Ārsta palīga kvalifikācijas pielīdzināšana Eiropā

Aizsāka Abi labi 

Labdien.
Vai šogad 2013. gadā ir iespēja pārkvalificēties no ārsta palīga uz māsu?
Re: Ārsta palīga kvalifikācijas pielīdzināšana Eiropā
06.06.2013 18:49
Sveiks. Pagaidam tādas iespējas nav diemžel un tas ļoti paskliktina Ārsta pāliga konkurentspēju.
Re: Ārsta palīga kvalifikācijas pielīdzināšana Eiropā
06.06.2013 23:17
Vispār laba ideja. Jāizplata internetā un presē, ka būt par Ārsta palīgu ir muļķīgi un neperspektīvi. Nebūs , kas iet uz medskolām uz šo profesiju, skolas pašas sāks kustināt smadzenes.
Re: Ārsta palīga kvalifikācijas pielīdzināšana Eiropā
06.06.2013 23:30
kāds varētu sacerēt tekstu, piemēram, ka mēs, tādi un tādi, aicinām jauniešus nebāzt galvu cilpā.

es labprāt parakstītu, bet sastādīt nemācēšu, jo vajag salikt iekšā visus faktus, par kuriem esmu informēta tikai aptuveni.
tiem, kas šancē par ārsta palīgiem, cik šodien jūs pelnat par vienu slodzi?

Un ja par ārsta palīgu nav rentabli vairs iet, par ko tad, lai mācās, ja gribu uz ātrajiem tikt?
Re: Ārsta palīga kvalifikācijas pielīdzināšana Eiropā
09.06.2013 09:57
Cik ilgi tu uz tiem ātrajiem iesi? Kamēr jauns. Ja kas notiks,tu varētu iet par medicīnas māsu. Bet mūsu gudrie ir izdarījuši tā,ka Ārsta palīgam tas ir grūti. Otrais. Latvija ir maza. Jāsāk domāt ,ka mēs esam ES, kur varam braukt mācīties,strādāt uz jebkuru ES valsti,kur tas ir nepieciešams..Tātad, vajag lai ārsta palīgs ir arī medicīnas māsa.
Jadomā plašāk. Ja nevari iet par ārstu,tad pie šodienas stulbuma, labāk iet par medicīnas māsu. Tā ir garantija,ka tevi visā ES pieņems darbā bez jautājumiem.Uzskatu,ka Ārsta palīgs ES kontekstā ir nonsens. Ja vien Veselības un Izglītības ministrijā beidzot sāks strādāt cilvēki- patrioti, nevis padomijas atraugas.Somijā,cik zinu uz ātrās palīdzības braukā medicīnas māsas.Tur ir paramediķi, slimo kopējas-māsas, medicīnas māsas un ārsti.
Re: Ārsta palīga kvalifikācijas pielīdzināšana Eiropā
09.06.2013 11:09
nezini

ja dikti gribi uz ātrajiem, tad par ārstu reanimatologu.

mēs bijām grupa ar 10 puišiem un 20 meičām.

es vispār nezinu, vai tur kāds vēl ir medicīnā, laikam viens, kas izstudēja par doku, un kādas pāris meičas, kas bija māsas.

redz, psrs laikos feldšeris Latvijā pēc skolas varēja iet par māsu uzreiz, un nekas, tagad kaut kādas pārkvalifikācijas, eksāmeni un citas figņas.

vīrietim ārsta palīga darbs ātrajos ir vienkārši nonsenss (un jebkur Latvijā), jo ģimene tak jāuztur, iedomājies, kas notiks, kad Tev sieva paliks stāvoklī, un turpmāko situāciju, kad viņai tikko būs piedzimis bērns. varēsiet dzīvot no labu ļaužu iedotajām mantām. pašam būs baigi riebīga sajūta, ka tā kā tāds nabags kulies pa dzīvi un dzīvo no citu žēlastības. tas, protams, normālā gadījumā, ja neesi tendēts uz atkarīgu dzīvesveidu.

tagad jaunībā tā glābšanas tieksme ir tā pārņēmusi, ka nezini, kur likties, kā vajag, bet, kad sāksies dzīves proza, Tu baigi kodīsi pirkstos. 4 gadus mācies, un tukšpadsmit. apmēram kā sociālie darbinieki, kas pat vēl ņem studiju kredītu, lai saņemtu Ls 200 uz rokas un mācītu visādus atkarīgos nedzīvot no pabalstiem, bet iet strādāt. bet šie tikai: "stāsti manim Daugaviņa..." pasmejas, un viss turpinās. ne jau velti pat ārsti emigrē, jo 10 un vairāk gadu studijas, bet pēc tam darbs par Ls 400.

par algu nemāku teikt, arī joka pēc interesētu, cik tad nu NMP ārsta palīgs tagad saņem aldziņās.

vēl var iet par šoferi un mazgāt narkomānu un alkoholiķu pievemtās, piepļūtītās un piečurātās mašīnas.



Edited 1 time(s). Last edit at 09.06.2013 11:12 by Runcene.
Re: Ārsta palīga kvalifikācijas pielīdzināšana Eiropā
11.06.2013 14:01
Ir kāds labs cilvēks izdzirdējis mūsu domas. Lasiet delfi.lv. Aculiecinieks. Protams, uzrakstīts visai virspusēji. Var redzēt,ka nav visu sapratis. Bet varbūt tā ir provokācija,speciāli lai aizkaitinātu palikušos latviešus.?
Būtu jau teicami, ja diploms būtu atzīts EU.
Bet vēl labāk, ja visa LV izgl. sistēma būtu daudz sakārtotāka.
Piem. izmācoties par ārsta palīgu vai medmāsu, man būtu iespēja mācītiektālāk par dr. sākot nevis ar 1. kursu, bet 3 vai 4.
Re: Ārsta palīga kvalifikācijas pielīdzināšana Eiropā
11.06.2013 17:52
nu jauki, ka pirmās bezdelīgas medijos :)

paldies kolēģim Stiprajam ;)
Sveiki visiem pec ilgaka laika.
Laba zina. Profesionalo atzisanu Vacija arsta paligs var dabut, proti ne jau ka arsta paligs, bet profesijas pielidzinajumu medicinas masas profesijai.
Pec vairak ka pus gada gaidisanas, sanemu sertifikatu,ka mana LV ieguta profesija ir pietiekama,lai Vacija stradatu par medmasu.
Ta ka egunus augsa..tas darbojas,,tikai jacinas, nevajag nolaist rokas.
Turu ikskus par jums visiem...lai izdodas
Re: Ārsta palīga kvalifikācijas pielīdzināšana Eiropā
15.06.2013 21:03
Kritika Rakstīja:
-------------------------------------------------------
> Sveiki visiem pec ilgaka laika.
> Laba zina. Profesionalo atzisanu Vacija arsta
> paligs var dabut, proti ne jau ka arsta paligs,
> bet profesijas pielidzinajumu medicinas masas
> profesijai.
> Pec vairak ka pus gada gaidisanas, sanemu
> sertifikatu,ka mana LV ieguta profesija ir
> pietiekama,lai Vacija stradatu par medmasu.
> Ta ka egunus augsa..tas darbojas,,tikai jacinas,
> nevajag nolaist rokas.
> Turu ikskus par jums visiem...lai izdodas
___________________________________________________________
Apsveicu! Cik sapratu,tad Vācijas ierēdņi ir daudz cilvēciskāki par Somijas birokrātiem.
Gaidīsim, ko teiks Dr.Raimond.



Edited 1 time(s). Last edit at 17.06.2013 09:32 by Mazdakteris1.
to Kritika


- Kurā Bundeslandē Tev iedeva atpazīšanu?

- Tev pārkvalifikācija ir, proti, ārsta palīgs - māsa?
PS.

Kāpēc pusgadu gaidīji?

- Man atbildi iedeva 1 mēneša laikā
Kritika

Iedod kontaktus, kur man jānosūta savi papīri, lai dabūtu atpazīšanu.

Svarīgi, ļoti svarīgi tas ir. Lai gan man nav pārkvalifikācija, vai tas būtu arī iemesls, lai nedotu?
Ja palasisi marta un aprili manis rakstito,tad uzzinasi vairak...tur ir aprakstita prieksvesture.
Profesionalo atzisanu sanemu Schleswig-Holstein.Tikko savus papirus iesniedzu, man jau pateic, ka maz ticams, ka sanemsu automatisku atzisanu, ka bus japiemacas, japraktize, jaliek eksamens.Tas man skita nepienemami...ludzu, lai manus dokumentus nosuta uz Bonu uz centralo profesionalas atzisanas biroju arzemniekiem.Nu luk uz to atbildi gaidiju 6 menesus. Sanemu sertifikatu ka drikstu stradat Gesundheit und Krankenpflege Vacija.
Biroja Bona adrese ir atrodama interneta http://www.kmk.org/home.html
Re: Ārsta palīga kvalifikācijas pielīdzināšana Eiropā
24.06.2013 12:32
To ALL.

Saņēmta atbīlde no Tiesībsarga biroja. Birojs ir ierosinajis pārbaudes lietu, tapēc ka ir redzāma diskriminācija un tiesības ierobežošana attiecība uz darba ņēmēja brīvo pārvietošānu un iespēju meklēt darbu un stāties darba attiecības citās ES dalībvalstīs, Eiropas Ekonomiskās zonas dalībvalstis ( Islande, Lihtenšteina, Norvēģija ), kā arī Šveice, kas ir noslēgusi divpusēju nolīgumu ar ES par personu brīvu pārvietošanos.

Informācija sekos. Cīnamies!
Re: Ārsta palīga kvalifikācijas pielīdzināšana Eiropā
27.06.2013 11:07
Man paziņa dabūja atbildi no Veselības ministrijas uz 3 lapām.Secinājums ir neiepriecinošs.Galvenais ir visiem jāpasaka ,ka mācīties par Ārsta palīgu ir pašnāvība. Vismaz Eiropas darba tirgū. Krievijā- jā ,lūdzu. Tāda ir Veselības ministrijas politika attiecībā pret saviem pilsoņiem. Dodu galveno secinājumu no vēstules:
"....dokuments – diploms. Gan medicīnas māsas, gan ārsta palīga izglītības programmas paredz 4600 stundu ilgu programmas apguvi, tomēr aptuveni viena trešdaļa no kopējā izglītības programmas satura ir atšķirīga, jo tiek apgūtas specifiski konkrētajai profesijai raksturīgās kompetences un prasmes. Latvijā iegūtu izglītību un profesionālo kvalifikāciju ārsta palīga profesijā, nav iespējams automātiski atzīt par medicīnas māsas izglītību un profesionālo kvalifikāciju citā Eiropas Savienības dalībvalstī.
Lielākajā daļā Eiropas Savienības un Eiropas Ekonomiskās zonas valstu nav ārsta palīga profesijas. Savukārt medicīnas māsas profesija ir reglamentēta visās Eiropas Savienības dalībvalstīs. Lai atvieglotu profesionālās kvalifikācijas atzīšanu medicīnas māsas profesijā starp Eiropas Savienības dalībvalstīm ir panākta vienošanās par kopīgām minimālajām prasībām medicīnas māsas izglītības saturam".



Edited 1 time(s). Last edit at 27.06.2013 11:08 by Mazdakteris1.
Re: Ārsta palīga kvalifikācijas pielīdzināšana Eiropā
27.06.2013 12:03
Bēdīgi... :(

___________________________________
Jautājumi un konsultācijas - guru03@inbox.lv
Re: Ārsta palīga kvalifikācijas pielīdzināšana Eiropā
27.06.2013 15:03
Un, es izlikšu vissu to atbildi (palagu) par ārsta palīgiem-māsu. Atbilde ir standarta, bez priekšlikumiem un mēģinājumu situāciju risināt. Citiem vārdiem atrakstījās. WC-papīra vērta bumaška. Par tādām atbildēm vajag no darba "optimizēt".

*************************************************

Zināšanai:
Saeimas Izglītības, kultūras un
zinātnes komisijai
izglitibas.kulturas.komisija@saeima.lv


Par ārsta palīga kvalifikāciju


​Veselības ministrijā ir saņemta un izskatīta Jūsu 2013.gada 14.maija vēstule, kurā jautājat par ārsta palīga kvalifikācijas pielīdzināšanu medicīnas māsas kvalifikācijai un tās atzīšanu Eiropas Savienībā. Sadarbībā ar Izglītības un zinātnes ministriju skaidrojam:
​Ņemot vērā to, ka ārstniecības personu profesionālā darbība ir saistīta ar sabiedrības interešu aizsardzību, tās drošību un veselības aizsardzību, šādai profesionālai darbībai ir noteiktas atbilstošas kvalitātes prasības un kritēriji. ​Likuma „Par reglamentētajām profesijām un profesionālās kvalifikācijas atzīšanu” 9.pantā ir noteiktas tās reglamentētās profesijas veselības aprūpes jomā, kuru uzsākšanai un veikšanai Latvijā ir izvirzītas atbilstošas profesionālās kvalifikācijas prasības. Noteiktās prasības attiecībā uz reglamentētajām profesijām (ārsts, zobārsts, farmaceits, medicīnas māsa, vecmāte) ir saistošas visām Eiropas Savienības dalībvalstīm, jo to nosaka Eiropas Parlamenta un Padomes 2005.gada 7.septembra direktīvas 2005/36/EK par profesionālo kvalifikāciju atzīšanu prasības.
Saskaņā ar likuma ”Par reglamentētajām profesijām un profesionālas kvalifikācijas atzīšanu” 9.panta otrajā daļā noteikto, Ħsta palīga (feldšera) profesija ir veselības aprūpes jomā reglamentētā profesija, kuras kvalifikācijas prasības nosaka akreditētas izglītības programmas un likumā noteiktajos gadījumos – profesionālās sertifikācijas noteikumi. Atbilstoši Ministru kabineta 2009.gada 24.marta noteikumu Nr.268 „Noteikumi par ārstniecības personu un studējošo, kuri apgūst pirmā vai otrā līmeņa profesionālās augstākās medicīniskās izglītības programmas, kompetenci ārstniecībā un šo personu teorētisko un praktisko zināšanu apjomu” (turpmāk – Noteikumi Nr.268) 7.2.apakšnodaļai ārsta palīgs (feldšeris) ir ārstniecības persona, kura ieguvusi profesionālo vidējo izglītību vai pirmā līmeņa profesionālo augstāko izglītību saskaņā ar akreditētu ārsta palīga (feldšera) studiju programmu, ko apliecina izglītības iestādes izsniegts diploms.
Patstāvīgi nodarboties ar ārstniecību atbilstoši Ministru kabineta noteiktajai kompetencei, atļauts ārsta palīgam (feldšerim), kurš ir reģistrēts ārstniecības personu reģistrā. Savukārt nodarboties ar ārstniecību konkrētā ārsta palīga (feldšera) specialitātē (ambulatorās aprūpes ārsta palīga vai neatliekamās medicīnas ārsta palīga (feldšera) specialitātē) atļauts ārstniecības personām, kuras ir sertificētas un reģistrētas ārstniecības personu reģistrā1.
Savukārt māsa (medicīnas māsa) ir veselības aprūpes jomā reglamentētā profesija, kuras profesionālās darbības uzsākšanai un veikšanai attiecīgās valsts tiesību aktos izvirzītas atbilstošas profesionālās kvalifikācijas prasības. Saskaņā ar likuma „Par reglamentētajām profesijām un profesionālās kvalifikācijas atzīšanu” 14.pantā noteikto, personas tiesības veikt profesionālo darbību māsas profesijā apliecina diploms par vidējo profesionālo izglītību vai diploms par pirmā līmeņa profesionālo augstāko izglītību, vai augstākās izglītības diploms par akreditētas māsas studiju programmas apguvi, kas atbilst māsu skolā vai medicīnas koledžā – pilna laika studiju trīs gadiem, bet augstskolā pēc vispārējās vidējās izglītības ieguves – četriem gadiem, un personas iekļaušana ārstniecības personu reģistrā1. Personas tiesības veikt patstāvīgu profesionālo darbību māsas profesijas specialitātēs, papildus iepriekš minētajiem diplomiem, apliecina profesionālās kvalifikācijas sertifikāts2 un personas iekļaušana ārstniecības personu reģistrā1.
Līdz ar to, abu iepriekš minēto profesiju (ārsta palīgs, māsa) profesionālo sagatavotību apstiprina atbilstošā studiju programmā izsniegts izglītību apliecinošs dokuments – diploms. Gan medicīnas māsas, gan ārsta palīga izglītības programmas paredz 4600 stundu ilgu programmas apguvi, tomēr aptuveni viena trešdaļa no kopējā izglītības programmas satura ir atšķirīga, jo tiek apgūtas specifiski konkrētajai profesijai raksturīgās kompetences un prasmes. Latvijā iegūtu izglītību un profesionālo kvalifikāciju ārsta palīga profesijā, nav iespējams automātiski atzīt par medicīnas māsas izglītību un profesionālo kvalifikāciju citā Eiropas Savienības dalībvalstī.
​Lielākajā daļā Eiropas Savienības un Eiropas Ekonomiskās zonas valstu nav ārsta palīga profesijas. Savukārt medicīnas māsas profesija ir reglamentēta visās Eiropas Savienības dalībvalstīs. Lai atvieglotu profesionālās kvalifikācijas atzīšanu medicīnas māsas profesijā starp Eiropas Savienības dalībvalstīm ir panākta vienošanās par kopīgām minimālajām prasībām medicīnas māsas izglītības saturam.​
​Izglītības programmu minimālās prasības māsas profesijā (tajā skaitā teorētiskās un praktiskās zināšanas), lai iegūto profesionālo kvalifikāciju atzītu ārvalstīs, noteiktas Ministru kabineta 2002.gada 19.februāra noteikumos Nr.68 „Izglītības programmu minimālās prasības zobārsta, farmaceita, māsas un vecmātes profesionālās kvalifikācijas iegūšanai”. Ņemot vērā minēto, lai iegūtu māsas (medicīnas māsas) kvalifikāciju jāapgūst akreditēta māsas (medicīnas māsas) studiju programma un jāiegūst diploms kādā no izglītības iestādēm, kura realizē attiecīgo izglītības programmu.
​Normatīvo aktu prasības pieļauj iespēju studiju programmas ietvaros ņemt vērā personas iepriekš iegūto izglītību, vai profesionālo pieredzi. Saskaņā ar Augstskolu likuma 59.2 panta piektajā daļā noteikto, augstskola vai koledža izvērtē personas iepriekšējā izglītībā vai profesionālajā pieredzē sasniegtus studiju rezultātus un, ja tie atbilst attiecīgas studiju programmas prasībām, atzīst tos, kā arī piešķir attiecīgus kredītpunktus. Kārtība un kritēriji, kādā novērtē un atzīst iepriekšējā izglītībā vai profesionālajā pieredzē sasniegtus studiju rezultātus noteikti Ministru kabineta 2012.gada 10.janvāra noteikumos Nr.36 „Iepriekšējā izglītībā vai profesionālajā pieredzē sasniegtu studiju rezultātu atzīšanas noteikumi”. Veicot studiju programmu pielīdzināšanu, personas ar iepriekš iegūtu medicīnisko izglītību (tajā skaitā ārsta palīga profesijā), var apgūt māsas studiju programmu (iegūt diplomu māsas profesijā) pēc iespējas īsākā laika periodā.
​Lai novērtētu konkrētā darba pretendenta ārvalstīs iegūtās profesionālās zināšanas, attiecīgās valsts kompetentā institūcija (Latvijā – Akadēmiskās informācijas centrs) veic kvalifikācijas atbilstības pārbaudi un izsniedz profesionālās kvalifikācijas atzīšanas apliecību reglamentētajā profesijā. Katras valsts kompetentās institūcijas veic ārvalstīs izsniegtu izglītības dokumentu un akadēmiskos grādus apliecinošu dokumentu ekspertīzi un nosaka, kādam izsniedzamam izglītības dokumentam, akadēmiskam grādam atbilst ārvalstīs izsniegtais izglītības dokuments vai kādam izsniedzamam izglītības dokumentam vai piešķiramam akadēmiskajam grādam to var pielīdzināt. Turklāt katras valsts kompetentā institūcija nosaka, kādi papildu nosacījumi jāizpilda, lai ārvalstīs izsniegto izglītības dokumentu vai ārvalstīs piešķirto akadēmisko grādu varētu pielīdzināt kādam no izsniedzamiem izglītības dokumentiem vai piešķiramiem akadēmiskajiem grādiem attiecīgajā valstī.
​Uzsākot darba meklējumus ārvalstīs, personas tiek aicinātas apzināt informāciju par ārvalstu (arī Latvijas) izglītības dokumentu akadēmisko un profesionālo atzīšanu citās valstīs, kuru var iegūt konkrētās valsts nacionālajā informācijas centrā (informācija par katras valsts kompetentajām institūcijām pieejama interneta vietnē www.enic-naric.net), kā arī iepazīties ar izvēlētās Eiropas Savienības dalībvalsts darba tirgus pieprasījumu personas izvēlētajā profesijā.

Valsts sekretārs​R.Muciņš

A.Caune 67876084;
aija.caune@vm.gov.lv

**********************************************************************



Edited 1 time(s). Last edit at 27.06.2013 15:06 by Dr.asist. Raimonds.
Re: Ārsta palīga kvalifikācijas pielīdzināšana Eiropā
27.06.2013 16:11
Visiem ārsta palīgiem,lai kur viņš neatrastos, ir jāatceras šis kauna un pazemojuma brīdis. Fakts,ka Vienotības pārstāve Ingrīda Circene nav ieinteresēta palīdzēt Latvijas un Eiropas pilsoņiem ir jāatceras.Pēc gada vēlēšanas. Ja pat balsojiet par VIENOTĪBU, tad Ingrīda Circene ir jāsvītro no saraksta.
Ja kāds nolems apstrīdēt tiesā šo lēmumu,tad es cik vien varēšu palīdzēšu morāli un materiāli. Mums vajadzētu aiziet līdz Eiropas cilvēk tiesību tiesai.
Re: Ārsta palīga kvalifikācijas pielīdzināšana Eiropā
27.06.2013 17:41
Tātad, rezumējums sekojošs. Medmāsas un ārstu palīgi apgūst izglītību zem dažādām resoru pakļautībām. Tāpēc ārsta palīga profesija nav pielīdzināma medmāsai (jo ārsta palīgs ir tajā pašā kategorijā kur zobu tehniķis...). Vienīgā izeja gaidīt kursus. Mana medmāsa teica, ka uz gada beigām būšot...

___________________________________
Jautājumi un konsultācijas - guru03@inbox.lv
Re: Ārsta palīga kvalifikācijas pielīdzināšana Eiropā
27.06.2013 18:36
Ārsta palīgi iegūst profesiju tieši tajās pašās koledžās kur to dara māsas, tajās pašās telpās un pasniedzēji ir tie paši. Vienīgais, jāmācās vairāk un intensīvāk.

Vel reizīti, pārkvalifikācijas kursi Ārsta palīgs - Māsa NEDOT neko izņemot reģistrāciju medicīnas māsas reģistrā. Pēc kursu beigšanas neizsniedz DIPLOMU, bet gan IZZIŅU! Atgādināšu, izziņa nav izglītības apliecinošs dokuments. IZZIŅU ārzemnieki neatzīs. Ar māsas reģistrāciju Latvijā VARBŪT izdosies, pēc 6-24 mēnešu cīņas, izcīnīt ES valstīs diploma pielīdzināšanu caur adaptācijas periodu. Kas praktiski nozīmēs to, ka strādāsiet kādus 2gadus ar -5 -15% no algas, ārzemju kolēģa uzraudzībā un zem atbildīgās institūcijas kontroles. Piedevam no jums var pieprasīt vel piemācīties kaut ko klāt. Es to vissu labi zinu, jo eju pašlaik šo ceļu pats. Un pēc 2 mēnešiem man šīs adaptācijas periods sāksies. 2 gadi.

Par Circenes kundzi un Vienotību, ja viņi tā rīkojās, protams būs jabalso par citiem. Jo ko viņi tur nerakstītu un neapgalvotu, tieši ārsta palīgs vada medicīnas māsas darbu, nevis otrādi. Neviens nemaisa pēc Ārsta palīgs-Māsa pārkvalifikācijas kursiem izsniegt DIPLOMU: "Ārsta palīgs, Māsa." Kas būtu daudz korektāk par IZZIŅAS izsniegšanu.



Edited 3 time(s). Last edit at 27.06.2013 18:47 by Dr.asist. Raimonds.
Re: Ārsta palīga kvalifikācijas pielīdzināšana Eiropā
27.06.2013 18:51
Dr.asist. Raimonds Rakstīja:
-------------------------------------------------------
> Ārsta palīgi iegūst profesiju tieši tajās
> pašās koledžās kur to dara māsas, tajās
> pašās telpās un pasniedzēji ir tie paši.


Jā. Bet mācību programmu kontrolē dažādas struktūras... Es saprotu, ka birokrātija bet redzu, ka viņiem ir pietiekams pamatojums nepielīdzināt...

___________________________________
Jautājumi un konsultācijas - guru03@inbox.lv
Jā, kas to bija domājis, kad būs tāds fails ar ārsta palīgu,

Risinājums ir šāds:

Iet mācīties par māsu, jārunā ar savu un kaimiņu koledžām par iespēju pielīdzināt ko var, un pārējo nokārtot, tādējādi iegūstot gan māsas prof.aprakstu , gan diplomu. Pazaudēts 1 gads, bet tas noteikti ir to vērts, ja ir doma par ārzemēm.

Bēdīgi, piekritīšu tam par Vienotību un Circeni.

Protams, var arī cīnīties, kā redzams, tad kritika to iespēja, bet nav viegls ceļš, tāpat atgādināšu tiem,kas vēlas uz Vāciju doties, neaizmirstiet par B2 valodas līmeni, protams, ja ir laba sarunas valoda, tad darba devējs paņems tāpat , bet var gadīties, kad paprasa - pie Anerkenunga- B2 līmeni.

Bet - cik saprotu, tad cīņa nav beigusies, ceru, ka tiesību sargs kaut ko iespēs, vai ar aktivitātēm medijos par ārsta palīga iespējām ārzemēs- proti, sarežģīti, varbūt arī mainās kas.

Ir jābūt DIPLOMAM! Un izziņa der LV tikai! Var Jums to vajag?
Re: Ārsta palīga kvalifikācijas pielīdzināšana Eiropā
28.06.2013 06:39
Es pabeidzu 1995. gadā un ir jamācas pilno kursu - 3 vai 4 gadus lai dabūt Māsas diplomu. Tas vispar neiet krastā.
Re: Ārsta palīga kvalifikācijas pielīdzināšana Eiropā
28.06.2013 12:04
Šī putra ir labs katalizators visiem ārzemēs esošiem un Latvijas radiniekiem vēlēšanās spļaut virsū Circenei-Veselības ministrei no partijas Vienotība!
Visi pie vēlēšanu urnām! Par apsmieklu,pazemošanu un nievām.Paralēli jācīnās par veselības ministrijas ierēdņu krasu samazināšanu. Sešsimts liekēžu,kas nodarbojas ar ierindas mediķu pazemošanu. Mēs esam vairāk. Mēs to paveiksmim!
Visiem tiem, kas velas Vacija dabut Anerkennung varu pateikt, ka bez valodas limena B2 (ar Getes instituta vai Telc sertifikatu )neko nevar dabut.Tas ir viens no pirmajiem papiriem ko prasa.Bez valodas sertifikata var stradat par masas paligu, sis amats ir loti pieprasits, bet alga ir tikai apmeram 8-9EU Stunda.Ja kadam interse labprat palidzesu ar kontaktiem un padomu gan Annerkennunga processaa, gan darba meklejumos.
Neskatoties uz to, ka an viss jau laimigi aiz muguras,frumam aktivi sekoju.
Re: Ārsta palīga kvalifikācijas pielīdzināšana Eiropā
28.06.2013 16:34
Esmu pamanījis,ka ir sācies izskaidrošanas darbs par ārsta palīgiem Delfi.lv; Apollo.lv,TVNET.LV. Pareizi. Iesaku visiem,kas orientējas šajā tēmā pacelt šo jautājumu medijos,negaidot Dieva tā Kunga iejaukšanos.Visur kur tiek apspriestas tēmas par veselību un izglītību. Tas ir vajadzīgs tiem,kas rudenī iestāsies koledžās,kur apgūst Ārsta palīga profesijas. Palīdzēsim jaunajiem,ja sev palīdzēt mēs nevaram.
Domāju,ka tas liks sākt domāt resnajām pakaļām Veselības ministrijā.
To kritika

Labprāt sakontaktētos caur e.mailu, kāds Tev?
Autors:

Tēmas nosaukums:


Surogātziņu novēršana:
Lūdzu izrēķiniet vienkārso matemātisko izteiksmi un ieraksties atbildi tam paredzētajā laukā. Tas ir lai novērstu automatizēto rīku iespeju rakstit ziņas forumā
Izteiksme: kāds ir rezultāts, ja 15 pieskaita 3?
Ziņa: