Caureja

Aizsāka sandzuss 

Caureja
23.04.2019 12:12
Labdien!

Man jau vairākus gadus ir regulāra caureja, vēders principā nekad nesāp, bet caureja sākās pēkšņi un kad sākās, ātri jāmeklē tualete. Arī katru rītu pieceļoties vismaz divas divas reizes iziet vēders, otrajā reizē jau putrai līdzīgi izdalījumi. Ja no rīta nav noticis, tad tas notiek pēkšņi jebkurā dienas daļā. Pēc pusdienu vai citām ēdienreizēm, vēders arī apmēram pusstundas laikā iziet. Dienā uz tualeti pa lielam nākas bieži iet vismaz piecas reizes. Apmēram 4 gadu laikā esmu ievērojis, ka noteikti caureja būs pēc ceptas gaļas ēšanas, pēdējā laikā liekas arī ka pēc asu ēdienu ēšanas. Esmu bijis vizītē pie gastroenterologa, uzskatīja, ka ir jāiztīra zarnas un izrakstīja zaļumu diētu, nekas nemainījās. Nodevis vairākas analīzes, nekur nekas netiek atrasts, analīzes vienmēr labs. Apciemoju arī psihiatru un lietoju antidepresantus, bez jūtamiem rezultātiem. Strādāju arī nakts darbu uz izsaukumiem, ja maiņā sanāk daudz negulēt, nākošajā dienā arī daudz jāskrien. Pēc vairākām vēdera izejām bieži sāp, surst pēcpuse. Nevienas no caurejas zālēm nepalīdz (smecta, sorbex, enterol, lactobex, loperamid), ja ir tad ir, kamēr vēders tukšs. Gandrīz vienmēr pirms izejas vēdera lejasdaļā dzirdama un jūtama burkšķēšana, sajūta, ka viss ātri spiežas uz izeju. Citreiz sajūta, ka ēdiens iznāk nemaz nepārstrādājies. Ģimenes ārsts uzskata, ka nav jau mirstama kaite un lai samierinos, bet ar šo kaiti, grūti strādāt, paēst ārpus mājām tik pat kā neiespējami, reizēm bail iet laukā jo liekas, ka tūlīt būs jāskrien. Pirmajos gados palīdzēja alkohols, reibumā gandrīz vienmēr problēma pārgāja, bet vēlme nepalikt par alkoholiķi un sajūta, ka pēc laika arī tas vairs nepalīdz ir spēcīgāka, esmu lietojis arī nervu zāles kā piemēram Alprazolam. Man šobrīd ir 27 gadi, problēma ir aptuveni jau 6 gadus.
e
Re: Caureja
23.04.2019 18:47
Kāda diagnoze? Gadījumā nav kairinātu zarnu sindroms? Lasīju, ka pret to palīdz psihoterapija, nevis zāles. Ja kāds konkrēts produkts izraisa, tad man jau šķiet, ka šis produkts jāizslēdz pilnībā. Vispār būtu labi fiksēt ēdienu un reakciju uz katru ēdienu. Kādas analīzes bija? Uz celiakiju bija?
Re: Caureja
24.04.2019 21:30
Kairināto zarnu sindromu pieteica ģimenes ārsts, bet gastroenterologs šķiet neko vispār nenoteica. Pie psihoterapeita pēdējo reizi biju aptuveni pirms trīs gadiem, aptuveni tik ilgi arī nelietoju vairak antidepresantus. Par ēdieniem līdz šim biju uzgājis tikai par cepto gaļu, grūti iedomāties ēdienkārti bez gaļas produktiem. Šobrīd apsveru domu par kolonoskopiju. Esmu arī saklausījies par kolītu, sis tas liekas ka sakrīt.
Re: Caureja
31.07.2023 11:16
Labdien ,jau kādu laiku mocos ar skriešanu uz toaleti pa lielam,ik rītu pamostos ar ļoti lielām sāpēm vēdera apakšā un jāskrien vismaz 3x uz toaleti no rīta,pa dienu tas pats un vakaros . Sāp ļoti vēders ik reizi jau vismaz pus gadu.Pie daktera vizīte pēc nedēļas,gribētu varbūt sagadīt laicīgāk vismaz kāfu atbildi ...
zēns
Re: Caureja
31.07.2023 11:46
Meitenesproblemas Rakstīja:
-------------------------------------------------------
> Labdien ,jau kādu laiku mocos ar skriešanu uz
> toaleti pa lielam,ik rītu pamostos ar ļoti
> lielām sāpēm vēdera apakšā un jāskrien
> vismaz 3x uz toaleti no rīta,pa dienu tas pats un
> vakaros . Sāp ļoti vēders ik reizi jau vismaz
> pus gadu.Pie daktera vizīte pēc
> nedēļas,gribētu varbūt sagadīt laicīgāk
> vismaz kāfu atbildi ...

Varbūt ka zarnu iekaisums. Bet neredzot to tā grūti pateikt. Kolonoskopija jātaisa būs un vēl daudz kas. Smilšērķšķu eļlu var padzert.
Autors:

Tēmas nosaukums:


Surogātziņu novēršana:
Lūdzu izrēķiniet vienkārso matemātisko izteiksmi un ieraksties atbildi tam paredzētajā laukā. Tas ir lai novērstu automatizēto rīku iespeju rakstit ziņas forumā
Izteiksme: kāds ir rezultāts, ja 13 pieskaita 18?
Ziņa: