Iztulkojiet galvas MR slēdzienu lūdzu

Aizsāka Rainis 

Taisīju arī 2013 gadā, bet tas šobrīd nav pie rokas.


2015 gada slēdziens:

http://www.bildites.lv/images/9a4feef3jkiw4i0v5hjs.jpg

http://www.bildites.lv/images/ltfnm3eewscko9gah12s.jpg


Mani biedē tā cista....!!!

Paldies.
Re: Iztulkojiet galvas MR slēdzienu lūdzu
08.03.2016 22:39
Dzīvosi.

___________________________________
Jautājumi un konsultācijas - guru03@inbox.lv
Ļoti izsmeļoša atbilde. Var vairāk nekā 1 vārdā? Ja vismaz vēl 5 gadu dzīvošu, tad der.
Re: Iztulkojiet galvas MR slēdzienu lūdzu
08.03.2016 22:59
Aizej izdzer kādus % un dzīvo.

Traucē? Ko ārsts saka?

Kas var zināt vai prognozēt kaut ko par Tavām cistām. Nu Tu tak saproti pats, vai tad nu nē...
Traucē. Man pēdējā laikā regulāri sāp viegli galva - līdz šim var teikt nezināju kas ir galvas sāpes. Ir reizes, kad spēcīgi pulsē galvā augšā pa vidu.

Tur bez cistām vēl šis tas minēts.
Re: Iztulkojiet galvas MR slēdzienu lūdzu
08.03.2016 23:24
5 dzīvosi.

___________________________________
Jautājumi un konsultācijas - guru03@inbox.lv
Man cista asociējas ar audzēju/vēzi...
Re: Iztulkojiet galvas MR slēdzienu lūdzu
08.03.2016 23:30
Nop. Cista vispār tukojas kā pūslis. Pārstāj asociet un baudi dzīvi.

___________________________________
Jautājumi un konsultācijas - guru03@inbox.lv
Manai vecmātei bija cista, vēderā - operēja ārā. Man attiecīgi uzreiz liekas - man spīd tas pats.
Re: Iztulkojiet galvas MR slēdzienu lūdzu
08.03.2016 23:44
Kādu tu prognozi gribi, kaut no profesoru konsilija, kur vēl forumā, kad datus nedod?
Vispirms, cista 2013 ajā bija? 2015 ajā atkal taisits MR.
Tad lūk, par izmaiņu dinamiku var spriest, salīdzinot abus(!) slēdzienus, 2013 a un 2015 a gada. Ko ārsti arī dara, kad tādi pacienti atnāk.
Kā mēs varam zināt kāda izmekl rez atšķirība radusies vai nav radusies 2 gadu laikā, ja piedāvā tikai 2015.g slēdzienu?

#
Slēdziens ; ja tas patiešām uztrauktu, būtu pie rokas 2013 un 2015 gada slēdzieni.
Kad cista uzradās - nezinu. 2012 gadā aizgāju uz MR, jo šņāca ausīs un LOR neko neatrada, ieteica aiziet uz MR.

2013 gada MR slēdziens:

http://www.bildites.lv/images/sx81d12rho8cmqvcvahy.jpg
Re: Iztulkojiet galvas MR slēdzienu lūdzu
09.03.2016 20:36
Varētu palūgt minētos slēdzienus pārrakstīt šeit, norādot arī datumu katram?
Augsts 2012:

Magnētiskā rezonanse: Galvas smadzenes+kraniospinālā pāreja+IAC

Sekvences: FLAIRlongTR ax, T2W TSE ax, T1w TSE sag, DWI og ax, T2W 3DE DRIVE ax IAC, pēc i/v konstrastēšanas T1W TSE ax, sag

Apraksts:

Smadzeņu vēderiņu sistēma, kortikālās rievas parasta platuma.

Smadzeņu struktūrā pataloģiskus perēkļus neredz.

3. vēderiņa priekšējā daļā ap 1.0cm šķērsizmērā neliela cista ar zemu signālu T2, izointensu T1, bez pastiprinātas k/v uzkrāšanās.

Labās pieres daivas mugurējā daļā konstrastējas neliela venoza angioma.

Kraniālos nervos, tai skaitā 8. nervu struktūrā, iekšējās auss ejās un pontocerebrālo leņķus cisternās pataloģiskas izmaiņas neredz.

Nedaudz sabiezēta sieniņu gļotāda augšžokļa dobumos un etmoidālās šūnās, izteiktāk kreisajā pusē. Aizaiss pauguri pneimatizēti.

Slēdziens:

Neliela 3. vēderiņa koloidāla cista. Vieglas hiperplastisks iekaisuma pārmaiņas deguna blakusdobumos.

---

Decembris 2015:

Magnētiskā rezonanse: Galvas smadzenēm

Sekvences: FLAIR ax, T2W TSE ax, DWI ax, VEN BOLD HST ax, T1W 3D ISO sag, T2W 3D DRIVE ax iac un pēc iv kv ievades T1w 3d iso sag ar MIP rekonstr.ax, cor

Apraksts:

Kontroles izmeklējums, iepriekšējais 2012.g.

Ventrikulārā sistēma, baālās cisternas neizmainītas.

3. smadzeņu vēderiņa priekšējā daļā apm. 1cm liels veidojums, pazeminātu signālu T2, izointensu T1, bez pārliecinošas k/v krāšanās, tā izmēri apm. 1c, līdz ar to bez butiskas mainības dinamikā.

Labajā smadzeņu puslodē pieres daivā, tās mugurējā daļā k/v krājoša neliela venoza angioma.

Abpusēji 7., 8. nervi izsekojami, simetriski, iekšējās auss struktūras neizmainītas.

Kraniospinālā pāreja brīva, smadzenīšu mandelīšu stāvoklis parasts.

Augšžokļa deguna blakusdobumu gļotādas hiperplāzija, nedaudz saturs labajā, kā pie hroniska rinosinusīta, neliela etmoīdu un labās pieres dobuma piesienas gļotādas hiperplāzija.

Abpusēji mastoīdos granulācijas.

Smadzeņu krokojums saglabāts.

Slēdziens:

Pēc MR ainas norādījumi par 3. smadzeņu vēderiņa koloidālu cistu, kura bez būtiskas mainības dinamikā. Labajā smadzeņu puslodē pieres daivā neliela venoza angioma. Hronisks rinosinusīts, izteiktāk labā augšžokļa deguna blakusdobumā.


Paldies!!!
Re: Iztulkojiet galvas MR slēdzienu lūdzu
09.03.2016 23:48
Dinamikas nav. Tas pats par sevi ir labi.
Tālāk jāskatās subjektīvās sūdzības .Jāievēro ieteiktās procedūras un dzīves veids.
Lai cerība.
Re: Iztulkojiet galvas MR slēdzienu lūdzu
10.03.2016 00:17
Kas attiecas uz smadzenēm ( veidojumu ) ; dinamikas tiešām nav. Tas ir labi.
Uz kaut kādām speciālista konsultācijām sakarā ar to jau noteikti esat bijis?

Kas attiecas uz hronisko sinusītu - tas noteikti cītīgi jāārstē pie LORa.
Bet no kā man pēdējā laikā regulāri parādās galvas sāpes/izteikta spēcīga spiedoša pulsācija galvas augšā pa vidu aptuveni? Liekas itkā tur būtu sirds nevis krūtīs.

Kas ir sinusīts?
Re: Iztulkojiet galvas MR slēdzienu lūdzu
10.03.2016 01:50
sinusīts = deguna blakusdobumu iekaisums. Parasti lieto kā vispārīgu apzīmejumu.

___________________________________
Jautājumi un konsultācijas - guru03@inbox.lv
Re: Iztulkojiet galvas MR slēdzienu lūdzu
10.03.2016 07:29
Ko nozīmē " pēdējā laikā "? Tas ir 10 gadi, 1 gads, mēneši, nedēļas, dienas, stundas?

Labi, vēlāk ( vizdrīzāk rītdien ) uzrakstīšu ko sīkāk.
Pēdējā laikā - pus gads.

Man itkā ar degunu akūtu problēmu nav, tik cik 6 no 12 mēnešiem gadā man ir minimālas iesnas, kuras nepāriet. Tas ir sinusīts?
Re: Iztulkojiet galvas MR slēdzienu lūdzu
10.03.2016 12:38
Sinusīts var izpausties arī tā... Es jau teicu, ka tas ir vispārīgs apzīmējums. Tobiš neko konkrētu tas nenorāda. Jo blakusdobumu degunam ir daudz.

___________________________________
Jautājumi un konsultācijas - guru03@inbox.lv
Re: Iztulkojiet galvas MR slēdzienu lūdzu
10.03.2016 19:18
Protams ka akūtu problēmu " ar degunu " nav! Hroniskas !
Izlasījāt 2015. g slēdzienā teikumu " Hronisks rinosinusīts ....."?
Tātad ko secinām? Jāārstē! Kur? Pie LORa! Kad? Tagad, Jāiet un jāārstējas,
Patologiškās izmaiņas dobumos jau aprakstā ir aprakstītas, slēdziens dots. Sūdzības arī esot, kā rakstāt. Brīnums, ja nebūtu.

Tālāk. Par veidojumu un hemangiomu : salīdzinot ar iepriekšējo izmeklējumu viss acīmredzot tāpat. Kas ir labā ziņa.
Tātad ko secinām ? Jākonsultējas ar neirologu un neiroķirurgu. Dakteri izlems, ko vajadzētu darīt, vai jādara un kad. Vai jānovērojas, tad noteiks kad un ar kādiem izmeklējumiem.



Edited 1 time(s). Last edit at 10.03.2016 19:21 by smail.
"Brīnums, ja nebūtu."

Tātad man iespējams sāp galva no venozās angiomas ? Kas tas ir ?
Re: Iztulkojiet galvas MR slēdzienu lūdzu
10.03.2016 21:47
Te jau dakteris uzrakstīja, cik forumā var. Neviens nevar uzminēt, no kā tieši sāp galva.

Jāiet tur, kur tika norādīts -- pie LORa un neiroķirurga/neirologa.

Galva var sāpēt arī no hroniska sinusīta.
Re: Iztulkojiet galvas MR slēdzienu lūdzu
10.03.2016 22:05
Cita starpā, cik man zināms, tad smadzenēs it kā nemaz neesot sāpju receptori...

___________________________________
Jautājumi un konsultācijas - guru03@inbox.lv
Re: Iztulkojiet galvas MR slēdzienu lūdzu
10.03.2016 22:28
.



Edited 1 time(s). Last edit at 11.03.2016 02:07 by smail.
Kuru pieredzējušu LOR`u ieteiktu? Sakarā ar galvu mēģināšu tikt pie Igora Aksika.
Re: Iztulkojiet galvas MR slēdzienu lūdzu
14.04.2016 14:22
Dr Silva Rozenberga Dzelzceļnieku slimnīcā. Ātri un par valsts naudiņām tikt arī var. Kādreiz, pirms reorganizācijas, viņa bija operējošs LORs 1.slimnīcā. Tagad ir jau gados un vairs neoperē, tikai konsultē.
Re: Iztulkojiet galvas MR slēdzienu lūdzu
19.04.2016 23:43
Man arī ir cista 15 gadus,lielums nemainās,galva bieži sāp,var sāpēt nedēļu,un ir patstāvīgi reiboņi un epilēkmes...dzīvoju...
A ko ārsti saka? Kapēc neko nedari lietas labā?
Re: Iztulkojiet galvas MR slēdzienu lūdzu
27.04.2016 13:29
Rainis, Jūs pats, ceru ka LORu vismaz jau esat apmeklējis? Kā gāja?



Edited 1 time(s). Last edit at 27.04.2016 13:30 by smail.
Autors:

Jūsu e-pasta adrese:


Tēmas nosaukums:


Surogātziņu novēršana:
Lūdzu izrēķiniet vienkārso matemātisko izteiksmi un ieraksties atbildi tam paredzētajā laukā. Tas ir lai novērstu automatizēto rīku iespeju rakstit ziņas forumā
Izteiksme: kāds ir rezultāts, ja 16 pieskaita 14?
Ziņa: