātus nevis šos, pedējos. Zāles sāku dzert no Jaunā Gada un katru mēnesi viņa taisīja man analīzes(pirms, februārī un martā) un atļāva turpināt dzert zāles, taču, jā, šos pēdējās nav redzējusi un atšķirība izskatās ievērojama, taču tas varbūt ir AB dēļ, ko man deva, jo man tikko bija mezenteriskais limfadenīts (jeb vienkārši runājot, vēderā iekaisuši limfmezgli), kurš gandrīz nepārgāja apendicītā - biju jau ķirurģijas nodaļā, bet ar AB izārstēja.

Kas man interesē - kādi ir rādītāji, ka aknas jau sāk "atteikt"? Vai organisma uzņēmība pret infekcijām - kā šis mezenteriskais limfadenīts.

====================================================================
"Brīvs, kam dūša brīvam būt." Rainis
Re: Cik sliktas aknu analīzes?
07.05.2015 14:07
Hmm? Mezenterija limfadenīts vispār ir diezgan eksotiska lieta un ir brīnums, ka to vispār diagnosticēja. Turklāt tā ārstēšanas loģika izskatās diezgan dīvaini. Jo principā nevis apendicīts būtu limfadenīta sekas bet tieši otrādāk. Bet ok, par niansēm nestrīdēšos. Bet jā, imunitāte acīm redzami pasliktinās. Un jā, AB kopā ar vēl kādām indīgām zālēm var būtiski nobrucināt aknu rādītājus. Un kāpēc pie hematologa, nevis hepatologa?

___________________________________
Jautājumi un konsultācijas - guru03@inbox.lv
Re: Cik sliktas aknu analīzes?
07.05.2015 15:21
ku! Rakstīja:
-------------------------------------------------------
> Hmm? Mezenterija limfadenīts vispār ir diezgan
> eksotiska lieta un ir brīnums, ka to vispār
> diagnosticēja. Turklāt tā ārstēšanas loģika
> izskatās diezgan dīvaini. Jo principā nevis
> apendicīts būtu limfadenīta sekas bet tieši
> otrādāk.

Neteiksim, ka tik reta, reaktīvais mezentērija limfadenīts onkoloģijā ir diezgan bieža parādība, arī tīņiem - pusaudžu vecumā, nespecifisks mezentērija limfadenīts nav nemaz tik ekzotisks. Ar to diagnostiku ir pagrūtāk, bet ar CT tas nav retums.Cits jautājums, kā cēlonis ir šis limfadenīts, parasti kā reakcija uz infekciju, staru un ķīmijterapiju bet , kā patstāvīgu nozoloģisku vienību mezenteriālo limfadenītu būtu nepareizi uzskatīt.

JayKay droši vien jauc - hepatologs, hematologs...izklausās vienādi.



Edited 1 time(s). Last edit at 07.05.2015 15:25 by nex.
Re: Cik sliktas aknu analīzes?
07.05.2015 18:39
nex Rakstīja:
-------------------------------------------------------
> Ar to diagnostiku ir pagrūtāk...

Kā reiz par to ir runa.


> bet , kā patstāvīgu nozoloģisku vienību
> mezenteriālo limfadenītu būtu nepareizi
> uzskatīt.

Jap, tieši tā. Jautājums ir par cēloni.

___________________________________
Jautājumi un konsultācijas - guru03@inbox.lv
Re: Cik sliktas aknu analīzes?
07.05.2015 19:29
Šoreiz jāpiekrīt abiem kolēģiem. Limfadenīts ir organisma aizsargreakcija uz kaut kādu aģentu. Infekciju, asins vēzi u.c.
Te laikam prasās pēc abiem speciālistiem. Gan hematologs (limfadenīts) , gan hepotologs.Jo nevar izslēgt ,ka aknas ir iesaistījušās kādā no sistēmas slimības izpausmēm. Vai arī tas ir rādītājs uz zāļu toksisko iedarbību.
Bez aknām cilvēks dzīvot nevar. Tātad, būs jāpārtrauc tās indēt.
Līdz ārstu lēmumam neēst neko ceptu un treknu.Taukus pagaidām aizmirst. Vairāk kontrolēt šķidrumu.Nelietot asas vielas( etiķi, kolas, marinādes). Izslēgt slodzes. Biežāk mazgāties dušā.Kaut gan caur ādu izdalās mazāk toksīnu.Kaut vai noskaloties.
Visu sarežģī fakts, ka pacients tā arī nepateica, kāpēc dzer tik spēcīgus medikamentus.
Lai cerība un veselība.



Edited 1 time(s). Last edit at 07.05.2015 22:42 by Mazdakteris1.
Re: Cik sliktas aknu analīzes?
07.05.2015 20:33
Kas vispār par pamata diagnozi un kas par zālēm, kāds ir to nosaukums.

Limfadenīts un AB, cik saprotu, jau ir kaut kas sekundārs vai tml.

Bet, arī iegūstot šādu info, es neņemtos neko norādīt. Šaubīgiem gadījumiem ir ārstu konsīliji. Un visbeidzot ir iespēja rīkoties kā ku!: pieņemt lēmumu saskaņā ar to, ko saka iekšējā balss, lai ko arī teiktu ārsts. Pati reiz tā esmu rīkojusies, bet es ievācu pamatīgu info un uzklausīju vairākus viedokļus.
Re: Cik sliktas aknu analīzes?
08.05.2015 13:46
Ha, es tiešām sajaucu - es biju pie hematologa taču tikai tagad sapratu, ka hepatologs taču par aknām atbild un sanāk, ka hematologam klārēju par savām aknām un domāju, kāpēc uzreiz man neuztaisīja aknu analīzes :)

Jā, par to slodzi, esmu ieplānojis tagad Lattelecom maratonā uzstādīt personīgo rekordu un noskriet 10km ~40min, jo pagājušogad noskrēju 42,13 min.
Sanāk arī (kopš no slimnīcas izlaida) gandrīz katru dienu trenēties vai nu ar svariem vai nu skriet (vispār tas limfadenīts sākās ar skriešanu agri no rīta, ko nekad nedaru un tad ar pārēšānos, netīšam ;) ) un parasti man pulss ir 55bpm, taču pēdējā laikā, piemēram, šodien pamanīju, ka paēdu no rīta, iedzēru tās savas zāles kopā ar vitamīniem un pulss uzkāpa uz vismaz 70bpm no nekā. Tagad atkal normāli.

Nosūtīšu analīzes tam savam ārstam, bet pagaidām turpināšu dzert zāles un trenēties - esmu jauns un kā jau teicu, ka kas mūs nenogalina, padara tikai stirpākus ;) Būs man stipras aknas! :) Es jau neskriešu pusmaratonu kā Ušakovs toreiz, bet tikai 10km ;) Galvenais, ka visi šeit speciālisti šeit redzot šīs analīzes nesāk kliegt, ka tas ir kkas anormāls un lai pārstāju dzert tās zāles.

====================================================================
"Brīvs, kam dūša brīvam būt." Rainis
Re: Cik sliktas aknu analīzes?
08.05.2015 14:18
Lielāku muļķi neesmu sastapis. Aknas uz robežas bet viņš skries 10 km un dos triecienu. Kāpēc tad visi šie jautājumi.
Sabrukšanas produkti var tevi nogalināt.
Re: Cik sliktas aknu analīzes?
08.05.2015 14:29
Paga, paga, vai tad mums vēl kaut kas bija jāsaka, ja rādītāji ir ārpus references intervāla jeb ārpus normas?

Rainim bija ļoti mātišķa sieva, kas viņu visu laiku vāca, tā kā nevajag ... :)

Tā arī nepateici, kas Tev par dg., un tad ceri, ka mūsu viedoklis ir drošs.

Kas Tev ir?

HIV?



Edited 2 time(s). Last edit at 10.05.2015 00:35 by Runcene.
Re: Cik sliktas aknu analīzes?
10.05.2015 00:01
Nosūtīju analīzes dakterei un viņa man atbildēja, ka
"Labvakar, XXXXX,
šajā situācijā diemžēl obligāti !!!!! XXXXXX terapija jāpārtrauc"

Paldies visiem par atbalstu.

====================================================================
"Brīvs, kam dūša brīvam būt." Rainis
Autors:

Tēmas nosaukums:


Surogātziņu novēršana:
Lūdzu izrēķiniet vienkārso matemātisko izteiksmi un ieraksties atbildi tam paredzētajā laukā. Tas ir lai novērstu automatizēto rīku iespeju rakstit ziņas forumā
Izteiksme: kāds ir rezultāts, ja 9 pieskaita 15?
Ziņa: