Sāp kreisajā sānā

Aizsāka orhideja 

Sāp kreisajā sānā
07.03.2016 10:17
Sveicināti!
Mani jau vairākus gadus nomoka šī problēma, iedomājos, ka varbūt šeit kāds varēs palīdzēt.
Tātad sāp kreisajā sānā, apmēram tā ap vidu, pašā sānā. Reizēm arī labajā, bet ne tik stipri. Apguļoties guļus stāvoklī tikpat kā nesāp, pieceļoties atkal sāp. Šīs sāpes uznāk apmēram reizi vai divas mēnesī uz pāris dienām, tad pāriet, ir arī, kad vairākus mēnešus nesāp. Neesmu novērojusi nekādu sakarību starp šīm sāpēm un, piemēram, ēšanu, stresu, fiziskām aktivitātēm vai ko tādu. Vienkārši vienā brīdī sāk sāpēt.
Kas tas varētu būt, kas tur sāp un pie kāda ārsta vērsties?
Re: Sāp kreisajā sānā
07.03.2016 10:25
Lūdzam tomēr, minēt arī dzimumu (sievietēm ir cita iekšējo orgānu anatomija un fizioloģija).Arī svars un augums liek spriest par kādām vainām. Vecums arī palīdz minēt sāpju iemeslus.
Cieņā.
Re: Sāp kreisajā sānā
07.03.2016 10:49
Sieviete, 27 gadi, 54kg, 167cm.
Re: Sāp kreisajā sānā
07.03.2016 10:54
Un varbūt varētu precizēt to "kreisajā sānā, apmēram tā ap vidu, pašā sānā". Tas ir visu augumu dalot uz pusēm vai kā? Vai vismaz pasaki kur ir "malas", tad to "vidu" mēs kaut kā izrēķināsim.

___________________________________
Jautājumi un konsultācijas - guru03@inbox.lv
anonimus
Re: Sāp kreisajā sānā
07.03.2016 11:03
Zem paribes kāda rakstura sāpes?

"Akūta pankreatīta pazīmes ir slikta dūša, vemšana, sāpes vēderā (biežāk kreisajā paribē vai pakrūtē), vēdera uzpūšanās, aizcietējums, retāk caureja, var būt paaugstināta t°. Vieglākā akūta pankreatīta forma ir aizkuņģa dziedzera tūska, kas ilgst dažas dienas vai nedēļu. Tai raksturīgs palielināts fermenta amilāzes daudzums asinīs un urīnā. Smagākos gadījumos aizkuņģa dziedzerī rodas nekrozes perēkļi, sīki vai plaši abscesi."
Re: Sāp kreisajā sānā
07.03.2016 11:08
Ku, Tu esi dakteris?
Nu es nemāku precīzi pateikt kurā vietā. Apmēram tur, kur viduklis, nevis paribē un arī ne pašā lejā virs gurna, bet pa vidu. Nav tā ka katru reizi vienā un tajā pašā punktā, var būt pāris cm uz vienu vai otru pusi.
Re: Sāp kreisajā sānā
07.03.2016 11:11
anonimus,
nav neviena no tām pazīmēm. Es nemāku raksturot kādas sāpes. Nav tā, ka ļoti sāp vienkārši traucējoši.
Re: Sāp kreisajā sānā
07.03.2016 11:27
Nu, sapratu apmēram. Pa vidu tur kur ir sāna mīkstums. Vai citiem vārdiem sakot vēdera augšdaļa. Nē, pankreatīts nez vai. It īpaši jau nu akūts. Hronisks vēl varētu būt. Tur tuvumā ir vēl liesa. Vajadzētu uztaisīt ultrasonogrāfiju tam rajonam. Vēl var būt resnās zarnas iekaisums. Tā ir diezgan populāra lieta. It īpaši ja ir vēdera aizcietējumi. Dažiem cilvēkiem ļoti labprat iekaist tas zarnas līkums kas atrodas kreisajā paribē, saukts par liesas leņķi. Tur veidojas zarnas līkums, šaurāks par 90 grādiem un ja kakas sāk sacietēt tajā zarnas daļā kas ir pakrūtē, tad sāpes sānā ir garantētas.

___________________________________
Jautājumi un konsultācijas - guru03@inbox.lv
Re: Sāp kreisajā sānā
07.03.2016 11:37
Man nesen taisīja ultrasonogrāfiju vēdera dobumam, bet neko neatrada. Tur taču varētu redzēt, ja kas būtu?
Un ko tad darīt tādā gadījumā, ja ir zarnas iekaisums? Tas var pāriet pats no sevis?
Varbūt pie vainas varētu būt mazkustīgs dzīvesveids?
Re: Sāp kreisajā sānā
07.03.2016 12:14
Ja tur nav lielu izmaiņu tas USG var neredzēt. Respektīvi, tas ir labi ka neko neredz, tātad nav nekas nopietns. Bet par ārstēšanu un pāriešanu (zarnu iekaisuma gadijumā) neko labu pateikt nevar. Jo parasti šie iekaisumi ir hroniski un ārstēšanai padodas galēji slikti. Vitamīni un citas imunitāti veicinošas lietas var palīdzet.

Mazkustīgs dzīvesveids tiek uzskatīts par neveselīguma cēloni bet nevar apgalvot, ka tieši tas ir pie vainas. Jo daudziem tas iekaisums saasinās fizisko aktivitāšu rezultātā.

Kas ir ar vēdera izeju?

___________________________________
Jautājumi un konsultācijas - guru03@inbox.lv
Re: Sāp kreisajā sānā
07.03.2016 13:00
Vēdera izeja samērā normāla, bet šad tad mēdz būt aizcietējumi.
Re: Sāp kreisajā sānā
07.03.2016 14:23
Un kādā sakarībā atrodas tās sāpes ar aizcietējumiem? Cita starpā gribu vērst uzmanību, ka ir cilvēki kuriem nekas nesāp kad ir aizcietējums bet parādās diskomforts vēderā pie "normālas" vēdera izejas.

___________________________________
Jautājumi un konsultācijas - guru03@inbox.lv
Re: Sāp kreisajā sānā
07.03.2016 15:46
Īsti nesapratu pēdējo komentāru, bet paldies, ku!, par izsmeļošo informāciju!
Re: Sāp kreisajā sānā
07.03.2016 16:53
Es interesējos vai ir ievērota kāda sakarība starp vēdera izeju un sāpēm. Jebkurā kombinācijā.

___________________________________
Jautājumi un konsultācijas - guru03@inbox.lv
Re: Sāp kreisajā sānā
07.03.2016 17:26
Jāiet pie ginekologa, lai tas izslēdz no savas puses. Pēc tam,ja ginekologs neko neatrod,jāskatās mugurkaula pataloģija vidusdaļā. Maza svara sievietēm bieži tā vaina ir tur.
Lai veselība un miers
Re: Sāp kreisajā sānā
07.03.2016 17:45
Hmm? Nez vai ginekologam būs tik gari pirksti...

___________________________________
Jautājumi un konsultācijas - guru03@inbox.lv
Re: Sāp kreisajā sānā
07.03.2016 21:54
Sāpju lokalizācija var būt visdažādākā.Teiksim olnīcu iekaisums u.c piedēkļa niķi.
Re: Sāp kreisajā sānā
07.03.2016 22:35
Var jau var...

___________________________________
Jautājumi un konsultācijas - guru03@inbox.lv
Re: Sāp kreisajā sānā
09.03.2016 09:55
Pie ginekologa biju pirms kāda laika, atrada cistu. Vai tad tas varētu būt iemesls?
Re: Sāp kreisajā sānā
09.03.2016 10:13
Ja tanī pusē, tad kāpēc ne? Lūk, kāpēc es vienmēr lūdzu dzimumu,svaru,augumu un vecumu.Lai nebūtu jārisina rēbusi līdz bezgalībai.
Cieņā.
Re: Sāp kreisajā sānā
09.03.2016 10:14
Nu, cerams, ka tā arī ir.
Re: Sāp kreisajā sānā
22.12.2022 11:03
Ko darit ja man jau kadu laiku vienreiz menesi sak sāpēt kreisais sans vedera lejas daļa , tas sapes ir tadas velkošas , un sap gandriz vai katru mēnesi . Biju pie ginekoloģes viņa teica kad man viss kartiba un ieteca parbaudit zarnas . Brt lidz tam es neesmu tikusi jo pašlaik atrodos arzemes . Ko man darit ja jau kadu 3 dienu sap taja kreisaja sānā .
Sieviete 18 gadi , 166cm 80 kg
Autors:

Jūsu e-pasta adrese:


Tēmas nosaukums:


Surogātziņu novēršana:
Lūdzu izrēķiniet vienkārso matemātisko izteiksmi un ieraksties atbildi tam paredzētajā laukā. Tas ir lai novērstu automatizēto rīku iespeju rakstit ziņas forumā
Izteiksme: kāds ir rezultāts, ja 21 pieskaita 5?
Ziņa: