Smaguma sajūta zem kreisās paribes

Aizsāka Puncitis 

Puncitis
Smaguma sajūta zem kreisās paribes
02.02.2016 13:14
Labdien!
Kādas dienas četras, ne visu laiku, biežāk tad, kad paēdu zem kreisās paribes, nedaudz zemāk ir tāda kā smaguma sajūta, tā kā traucē, sāpēt nesāp, nepatīkamā sajūta parādās, arī pēc kafijošanas, ko tagad esmu izslēgusi. Nekas nelabs ēsts, vai alkohols lietots nav, alkoholu lietoju reti. Ko darīt, uz kobru pierakstīties vai kādas dienas vēl nogaidīt, tāpat uzreiz netikt. Vēderam USG ir jēga taisīt?
Par mani - sieviete, 33 gadi, 167, 67kg.
Re: Smaguma sajūta zem kreisās paribes
02.02.2016 13:56
Ko tur daudz kobra līdzēs. Vispārīgās asins analīzes ar aknu un aizkuņģa rādītājiem un USG. Bet ar pēdējo var nesteigties.

___________________________________
Jautājumi un konsultācijas - guru03@inbox.lv
Puncitis
Re: Smaguma sajūta zem kreisās paribes
02.02.2016 14:12
ku! paldies par atbildi!

Es domāju, kas tas ir kuņģis, tamdēļ par to kobru iedomājos.
Analīzes varētu aiziet nodot bez nosūtījuma, aknas būs ALAT ASAT, bet, kas aizkuņģim?
Vēl viens jautājums, kā īsti ir, pirms tais USG tajā dienā ēst nedrīks, bet kā ar šķidrumiem, ūdeni, piemēram, vai esot kuņģī ūdenim viņi var paskatīties arī kuņģi?
Atvainojos par saviem jautājumiem :)
Re: Smaguma sajūta zem kreisās paribes
02.02.2016 14:22
Ja vēderu USG skatās, jābūt ar pilnu urīnpusli, ēst pirms tam arī drīkst.

Uz kobru ejot, no rīta vairs nedrīkst ēst un dzert neko, vakarā ap 18.00 vieglas vakariņas. Ja Tev tā ir pirmo reizi, var jau kobru taisīt, tomēr jāizslēdz visi faktori.

Neesi par kaut ko nupat sastresojusies?
Puncitis
Re: Smaguma sajūta zem kreisās paribes
02.02.2016 14:45
Runcene,
Kobra ir taisīta 2 reizes pirms trim, četriem gadiem, viss bija labi, tikai kaut kāds "klapans " nenoslēdzās, atvilnis vai, dzēru omeprazol, bet tad kuņģis nesāpēja, kaut kas cits bija vairs neatceros. Neliels stress ir visu laiku, pagājušo nedēļu darbā sanāca noskrieties.
Re: Smaguma sajūta zem kreisās paribes
02.02.2016 14:58
Nomierinies, palaid kādas dienas pa virsu, uztaisi kādas relaksācijas, kas pašai der un patīk.

Klapans, kas neslēdzas, parasti rada dedzināšanu. Un šis stāvoklis nekur nezūd. Ja neslēdzas, tad neslēdzas parasti uz mūžu.

Ja nekas tomēr nemainās, vari izveikt kobru un USG.



Edited 1 time(s). Last edit at 02.02.2016 15:43 by Runcene.
Re: Smaguma sajūta zem kreisās paribes
02.02.2016 15:00
Dzirdēju, ka tagad ir vietas, kur taisot kobru, cilvēku izrubī :D
Man sievai kad taisija, VC4...tur neizrubī :D tak šai panikas lēkme sākās ar trubu vēderā :D
Puncitis
Re: Smaguma sajūta zem kreisās paribes
02.02.2016 15:22
Paldies par atbildēm.
Ai, esmu divas reizes bez rubīšanas pārbaudīta, tā kā šī procedūra man nav bieds!
Re: Smaguma sajūta zem kreisās paribes
02.02.2016 22:14
A man tas pats ir, smaguma (uzpūšanās) sajūta kreisajā paribē, reizēm ja paēd, retāk bez. Esmu kobru rijis, nu neko īp0ašu neatrada, arī vārsts neveras līdz galam.. Bet par šo lietu konkrēti viedokļi dalās, ģimenes ārste teica, ka tas var būt zarnās, kas met tur loku, nu tipa ja kuņģa skābes par daudz, tad tur tālāk zarnās var notikt visādi procesi daudz aktīvāk. Nu omeoprazols parasti palīdz noņemt ne tikai dedzināšanu, bet šo sajūtu arī, tur visdrīzāk ir kuņģa pūslis vai kā to sauc.. arī nesāp, vairāk kā smaguma sajūta parādās, paretam iedur. Man tā jau daudzus gadus, tagad vēl Motillum izrakstīja padzert kopā ar omeoprazolu, praktiski nav tās sajūtas .. stress arī var ietekmēt, man vismaz.
A moš arī kkas cits tur ir, nez. Bet ja reiz omeoprazols palīdz daudz maz, tad varētu būt arī tā, kā ģimenes ārste teica. ) Pagaidām es bik citas problēmas risinu, moš vēlāk kkad pie šitās problēmas pieķeršos.
Puncitis
Re: Smaguma sajūta zem kreisās paribes
04.02.2016 17:36
Pierakstījos uz USG, kādas analīzes būtu jānodod, lai pārbaudītu aizkuņģi, pilnā asins aina, ALAT ASAT un....? Pie ģimnes doka iet nevēlos, jo uzreiz izrakstīs zāles, tad paskatīsies, kādi reuzltāti, gribās tā operatīvi. :)
Re: Smaguma sajūta zem kreisās paribes
04.02.2016 18:32
Jā, tas ko tu uzrakstīji + CRO, lipāze, amilāze. No marķierīšiem - CA19-9
Domā aizk dziedzeris pie vainas?



Edited 1 time(s). Last edit at 04.02.2016 19:11 by smail.
Puncitis
Re: Smaguma sajūta zem kreisās paribes
05.02.2016 08:47
Nezinu, augstāk ku! ieteica, aizkuņģim analīzes nekad nav ņemtas. Šodien jau ir labāk, padžeru mezym, smectu, sāku dzert Fitesten, kafiju nedzeru, jā un kad smagākas pusdienas saliek vēderā, tad gan smagi paliek.
Re: Smaguma sajūta zem kreisās paribes
05.02.2016 13:13
Mēģini ēst dalīti (piemēram, neēd griķus, divas mērcītes, kotleti, kefīru, maizes zupu un vēl kaut ko vienā reizē, sadali), mazākās porcijās un biežāk.
Re: Smaguma sajūta zem kreisās paribes
05.02.2016 14:36
Tas nekas, ka labāk. Pārbaudīties noteikti vajag un no USG ir jēga. Pareizi, mēģināt ēst dalīti.
Kā ar naudām, analīzītes pavairāk var atļauties uztaisīt ? Bez tā - pilna asinsaina, CRO, lipāze, amilāze un CA 19-9? Šos uzskaitītos es Jūsu situācijā noteikti taisītu.
Puncitis
Re: Smaguma sajūta zem kreisās paribes
05.02.2016 15:46
vai tad to CA19-9 nevar nozīmēt tikai ārsts? Pārējās varu iet taisīt bez nosūtījuma.
analīzes vajag taisīt, ja arī usg būs ok?
Re: Smaguma sajūta zem kreisās paribes
05.02.2016 16:02
Te nav U.K Paldies dievam, vēl nav.
Es sapratu ka Jūs gatavojaties par savu naudu taisīt tās analīzes.
Ārsta nosūtījums analīzēm, kuras veic laboratorijā ir obligāts Tikai Tad, ja analīzes apmaksā valsts ( NVD ) vai apdrošinātāja kompānija.
Ja Jūs maksājat pati savu naudu, tad nav obligāts.

Protams, ja Jūs gribat par valsts vai apdrošinātāja naudu, tad arī parastajai asinsainai vajadzēs nosūtījumu, obligāti. Tāpat arī USG utt. Un rindā uz USG par valsts (NVD) līdzekļiem arī būs jāgaida.

Jā, arī ja USG " neatrod " analīzes vajag.
Iztaisīsiet analīzes, iziesiet USG, tad ielieciet šeit analīzes, norādot references intervālus un rādītājus, USG aprakstu.



Edited 5 time(s). Last edit at 05.02.2016 20:03 by smail.
Puncitis
Re: Smaguma sajūta zem kreisās paribes
08.02.2016 09:35
Vai tas rādītājs CA19-9 uzrāda, ja ir ikas nelabs, vai arī var būt paaugstināts, ja ir ieksaisums, piemēram? CA 19 - 9 norāda uz aizkuņģa darbību?
Re: Smaguma sajūta zem kreisās paribes
08.02.2016 10:12
Viņš nav viena orgāna specifisks. Aknas, kunģis, aizkunģis utt. Kunģim gan ir vēl CA72-4, žultsvadiem AFP, bar vada CEA, SCC.
Reizēm var būt paaugstin arī ja malignitāte nav, reizēm var nebūt paaugstināts ja malignitāte ir.
Tomēr ja ir pamatīgi paaugstināts, tas norāda, ka noteikti jāizmeklējas tālāk. Turklāt vismaz ir rādītājs, ar kuru nākotnē salīdzināt.
Nevajag baidīties noteikt marķierīti, viņi tādi paši palīgi kā citas analīzes un USG.
Iekaisumam vairāk CRO + asinsaina norāda. Pie ļoti neliela iekaisuma ar tie var nebūt īpaši slikti.
Puncitis
Re: Smaguma sajūta zem kreisās paribes
10.02.2016 15:57
Biju uz USG, daktere teica, ka nieres, aknas, liesa, žultspūslis, aizkuņģis viss ok un smuks. Teica, ka, neatveros pareizi, ka gāzes vēderā redzemas.
Re: Smaguma sajūta zem kreisās paribes
11.02.2016 10:42
Man prieks par to.
To liesu, aknas un žultspūsli, nieres USG var redzēt krietni labāk kā visu aizkunģi. Tas dēļ dabiskā novietojuma.

Analīzes vajag. Piemēram, lipāze, amilāze norāda uz aizkunģa darba spēju konkrētā brīdī, kura var nekorelēt ar UDG/MR/CT noteiktiem parametriem. Tāpat kā vairogdiezderiem , var būt slikta analīze pie labas USG.
Marķieri arī es Jūsu vietā taisītu. T.i Pilna asinsaina + CRO + lipāze, amilāze un CA 19-9 uztaisītu.
Pie kam, jau visu dienu iepriekš to mezym nedzertu. Noteikti nedzertu. Smektu gan var.

Ja tās analīzes normā, tad es Jūsu vietā uztaisītu to kobru un CA 72-4 , CEA un aizietu pie gastroenterologa., kurš, apskatot Jūsu analīzes, izmeklējumus un uzklausot anamnēzi, šībrīža sūdzības, lemtu kā Jums palīdzēt.
Tiešām prieks, ka vismaz USG Jums nav slikta.
Puncitis
Re: Smaguma sajūta zem kreisās paribes
11.02.2016 12:07
smail, paldies par veltīto laiku un padomiem. Analīzes uztaisīšu, cerams šonedēļ.
Re: Smaguma sajūta zem kreisās paribes
11.02.2016 17:17
Galvenais to mezym vismaz iepr dienā pirms analīzēm nedzerat, protams analīžu dienas rītā arī ne.
Būs analīzes, tad ieliekat rezultātus, obligāti norādot referento intervālu ( uz anal rezult lapas tas būs norādīts ).
Autors:

Jūsu e-pasta adrese:


Tēmas nosaukums:


Surogātziņu novēršana:
Lūdzu izrēķiniet vienkārso matemātisko izteiksmi un ieraksties atbildi tam paredzētajā laukā. Tas ir lai novērstu automatizēto rīku iespeju rakstit ziņas forumā
Izteiksme: kāds ir rezultāts, ja 14 pieskaita 3?
Ziņa: