Darbā nemaksā algu, sakrājies parāds

Aizsāka darb i nieks 

Re: Darbā nemaksā algu, sakrājies parāds
12.10.2015 13:23
Man ir princips. Ar trešām personām nerunāju, Jautātājs nav invalīds un muļķis. Ja viņam būs jautājumi,tad pajautās pats.
Tikai viņš zina lietu patieso stāvokli.
Mateus,lūdzu nemeklē kašķi.Moderātors nedrīkst ļaunprātīgi izmantot savu stāvokli.
Cieņā.
Re: Darbā nemaksā algu, sakrājies parāds
12.10.2015 21:09
Katru reizi kad Tev paprasa pamatot vai izskaidrot Tevis paša vārdus, Tu to klasificē kā kašķi :)
Vecīt... nezināt nav kauns... kauns ir negribēt zināt ;)

__________________________________________________________________________________________________
“Thinking is difficult, that’s why most people judge.”
Ko homeopātam nozīmē pludmale? Urīns D10
Tā ir iestāde, kurai pēc manām domām būtu jābūt Sia. Lai maskātu mazākus nodokļus valstij, tā uzshēmojusi vairakus valdes locekļus, kas ņem pa 5 darbiniekiem. Iesākumā tur strādāju kā mikrozuņēmumā, kur darba devējs par mani maksāja 9 procentus.
Vēlāk lika pārreģistrēties uz pašnodarbināto personu.
Būtībā tas ir darbs ar pamatlagu, ar noteiktu stingru darba grafiku, ar attiecīgiem darba pienākumiem, kur maksā nevis par padarīto, bet fiksēto algu. Tik atšķirība tāda, ka jau vairākus gadus strādājot nav nekādu sociālo garantiju - bezdarbnieku pabalsta, slimības lapas(j ja salimsti, tad ej slims uz darbu), atvaļinājuma
Aiziet es tā uz sitiena arī nevaru, jo bezdarbnieku pabalsta nebūs + žēl pazaudētās naudas. Un... vairāk te interesējos tāpēc, ka varbūt man jāievāc attiecīgā informācija, lai vēlāk varu pierādīt, ka vispār esmu strādājis. Jo lai gan līgums ir, tomēr valdes locekļi, kas pēc līguma ir bijušie priekšnieki patiesībā nav nekādi priekšnieki. Pats galvenais priekšnieks, kurš višu vada vēlāk noliegs, ka ir šīs firmas priekšnieks(viņam ir aizliegts vadīt uzņēmumu).
Bet man būtu ērtāk pierādīt tiesā, ka tieši viņš ir priekšnieks un nevis tie 3 valdes locekļi, kas pa šo laiku ir bijuši priekšnieki, un tādejādi man būtu ērtāk no viena cilvēka izdabūt aptuveni 2000 euro parādu + varbūt kaut kādu pat kompensāciju.


Un vēl, es negribu dzirdēta Mateusa viedokli. Tu jau te citās diskusijās esi parādījis savu mazvērtības kompleksu un vēlmi parādīt sevi gudrāku, kas man riebj. Ceru uz sapratni.
Re: Darbā nemaksā algu, sakrājies parāds
23.03.2017 20:48
Nu nez, es šito nesaprotu. Pati esmu pašnodarbināta, neviens nespieda, tāda izvēle.

Tu nevari uztaisīties par īstu pašnodarbināto ar savām zināšanām? Es dzīvoju reģionā, un mums te ir ļoti daudz pašnodarbināto dažādās jomās, kas nepelna slikti, dažiem ir savs mazs SIA, ir ģimenes uzņēmumi.

Ja tomēr gribi būt darba ņēmējs, neej uzreiz prom, bet sūti CV, meklē labāku vietu caur pazīšanos utt.

Īstenībā tie falšie MUN mani besī, jo kropļo mums īstajiem reputāciju, bet vai Tu kaut ko izdarīsi, to gan nezinu. Turklāt nemunSIA tāpat Tevi kārtīgi nodarbinās un naudu no pakaļas nemetīs.

Ko Tu vari pierādīt? Tikai to, kas juridiski esi bijis. Vai nu darba ņēmējs MUN SIA, vai pašnodarbinātais. Tu domā, ka kāds ies liecināt? Kāpēc Tu vispār pārreģistrējies uz pašnodarbināto? Un, ja to darīji, tad varēji kačāt savas pravas un prasīt brīvāku darba grafiku. Zinu ļaudis, kas tā izdarīja, un īpašnieki nekur nelikās.
darb i nieks
Re: Darbā nemaksā algu, sakrājies parāds
24.03.2017 09:46
Bija labs un interesants darbs mikrouzņēmumā(ja neskaita naudas apmaksas kārtību) no kura negribējās iet prom. Kad bija jāpārreģistrējas uz pašnodarbināto kačāju nedaudz savas tiesības, rezultātā ieguvu nedaudz augstāku stundas apmaksas likmi. Brīvāku darba grafiku nebūtu iespējams, jo darba specifika ir tāda.

Šobrīd arī domāju strādāt uz saviem privātpasūtījumiem, varbūt arī paralēli kādam citam darbam, kur es būtu zem Sia.
Jā, neviens neies liecināt, jo esošie darbinieki negribēs zaudēt savas darba vietas.
Vnk pirms iet prom gribēju painteresēties vai ir vērts vēl šeit esot piemēram ierakstīt diktafonā kādas sarunas, kur pierādās galvenais priekšnieks - shēmotājs, vai arī kur mēs apspriežam par to cik naudas viņš man ir vēl parādā.

Bet laikam jau gan nav. Jāsamierinās būs. Priekšniecība gan apzinās, ka man ir zināma provokatīva info par iekšējiem grāmatvedības un tiesu dokumentiem, dažām mahinācijām, kuras es varētu pavērst pret viņiem.
Re: Darbā nemaksā algu, sakrājies parāds
24.03.2017 15:22
Kā veidojies viņu parāds Tev?

Falšie MUN kropļo tirgu, aizej prom un noziņo, kur vajag. MUN ir pašnodarbinātajiem, kas grib strādāt tikai vieni, maziem ģimenes uzņēmumiem, iesācējiem u. tml.
Mēdz mēnesī par iepriekšējo mēnesi ieskaitīt mazāk nekā līgumā noteikts, reizēm tā vairākus mēnešus pēc kārtas, citreiz atkal kādu mēnesi ieskaita vairāk, bet par cik tur strādāju jau vairākus gadus, tad tomēr parāds ir iekrājies.
Re: Darbā nemaksā algu, sakrājies parāds
25.03.2017 22:47
Pašnodarbinātais to var kārtot tikai caur tiesu, jo viņš ir Tavs klients, kurš nemaksā. Tu varētu iet uz Darba inspekciju, ja viņš būtu darba devējs.

Un viņi jau zina, ka cilvēkiem nebūs naudas, lai to visu darītu. Baigie rukši Tev gadījušies, neciena cilvēkus.
Autors:

Jūsu e-pasta adrese:


Tēmas nosaukums:


Surogātziņu novēršana:
Lūdzu izrēķiniet vienkārso matemātisko izteiksmi un ieraksties atbildi tam paredzētajā laukā. Tas ir lai novērstu automatizēto rīku iespeju rakstit ziņas forumā
Izteiksme: kāds ir rezultāts, ja 8 pieskaita 12?
Ziņa: