Skaidras naudas uzkrāšana un problēmas ar VID

Aizsāka bez dzivoklja 

Sveiki forumieši!

Esmu izlēmis iekrāt dzīvokļa pirmajai iemaksai hipotēkai skaidrā naudā. Par cik dzīvoklis Rīgā 1 - 2 istabas varētu būt uz 30-39 tūkstošiem, tad ja pieņem, ka pirmā iemaksa ir 15 proči, tad man būtu vidēji jāuzkrāj 4-6 tūkstoši. !500 jau ir vēl pa 2-3 gadiem jāiekrāj kādi 4000. Tomēr krāju skaidrā naudā, jo baidos bankā noguldīt, jo ir nedroši....
Bet,,,, vai man nerastos problēmas ar VID gadījumā ja būtu uzkrāti kādi 6000 un pēkšņi tie uzrādās kā skaidras naudas darījums hipotekārajā kredītā pirmajā iemaksā?

No cik tūkstošiem man ir jādeklarē skaidras naudas uzkrājumi?



Un otrs jautājums(sanāk oftopiks, zinu) Vai ir vērts ņemt uz kredīta padomju laikā celtas mažģimeņu, 104 vai čehu projektus. Kā ar centra dzīvokļiem? Es domāju, ka vai ir garantija, ka šīs ēkas vēl būs drošas/apdzīvojamas vēl 40 gadus? Jaunajam projektam nesanāks. Bet ļoti gribu savu mitekli.
Re: Skaidras naudas uzkrāšana un problēmas ar VID
30.07.2017 09:42
"Ar 2017.gada 1.janvāri ir spēkā skaidras naudas lietošanas aizliegums darījumos no 7200 euro fiziskām personām, kas neveic saimniecisko darbību."

Tev banka arī neļaus maksāt skaidrā naudā.

Turēt mājās vari vismaz līdz 10 tūkstošiem noteikti bez atskaitīšanās.
mājās glabāt lielu naudas summu ir nedroši...ugunsgrēks,zagļi utt...
Man liekas, ka bankā nedrošāk, jo tā nav "taustāma". Banka var sadomāt man nesaprotamu iemeslu dēļ nobloķēt manu kontu. Manu kontu var nobloķēt arī citu iemeslu dēļ, par piemēru: kāds ar manu pases kopiju panēmis kredītu, tas nav atmaksāts vai varbūt iepriekšējais darba devējs ir izdomājis no manis piedzīt naudu, jo viņš tiesājas ar visiem bijušajiem darbiniekiem un kur vien var iztiesā naudu. Izklausās sviestaini, bet es te esmu atklausījies no saviem paziņām visu ko un nevieš drošību noguldīt bankā naudu. Procenti pie noguldījuma arī nav motivējoši.
Banka var arī bankrotēt.
nu tad ,kur ir problēma??? Ja banka ir nedroša,procenti par zemu utt...nu glabājiet zeķē,varēsiet arī aptaustīt katru dienu un maksājiet pats sev procentus,kādus vien vēlaties....nekādu problēmu...

par Vid...var taču viņiem uzrakstīt,uzzvanīt visu izstāstīs...kas,ko un ka...un līdz tam,kad Jūs plānojat sakrāt pirmo iemaksu,likumi būs jau piecreiz mainijušies...


izlasiet vēlreiz savu pēdejo komentāru,un apdomājiet vai ar tādu domāšanu Jums tas dzīvoklis un kredīts tiešām ir vajadzīgs....
Re: Skaidras naudas uzkrāšana un problēmas ar VID
30.07.2017 12:55
Ja Tu gribi pirkt dzīvokli kredītā, tad Tev tāpat būs ilgstošas, sirsnīgas attiecības ar banku.

Laiks sākt trenēties. :D
Ja krās zeķē, tad, kad tiks sakrāti kādi 6 tūkstoši un bankā tiks iesniegta(vai iepriekš ieskaitīta) nauda, tad tā varētu būt no VID puses uzskatīta kā aizdomīga/melnā nauda. Nezinu, tāpēc te prasu.
Dzīvoklis vajadzīgs, jo žēl atdot par briesmīgu vai bezgaumīgi iekārtotu dzīvoklu 300 euro tikai par īri, ja nopērkot un iekārtojot pats es varu maksāt kredītu 150-200 eur mēnesī un dzīvot savā, dizainera iekārtotā, turēt dzīvniekus kādus es gribu, jāties ar ko es gribu un ne vienam neatskatitīties.

Laikam jau laiks sāk pamazām noguldīt bankā. Piedāvātos procentus vispār par procentiem neuzskatu, bet vismaz laikam tā būs pareizāk...

Man ir ideāla kredītvēsture, nekad neviena kavejuma nav bijis.
un kāda Jums daļa,ko vid domā,melna ,netīra...pofig,galvanais,ka ir pierādāma tās izcelsme...tāpēc piezvaniet uz Vid un izstāstiet savu ideju ,ka gribat krāt zeķē,jo neuzticaties bankai un pēc pāris gadiem ieskaitīt kontā,kā viņi ieteiks pareizāk rīkoties,lai viss būtu tīrss...un basta,nekādu problēmu...
Nu es te aprunājos ar vienu grāmatvedi, kura neieteica zvanīt VID un interesēties kā labāk uzkrāt skaidrā naudā, jo tad VID var sākt interesēties par mani.... Tā vietā iet uz savu banku un tur iegūt vajadzīgo info.
Skaidru naudu uzkrājot pēc tam VID uzrādot var nepierādīt tās izcelsmi.
Taču man būtu problēmas atstāt kontā naudu par cik tā būtu psiholoģiski grūtāk uzkrāt, paliek krājkonts, bet tad gada beigās atkal jāsniedz ienākumu delkerācija.

Jau sāku domās atmest ideju par uzkrāšanu hipotēkas pirmajai iemaksai. :D Nāksies vien īrēt:D
es jau gribēju rakstīt,ka ne Jūs meitu jājējs,ne dzīvokļa pircējs...cilvēks,kas tiešām būtu gribējis pirk dzīvokli un jāt meičas nevienam neatskaitosies,sen jau būtu atradis veidu kā to izdarīt...a šitais kautkāds izmisuma bļāviens,par to cik pasaule ir netaisnīga...

jā,kad satiksiet grāmatvedi,pastāstiet,ka uz vidu var piezvanīt anonīmi,var uztaisīt kautkādu epastu ar citu vārdu un pajautāt caur to....
Re: Skaidras naudas uzkrāšana un problēmas ar VID
01.08.2017 09:42
filja Rakstīja:
-------------------------------------------------------
>
>
> jā,kad satiksiet grāmatvedi,pastāstiet,ka uz
> vidu var piezvanīt anonīmi,var uztaisīt
> kautkādu epastu ar citu vārdu un pajautāt caur
> to....

Cik nav nācies šitā zvanīt uz VID...

Bankas dabū daudz rīkojumu no VID, un tie ir jāpilda. Kādi tie būs pēc tik un tik gadiem, to pat eņģeļi nezina.

Starp citu, vienā otrā uzņēmumā grāmatvedis tik šausmīgi baidās no VID, ka sāk uzvesties aizdomīgi un tā panāk VID kontroli savā uzņēmumā.
"es jau gribēju rakstīt,ka ne Jūs meitu jājējs,ne dzīvokļa pircējs...cilvēks,kas tiešām būtu gribējis pirk dzīvokli un jāt meičas nevienam neatskaitosies,sen jau būtu atradis veidu kā to izdarīt..."

Par meitu jājēju piekrītu, esmu uz vīriešiem tendēts, tāpēc arī negribu īrēt, jo ir nācies atbildēt uz neveikliem jautājumiem, bet tas garsh stāsts un ne par to.

Par to, ka neesmu dzīvokļa pircējs, nu nezinu, varbūt ka tev taisnība. Taču jādzīvo kkur ir un īre sanāks dārgāk un neizdevīgāk. Tikai pēdējā laikā aizdomājos par dzīvokļa iegādi, tas man sapnis tāds. Ar laiku uzkrājusies darba pieredze, rodas pārliecība, ka arī pie kādas darba krīzes spēšu piepelnīties paralēli arī kā pašnodarbinātais, jo pieprotu lietas, kas cilvēkiem vajadzīgas un par ko reizēm pat labi samaksā.
ņemu savus vārdus atpakaļ un novēlu,lai iecerētais ar dzīvokļa iegādi izdodas!

a par jāšanos,ir taču viesnīcas,viesu mājas utt tur taču nevienam neparko nav jāatskaitās-jūsu dzīve,jūsu izvēle..
Paldies! Ceru, ka izdosies.

Ir arī specializētās pludmales, klubos tumšās istabas u.t.t
Re: Skaidras naudas uzkrāšana un problēmas ar VID
01.08.2017 16:33
Nu tad tikai uz priekšu.

Bet VID var droši jautāt, var uzrakstīt e-pastu, lai sniedz saskaņotu atbildi ar FinMin. Tad tas būs stiprs papīrs.
Autors:

Jūsu e-pasta adrese:


Tēmas nosaukums:


Surogātziņu novēršana:
Lūdzu izrēķiniet vienkārso matemātisko izteiksmi un ieraksties atbildi tam paredzētajā laukā. Tas ir lai novērstu automatizēto rīku iespeju rakstit ziņas forumā
Izteiksme: kāds ir rezultāts, ja 20 pieskaita 15?
Ziņa: