Jautājums Mazdakterim

Aizsāka MeiteneZeltene 

MeiteneZeltene
Jautājums Mazdakterim
07.11.2015 18:24
Labvakar!
Nedēļu neesmu smēķējusi, lasu visu par ap ko vara atrast.
Mazdakteri, labvakar, Jums nav obligāti jātabild uz manu jautājumu, bet ja nolemjat to darīt, tad lūdzams esat godīgs-
Vai smēķējat un jebkad esat to darījis, bijis atkarīgs?
Kādēļ šāds jautājums, vienkārši Jūs esat diezgan skeptiski noskaņots, ka izbijis pīpmanis tā arī paliks izbijis.
Ek, es cīnos ar sevi un mazo monstru, kā teica A.Karrs.
Paldies!
Re: Jautājums Mazdakterim
07.11.2015 19:37
Sorry par iejaukšanos bet problēmas būtība ir tā, ka atmetot smēķēšanu, atkarība jau nekur nepazūd. Nevar smēķētājs pēc gadiem brīvi uzvilkt vienu dūmu bez riska atkal nonākt atkarības varā. Par "klupšanas akmeni" var būt vienkārši smēķējoši kolēģi vai kompānija. Tas pats attiecas uz alkoholu un visām citam atkarībām. Tiklīdz atkarību radošais aģents ir tuvumā, tā viņš sāk nenormāli kutināt smadzenes...

___________________________________
Jautājumi un konsultācijas - guru03@inbox.lv
MeiteneZeltene
Re: Jautājums Mazdakterim
07.11.2015 20:20
Njā, pagaidām nesaku, ka nekad vairs, man tā ir vieglāk, šodien nē, labi, rīt, ok.
Tas ir tik nožēlojami, nožēlojams cilvēks jūtos
Gvido
Re: Jautājums Mazdakterim
07.11.2015 20:41
MeiteneZeltene, ja tu jau tagad esi noskaņojusies, ka kaut kad taisies pīpēt, tad varu droši apgalvot, ka neatmetīsi. Manuprāt, Karra grāmatā ir pietiekami skaidri pateikts, ka ar tādu attieksmi nekas nesanāks. Nevajag gaidīt kaut kādu "maģisko momentu", kad tu būsi atmetusi, lai varētu beidzot uzpīpēt, jo šāda uzpīpēšana vienmēr beidzas ar vienu un to pašu.

Sākumā ir grūti, bet pēc tam domas par pīpēšanu uzmāksies arvien retāk un retāk, līdz tas tāds sīkums vien būs.
Re: Jautājums Mazdakterim
07.11.2015 21:03
Nevajag justies. Vajag darīt. Ja izlēmi, tad dari. Un viss. Šī nav nekāda nelikumīgā darbība, par kuru būtu vērts šaubīties.

___________________________________
Jautājumi un konsultācijas - guru03@inbox.lv
Re: Jautājums Mazdakterim
07.11.2015 23:23
Es šo skepsi paužu tāpēc,ka tā ir. To saka arī KU.Viss atkarīgs no sapratnes un gribas. Atmest var. Bet nebūt atkarīgam nevar. Ir tāds atkarības gēns. Es to saku arī tāpēc,ka citiem ir jāsaprot. Labāk nesākt.
Es esmu smēķējis jaunībā kādu pusgadu. Bet iespītējos armijā,kad man mēģināja diktēt noteikumus. Tas mani saniknoja. Teici,ka nesmēķēšu bet pīppauzi,kad citiem tā būs, ņemšu.OMD laikā diezgan karoju par savām tiesībām ,Pat bada streiku pieteicu.
Smēķēšana izsit adrenalīnu...
Bet norunāsi tā. Sakiet arī aptuveno vecumu, augumu/svaru. Arī cik ilgi smēķējam. Tad runāsim.
Visu cieņu,cīnītājiem.
Zemene
Re: Jautājums Mazdakterim
08.11.2015 08:18
Gvido Rakstīja:
-------------------------------------------------------


> Sākumā ir grūti, bet pēc tam domas par
> pīpēšanu uzmāksies arvien retāk un retāk,
> līdz tas tāds sīkums vien būs.


Pilnīgi piekrītu Gvido, Ļoti grūts bija pirmais mēnesis, nu ir pagājuši pilni 3 mēneši bez pīpēšanas un jūtos kā nepīpētāja, domu par pīpēšanu nav nemaz, otrajā mēnesī gan pa retam tādas domas piezagās, bet arī ne pārāk uzmācīgi.
Re: Jautājums Mazdakterim
08.11.2015 09:38
Atkarība nav vielā, bet personībā. Ja negrib smēķēt, jāmeklē cita atkarība, kas mazāk kaitē veselībai.

Man sevišķi nepatīk psiholoģiskās un psihiatriskās birkas, bet atkarīgu personību grūti labāk nosaukt. Parastā aina ir tāda kā šajā stāstā: cīņa ar sekām, bet cilvēks sevi nepazīst. Ar to vajadzētu sākt, un tad varbūt būs vieglāk rast izeju.

Kāds nopērk suni, cits sāk muzicēt un nododas tam ļoti intensīvi.

Atkarīga personība nav ārstējama, tur var vienīgi mainīt objektus, kam piesaistās.
MeiteneZeltene
Re: Jautājums Mazdakterim
08.11.2015 10:17
Paldies par atbildēm! Iedrošinājumu...
Par mani - 34 gadi, augums - 168, svars - 65 - 67kg. Smēķēju12 gadus, ar pārtraukumiem, kad gaidīju bērnu, baroju, nepīpoju, tad pirms pāris gadiem 1 gadu nesmēķēju, pagājušo gadu nesmēķēju 3 mēnešus, tad atsāku, kādu pusgadu pīpoju tikai vakaros pēc darbas, kādas 2 - 3 cigaretes.
Re: Jautājums Mazdakterim
08.11.2015 11:45
Negribu sarūgtināt, bet nez vai Tev sanaks atmest. Jo Tu esi jau vairākkārt atsākusi smēķēt un Tev ir argumenti katram dzīves gadijumam lai to izdarītu atkal.

___________________________________
Jautājumi un konsultācijas - guru03@inbox.lv
MeiteneZeltene
Re: Jautājums Mazdakterim
09.11.2015 08:38
ku!
Par to baidos visvairāk, tiesa, man vienmēr ir "labs" arguments, lai sāktu atkal un atkal.
Bet... tomēr, ļoti ceru, ka izdosies. Redz, es jau sevi atkal mierinu, labi, mīļā gadu, pusgadu neuzpīposi arī labi, varbūt plauša patīrīsies...
Kā cīnīties ar atkarību?
Re: Jautājums Mazdakterim
09.11.2015 09:58
Zeltenei.
Kā jau teicu atkarību var izskaidrot. Nikotīns "izsit" adrenalīnu. Tas mobilizē organismu. Tas ir pastiprina visu dziedzeru darbību. Arī dziedzerus,kas izdala sievišķos hormonus, dopamīnus. Faktiski izdala enerģijas un jaunības hormonus. Dzīve kļūst gaišāka un siltāka. Mazinās depresija.
Jāatrod līdzekļus kuru aizstāj nikotīnu. Kontaktsports ar patīkamu cilvēku. Skābeklis. Plaukstu sišana ritmiskā dejā. Ne jau velti daudzi garīgie līderi liek saviem klausītājiem ritmiski dziedāt un sist plaukstas.Tas ir sens paņēmiens, kā "izsit" adrenalīnu un līdz ar to dopamīnus.
Viens no atkarības iemesliem sievietēm ir dabas dotā spēja pie dzemdību sāpēm izdalīt bionarkotikas.Nikotīns ir farmakoloģiska pātaga, kas izsit adrenalīnu un bionarkotikas bez sāpju izsaukāsanas.
'Gimenes ārsts var izrakstīt nikotīnam līdzīgus preperātus. Nekas labs tas nav. Bet tas būs bez visām tām indēm ko dot smēķis.Runa iet par radioaktīvo poloniju, tvana gāzi,degšanas produktie-kancerogēniem.
Lai saprāts un spēks.
Re: Jautājums Mazdakterim
09.11.2015 10:02
Ar atkarību vispār? Nekā... Tur jau ir Tavi maldi, ka Tu gribi ar atkarību cīnīties. Jau teicu -- meklē citu. 34 gados jau meitenei vajadzēja saprast, ka sevi nevar lauzt. Bet Karrs varbūt tāpēc nomira no vēža, ka cīnījās. Vēzis ir uzbrukums sev.

Pamēģini uz visu to ainu paskatīties citādi. Nu ok, es pīpēju, vairāk negribētos. Bet ko man tā tagad dod? Kā to aizvietošu?

Vari kādu laiku rakstīt dienasgrāmatu par šo tēmu un pēc tam pārlasīt, bet raksti godīgi, nemels.

Kad cilvēki šeit raksta "kā ar to cīnīties", man tiešām rodas ku! sajūta. Tas ir aplami, necīnies pret sevi. Ja Tu tā dzīvo, Tu agri vai vēlu sabeigsi savu veselību citādi. Atslābsti un iemācies dziļo elpošanu :)
Re: Jautājums Mazdakterim
09.11.2015 10:04
Protams, ka jo mazāk jo labāk. Bet vislabāk nemaz nesmēķēt :) Par tām atkarībām runājot, tā ir globāla problēma. Bet varbūt nevajag ar viņām cīnīties? Vajag viņas vadīt. Bet neko vērtīgu es laikam pateikt tur nevarēšu jo pašam ir bijušas un ir visādas atkarībiņas. Nu, kaut vai mans darbs un mans hobijs vienā personā. Tā ir viena drausmīga atkarība. Visa māja pilna ar krāmiem bet naudas tik un tā nav. Būs jālūdz Runceni lai izārstē :D

___________________________________
Jautājumi un konsultācijas - guru03@inbox.lv
MeiteneZeltene
Re: Jautājums Mazdakterim
09.11.2015 10:13
Paldies, mīļie! :)
Runcene, ku!, vai es Jūsi pareizi sapratu, labāk uzpīpot, dažreiz, nevis sevi lauzt? /Es meklēju ieganstu/
Re: Jautājums Mazdakterim
09.11.2015 10:30
Tieši tā. Atmešanai jābūt ja nu ne gluži patīkamai tad pietiekami vieglai. Vai pareizāk sakot izdarāmai. Tās ir tā, ka Tavs prāts pārņem kontroli pār atkarību. Ja visa Tava būtība ir pret atmešanu, tad ko tur cīnīties? Lauzt sevi var tikai tad ja tas ir kas ļoti veselību vai dzīvību apdraudošs. Un arī tad vēl nav teikts, ka vajag.

Respektīvi atmest vajag tad, ja Tu patiešām gribi atmest. Bet ja iekšēji Tu to nemaz negribi, tad nevajag.

___________________________________
Jautājumi un konsultācijas - guru03@inbox.lv
MeiteneZeltene
Re: Jautājums Mazdakterim
09.11.2015 10:54
Kauns kādam stātīt, nav tak gadi 14, man patīk slēpties, šeit varu pastāstīt, piemēram, varu diennakti nesmēķēt, lūk pēc darba dienas beigām, klusītēm nobraukšu kauč kur malā, vienalga, DUS stāvvieta, veikals un ...... uzsmēķēšu, neviens to nezina, darbā, mājās domā, ka nesmēķēju, bet klusītēm, tomēr, uzpīpoju, lūk šis man patīk.
Re: Jautājums Mazdakterim
09.11.2015 11:08
Nu tad dari to, ja tā patīk. Un nemoki sevi. Varbūt Tev vnk patīk iztēloties, ka Tev ir 14... :)

___________________________________
Jautājumi un konsultācijas - guru03@inbox.lv
MeiteneZeltene
Re: Jautājums Mazdakterim
09.11.2015 11:20
Tu koķetē? :) ar un par manu vecumu!

Runcene, interesanti, tas ko raksti par Karru, neesmu lasīju grāmatu oriģinālvalodā, bet gan latviešu, Karrs necīnijās, kad atmeta, kā viņš pats raksta tas notika viegli, nosmēķēja un saprata, ka šī ir pēdējā. Autors, man liekas mira pieklājīgā vecumā, pēc atmešanas nesmēķeja turpat divdesmit gadus, BET, pavadīja savu ikdienu, darbu, ar smēkētājiem, piesmēķētās telpās.
Re: Jautājums Mazdakterim
09.11.2015 11:57
ku!, vislabākie atkarību speciālisti esot atkarīgie re-misijā, bet man pašlaik ir misija :)

Meitene, atslābsti :)

Kāda velna pec Tu pasaulei gribi rādīties labāka? Nospļaujies par viņiem visiem, Tu jau esi liela, lai viņi iet d., dzīvo, kā pati gribi.

Bet man arī patīk nolīst, kad pīpoju (to gan deru retāk :) , jo man patīk tas meditatīvais process.



Edited 1 time(s). Last edit at 09.11.2015 12:09 by Runcene.
Re: Jautājums Mazdakterim
09.11.2015 12:09
Esmu pīpētāja ar tādu kārtīgu stāžu. Nekad nav bijusi doma atmest. Nepīpēju (bez kādām mokām) 4x (kamēr biju stāvoklī un baroju bērnu). Gadus 8 atpakaļ pamazām samazinājās izpīpēto cigarešu skaits no gandrīz paciņas uz 8-10 dienā. Pirms 4 gadiem biju slimnīcā locītavu mainīt un 11 dienas pavisam mierīgi iztiku bez pīpēšanas. Kopš tā laika izpīpēju 1 cigareti darba dienās pirms darba un citā laikā pat domu nav par pīpēšanu. Domāju, ka nepīpēšana ir sekas bailēm no sirds/asinsvadu ķezām.
Viss ir galvā.
MeiteneZeltene
Re: Jautājums Mazdakterim
09.11.2015 12:46
Tā ir, veselība ir visa bieds, nekas cits mani neattur, veselība, vēlos mazbērnus, ja Dievs dos, paauklēt. Ne jau pasaulei es vēlos rādīties labāka, man patīk slapstīšanās, tajā ķeru kaifu, neba jau visu dzīvē balstu uz cigareti, lūk, kā Karrs rakstīja, ceļojums bez cigaretes nav nekas, nav man tā. Bet tā robeža dienā no vienas līdz desmit cigaretēm, jau ir šaura, te bija viena, te jau desmit cigaretes. Agrāk :) dienā izsmēķēju 10 -12 cigaretes. Paldies, ka parunājaties ar mani. :)
Re: Jautājums Mazdakterim
09.11.2015 13:12
MeiteneZeltene Rakstīja:
-------------------------------------------------------
> Tu koķetē? :) ar un par manu vecumu!


Tā var teikt. Mani vispār ļoti pievelk sieviešu dzimtas pārstāvji. Tā ir viena no manām atkarībām :) Atkal būs jālūdz Runcene :D
Starp citu, mana ex sieva bija smēķētēja. Bet viņa to darija gana kārtīgi un ne viņa, ne māja, nesmirdēja pēc smēķiem. Nu, tikai drusku uzreiz pēc uzsmēķēšanas. Un tas piešķīra zināmu seksīgumu...

___________________________________
Jautājumi un konsultācijas - guru03@inbox.lv
Re: Jautājums Mazdakterim
09.11.2015 16:58
Ah, nu tad ķer to kaifu un nesūdzies :)

Turklāt ne visus smēķētājus skar kādas nopietnas veselības problēmas, lai gan veselīgi tas nav :)

Galvenais, lai ko Tu dari -- dari to ar pārliecību un nestrostē sevi.
Autors:

Jūsu e-pasta adrese:


Tēmas nosaukums:


Surogātziņu novēršana:
Lūdzu izrēķiniet vienkārso matemātisko izteiksmi un ieraksties atbildi tam paredzētajā laukā. Tas ir lai novērstu automatizēto rīku iespeju rakstit ziņas forumā
Izteiksme: kāds ir rezultāts, ja 7 pieskaita 21?
Ziņa: