Sāpes labajā sānā

Aizsāka Puka13 

Sāpes labajā sānā
20.02.2017 17:24
Sveicināti! Varbūt kāds varēs ko ieteikt. Man 47, sieviete, svars 76 kg, mocos jau piekto mēnesi ar sāpēm labājā sānā, zem ribas tieši priekšpusē (parasti tur spiež, bet pēdējā laikā arī dedzina un it kā tirpst kaut kas) un labajā sānā tieši jostas vietā pašā sānā un arī labajā vēdera apakšdaļā, pie tam sāpes nav nemainīgas var būt vai nu vienā vietā vai vairākās vienlaicīgi un brīžiem atkal var pieklust. Sāpes ir dzedzinošas, grauzošas kā arī velkošas, pēdējā laikā pat liekas ka vēdera lejas daļā sajūtu to grauzšanu limfu mezglos kaut gan tie nav palielināti un nav cieti.
It taisītas ultrosonogrāfija vēdera dobuma orgāniem, ir taisīts rentgens, ir taisīta kunģa gastroskopija, ir taisīta ginekoloģiskā sonogrāfija, ir taisītas asins, urīna un ginekoloģiskās analīzes (pat tais skaitā uz ureaplazmām utt.), lieki piebilst ka visas analīzes un mērījumi bija normā...Ir būts pie ķirurga kurš pateica ka apendicīts tas noteikti arī nav...
Man vairs brīžiem nav spēka domāt ko vēl pārbaudīt un liekas ka drīz nebūs arī spēka dzīvot, jo tās sāpes nomoca tā ka nevar vairs normāli pastrādāt, pēdējā laikā man pat liekas ka arī netikai dedzina un grauž bet arī niez...4 mēnešu laikā asinsanalīzi uztaisīju 4 reizes, visi rādītāji normā, vienu reizi ALAT bija 3 vienības lielāks kā norma, nu tas jau laikam nav tas rādītājs kurš var izsaukt tādu diskomfortu...
Aizmirsu piebilst, nevienā brīdī nav bijusi paaugstināta temperatūra, izņemot vienu reizi kad bija gripa un sāpoš kakls pie tam arī tikai vienu dienu, nav bijusi vemšana, slikta dūša vai izteiktas problēmas ar vēdera izeju.
Būšu pateicīga ja kāds mani uzvedinās uz kādu labu domu jo nu pat izskatas ka man pašai vien būs jāizurbjas tam visam cauri, lai sev palīdzētu.



Edited 4 time(s). Last edit at 20.02.2017 17:36 by Puka13.
Re: Sāpes labajā sānā
20.02.2017 18:11
Bieži šādos gadījumos kāds "sēž aknās". Ja, to apzinot un izstrādājot, sāpes nemazinās, tad jāmeklē tālāk.
Re: Sāpes labajā sānā
21.02.2017 09:09
Hmm... doma nav slikta...
Bet atcerējos vēl vienu lietu, kaut kad man konstatēja asinsanalīzēs B hepatītu, toreiz man tik pateica, nu nekas tāds, nevarat būt donors un viss... tagad jautājums ja jau man visi ASATI un ALATI normā praktiski, izņemot to ka pāris reizes bija nedaudz palēcies uz augšu un arī visi GGT un tie pārējie aknu rādītāji normā, tad jau sanāk ka nav te nekāda saistība ar šo vīrusu, vai varbūt tomēr jāņem vērā ka ALATS ir bijis paaugstinājies nedaudz... Parasti ja ir tās aknu problēmas tad jau iet augšā virs normas simtos. Un tad ja tomēr tā dzedzināšana labajā paribē un sānā ir saistīta ar vīrusu, tad es nekādi nevaru saprast kāds tam sakars ar vēdera lejas daļu, respektīvi limfumezglu grauzšana un sāpēšana pāris vietās un pie tam nevis pašā cirksnī bet augstāk...
Re: Sāpes labajā sānā
21.02.2017 11:47
Labdien. Svars bez auguma man neko neizsaka. Vēlreiz jāskatās ginekoloģiskās lietas.Otrais,jāizslēdz starpribu neiralģija.Kopā ar neirologu jāskatās krūšu un vidukļa mugurkaula skriemeļu daļa. Ja tur ir ideāli,tad MR jāskatās vai nav zarnu vaina. Saaugumi,trūces u.c.
Lai veiksme.
PS. Jāmeklē iespējas ārstēt B hepatītu. Tad kad "uzleks" analīzes var būt par vēlu.
Re: Sāpes labajā sānā
21.02.2017 14:11
Augums 170 cm.
Ginekoloģiskās vainas nav atrastas vismaz pagaidām, sonogrāfija taisīta, analīzes uztriepes uz visiem mošķiem tai skaitā ureaplazma un STS taisītas. Ginekoloģiskās pārbaudes veiktas tikko un novembrī.
Ko nozīmē iespēja ārstēt hepatītu? Lasīju ka hepatītam nav specifisku ārstēšanas metožu, tāpat kā Epšteina Barra vīrusam.



Edited 2 time(s). Last edit at 21.02.2017 14:14 by Puka13.
Re: Sāpes labajā sānā
21.02.2017 17:00
Muļķības. Vīrusi ir ārstējami. Protams,vairāk B hepatīts. Tas ar savlaicīgām aizsarg potēm un antivīrusa preparātiem. Tikai tik dārgi,ka valsts melo,slēpj.Vajag nopietni konsultēties. EB slimības gadījumā ceļot imunitāti ,paaugstinot sociālo labklājību un mazāk ceļojot uz valstīm,kur šīm slimībām ir epidēmijas raksturs.
Lai ticība,spēks un veselība.



Edited 1 time(s). Last edit at 21.02.2017 17:13 by Mazdakteris1.
Re: Sāpes labajā sānā
21.02.2017 18:39
Pag, var jau nebūt B hepatīts, to vīrusu var arī tikai nēsāt, vrb izslimots latenti. Ja noviržu nav ne analīzēs, ne gudro aparātu rādījumos, es gan sevi neindētu.

Bet droši vien te ir vajadzīgs vai nu stellas_, vai Sabziras viedoklis, jo mani priekšstati var būt novecojuši..
Re: Sāpes labajā sānā
22.02.2017 09:59
Vispār traki ar tām nenosakāmās izcelsmes sāpēm... Šodien piecēlos un sapratu ka jūtos tik sakarīgi, ka ja justos tā katru dienu tad pie ārsta neietu un nemēģinātu pat noskaidrot kas tas ir... Protams kaut ko jūtu visos tais punktos bet tas tiešām netraucē dzīvot un ko es esmu ievērojusi tad nu vismaz pēdējā laikā tas viss notiek cikliski piem. 4 dienas ideāli, 5 dienas ļoti sūdīgi, šodien saprotu ka esmu iegājusi atkal normālajā fāzē... bet jautājums uz cik ilgu laiku...
Vēl gribēju jautāt šī foruma dalībniekiem, varbūt kāds zinās atbildi...
Ja piem. spiež paribē labajā pusē no saules pinuma, vai šajā vietā neatrodas žultsceļi? Un piemēram vai šo grauzošo, dedzinošo sajūtu nevar radīt ja piem.žults izstrādājas par maz? Vienīgais ko papildus esmu novērojusi, ka dažkārt vēdera izeja kļūst gaiša... neesmu mediķis līdz ar to nemāku novērtēt šo situāciju... bet tākā diezgan maz lietoju gaļu, tad pieļauju domu ka vēdera izeja var būt gaiša...esmu to kaut kur lasījusi, bet var būt ka kļūdos, varētu mani kāds apgaismot par šo sadaļu...
Un vēl, par cik mocos ar savu problēmu jau 5 mēnešus, tad reizēm domāju vai man tomēr nav vairākas problēmas, kuras nav saistītas savā starpā bet nojauc visiem dakteriem priekštatu par to kas man sāp, jo respektīvi tad kad parādu ārstam ka 'problēmzona ir no augšējās daļas paribes līdz sānam viduklī pašā sānā un pēc tam no sāna šķērseniski līdz lejai nu apmēram tur kur olnīcas un ūrīnpūslis, tad redzu skaidri ka dakteris ir neizpratnē un viņam iestājas erors...
Jā un lai pilnībā vēl pastāstītu par saviem gļukiem, tad tai brīdī kad viss ir pilnīgi slikti, parādās arī tāda sajūta ka gribas čurāt, bet tad kad eju uz tualeti viss process notiek normāli, un tai brīdī nesāp, kā arī krāsa nav tumši dzeltena kas varētu liecināt par nieru un aknu problēmu...



Edited 2 time(s). Last edit at 22.02.2017 10:33 by Puka13.
Re: Sāpes labajā sānā
22.02.2017 19:25
Tad jau jāmeklē nieru izvad ceļi. Domāju,ka datortomogrāfija ar kontrastvielu izslēgtu gan nieru,gan urīnvadu saslimšanu.Nevar būt sāpes un neko neuzrāda.Ja urīns neko neuzrādīs. Ja MR un DT neko neuzrādīs, tad atliek psihiatrija.Ir jāmeklē.
Bet sarunu varētu turpināt tikai pēc muguras skriemeļu izmeklēšanas. Citādi iznāk apburtais loks.Tukša pļāpāšana.
Ir jāskata:
-sieviešu līnija;
- 'žults izvad ceļi;
- nieres un izvad ceļi;
- mugurkauls un starpribu neiralģija.
-
Re: Sāpes labajā sānā
23.02.2017 11:00
Labrīt!
Paldies Mazdakteri1 par konsultāciju.
Tagad vismaz man ir aptuvenais virziens skaidrs kādā rakt...
Jo diemžēl tā tas ir, mūsdienu pasaulē jau daudzas reizes esmu saskārusies ar situāciju ka problēmai izurbjos pati cauri, kaut gan nākas staigāt pa dakteriem un pa apli... Un ļoti bieži ir tā ka aizej un Tev saka, jā ... nu manā sadaļā Jums nekā nav, varbūt pamēģiniet aiziet nu vēl pie tā daktera un nākas staigāt un maksāt jo ar nosūtījumu var stāvēt rindā mēnešiem un var gadīties ka tad jau kad varēs tikt ar nosūtījumu man dakteris nebūs vairs vajadzīgs... :)))
Bet nu labi, vakar bija diezgan labi, šodien esmu tā kā tādā pusmiera stāvoklī, labi nav , bet jāsprāgst nost arī nav...
Bet vienalga man augšējā paribes daļa nelīmējas kopā ar vēdera apakšdaļu, nekādi nevaru saprast kas tie arī par tādiem kā bumbulīšiem ne īsti cirksnī, bet augstāk un daži sāpīgi, kreisā pusē arī jūtu kaut kādus grubuļus zem ādas, bet tie nav sāpīgi...

Jā par padomiem tiešām paldies, uz vēdera dobuma orgānu datortomogrāfiju esmu pierakstīta 1.03., protams par naudu , bet nu laikam jau tas ir gadījums, ka vienalga cik tā nauda tiks iztērēta, galvenais tikt pie kāda slēdziena un saprast ko ārstēt.
Jautājums - MR būtiski atsķiras ar ko no datortomogrāfijas? Un ko tieši vislabāk izmeklēt ar MR ja datortomogrāfija neko neparādīs?
Re: Sāpes labajā sānā
23.02.2017 13:50
Datortomogrāfija ir tas pats rentgens, tikai daudzos slāņos daudzas bildes sataisa. Rentgenā un DT labi var redzēt kaulus un vēl šo to (neesmu ārsts- nezinu nianses). Ar mīkstiem audiem- (saitēm, muskuļiem, u.c.) rentgenā būs pašvaki.

Magnētiskajā rezonansē izmanto ļoti jaudīgu magnētu spēku. Magnēts lielā ātrumā griežas un pārvieto šūnu kodolus. Veselajās šūnās kodoli pārvietojas un uzvedas savādāk, nekā slimajās. Šo izmaiņu piefiksē datora programmatūra un parāda daudzos attēlos. MR var izpētīt gan kaulus, gan mīkstos audus. Ja izmanto kontrastvielu- tad arī asins plūsmu var izpētīt- kā kontrastviela tiek nogādāta līdz dažādiem audiem. Šo izmeklēšanu var veikt arī grūtniecēm. Nedrīkst- ja ir implantēti metāla stieņi vai sirds stimulatori.
Meklējot pierakstu uzMR, vērts painteresēties par aparāta jaudu. Ir 0.5, 1.5, un 3 Teslu rezonanses aparāti. Pasaulē ir arī 5 Teslu aparāti sastopami, bet tas līdz Latvijai vēl nav atnācis- dārgs :) Jo lielāka MR aparāta jauda, jo vairāk nianšu var pamanīt.
Re: Sāpes labajā sānā
23.02.2017 14:53
Nu ne tikai kaulus izmeklē datortomografija, man jau visu izstāstīja, vēnā laiž kontrastvielu un vēdera dobuma orgānus visus skatās, aknas nieres, aizkunģa dziedzeri, žultspūsli un žultsceļus, liesu, urīnpūsli un urīnvadus, ginekoloģiskās lietas tai skaitā, limfumezglus, respektīvi viss tas kas mani šobrīd satrauc būs pārbaudāms. Zarnām šo metodi neizmanto bet tai pašā laikā teica man radioloģe ka ja procesā ko ieraudzīs zarnās tad tas viss arī tiks ierakstīts protokolā, un pie reizes uzmetīšot skatu arī mugurkaulam...
Re: Sāpes labajā sānā
23.02.2017 15:03
Jā, ar kontrastvielu ir citas iespējas, bet to lieto retāk. Tev ir tā situācija, kad vajag izslēgt visu iespējamo, un tad ir jālieto.
Stelliina
Re: Sāpes labajā sānā
26.02.2017 19:23
Man ir gandrīz identiska situācija par labo sānu, dedzināšana, tirpšana. Tad klusums, tad vnk jūtīga tā labā visa puse, bet nesāp. Tā jau mokos 2 gadus. Bet nekas nav atrasts. Ārsti gan jau domā, ko saistīts ar neiroloģiju, bet es neticu tam. Aizdomas uz aklo zarnu tomēr, bet kā to pārbaudīt, nezinu.
Re: Sāpes labajā sānā
27.02.2017 09:36
Nu es 01.03. esmu pierakstīta uz kompjūtertomogrāfiju, pieļauju domu ka tomēr ko vairāk uzzināšu.
Tirpšana un spiešanas sajūta man ir tikai labajā paribē tuvāk saules pinumam. Labājā pusē pašā jostas vietā precīzi sānā ir sāpju sajūta un atkal vēdera apakšējā daļā ir tāda kā velkoša un dedzinoša sajūta...
Grūti protams pateikt kā tās sāpes atsarojas, un pričom te arī tā sajūta ka reizēm gribas čurāt... kas to lai zin... var jau būt ka man piemēram ir problēma divi vienā, piem. problēmas ar žultsceļiem un piem.nierēs smiltis, tad varētu arī visi tie simptomi saiet kopā...un laikam sonogrāfijās cik atceros ko man ārsts teica smiltis neredz...

Steliini - vai Tev mugurkauls ir pārbaudīts?



Edited 2 time(s). Last edit at 27.02.2017 09:38 by Puka13.
Stelliina
Re: Sāpes labajā sānā
27.02.2017 10:43
Puka13 man tieši tādas pat sajūtas. Regulāri pa laikam problēmas ar aizcietējumu. It kā vajag,bet nevar ,nu tādā garā. Un tad ik pēc kāda laika jāiet "lielajās darīšanās", un tā vairākas reizes dienā. Bet tas nav katru dienu, ar pārtraukumiem.
Mugurkauls ir pārbaudīts. Nedaudz slaida skolioze. Un smiltis vienā nierē USG arī redzēja.
Neesmu dakters, negribu uzstādīt diagnozi, bet tik un tā klusas aizdomas par hronisko apendiksu.
Tāpat tajās analīzēs ļoti biežī neuzrāda patiesos cēloņus.
Man pēdējās 2 analīzēs lipāze bija mazliet augšā. Ārstes saka, tas nekas, tas normāli. Viņiem jau visiem liekas, ka mēs paši sev meklējam vainas,kuru nav.
Re: Sāpes labajā sānā
27.02.2017 14:07
Nu tā nu gan nav, ka meklējam vainas kur nav, ja sāp tad ir jāmeklē... Man reizēm sāp tā ka nevaru pastrādāt jo reāli traucē...
Bet nu tomēr esmu nofiksējusi, ka diezgan sūdīgi palieke pakrūtē ja esmu ēdusi tukšā dūšā ko saldu, vai arī piemēram ja bijis kaut kas ar etiķi... Nezinu, gan par to hronisko apendicītu, man liekas ja tas ir tad ir un tur ir jābrauc un jāgriež jo nav variantu... bet tas ka gadiem, nezinu vai tas ir iespējams...
Tev sāp sāns labais? Un smiltis nierē labajā pusē? Vai tik tās Tev neizraisa sāpes?



Edited 1 time(s). Last edit at 27.02.2017 14:08 by Puka13.
Stelliina
Re: Sāpes labajā sānā
27.02.2017 16:30
Man labajā pusē zem un drusku virs ribas spiež. It kā traucē, it kā kaut kāda bumba vai kas tur būtu ielikts. Gribas reizēm saliekties kūkumā no tās traucējošās sajūtas. Bet pie nabas, druscīt labajā pusē un mazliet uz leju, tur vairāk tā kā sāp, bet ne visu laiku. Ar pārtraukumiem. Citreiz uz dienām pazūd tā sajūta, aizmirstas un viss kārtībā, bet citreiz kā jēla ola, ir nepatīkamas sajūtas, bailes kustēties.
Arī labajā vēdera apakšdaļā un pie cirkšņa, uz īsiem momentiem it kā dedzina, tirpst, velk vai drusku iesāpas, tad atkal pāriet. Ir arī interesantas vēdera skaņas, it kā vēderā būtu ūdens litriem, burkšķ, burbuļo, rūc utt.
2 gadi atpakaļ, ja tā var to nosaukt, bija lēkme, ka 2 dienas no gultas nevarēja izkāpt. Vēders burkšķēja un burbuļoja nepārtraukti, īpaši kad pakustējos. Un sajūta,ka tur točna iekšā kaut kas sprāgs vai plīsīs, tā kā sāns būtu piepampis, kā tirpa, un sāpēja arī. Vairs tik traki nav bijis, bet no tā laika diskomforta sajūta nekad nav pārgājusi. Jā, ar pauzēm, te parādās, te pāriet tās sajūtas. Tad,kad nesāp, tad aizmirstu, jo jau esmu pieradusi pie šādām izjūtām. Bet ārsti neko neatklāj.
Par smiltīm ir tā, ka man pateica USG to personiski, bet diagnozē neko neatzīmēja. Ja pareiz atceros, teica,ka mazlietiņ tikai tās smiltis redzamas.
Nu nez.
Re: Sāpes labajā sānā
27.02.2017 17:07
Stelliina
To ko Tu apraksti par sajūtām pie ribas (Man labajā pusē zem un drusku virs ribas spiež. It kā traucē, it kā kaut kāda bumba vai kas tur būtu ielikts), Tu raksti kā par mani, vienīgais ko nekad neesmu novērojusi tas ir tā trakā burbuļošana vēderā... Un man tā tirpšanas sajūta ir tikai augšā, lejā nekad netirpst.
Par sajūtām un tām kā tās mainās, man ir tā ka no rīta ļoti izteikti ir tā paribes zona, pēcpusdienā augšpusē viss ir diezgan ok, bet apakšpusē velk, vai dedzina, vai grauž un reizēm liekas ka tas viss ir zem ādas slānī... bet vispār kad viss tas sākās tad bija pašā sākumā vilkšana sānā un lejas daļā vēderā bija sajūtā tāda it kā būtu kaut kas ar urīnceļiem labajā pusē...Un v;el trakums ir kad sāk āda niezēt, jo sevisķi vēdera lejas daļā...
Vai Tu datortomogrāfiju arī taisīji jeb tika sonogrāfiju?
Un ko Tu vēl pārbaudīji?
Es biju uz gastroskopiju, uz plaušu rengenu, uz sonogrāfiju un visas analīzes un vēl muļķības pēc esmu 3 reizes izdzērusi antibiotikas, vienu reizi jo ģimenes ārstei beidzās idejas ko darīt ar mani un divas reizes es uz savu galvu uztaisīju eksperimentu.



Edited 1 time(s). Last edit at 27.02.2017 17:11 by Puka13.
Stelliina
Re: Sāpes labajā sānā
27.02.2017 18:33
Puka13 man ir bijusi USG vēdera orgāniem, ginekologa apskate, fibrokolonoskopija zarnām, rentgens mugurai, kompjūtertomogrāfija vēdera dobuma orgāniem, asins analīzes. Un nekas nav atrasts. Analīzēs ir bijis bilirubīns pāri normai un lipāze, bet savādāk nekas.
Par asinsanalīzēm arī esmu dzirdējusi, lai kko uzrādītu, nepietiek ar vienu reizi, jātaisa n-tās reizes pēc kārtas.
Tā, ka viss turpinās, bet rezultātu nav.
Ārste minēja kaites, varbūt Krona slimība vai no nerviem. Nu ja tā, tad vajadzēja atklāt, bet re ka neko nevar atklāt. Bez vainas jau nav, ja visu laiku ir tādas vesel.problēmas.
Re: Sāpes labajā sānā
27.02.2017 20:00
Stelliiina! Puka13! Uz zarnu parazītiem- lamblijām, cērmēm, toksokārām esat pārbaudītas?
Ar muguru sāpes var būt saistītas. Var būt arī banāls kairināto zarnu sindroms.



Edited 1 time(s). Last edit at 27.02.2017 20:01 by stella_.
Stelliina
Re: Sāpes labajā sānā
27.02.2017 20:13
stella_ man teica to pašu, ka varot būt vēderā tārpi, kas pat kairina to aklo zarnu arī. Mājās ir kaķis, ka nebūtu brīnums par parazītiem vēderā. Aizeju pie ārsta,lai uztaisītu pilnu asins ainu, gadā reizi to ir normāli darīt. Kad es dakterei jautāju, ka gribu noņemt analīzi arī uz parazītiem, helikobaktēriju, vairogdziedzeri (kas vispār ir jāpārbauda reizi gadā), viņa pajautā "jums ir ar to problēmas, ka vajag? Nu ko jūs vēl gribēsiet?" Protams, paskatās 2 gadu vecas analīzes, ka tas ir bijis pārbaudīts un ,protams, neļāva nemaz to analīzi taisīt. "Uz cukuru arī es jums analīzi neņemšu", kaut gan pēdējā taisīta gadi atpakaļ. Nu un ko parastam cilvēkam darīt, ja ģimenes ārsts atsakās to darīt?
Stelliina
Re: Sāpes labajā sānā
27.02.2017 20:16
Interesanti vai būtu kāds ļaunums, ja pats uz savu galvu nopirktu aptiekā tableti pret parazītiem un apēstu to?
Re: Sāpes labajā sānā
27.02.2017 20:18
Arī meklējot analīzēs, parazītus var neatrast, bet tas nenozīmē, ka to nav vispār, bet nav tajā konkrētajā porcijā. Tā kā tās analīzes ir maz informatīvas. Ja mājās ir kaķis, tad reizi gadā pašam, pretparazītu zāles vajadzētu izdzert jebkurā gadījumā. Un kaķim 2x gadā, vai kā iesaka veterinārs.
Stelliina
Re: Sāpes labajā sānā
27.02.2017 20:57
stella_ paldies. Tagad atcerējos dziļāk par parazītiem, baigi daudz kas sakrīt. Tieši tajā laikā, kad man sākās ši problēma,sākās arī psoriāze. Atceros identisku stāstu,ka puikam sākās psoriāze un viņam atklāja,ka ir lamblijas. Tās izsauc arī ādas problēmas.
Stelliina
Re: Sāpes labajā sānā
27.02.2017 20:59
Bet, ja analīzes neuzrāda,ka ir parazīti, kā tad tos atklāt? Saka, parazītus grūti iznīdēt.
Re: Sāpes labajā sānā
28.02.2017 09:29
Nezinu, es kad kādu brīdi klepoju it kā bez pamatojuma, izdzēru Vermoksu ar domu ja nu kādi parazīti vai piem.āķtārpi plaušās vai vēl kaut kas... Nekas nemainījās, a Vermoks ir stiprs un pret daudz visādiem parazītiem, tas laikam tomēr nebūs mans gadījums... Un ja būtu tārpi, vai tad nebūtu tā ka sāp daudzās un dažādās vietās? Man iet kā pēc shēmas labajā pusē - pakrūte-sāns- dažreiz pat kā uz mugurpusi aiziet - un tad lejā labajā pusē...
Šodien atkal ir slikti, spiež un dedzina pakrūti, un lejā dedzina zem ādas un velk tā kā aiz striķa....Briesmīgi...nepatīkami un stulbi ka tā un ka reāli nevar neviens palīdzēt...
Starp citu man sākās MR, kā tur ar to tomogrāfiju vēderam, man jāiet rīt un nevaru saprast ko darīt ar tām paketēm... Tai tomogrāfijā pilnīgi jānoģērbjas vai kā?
Jā un man vēl jautājums ar kādām metodēm pēta aklo zarnu? Viens tas ir asinsanalīzes vai nav iekaisuma marķieris, tas skaidrs... Vai sonogrāfijā arī redz aklo zarnu un kas notiek tomogrāfijā, redz jeb nē? Un kolonoskopijā redz kaut ko jeb nē? Un kā vispār slimnīcā dakteri nonāk pie slēdziena vajag operēt aklo zarnu?



Edited 4 time(s). Last edit at 28.02.2017 09:38 by Puka13.
Stelliina
Re: Sāpes labajā sānā
28.02.2017 10:27
Profilaksei noteikti izdzeršu Vermox, par sliktu nenāks. Tā vai tā mēs esam pilni ar visādiem mēsliem. Vēl man stāstīja, nezinu cik patiesība vai nē, ka vajag izdzert bērza tāss tēju, jānoplēš pati pirmā smalkā bērza tāstiņa nost, un tā pārējā tāss karstā ūdenī 20 min jāpatur. 3 dienas jādzerot tāda tēja un it kā iztīrot no visiem tārpiem.
Puka13 domāju,ka tādā gadījumā var iet tomogrāfiju. Bikses paliks kājās.
Es arī nezinu kā pēta aklo zarnu. Man kolonoskopiju taisīja līdz aknu leņķim, ģimenes ārste pati toreiz brīnījās kāpēc tikai līdz tam. Tā,ka nezinu vai var redzēt vai nevar aklo zarnu tajā. Man jau liekas, ka nevar redzēt.
Aklo zarnu viņi neņem ātrāk ārā, kamēr nav slikti un jābrauc uz slimnīcu. Ar laparoskopiju redz,kas vēderā, bet tā jau kā operācija.
Re: Sāpes labajā sānā
28.02.2017 17:19
Analīzes var taisīt arī par savu naudu un iet bez nosūtījuma. Tikai jāzina, ko grib. Laboratorijās ir cenrāži. Man bija šitā ar ģ.ā., kad baigi sāpēja mugura. Viņa tik saka, ka diska trūce nevar būt, jo tad te tik mierīgi nestaigātu. Sarunāju, uztaisīju pati rentgenu, aiznesu atbildi ģ.ā., un viņa, vairs man virsū neskatoties, rakstīja norīkojumu uz datortomogrāfiju un pēc tam pie neirologa. Kopš tā laika nekas nebija jālūdzas.

Vismaz cukura līmeni pārbaudīt var aiziet pats, protams, naudas jautājums ir svarīgs, bet labāk uztaisīt, nekā mocīties neziņā.
Stelliina
Re: Sāpes labajā sānā
28.02.2017 19:43
Varēt jau varētu pats uztaisīt,piemēram, tās analīzes uz tārpiem, bet nezinu jau kādas taisīt. Kā jau daudz esmu dzirdējusi, ne fēces, ne asins aina var neparādīt patieso būtību.
Autors:

Tēmas nosaukums:


Surogātziņu novēršana:
Lūdzu izrēķiniet vienkārso matemātisko izteiksmi un ieraksties atbildi tam paredzētajā laukā. Tas ir lai novērstu automatizēto rīku iespeju rakstit ziņas forumā
Izteiksme: kāds ir rezultāts, ja 3 pieskaita 21?
Ziņa: