dīvainas sajūtas kaklā

Aizsāka kristapo 

kristapo
dīvainas sajūtas kaklā
19.10.2015 14:42
Labdien, man apmēram mēnesi atpakaļ kakla lejas daļā parādījās tāda dīvaina sajūta itkā kaut kas traucētu, itkā kaut kāds kunkulis, kuru nevar norīt ne izspļaut. Kad ēdu vai padzeros nav tās sajūtas, bet kad riju siekalas uzreiz parādās nekomfortabla sajūta(nevaru aprakstīt), bet nesāp. Dažreiz liekas, ka žņaudzoša sajūta, dažreiz sausa mute no rītiem.Tas sākās ārzemēs, dienā, kad pēkšņi no karsta laika sākās vētra un uznāca aukstums. Divas reizes esmu bijis pie ģimenes ārsta, mazlietiņ sārta rīkle, padzēru divas nedēļas recepšu zāles pret kuņģa atvilni un uztura bagātinātāju, bet labāk nepaliek. Tagad gaidu rindā uz kobru un vairogdziedzera sonogrāfiju. Šī sajūta ļoti traucē dzīvot un nejūtos savā ādā. Būšu pateicīgs, ja kāds atsauksies par to kas tas varētu būt. Paldies
kristapo
Re: dīvainas sajūtas kaklā
19.10.2015 14:51
Esmu vīrietis
28 gadi
Svars 80
Augums 187
Re: dīvainas sajūtas kaklā
19.10.2015 15:02
Nervi. Tu taču pats zini, kad tas sākās. Organisms nepārorientējās, nebija gana spēcīgs, un Tu izjuti stipras bailes.

Kobra un vairogdziedera USG būs naudas izmešana.
egle1
Re: dīvainas sajūtas kaklā
19.10.2015 15:09
Kobra un vairogdziedera USG būs naudas izmešana.
-----------------------------------------------------------
ja par pacienta iemaksu, tad nebūs.
kristapo
Re: dīvainas sajūtas kaklā
19.10.2015 15:21
Bija krenki , bailes un saspringums kermenī. Ar ko lai sāk ?Kā arstēt ?
Re: dīvainas sajūtas kaklā
19.10.2015 15:35
Tas nav jāārstē. Atrodi kādu cilvēku, kas nesmiesis, ar ko vari šo izrunāt. Var stāstīt arī ģimenes ārstam, bet viņiem parasti nav laika.

Ja tas atkārtojas, var būt, ka ir kādas dziļākas mazvērtības sajūtas, bet neņemšos minēt.

Domāju, ka tas pāries pats no sevis. Ja nē, tad var uzrakstīt dienasgrāmatā visas sajūtas un definēt, no kā tieši bija bail. Un tas nav nekas tāāāāds, par ko būtu jātaisa liela opera, jo ir cilvēki, kas vienkārši ir jūtīgāki uz tādām situācijām.

Ja tomēr nekas nemainās, tad psihologs vai psihoterapeits.



Edited 1 time(s). Last edit at 19.10.2015 15:35 by Runcene.
Re: dīvainas sajūtas kaklā
19.10.2015 15:37
Pacienta iemaksa arī ir nauda, tāpat laiks, kas tam veltīts, un nervozēšana, gaidot atbildi, kur neko neatradīs.

Labāk jaut tad sekot ku! piemēram ar JD.
Re: dīvainas sajūtas kaklā
19.10.2015 15:44
Ja līdzekļi atļauj, lieto Vitiron vai Wellman vitamīnus, ja par dārgu, tad Livol Multi total kopā ar Multi B strong.

Mēģini atcerēties, kā Tu parasti atslābsti, fiziskas aktivitātes, pastaigas, bet ne pārslodze.

Un saki sev, ka viss ir beidzies, ka nekas nav noticis.

Tādās situācijās daži ļauži var izjust bailes no nāves, un vīrieši, kas ir mācīti un audzināti būt stipri, tās ļoti apspiež. Nu un tad runā ķermenis, jo tam iznāk pārāk liels sasprindzinājums. Sievietes, kas izbļaustās, uztaisa vēl histēriju, nekad šitā neiesirgs :)
kristapo
Re: dīvainas sajūtas kaklā
19.10.2015 16:12
Paldies. Es pats arī domāju, ka tas iespējams varētu būt saistīts ar nerviem. Pašlaik jau nedēļu dzeru Doppel herz aktiv magneesium 400 vitamīnus, izdzeršu visu paku. skatīšos. Paņemšu Jūsu ieteiktos. Uz sonogrāfiju tomēr aiziešu, lai man vismaz pasaka, ka viss kārtība, lai esmu drošs, lai varu izmest visu no galvas, jo kā kaut kas notiek es visu uztveru ļoti saspīlēti,parasti ļoti baidos par savu veselību, jo tās izjūtas ir nebijušas un svešas.
Re: dīvainas sajūtas kaklā
19.10.2015 16:47
Ja ir tendence visu uztvert saspīlēti, tad tas var atkārtoties. Jātrenē pārliecība par sevi.
Re: dīvainas sajūtas kaklā
20.10.2015 16:10
Es tomēr ieteiktu nevis sonogrāfiju, bet pirmkārt "kobru". Tas izslēgtu daudzas diagnozes. Atvilni, audzēju, "kabatu", iekaisumu. ,čūlu. Arī helikobaktēriju.
Pēc tam jau var domāt par vairogdziedzeri un VD(nerviem).
Cieņā.
Re: dīvainas sajūtas kaklā
20.10.2015 17:16
Vai tad atvilnis nav no nerviem?

Dažās situācijās, ja VD gadījumā ir izdarīta izvēle par labu medikamentiem (piemēram, antidepresantiem), atvilnis pazūd uz mūžiem.
Re: dīvainas sajūtas kaklā
21.10.2015 00:15
Kristapo, NOTEIKTI ej uz vairogdziedzera sonogrāfiju vai taisi asins analīzi uz audzēju marķieriem, jo ielaižot IESPĒJAMO nopietno diagnozi - audzējs var sabojāt savu veselību tā, ka labot vairs iespējams nebūs. Laiks, kuru Tu tērēsi uz muļķībām gadījumā, ja būs kas nopietns nāks Tev tikai par ļaunu. Te nu naudai nav nozīmes, veselība un savlaicīga IESPĒJAMO nopietno problēmu diagnosticēšana ir svarīgāka! Neklausi tos indivīdus, kuri apgalvo, ka padzerot kaut kādas zālītes, bez uzstādītas diagnozes var palikt vieglāk. Tā ir pirmā neprofesionalitātes pazīme nezinot konkrētu diagnozi ieteikt cilvēkam lietot zāles!
Re: dīvainas sajūtas kaklā
21.10.2015 10:53
Nu, lūk, galvenā nelaime ir tur, ka daļa mediķu uztur nervozāku cilvēku vēlmi izmeklēties, vēl izdalot jatrogēnijas -- ārstu pielīmētās slimības. Nu kāds kristapo vēl audzējs, sanervozēs tikai puisi.
kristapo
Re: dīvainas sajūtas kaklā
28.10.2015 11:07
Sveiki, biju uz fibroskopisko izmeklējumu A- slimnīcā. Protokolā norādīts - Barības vads brīvi caurejams, kardija slēdzas. Kuņģa gļotezeram žults piejaukums. Kuņģa krokojums elastīgs, gļotāda kairināta, traipaini hiperemeta, defektu nav, peristatika vienmērīga. 12-p.zarnas gļotāda bez īpatnībām. Ureazes tests - negatīvs. SLĒDZIENS - Hronisks virspusējs gastrīts Duodeno gastrāls žults refluks.
Teica lai ejot pie ģ. ārsta pēc tālākiem norādījumiem, nekas baigi nopietns neesot, Žults nepareizi staigājot.
Man kaklā vēljoprojām ir diskomforts. Ir dienas kad mazāk , ir dienas kad vairāk. Visizteiktāk šīs sajūtas parādās uz vakaru.
Re: dīvainas sajūtas kaklā
28.10.2015 12:10
Sveiks! Man arī ir precīzi tāda pati diagnoze. Omeprazoli nepalīdz žults atvilnim, žults tomēr nesekretējas ar protonu sūkņu inhibitoriem. Pie tam neko viņi neārstē, tikai simptomus pie skābes atviļņa nomāc. Stress ir galvenais. Svarīgs pareizs ēšanas režīms, 5 reizes dienā mazākām maltītēm, vēlams vienos un tajos pašos laikos, pacelts galvgalis guļot, pirms gulētiešanas neēst apmēram 3 stundas, ir jāizguļas kārtīgi naktīs. Jādomā, kā nomierināt savu veģetatīvo sistēmu, nedrīkst satraukties par sīkumiem un jāmaina domāšana, kas parasti ir visgrūtakais. Jādzīvo priekš sevis, jāmīl sevi vairāk. Jāpavēro sevi ikdienā, vai ikdienā pie mazākā stresa tev nav tā, ka sasprindzini vēderu? Tas savukārt neļauj tavai gremošanas sistēmai normāli darboties... Tā ir psihosomātika, es arī esmu pie tā nonākusi ar psihoterapeita palīdzību (paldies Runcenei par ieteikumu, pati līdz tam nebiju aizdomājusies...)
kristapo
Re: dīvainas sajūtas kaklā
28.10.2015 13:02
paldies, cik nopietna ir šī saslimšana ? Es strādāju fizisku darbu , vai tas kaut kā var ietekmēt ?Kas ir hronisks virspusējs gastrīts ?
Re: dīvainas sajūtas kaklā
28.10.2015 13:47
Tev ir hronisks iekaisums kuņģim, žultij nav jābūt kuņģī, tai vieta ir 12 -pirkstu zarnā. Kuņgis tiek visu laiku apdedzināts no žults. Hronisks iekaisums nav jau nekas labs ilgā laika periodā, bet kā jau rakstīju, iemesls bieži vien ir nervi. Man grūti pateikt kaut ko par fiziska darba ietekmi uz to, varbūt kāds cits mācēs pakomentēt. Lai veicas!
egle1
Re: dīvainas sajūtas kaklā
28.10.2015 15:01
Es iesaku tomēr pēc padoma doties pēc gastroenterologa, nevis ģimenes ārsta, ja nu gribat kaut kādas zāles.
Man pašai šādi arī ir, esmu biroja darbiniece. Kādreiz ņēmu galvā, tagad vienkārši neņemu galvā un viss, otru mūžu netaisos dzīvot un kuņģi ar nervu zālēm netaisos ārstēt. Jo tāpat tas stress mūsu dzīvē ir un paliks. un man ikdienā vajag skaidru galvu, nevis antidepresantu notrulinātu. Un psihologi man riebjas kā suga, man viņi atgādina policijas nopratinātājus. :))))
Es pati sev piemeklēju ēšanas režīmu, man, starp citu, savulaik Stradiņu g. ieteica pamēģināt neēst maizi (miltus) un paskatīties kā jūtos. Es pārgāju uz bezglutēna diētu un jūtos labi. Bet tas visiem neder, sevišķi vīriešiem un kas strādā fizisku darbu, tāpēc ejiet vien pie daktera.
kristapo
Re: dīvainas sajūtas kaklā
01.03.2016 19:48
Sveiki! Ir kāds laiks pagājis kopš rakstīju. Tātad esmu bijis divas reizes pie gastroendokrologa, esmu atdzēries zāles t.i omeprozolu motilium, nosēdējis uz diētas un nometis kilogramus, kuri man jau tā pietrūkst. Problēma ar gremošanas sistēmu, žults refluksu nav palikusi pat par mata tiesu labāka. Plus klāt nākuši neizskaidrojumi drebuļi, sirds pārsitieni, aukstas kājas, rokas un skraidīšana uz toaleti. Katru rītu rūgts mutē un viss kāpj kaklā augšā. Esmu nolēmis doties pie psihoterapeita, jo gandrīz par 100% esmu pārliecināts, ka man ir nodegušas sveces. Vai kāds lūdzu varētu ieteikt kādu labu ārstu. Paldies
Re: dīvainas sajūtas kaklā
01.03.2016 21:00
Viņam nav obligāti jābūt ar ārsta pamatizglītību.

Psihoterapija gluži nav medicīna.

Latvijā ir divi saraksti:

www.psihoterapija.lv

un

www.arstipsihoterapeiti.lv

Ārpus biedrībām ir V. Rudzītis, A. Geste, G. Deģe, S. Pūce, I. Cimdiņa. Varbūt ir vēl kādi, bet pēdējie nosauktie, izņemot A. Gesti, visi ir ar ārsta pamatizglītību. Andis Geste ir veterinārārsts. :) Varbūt patīk tāds :) .

Pie nosauktajiem es vēl pieliktu A. Plūmi, M. Siliņu, D. Daizi, G. Bergu un J. Blumbergu, kuri ir www.psihoterapija.lv listē. Jurim Blumbergam pievilcīgs cenrādis -- viņš var interesēt tos, kam ļoti svarīga "ekonomiskā klase". Varbūt ar citiem arī var sarunāt (parasti var), bet šim cenas izliktas viņa tīmekļvietnē.
Re: dīvainas sajūtas kaklā
01.03.2016 21:24
Geste varētu būt labs tiem kam daudz negribas runāt...

___________________________________
Jautājumi un konsultācijas - guru03@inbox.lv
Re: dīvainas sajūtas kaklā
02.03.2016 09:32
Pilnīgi acīmredzami, ka " kobra " šeit bija ļoti vērtīgs, absolūti nepieciešams izmeklējums.
Žultij kunģī NAV jābūt. Žults atrašanās kunģī nepieļauj pilnvērtīgu un pareizu kunģa darbību. Tas ir fizioloģisks apstāklis, balstits uz klasisko ķīmiju, diemžēl.

Attiecīgi 100% pilnvērtīga gremošana NAV iespējama.
Jāskatās pie ārstiem kā rīkoties. Un - kāpēc (?!) žults nonāk kunģī.
Nekādi omperazoli žults esamības kunģī ietekmi pilnībā nenovērš.

Pašus pārsitienus vērts izrunāt pie kardiologa, viņi zina arī citus iemeslus pārsitieniem, kuri nav sirds - asinsvadu defektu dēļ.
Psihoterapeits tiešām izskatās noderīgs ieteikums, jo ja kunģī nonāk žults, pilnīgi nornāli justies nevar neviens. Ja ir nauda, tad psihoterapeitu šai situācijā apmeklētu arī es.
Re: dīvainas sajūtas kaklā
02.03.2016 09:59
Neēst pārāk treknu. Gultu pacelt par 15 * galvgalī. Nevis spilvenus bet pašu gultu. Omeprazols samazina kunģa skābi- kairinājumu. Tomēr ,kā jau iepriekš teikts neietekmē žults refluksu. Tur jārunā ar gastroenterologiem. Neveikt fiziskas slodzes,kur galva ir zemāk par kunģi.
Lai spēks un saprāts.
kristapo
Re: dīvainas sajūtas kaklā
02.03.2016 12:06
Paldies. Pie kardiologa arī esmu bijis un viss kārtībā. Dīvaini ir tas , ka man tā sajūta kaklā parādās pēkšņi un dienas gaitā pāriet pēkšņi un tad atkal. Esmu pierakstījies un gaidu vizīti.
Re: dīvainas sajūtas kaklā
02.03.2016 12:37
Kardiologs citus dakterus apmeklēt neieteica?
Parasti pie pārsitieniem, ja kardiologs pa savu līniju neko neatrod, iesaka vizīti pie endokrinologa.
Pie diskomforta kaklā varētu endokrinologs arī paskatīt pa savu līniju + LORs, viņi var arī laringoskopiju uztaisīt, apskatīt kaklu utt. Ja neko neatrod, neirologs var papētīt, vai pa viņa līniju viss OK, varbūt kādu pārbaudi nozīmēs.

Tā kā Jums jau uzlika to hroniska gastrīta Dg un kunģī Jums konstatēja arī žults klātbūtni, tad skaidrs, ka gremošanas traucējumi diemžēl ir.
Tāpēc tiešām Mazdaktera ieteikumu ņemt vērā.

Psihoterapeits arī neizskatās, ka būtu lieks. Tie fiziskie traucējumi izskatās pietiekami lai ietekmētu psihi. Ja var atļauties, tad laba ideja.
kristapo
Re: dīvainas sajūtas kaklā
02.03.2016 13:20
Biju pāris mēnešus atpakaļ arī pie endokrologa, uztaisīja Us vairogdziedzerim , viss normā, visas asinsanalīzes cukuram, aknām, vairogdziedzera hormoniem arī perfekti viss pa vidu kā nomērīts. Ģimenes ārsts teica, lai nesatraucās, esmu vesels un lai ejot pie psihoterapeita. Dīvaini, bet man liekas man viss šitais ar nerviem ir vārījies jau gadus 5 un tagad pārnācis pāri malām. Gadu atpakaļ bija uzlecis asins spiediens augsts pēkšņi itkā nenokā, tā , ka reiba galva nedēļu un arī bija saspringums ķermenī un biju nobažījies. Tad analīzes arī bija labas , bet uzrādīja mazliet sabiezējušas asinis. Izdzēru paku ar b6 b12 vitamīniem, katru dienu 2l ūdens un pārgāja un aizmirsu. Spiediens pašlaik ir nedaudz palielināts, bet normā. Apmēram divus gadus atpakaļ man nieru rajonā bija velkoša, trula sajūta arī diskomforts, gāju pie ārstiem , ultrasonogr. anslīzes viss bija kārtībā, pagāja pāris mēneši un sajūtas izzuda. Visu dzīvi esmu sportojis, bijis aktīvs, bet tagag kādu pusgadu kopš man parādījās šīs sajūtas esmu iesēdies,palicis slinkāks, bet par enerģijas trūkumu nesūdzos. Ir ļoti saraustīts grafiks, strādāju 2 darbos ,ļoti vēlu naktī eju gulēt. Liekas dažkārt uzņemu pārāk daudz informācijas, gan vajadzīgās gan liekās. Galva pārbāzta, ņemu visu pie sirds,emocionāls, esmu pārāk labs pret citiem.
Re: dīvainas sajūtas kaklā
02.03.2016 14:32
Reku diagnoze - Ir ļoti saraustīts grafiks, strādāju 2 darbos ,ļoti vēlu naktī eju gulēt. Liekas dažkārt uzņemu pārāk daudz informācijas, gan vajadzīgās gan liekās. Galva pārbāzta, ņemu visu pie sirds,emocionāls, esmu pārāk labs pret citiem.

Šito izārstēsi un būsi vesels kā rutks...

___________________________________
Jautājumi un konsultācijas - guru03@inbox.lv
Re: dīvainas sajūtas kaklā
02.03.2016 15:15
Ar kunģa problēmām tiekot kaut cik galā, stress mazināsies.
" divi darbi ar saraustītu grafiku " neārstējams. Cerība ka psihoterapeits palīdzēs to izturēt.
Emocionalitāti ārstējot notrulināšanās.
Re: dīvainas sajūtas kaklā
02.03.2016 16:23
Psihoterapeits te derēs, lai palīdzētu sakārtot dzīvi un galvu.

Parasti cilvēkiem, kas tā dzīvo, ir kaut kādi "kompleksi" utt., un nav tā, ka viņi neapzinās dzīves ritma iespējamo negatīvo ietekmi, bet kaut kādu iemeslu dēļ ir ieklemmējušies.

Rumpis jau dod signaļu, ka par traku.

Šāds grafiks nojāj gremošanas un endokrīno sistēmu.

Gremošanas sistēma vispār ir baigi jūtīga uz stresiem. Ne velti saka: pielika aiz bailēm bikses.
Autors:

Tēmas nosaukums:


Surogātziņu novēršana:
Lūdzu izrēķiniet vienkārso matemātisko izteiksmi un ieraksties atbildi tam paredzētajā laukā. Tas ir lai novērstu automatizēto rīku iespeju rakstit ziņas forumā
Izteiksme: kāds ir rezultāts, ja 22 pieskaita 8?
Ziņa: