Tēma diskusijai- "Mūsdienu medicīna"

Aizsāka kachenite 

Re: Tēma diskusijai- "Mūsdienu medicīna"
27.01.2016 13:51
kachenit, armija te nav priekš iedzīvotāju aizsardzības. Armija te ir atvesta NATO un visa pārējā kas no tā izriet aizsardzībai. NATO ir ieguvis absolūti unikālu iespēju izvietot savu karaspēku tieši pie krievijas robežām. Un tas ir pats galvenais. Un mūsu 100 pakalpiņiem ir nepārvarama velme šo iespēju pasniegt saviem kungiem.

Sorry, ka novirzijos no medicīnas tēmas.

___________________________________
Jautājumi un konsultācijas - guru03@inbox.lv
Re: Tēma diskusijai- "Mūsdienu medicīna"
27.01.2016 15:56
ku!
es Tev pastāstīšu, kādēļ mums IR izdevīgi ASV kareivji valstī... ka arī PROTAMS kādēļ tos te vajag ASV...
Ja te nāktu iekšā Krievija un nošautu kādu latvieti... kādu rezonansi tas radītu? Nu pasaules mēroga... par valsti, kurā iedzīvotāji mazāk neka normālā pasaules pilsētā :D 0.... līdzīgi kā ja mēs lasām ka kaut kāda Āfrikas mazvalstī teroristi kaut ko uzspridzināja... neviens neko i nepamana ;)

Un tagad iedomājies situāciju... ja tajā pašā RUS/LAT gadījumā nošauj ASV pilsoni... rezonanse MILZĪGA... ASV ir iemesls pakarot ar RUS :) Ne ASV ne RUS karu sava starpā negrib (lai gan RUS pat ar Turkiem neielaižas)... attiecīgi - jā esmu par viņu atrašanos šeit. Un esmu to, manuprāt, normāli pamatojis. Tas ir izdevīgi mums un tas baro EGO NATO un USA
Re: Tēma diskusijai- "Mūsdienu medicīna"
27.01.2016 17:32
Kur ta viņi ir, kaut kā nestaigā bari pa veikaliem. Būtu, vismaz veikalu apgrozījums pieaugtu.
Varēja jau sabraukt, tagad sola PET centru atklāt pilnas maksas pakalpojumiem, Siguldā kiberknaifs maksas pakalpojumiem uzcelts. Varēja baukt staroties. Nopirktu vēl veco labo gamma knife , laba manta smadzeņu starošanai. Ar to pasaulē liela mediķu pieredze.



Edited 1 time(s). Last edit at 27.01.2016 17:33 by smail.
Re: Tēma diskusijai- "Mūsdienu medicīna"
27.01.2016 19:03
Ogrē visas Okartes izpērk un Čili pusdienas ēd :) Lielvārde viņi DAUDZ :)
NavSvarīgi
Re: Tēma diskusijai- "Mūsdienu medicīna"
27.01.2016 19:15
smail Rakstīja:
-------------------------------------------------------
> Kur ta viņi ir, kaut kā nestaigā bari pa
> veikaliem. Būtu, vismaz veikalu apgrozījums
> pieaugtu.

Rīgā braucot uz Tallinu ir RIMI ar Apelsīnu. Esmu tur redzējis čupu ar viñiem.
Re: Tēma diskusijai- "Mūsdienu medicīna"
27.01.2016 19:25
Ā nu tur arī ir poligons. Tāpat ka Lielvārdē
Re: Tēma diskusijai- "Mūsdienu medicīna"
27.01.2016 22:02
Es par pacientu piketu Jums jautāju, bet Jūs par amerikāņu tankiem sākāt runāt.
Kāds ASV tankiem sakars ar mūsdienu Latvijas medicīnu?

P.s. Šoruden redzēju veselu bruņumašīnu kolonnu un ASV zaldātiņus Lietuvas -Polijas robežpunktā.
Re: Tēma diskusijai- "Mūsdienu medicīna"
27.01.2016 22:43
Nu Polijā viņu jau sen čumeni :)
Nu redz cik ātri tēma sevi izsmēla...
Re: Tēma diskusijai- "Mūsdienu medicīna"
01.02.2016 01:17
Mateus Rakstīja:
-------------------------------------------------------
> Nu Polijā viņu jau sen čumeni :)
> Nu redz cik ātri tēma sevi izsmēla...

Tātad ar medicīnu mūsdienās viss ir OKi :)
Re: Tēma diskusijai- "Mūsdienu medicīna"
01.02.2016 13:44
Ar medicīnu ir slikti, bet, pirms daudz runājam par Belēviču, jāatceras, ka liberastiskā valdība visu laiku ir līdusi Eiropai uz vēdera un tērējusies uz nebēdu, ja liberasti prasa. Piemēram, Krievija ir uztaisīta par kaut kādu ārprātīgo un baiso ienaidnieku, kura dēļ nu ir jāpērk bruņmašīnas.

Ir jau ari citi uzvārdi, kam vajadzētu uzdot jautājumus: Āboltiņa, Rinkēvičs... Un tieši viņiem vairāk nekā Belēvičam.
Re: Tēma diskusijai- "Mūsdienu medicīna"
03.02.2016 14:00
Delfi un citi sen iepazīstināja ar tendencēm.
delfi.lv/news/national/politics/maksas-medicinas-izmantotajiem-bus-ierobezotas-iespejas-sanemt-valsts-apmaksatus-pakalpojumus.d?id=46555329

Tagad jauns

delfi.lv/news/national/politics/deputati-iztaujas-belevicu-par-laboratorisko-izmeklejumu-taupisanu.d?id=47018273

Raksts interesantas ar frāzēm par urinu, EGA un CRO vienādības tuvumu, genetiku un kronis visam -
maksas vizites laika ārsts nevarēs nosūtīt uz valsts apmaksātiem izmeklējumiem - tāds tiekums ir rakstā.

Var secināt ? ka ja negribi ilgi gaidīt rindā un aizej pie speciālista par pilnu maksu, tad analīzes taisīsi par pilnu maksu.
Tauta forumos jau apspriež MK noteik No 1529 grozījumus
Papildus apollo šodien 08:22 publicējis rakstu par BKUS, tauta komentāros kliedz un brēc.
TV vakar tika teikts, ka ap puse naudas, kas pagājušo gadu tika samaksāta par med pakalpojumiem, tika samaksāta no privātiem lidzekļiem.
Acīmredzot 50% pilnas maksas medicīnas īpatsvars valstī ir par maz un jātiecas uz 100% pilnas maksas medicīnu? Palēnām un pamazām.
Tauta visdrīzāk tad gribēs lai skološanās ārstiem arī būtu 100% par pilnu maksu, kā asv. Tautas balss dieva balss, to ar laiku ari varēs ieviest.
Re: Tēma diskusijai- "Mūsdienu medicīna"
03.02.2016 15:09
Privātie ārsti nekad nav drīkstējuši lietot valsts izmeklējumu un analīžu kvotas.
Re: Tēma diskusijai- "Mūsdienu medicīna"
03.02.2016 15:30
Tas jā.
Nedomāju par privātklīnkām.
Bet ir tādi, kas pieņem uz valsts kvotām un arī par pilnu maksu. Caur kasi un reģistratūru. Piem, speciālisti slimnīcās konsultēt ambulatoros. Mazliet stiprāka tā situācija bij 2009/2010 ajā.



Edited 1 time(s). Last edit at 03.02.2016 15:34 by smail.
Re: Tēma diskusijai- "Mūsdienu medicīna"
04.02.2016 10:12
Piemēram ne tikai kā minēju, bet arī šādi ;

stradini.lv/page?id=1866
Un valsts/pašvaldību klīnikās ir konsultatīvās poliklīnikas, kur klīniku ārsti - pieredzējuši speciālisti, pieņem ar ĢĀ nosūtījumiem par pacienta iemaksu un par pilnu maksu. Parasti bez nosūtījuma ir pilna maksa.
Bet ir viena nianse - ja ļoti daudzi pierakstījušies ar nosūtījumiem, sanāk liela rinda.
Klients pierakstās pilnas maksas konsultācijai, lai tiktu ātrāk.
Vai viņam sakarā ar to, ka par vizīti maksājis pilnu cenu, kaut arī nosūtījums eksistē, būs pilnas maksas arī analīzes? Būs vai nebūs?
Jo medijos izskan tikai teikums " Ja jūs ejat pie ārsta par maksu ", teikums " maksas vizītes laikā nevarēs nosūtīt uz valsts apmaksātiem izmeklējumiem ".

Tai delfu rakstā ģenētiskās analīzes, nu uz tām jau nekur pasaulē viens pats ģā negrib sūtīt. Tas ir stresaini, skaidrot pacientam un diezgan kutelīgi, parasti jau pat speciālists tā nemaz visus nesūta. Tikai kad vajag. Jo speciālistam arī ir nervu sistēma un cilvēki streso par ģ analiz gaidot rez, tāpat kā uz histoloģijas atbilžu gaidīšanu.
Urīnu man liekas nekur nekad nemikroskopē visu 100% atnesto. Jo cilvēkresursu ir tik cik ir. Mikroskopēšanai. To, kur ar analiz atrod novirzes.
CRO un EGĀ ne vienmēr korelē.
Manis pēc, es to EGĀ ar kādu 60 o gadu metodi kaut istabā varu uztaisīt sev. Statīvs, spec pipetes un noteikta vides temperatūra, Ķēpīgāk ir, bet kādreiz tā strādāja visas pasaules klīnikas. Ar veco metodi.



Edited 2 time(s). Last edit at 04.02.2016 10:43 by smail.
Re: Tēma diskusijai- "Mūsdienu medicīna"
06.02.2016 19:46
Pie reimatologa uz maksas vizīti rinda šobrīd ir 1-3 mēneši. Ja reimatologu grib par valsts naudu, tad var nākties gaidīt pat 6mēn. Gaiļezerā visas reimatologa pusgada valsts kvotas tiek izķertas 1 -2 dienu laikā- pat nezini, vai paveiksies sazvanīt, un pieteikt to reimatologu pēc 6mēn.!
Ja man jāgaida rindā pusgads pie valsts ārsta, lai pieteiktos rindā uz reimatoloģijas dienas stacionāru pēc... mēnešiem, tad tas ir ĀĀĀĀ!!!
Maksas ārstu konsultāciju es vēl spētu apmaksāt, bet maksas dienas stacionāru- vairs nēē :(

Sāku domāt, ka man vajag paņemt darbā pāris garas slimības lapas, lai varētu kandidēt uz invaliditāti. Jo paiet tāpat nevar. Es tagad nebūtu tik lielās ziepēs ar veselību, ja pirms pusgada tiktu pie ārsta. Ja valsts man nespēj apmaksāt pāris ārsta konsultācijas- maksās pabalstus vismaz gadu!
Kāčāsim valsts naudu atpakaļ savā kabatā.

Viena slim.lapa uz 8 nedēļām jau bija. Cik tur nedēļas vajadzēja slimot gada laikā, lai tiktu uz VDEĀK?



Edited 3 time(s). Last edit at 06.02.2016 19:55 by kachenite.
Re: Tēma diskusijai- "Mūsdienu medicīna"
06.02.2016 19:57
smail: es gan nemāku ar pipeti istabā analīzes taisīt! Vai var jau laicīgi pie Tevis pieteikties uz analīzēm? :)
Re: Tēma diskusijai- "Mūsdienu medicīna"
07.02.2016 12:08
EGĀ ( eirtrocītu grimšanas ātrums ) nebūt nav visas asins analīzes. Tikai viens parametrs. Jā, savulaik to izdarīja pēc vienas metodes ar kalibrētu, speciālu pipeti un statīvu pie noteiktas temperatūras.
Sev, tagad mīzalus cilvēki drīkst dzert, ja grib un rakstīt rakstus par urīnterapiju, ja grib.
Citu cilvēku bioloģiskā materiāla analizēšanai vajag attiecīgi reģistrētu laboratoriju ar dokumentu kalniem utt.
Papildus tas, ka jā, sev ar veco metodi noteikt ta varu kaut istabā, bet spēka tai noteikšanai tad nebūtu nekāda. Par precizitāti gan +/-5% īpaši nešaubos. Savulaik par to metodi man vajadzēja nokārtot pārbaudījumus. Pieraksti ar kaut kur stāv, ja neatrastu, no paziņām dabūtu.
Ko vēl var, tur Le saskaitīt ( ir metodes ar speciālu kameru un mikroskopu ), ja krāsiņas ir, Le Diff formulu uztaisīt. Natīvā ar apskatīt . Urīnu ar, vēl pakrāsot preperātu mikroskopijai var. Ja ir ar ko.



Edited 2 time(s). Last edit at 08.02.2016 10:14 by smail.
NavSvarīgi
Re: Tēma diskusijai- "Mūsdienu medicīna"
14.02.2016 11:32
Mateus: Kāpēc bija jāslēdz? Nevarēji pārvietot? Nu sajaucu domāju ka uzturs nav saistīts ar sportu, liela muiža. Nu un atšķirība ir liela jo vienas zāles palīdz kamēr citas nepalīdz. Tie paši IbuMetin nedarbojas bet iedzerot Citramonu uzreiz sāpes pazūd un caureja bija kā papildus piemērs. Neslimoju pagaidām ar to.
Nešķiet, ka diskutēt par rakstu, kas uzrakstīts pirms 30 gadiem ir diezgan bezjēdzīgi ?
(autors miris 1988.g. )
Re: Tēma diskusijai- "Mūsdienu medicīna"
15.02.2016 16:44
Raksts garlaicīgs, bet par ideju vecumu. Ļoti daudz medicīnā pielietojamo tehnoloģiju nāk no 50 ajiem - 60 ajiem gadiem.

Piemēram, GammaKinfe ir veca tehnoloģija. Galvai.
Precizitāte ir atkarīga tikai no galdiņa pozicionēšanas mehānisma + simulācijas precizitātes.
Tagad CyberKnife tuvojas šai precizitātei. Ne pārspēj. Liels pluss Cyberknife ir tas ka viņš ne tikai galvai der ļoti labi.
80 ajos attīstīta Boron Neutron Capture Therapy, protonu terapija un fast neutrons.

Neiroķirurģijā arī pamatmetodes senos laikos attīstītas. Modernizācija tur - ļoti minimāla, lai cik neticami tas neliktos,
Izņemot neironavigāciju, kas tiešām pēdējos gados arvien vairāk tiek uzlabota. Tas tiešām ir lieliska inovācija, daudzi ķirurgi sajūsmā par tās tehnoloģiju progresu pat salīdzinot 2012 ar 2015 gadu. Arī 2012 ar 2008 grūti salīdzināt.
Autors:

Jūsu e-pasta adrese:


Tēmas nosaukums:


Surogātziņu novēršana:
Lūdzu izrēķiniet vienkārso matemātisko izteiksmi un ieraksties atbildi tam paredzētajā laukā. Tas ir lai novērstu automatizēto rīku iespeju rakstit ziņas forumā
Izteiksme: kāds ir rezultāts, ja 23 pieskaita 25?
Ziņa: