Tālākā specializācij

Aizsāka snukers 

Tālākā specializācij
03.04.2014 17:16
Biju gan līdzīgu diskusiju izveidojis, bet nu tomēr aizvien meklēju sevi medicīnā. Šogad līdz +/- jūnijam jāizdomā diplomdarba tēma. Protams būtu jau labi, ja tā būtu manā nākotnes specializācijā, taču arvien netieku galā. Biju pārņemts ar kardioloģiju, bet tad pēkšņi sapratu, ka es nevēlos mūžīgās nakts dežūras, kaitinošos večus un vecenes un akūtās situācijas. Es laikam tomēr vēlos vairāk domāt mierīgā vidē, jo man labi attīstīts analītiskais prāts. Onkoloģijā likās saistoša, vismaz teorija ļoti interesanta, bet nu tur problēma atkal pacienti. Lai gan man patīk LOR, laikam ķirurģija nav priekš manis - rokas ne no tās vietas augušas :D Ļoti saista fizioloģija, it īpaši, kas saistīta ar sportu, slodzēm, utt, taču sporta medicīna Latvijā galīgi nav attīstīta, ārzemēs tas varētu būt citādāk. Kopumā liekas, ka es vairāk tieši vēlos strādāt ar preventīvo, estētisko medicīnu kā ārsts...

Kardioloģija tiešām ilgus gadus bija mana sirds lieta, bet jūtu, ka tur ātri vien izdegšu, neesmu paredzēts akūtām situācijām. Tad vēl tā psihoterapija... Zālītis savulaik ļoti iedvesmoja. Atvērtu es savu privātpraksi un naudiņu nāktu kā spaļi. Grūti man iet ar to izvēli :D
Re: Tālākā specializācij
03.04.2014 18:05
Nav jau jāiet onkoloģijā par ķirurgu, var par ķīmijterapeitu vai staru terapeitu.

Psihoterapijai dārga pašizmaksa, un vsp Tu pagaidām pats esi galīgā ķīselī :D

Ja gribi uz psihoterapiju, tad jau tagad jāsāk iet sava terapija, citādi Tev naudiņa nenāks; visos pacientos Tu tikai redzēsi sevi, savu māti utt.

Par profesiju izvēlēm te vienreiz labi bija uzrakstījis Moljers.
Re: Tālākā specializācij
03.04.2014 19:36
Man kaut kā šķiet, ka ātrāk pa 25-30 neviens nezin ko grib darīt pa dzīvi

__________________________________________________________________________________________________
“Thinking is difficult, that’s why most people judge.”
Ko homeopātam nozīmē pludmale? Urīns D10
Re: Tālākā specializācij
03.04.2014 20:22
Kā teikts vecā anekdotē, labākā specialitāte ir ginekologs. Nauda vienmēr būs un rokas siltumā... :)

Bet ja nopietni, tad es uzskatu, ka īsts ārsts ir tikai tas kas ir ķirurgs. Pārējie tādi pusārsti... Tāpēc manuprāt ja gribi būt par īstu dakteri tad vismaz sākumā vajag pastrādāt ķirurģijā. Tā ir disciplīna kas izveido pareizu attieksmi pret lietām un dod pārliecību par to ko Tu dari (un par to ko nevajag darīt arī). Tie kas nav sākuši ar ķirurģiju parasti ir daudz sīkumaināki un svārstīgāki.

Ja jaunībā nebūtu bijis "pizdabols" un būtu aizgājis pa medicīnu, droši vien izvēlētos dzemdniecību. Patīk man tā nozare. Kaut gan citi doki saka, ka dzemdniecībā nav ērti, jo visu laiku esot sajūta, ka prokurors stāv aiz muguras... Bet toties tur nav nekādi veči vai vecenes... :)

___________________________________
Jautājumi un konsultācijas - guru03@inbox.lv
Re: Tālākā specializācij
03.04.2014 22:25
Bija jau runa. Atceros,ka ieteicu iet par ginekologu. Jo cik sapratu esi tendēts uz sievietēm. Tad palīdzi viņām:) Ja rokas nav īstā vietā izaugušas (ķirurģija) ,tad nedari to. Es arī aizgāju no ātrajiem, jo sapratu,ke neesmu tam radīts.Materiālais stāvokli spieda iet uz armiju.
Palīdzot citiem, nevajag sevi dzīt kapā. Tev jāiet tur,kur tev padodas un kur var nopelnīt naudu. Godīgi teikšu,ka jāmācās ļoti jāmācās angļu valoda. Tam jākļūst par otru galveno mērķi.Neaizmirsti, ka ar tavu izglītību, tev pavērsies ceļš uz augstāko ierēdniecību,politiku un starptautisko praksi. Cik zinu, Somijā tev pieņems uzreiz. Dos dzīvokli,pienācīgu pabalstu un bezmaksas somu valodas kursus. Tikai lai tu pie viņiem paliktu. Protams Zviedrijā un Norvēģijā maksā vairāk. Mani te patrioti lamās. Vienu savā dzīvē esmu sapratis. No patriotisma un gaišās nākotnes paēdis nebūsi. Būsi tikai kājslauķis neliešiem .Lasi grāmatas, noteikti angļu valodā. Tās tev pavērs redzes loku visos jautājumos.
Re: Tālākā specializācij
03.04.2014 23:10
Nu kur gan ginekoloģijā bez rokām liksies... :)

Bet jā, ārstam ārzemēs, protams, ir iespēja daudz vairāk apzināties savu vērtību.

Neesi domājis par rezidentūru ārzemēs?
Re: Tālākā specializācij
04.04.2014 11:12
Esmu, esmu domājis par ārzemēm, jo angļu valodu labi zinu, bet tikai vienam negribas braukt. Latvijas sievietes ir visskaistākās :)

Ku!, ne jau visiem emocinālā daba ļauj kļūt par ķirurgiem. Mani galīgi nesaista gaļa, pārstrādāšanās,utt. Kaut kā vairāk gribu izveidot sevi gan kā fiziski, gan intelektuāli attīstītu cilvēku. Netaisos nodzīvot 50-60 gadus, par maz. Reti kurš ārsts runā arī par VESELĪBU. Kardiologi ar Ērgli priekšgalā slavina sportu, bet pārējie... tāpēc tieši arī domāju, kura būtu tā neakūtā, interesantā specialitāte, kur varētu propagandēt veselīgu dzīvesveidu. Lai gan varbūt to var arī darīt esot jebkurā citā specialitātē. Kurš būtu domājis, ka būs tādi pati sajūta kā pēc vidusskolas :D
Re: Tālākā specializācij
04.04.2014 15:14
Latvijas? Es teiktu postpadomijas.
Un arū UK un citur viņas ir. Lielākā daļa vēl nav noēdušās.

BTW ta arī tur ir ;) Ja labi izskatas - 99% nav vietējā :D

__________________________________________________________________________________________________
“Thinking is difficult, that’s why most people judge.”
Ko homeopātam nozīmē pludmale? Urīns D10
Re: Tālākā specializācij
05.04.2014 01:00
Skatos, ka man jāuzņemās daudz forumiešu nepiepildīts sapnis! :D
Re: Tālākā specializācij
05.04.2014 12:32
Jā, iedomājies, snuker, foruma dāmām būs savs ginekologs, ku! un Mazdakteris arī būs apmierināti, forumā tāda vienotība kā vēl nekad...

Mjā, vienīgi, kad Tu beigsi, es jau tā kā tuvošos vecenes robežai, bet, ja labi maksāšu, varbūt tomēr būsi ar mieru :D
Re: Tālākā specializācij
05.04.2014 13:56
Jā, kas gan dāmām taisīs klizmu pirms ginekologa izmeklējuma, ja manis nebūs... :) Runcene mums būs par psihoterapeitu lai dziedētu procedūru izraisītās garīgās traumas. Tikai nezinu vienīgi kur Mazdakteri šajā shēmā "pristroiķ"... Lai sēž un skatās...

___________________________________
Jautājumi un konsultācijas - guru03@inbox.lv
Re: Tālākā specializācij
05.04.2014 19:49
Es par sterilizācju. Un mierinātāju pirms ārsta istabā.Ja daktera kungs uz pusslodzi ņems:)
Re: Tālākā specializācij
06.04.2014 12:15
Bet kur Mateus liksim? Apsardzē? :D
Re: Tālākā specializācij
06.04.2014 12:50
Jā,jā. Viņš mums, liels bargs un dusmīgs.
Gluži kā makonī dzīvojošais Dieviņš?
Re: Tālākā specializācij
07.04.2014 12:47
Mošk uzreiz iet par ministru? Sakārtošu to medicīnas sistēmu beidzot :D
Re: Tālākā specializācij
07.04.2014 14:10
Ņeot vērā to, ka pie mums (un vispār visur pasaulē) par ministriem kļūst nevis attiecīgo nozaru labākie speciālisti bet gan īpašas birokrātu sugas pārtāviji, uzstādijums kļūt par ministru ir pilnīgi reālistisks...

___________________________________
Jautājumi un konsultācijas - guru03@inbox.lv
Re: Tālākā specializācij
07.04.2014 14:18
Ministri dara, ko partija liek, un ir spējīgi šīs cūcības realizēt. Naktsmiers nav traucēts.

Zinu vismaz pāris diezgan jaunus cilvēkus (ap gadiem 30), kas aizgāja uz ministrijām (Veselības un Labklājības) ar mērķi kaut ko sakārtot, jo bija strādājuši savā jomā praktiski, bija pieredze un dusmas par haosu.

Jau no pirmā augstākā priekšnieka bija liels izbrīns un spēcīgi centieni atsēdināt, lai nomierinās un mierīgi turpina ievadīt ciparus datubāzēs.
Re: Tālākā specializācij
07.04.2014 14:23
Es to biju domājis vairāk sarkasmam. Taisnība jau vien ir, bet rezidentūrā jau tāpat ir birokrātija. Budžeta vietās bieži tiek tie, kuriem pazīstamāki uzvārdi...
Re: Tālākā specializācij
21.05.2014 20:31
Izskatās, ka tas beidzot ir noticis! Esmu sapratis tālāku savu virzību. Turiet īkšķus :))
Re: Tālākā specializācij
22.05.2014 10:03
Es ceru,ka tomēr par terapeitu. Mierīgs darbs. Var izglītot tautu.Pēc tam var profesionalizēties jebkurā virzienā,izņemot ķirurģiju. Bet labāk tā,kā gribi tu. Lai veiksme.
Re: Tālākā specializācij
22.05.2014 21:07
Nu staasti snuker, neturi sveci zem puura.
Re: Tālākā specializācij
23.05.2014 13:31
Terapija ļoti interesanta, bet pārāk nogurdinoši ar tiem pacientiem. Tas pats attiecas uz onkoloģiju. Ķirurģija nav priekš manis. Kārtīgi izanalizējot sevi, to kas patīk un to, ko varu cilvēkiem dot, sapratu, ka sporta medicīna ir mans lauciņš. Visi strādā ar seku likvidēšanu, bet reti kuram interesē profilakse. Pareizi ēdot un sportojot, mēs varam sevi pasargāt no ļoti daudzām slimībām.
Re: Tālākā specializācij
23.05.2014 21:56
nu tad driiz vareesi konsulteet muusu sporta sadalju. :)
Re: Tālākā specializācij
25.05.2014 20:37
Gan jau, ka ne tikai to, zināšanas par pārējo arī ir :)
Re: Tālākā specializācij
26.05.2014 14:50
Es jau sen domāju, ka Tev, snuker, vai nu par trenneri jāpiemācās (ja negribas būt par ārstu), vai kaut kas saistībā ar sportu jāpiemācās! Jo pašā sākumā, kad vēl mācījies vidusskolā, Tu forumā interesējies arī par iespēju studēt Sporta Akadēmijā.

Apsveicu!
Re: Tālākā specializācij
26.05.2014 20:01
Nē, ne! Medicīna ir radīta man, jo man gribās palīdzēt cilvēkiem. Treneris noteikti nav mans līmenis - es varu vairāk. Tā kā esmu super laimīgs, ka esmu medicīnā :)

Vienīgais, kas nomāc, ir neveiksmes mīlestībā.
Re: Tālākā specializācij
26.05.2014 23:29
Smaga lieta tā mīlestība. Mēs te par to arī jau kādreiz runājām. Lai Tev veicas! Un beidzot arī mīlestībā :)

___________________________________
Jautājumi un konsultācijas - guru03@inbox.lv
Autors:

Jūsu e-pasta adrese:


Tēmas nosaukums:


Surogātziņu novēršana:
Lūdzu izrēķiniet vienkārso matemātisko izteiksmi un ieraksties atbildi tam paredzētajā laukā. Tas ir lai novērstu automatizēto rīku iespeju rakstit ziņas forumā
Izteiksme: kāds ir rezultāts, ja 22 pieskaita 18?
Ziņa: