Liekais svars un svara trūkums - kā to sabalansēt cilvēkam ar gremošanas traucējumiem?

Aizsāka marko_nepolo 

Esmu vīrietis, 40, nav kaitīgu ieradumu. Augums 174.

Svars šobrīd ir 65kg, kas it kā būtu normāli, bet ir problēma - svars ir uz "riepas" rēķina un arī ZBL holesterīns ir paaugstināts 3.8 mmol/L; kopējais 5.41 mmol/L.

Ir sēdošs darbs, tāpēc katru dienu pēc darba ātrā solī noeju ap 7km, bet izskatās, ka ar to nepietiek, lai nodzītu "riepu", kuras dēļ sāku izskatīties pēc bumbiera un ik pēc pāris gadiem jāmaina bikses.

Savukārt, kopumā esmu ļoti kalsns, tieviem pirkstiem. Pirms sēdošā darba svars bija 50kg, kas bija nepietiekami.

No pašas bērnības esmu bijis tievais ar aizkavētu fizisko attīstību (kāda ārste gribēja man dot augšanas hormonus, bet vecāki nobijās, ka ar tiem varot sačakarēt organismu citās jomās - ir bijuši daži negatīvi piemēri starp paziņu bērniem) un nekādi nespēju uzaudzēt muskuļus, kaut gan dzīvoju laukos un palīdzēju vecākiem ar visiem lauku darbiem.

Un pie tam kaut kā izmanījos dabūt arī barības vada trūci, kuras dēļ nopietnāki fiziski vingrojumi rada nepatīkamas sekas (dedzināšanu, vemšanas lēkmes visas dienas garumā).

Vispār esmu apjukumā, kādu diētu un fizisko režīmu vajadzētu ievērot, lai tiktu vaļā no "riepas", bet tai pat laikā neatgrieztos pie svara trūkuma?

Pie kāda speciālista vispār var vērsties ar šādiem jautājumiem? Esmu bijis pie gastroenterologiem un viņi var ieteikt tikai lietas, kas mazāk traumē manu gremošanu, bet kopumā saka, ka ar kuņģa problēmām nāksies vienkārši sadzīvot, ko arī diezgan veiksmīgi daru - neēdu visādus fast-food, bet tikai mājās gatavotu ēdienu, vārītu ne ceptu, nekādus asumus, zinu ēdienus, no kuriem dedzina, un cenšos izvairīties utt. Bet tauki tomēr kaut kā izmanās uzkrāties. Kā tad pareizi ēst, lai seja un pirksti neizskatītos kā skeletam, bet nebūtu arī bumbiera riepas?
Autors:

Tēmas nosaukums:


Surogātziņu novēršana:
Lūdzu izrēķiniet vienkārso matemātisko izteiksmi un ieraksties atbildi tam paredzētajā laukā. Tas ir lai novērstu automatizēto rīku iespeju rakstit ziņas forumā
Izteiksme: kāds ir rezultāts, ja 15 pieskaita 15?
Ziņa: