Par padomju laika domasanu un ne tikai....

Aizsāka EmpatisksCilveks 

sveiki. neesmu piedzivojis padomju laikus tapec nezinasu precizi kas un ka bet ikdiena var dazadas izpausmes tiem laikiem noverot ikdiena. piemeram to ka "vecie" joprojam grib apbizot "jaunos" izmantojot ta laika iespaidosanas metodes un meginat ieboret to kas vairak nav VAI ari taisit savas ideologijas kopijas ka turpinajumu u.tml. jo laiki mainas un tamlidzigi. nenotiek paaudzu maina. man vienkarsi interesanti noskaidrot no psihologijas viedokla kas tur apaksa. kompleksi? paranoja? pelnas ieguves alkas? kautkascits?
Represīvā domāšana, apziņa, ka jaunība sen jau garām, padomju armijas ietekme (t.s. ģedovšķina). Domāšanu ir grūti izmainīt, it īpaši, ja cilvēks jau ir vecs, jo smadzenes zaudē plasticitāti.
EmpatisksCilveks
Re: Par padomju laika domasanu un ne tikai....
09.11.2018 14:54
513 Rakstīja:
-------------------------------------------------------
> Represīvā domāšana, apziņa, ka jaunība sen
> jau garām, padomju armijas ietekme (t.s.
> ģedovšķina). Domāšanu ir grūti izmainīt, it
> īpaši, ja cilvēks jau ir vecs, jo smadzenes
> zaudē plasticitāti.

nu lab bet kads sakars tiem laikiem ar esosajiem? un kapec negrib saprast musdienu paaudzi? saprotams ka tajos laikos bija cita sistema un kartiba a sodien tad ir vel citadaka. es mazs budams daleji tos laikus piedzivoju tapec saprotu bet ne pilniba un vairak saprotu musdienas. skatoties kino redzu daudzus pagatnes stereotipus. kipa ja neesi kacaks esi lupata. ja neesi tirgus baba tad esi barbija. utt. kapec nevar vienkarsi cienit otrus bez tiesasanas? visiem ir gruti - i kacakiem i nekacakiem i lauciniecem i pilsetniecem utt. kapec sava starpa jakaro?!.
Tās visas ir tavas paša problēmas- ha, visiem ir grūti:) Nē, visiem nav grūti, citiem ir tīri tā nekas..un upura domāšana- tevi nabadziņu neciena...negrib saprast... a kas tur ko saprast?
Tu tiesā, nu un tevi tiesā, tā nu tas notiek.
EmpatisksCilveks
Re: Par padomju laika domasanu un ne tikai....
09.11.2018 22:45
iii Rakstīja:
-------------------------------------------------------
> Tās visas ir tavas paša problēmas- ha, visiem
> ir grūti:) Nē, visiem nav grūti, citiem ir
> tīri tā nekas..un upura domāšana- tevi
> nabadziņu neciena...negrib saprast... a kas tur
> ko saprast?


visiem ari ir gruti. tikai izpausmes forma atskiras. taisnibas sipols acis koz kad to griez? esmu daudz gramatas berniba lasijis un kino skatijies un citadak petijis. piedzimstam visi vienadi cilveki. vide un citi faktori izmaina dzivesstastus. a iepriekseja paaudze vienkarsi nemak diskutet un pielieto stereotipainos neargumentus ka "man vairak gadi. es labak zinu". Ir lietas ko jaunie labak zin. Ir lietas ko vecie labak zin. Ejiet tacu uz kompromisiem. Kas der visam virspuseji neder nekam padzilinati un otradak. Kas neder nekam padzilinati der visam virspuseji. sabiedribas standarti ir iemaciti nevis ar tiem piedzimstam.
Mēs pirmkārt nepiedzimstam vienādi, bet katrs savā vidē, cits labāka, cits sliktākā.
A man arī bērnība teica vecāki ka dzīve ir baigi grūta un kamēr es tam ticēju tikmēr tā arī bija...

Ejiet tacu uz kompromisiem/c/

Kapēc?
Tevi apbižõ, neiet uz kompromisiem ar tevi? Bet tu vispār saprati, ko es iepriekš teicu?
a iepriekseja paaudze vienkarsi nemak diskutet un pielieto stereotipainos neargumentus ka "man vairak gadi. es labak zinu". /c/
nu bet ja tu zini labi, ko tad tev ir problēmas? Pielieto savas zināšanas un atrisini problēmas tāpat kā es.... nevari?
Ja nevari, ja nemāki, tad mācies. Un nesaki ka zini.
EmpatisksCilveks
Re: Par padomju laika domasanu un ne tikai....
10.11.2018 19:13
iii Rakstīja:
-------------------------------------------------------
> Mēs pirmkārt nepiedzimstam vienādi, bet katrs
> savā vidē, cits labāka, cits sliktākā.

piedzimstam gan vienadi. 2 rokas, rumpis, 2 kajas un galva veidoti no cilvekgalas. parejais ir augsanas rezultats un personiba kuru iespaido si augsana ar vidi un procesiem. un mani neapbizo vienkarsi ikdiena ir saskare ar padomijas cilvekiem bet mani neiemacija kada veida vini doma kad ir konflikti. filmas un youtube serialos piemeram redzu ka "krutie" parstaj "blatot" tikai kad dabu preti "otpor", tad sak uzklausit viedokli un smieties un kaut telot draudzigus a lidztam tuksa vieta pat ja tadi ka es bus zolidi un neprovoces un mierigi runas bez rupjibam. normali butu ta ka ja nav taisniba saruna tad izlabo nevis "nak virsu". a kapec neiet " virsu" kad pretinieks ir lidzvertigs? tad bikses pilnas.
EmpatisksCilveks
Re: Par padomju laika domasanu un ne tikai....
11.11.2018 19:13
Un viena no galvenajam problemam ikdienas saskarsme ari gimene ir ari parspiletais dzersanas kults. Tajos laikos laikam dzert bija norma a ja tagad nedzer tad "u kto to problemi? bolen? eto ne muzik kotorij nepjot!" utt. Dzeraji nesaprot ka nedzeraji nedzer jo negrib ari but tadi kas biezi pa gravjiem vartas un nakamajas dienas pohas lapa. Es ka nedzerajs ne es uzskatu ka labaks ne ari spiezu nedzert bet man grib lai dzeru jo citadi "apbizosies"..
Tev ir priekšstats nevis par agrāko laiku cilvēkiem bet par noteiktu sociālo slāni, ļoti prastu.. bet- kapēc tad tu kontaktējies ar tādu slāni?
Tādi cilvēki- ļoti prasti- dzimst arī tagad, varbūt ka mazāk, nezinu... es esmu mainījis pilsētu, nedzīvoju tur kur bērnībā bet pieļauju ka kādā prastākā rajonā nekādu lielo atšķirību nejustu...
mierpilsonis
Re: Par padomju laika domasanu un ne tikai....
11.11.2018 22:50
Man neko vairāk par labu šņabi un kotletēm NEVAJAG!
EmpatisksCilveks
Re: Par padomju laika domasanu un ne tikai....
13.11.2018 21:22
iii Rakstīja:
-------------------------------------------------------
> Tev ir priekšstats nevis par agrāko laiku
> cilvēkiem bet par noteiktu sociālo slāni, ļoti
> prastu.. bet- kapēc tad tu kontaktējies ar tādu
> slāni?

A man nav izveles! Man maja ir tada rajona un darba es nevaru bosus regulet un likt lai tadus kolegus nenem darba. Ka ari darba specifika tada ka mana vecuma cilveki maz. Lielakoties bidlu logika. A ko man darit? Vai nu izoleties un taisit sev vientulnueka divainisa reputaciju vai meklet citu darbu a citu darbu nav viegli atrast nepieredzejusam +- 30g cilvekam. Visi grib lai jau butu ar pieredzi bet ar pieredzi nevar nesen skola bijusi but ja nav kas nostaze(apmaca)! Tapec es gribu so jautajumu psihologiski atrisinat. Lai nav jadzer un jakaujas tadejadi zaudejot darbu bet zolidi atsut.
Nu tad risini psiholoģiski, kas Tev to liedz? Bet vispirms jāsaprot ar ko ir darīšana, un tie nav padomju laika cilvēki.
EmpatisksCilveks
Re: Par padomju laika domasanu un ne tikai....
13.11.2018 23:38
iii Rakstīja:
-------------------------------------------------------
> Nu tad risini psiholoģiski, kas Tev to liedz? Bet
> vispirms jāsaprot ar ko ir darīšana, un tie nav
> padomju laika cilvēki.

A kas tad tas ir? Un kapec konfliktus risina kaujoties biezi? Hierarhiska domasana no barbaru laikiem? Vai tiesam normala uzvediba ir iespejama tikai kino?
EmpatisksCilveks
Re: Par padomju laika domasanu un ne tikai....
14.11.2018 14:11
Vēl ja internetā palasa vai youtube paklausās "СССР Мифы Жизнь" un tamlīdzīgus materiālus var piefiksēt tādus kritērijus kā "statuss" "nostaļģija" "vecuma iedarbība uz smadzenēm"..citiem vārdiem sakot BIASots skats uz šodienas dzīvi caur "kādreiz" brillēm bet par to jau arī ir stāsts. Tādi kā es ir "zaļi gurķi"(pēc tā laika žargona) jo nav pieredze a "starije buki"(žargons) vairāk neapmāca bet aiz dzīves noguruma dzer un piesienas u.c. izrāda nezolīdu attieksmi pret līdzcilvēkiem un darba tirgū arī aizbildinoties ar "krīzi" neapmāca bet gaida lai JAU būtu ar pieredzi. Vot kur loģika? Vai tad tie "buki" paši nekad nebija "puišeļi"? nesaprot ka pieredzi iegūst ar laiku nevis uzreiz?!. Un padomju laikos tehnikas darbi bija mazāk attīstīta nekā 'tagad un mūsdienu paaudzes vairāk spēj strādāt ar tehniku. Tāpēc arī jautāju "Kāds sakars padomju laikiem ar mūsdienām?" Nekāds! Vienīgais kas paliek taspats ir Ābeces patiesības bet arī tas nav atkarīgs no CCCP jeb PSRS jo izpildās pa visu planētu Zeme. Tad kur problēma? Sanāk tiešām vecuma un profesionālās slimības apvienojums. A ko darīt esošajiem jaunajiem? Sarunājoties un strīdoties konfliktos Vecie neuzklausa Jaunos un neprot argumentēti paskaidrot, ja nav taisnība jaunajiem. Sāk lamāties un aizrādīt tā itkā būtu armija vai cietuma hierarhija. Pontošana sanāk? Bet zinātnes likumi nav mainījušies. ja jaunais iemācās kā piem. ar B kategoriju braukt tad nevar teikt ka sliktāk brauc par kolēģi jo vecais ar B kategoriju nevis brauc labāk vai ilgāk bet gadi vairāk. Tie kas prot labāk māk arī paskaidrot fiškas tiem kas neprot pagaidām nevis gudri muldēt un provocēt uz kautiņiem. Par to arī ir internetā materiāli un noved pie skolu šaušanām u.tml. Sanāk ka jāgaida kad bidlveidīgā un blatveidīgā paaudze izmirs? A pa to laiku jaunajiem arī jāiekārtojas dzīvē pirms pensijas..tāpēc arī jautāju. Vai nu jārisina konflikti zolīdi caur psihi vai jādod otpor vai jāmaina darbs bet kamēr neatradīšu atbilstošu darbu citur ir jātiek galā ar konfliktiem a otpor došana nozīmē atlaišanu jo nevar pierādīt kurš sāka pirmais un par ko un negatīvu tēlu firmai dod reputācijai. Šitā problēma runājoties ar citiem zolīdiem cilvēkiem esot visās postpadomju valstīs. Nav vēl mentalitāte attīrījusies no kolhoza domāšanas un korupcijas. Ārzemēs kur es strādāju čakarē tik uz naudu. Ja darbu piem. kravas vai pasažieru pārvadājumu ar busu izdari bez bojājumiem vai zaudējumiem visi apmierināti un nepiesienas tik mazāk samaksā nekā vietējam. Tad kur problēma Baltijā darbos nečakarēt darbiniekus un godīgi maksāt to ko nopelnījuši? Kāpēc nedarbojas tas ko skolā mācija - "Jūs bērni jo čaklāk mācīsieties un strādāsiet jo labāka dzīve būs."? Plus nodokļu sistēma runā ka arī šķība Baltijā. Vot tad pasakiet ko tādiem kā man darīt? Kamēr nebūs sistēma kas sakārtos šo bardaku - nevarēs NORMĀLI Latvijā ne dzīvot ne strādāt. A atvērtās robežas tikai veicina šo parazītisko kolēģu infiltrāciju arī Eiropā. Pat ja es mainu darba vietu nav garantija ka arī nākamajā nebūs šo provokatoru.

Ārsta darbs ir cieši saistīts ar psiholoģiju jo lai ārstētu cilvēku ir jāsaprot ne tikai ķermenis bet uzvedība un inženierija jo cilvēka organisms ir kā bioloģiska robottehnika līdzīga transportam piem. un sistēma kas atkārtojas citādāk nebūtu licenze ārstēt jebkuras valsts pacientus tāpēc arī prasu medicīnas forumā šādas tēmas. Ne par velti jūs medicīnas profesiju mācieties vismaz 4 gadus. Citur mani nesaprastu un izsmietu.
Kāpēc domā, ka šeit tev atbild ārsti?
Tā visa ir upura domāšana- ja būtu savādāk, tad gan būtu super, bet tagad... un ko tad es varu darīt...
Ar to tad arī ir jāstrādā.
Tev jātiek vaļā no upura domāšanas jo ar to problēmas pievelk pārdabīskā, mistiskā veidā, pats teici ka ārzemēs arī čakarē, a tur nav bijusī padomija....upuriem problēmas ir vienmēr un visur.
EmpatisksCilveks
Re: Par padomju laika domasanu un ne tikai....
14.11.2018 21:14
iii Rakstīja:
-------------------------------------------------------
> Ja nevari, ja nemāki, tad mācies. Un nesaki ka
> zini.

A ko es tagad daru? Macos! Macisanas ieklauj informacijas vaksanu(ieskaitot aptaujas un interneta padomus), analizi un reagesanu. Un zinu gan. Ja skatas no neBIAS viedokla tad visiem cilvekiem nav viegla dzive. Tikai grutibas maina izpausmes formu un veidu un laiku kad iedarbojas. Tas tikai no konkreta skatu punkta liekas ka "otra puse zale zalaka un debesis zilakas" a kad parcelsies uz otru pusi to pasu teiks par pirmo. Mani vienkarsi interese realitates objektivais viedoklis nevis cilveku subjektivais viedoklis jo "cik cilveku tik viedoklu" bet realitate visiem viena. Automobilis ari Afrika brauks griezot riepas nevis peldes vai lidos. Ar cilvekiem ir tiesi tapat. Ir pamatsistema gan uzvediba gan kermena uzbuve kas VISIEM vienadi strada un tiesi si iemesla del ari organisma arsta un psihes arstu profesijas eksiste. Jo formula nemainas lidz ar to proceduras ari un zinatnes likumi ari. Ir daudz vieglak stradat ar strukturu kas nemainas katru dienu neka kas visu laiku mainas.
Es teicu- mācies un atrisini savas problēmas, ja Tu zinātu tad problēmu nebūtu. Tad Tu varētu citiem kko ieteikt nevis jautāt un sūkstīties ka Tevi apbižo..jeb- vienkārši pielieto zināšanas..
EmpatisksCilveks
Re: Par padomju laika domasanu un ne tikai....
15.11.2018 08:00
Ja jau esi iedomājies sevi par kaut kādu tur gudrinieku, kas te sadomājis visiem virsū braukt, lūdzu, tad izliec punktu pa punktam, sākot no 1 līdz vismaz 10, soli pa solim, kas tieši būtu darāms, lai viena maza šīs sistemas skrūvīte, kuram dzīvē mazāk paveicies, tātad, ko šī mazā, lai neteiktu, nenozīmīgā skrūvīte šajā haotiskajā, nesakārtotajā, lai neteiktu, perversajā sistēmā, kur pat likumdošana paredz minimālo algu tādā apmērā, no kuras nevar cilvēks mēnesī normāli izdzīvot, bet darbā atdevi no darbiniekiem prasa uz maksimālo... no kā atsperties, lai kaut kas pietiekami ātrā laika posmā izmainītos, lai nebūtu uz izmaiņām jāvelkās bruņurupuča tempā vai vispār, truli stagnēt un bezcerības sākt degradēties.

Skaļi dirst nav malku cirst. Kur ir reālie padomi?

Tiešām, jāsmejās, kā iii, pats to vien darīja, ka ārdījās, kritizēja ārstus un iemantoja sliktu slavu starp daudziem citiem cilvēkiem, taisot provokācijas, uzmācoties un izraisot negācijas starp kristīgiem cilvēkiem, bet ne par to.

Lūgtu izklāstīt norādes vismaz 10 punktos, aptuvenos, lielos vilcienos, veiksmīgaākam dzīves scenārijam, kas ietver sevī arī labu attiecību ar pretējo dzimumu, izveidošanu.

Ja iii kiška tonka pat tik daudz izklāstīt, tad es atļašos skaļi smieties par idiotu ar pārliecību iii.
Lasi;
https://www.aum.news/psikhologiya/1907-sindrom-zhertvy-kak-izbavit-sya
Tur viss par Tevi.
Un meklē vēl citu infu.
Īpaši iekopēšu secinājumus arī, pirmie 3 punkti ir izteiksmīgi:
Выводы:

жертва не несёт ответственность за свою жизнь;
жертва любит жаловаться и винить всех в своих несчастьях;
жертва притягивает в свою жизнь тирана;
тиран сам был когда-то жертвой;
есть пять шагов по избавлению от синдрома жертвы – это ответственность, принятие, пробуждение, работа с подсознанием, любовь к себе.

Sevišķi 3. punkts...kā jau teicu- upuris pats pievelk savu tirānu, tātad viss kas ir jādara- jaatbrīvojas no upura domāšanas un nekas cits.
EmpatisksCilveks
Re: Par padomju laika domasanu un ne tikai....
15.11.2018 12:38
Nez. Skatoties uz to ka musdienas IT joma attistas strauji un ir iespejams taisit precizakus datorsimulatorus(speles) dazadam profesijam jo gan softs gan hards to atlauj. Rodas ideja ka kamer vecaki aiznemti darbos tikmer berni var sis spelites paspelet briva laika jo var drosa un legala veida kludities kamer pielec bet tas nemaina to ka ar skatisanos vien nevar iemacities(tad jau visi noskatoties jebkuru youtube video butu specnazi uz ielas jebkura profesija bet ta nav) un to ka tadiem ka es nav pavisam jauna paaudze un JAU TAGAD ir jadzivo. Kad mes augam tadu kvalitativu SIM nebija..dzirdeju ka pat Vacija kur ir ierobezojumi ar datorlietam pat glabsanas dienesti trennejas uz simulatoriem. Tas nozime to ka tie darbojas. Tacu atkal - lai tiesam kvalitativu aparaturu ar atbilstosu programmu iegadatos vajag naudu. Latvija nedzivo biezie uz katra stura.
Skaties 2. punktu-
жертва любит жаловаться и винить всех в своих несчастьях;
Un vēl:
Жертва любит жаловаться на жизнь или на определённые обстоятельства. То есть жертва не берёт ответственность на себя за всё, что происходит в её жизни

Ta nu tas ir- lai neuzņemtos atbildību, var sākt vainot kaut vai to kurš pasaka kas ir jādara, lamāties, meklēt jebkādus ieganstus kas traucē uzņemties atbildību.... tikai ne darīt to ko iesaka psihologi un pieredzējuši cilvēki...
Re: Par padomju laika domasanu un ne tikai....
15.11.2018 13:10
Nu lūk, tāpēc, kamēr nav šādu SIM visām profesijām / iespējamajām dzīves situācijām, atliek vien kaut kā saviem spēciņiem un savu prātu, kas arī sevī ietver patstāvīgu lēmumu pieņemšanu un atbildību par tiem -> tātad izšķilšanos no iii minētās upura čaulas :)
Paskaties galu galā uz visu no citas puses - mēs esam pārejas paaudze, kam, no vienas puses, grūtāk, jo jāmēģina saprast gan padomju laika, gan mūsu paaudzes, gan nākamās paaudzes domāšanas veids, bet no otras - tas ir arī izaicinājums un iespēja izštukot pašam, kā ar ko tikt galā.
SIMi ir ok, bet tie nekad neaizstās tiešām attīstītu cilvēka prātu, pieredzi, iemaņas (hitrozhopostj, chuiku nevienā SIMā neieliksi).
Un, pēc manas un, domāju, ļoti daudzu pieredzes, ar humoru var panākt ļoti daudz praktiski jebkuros sociālajos slāņos.
A tas ko darīt- tajā rakstā ir pa punktiem pateikts, ir vēl citi raksti, kur vēl var smelties padomus..bet- cik gan izdevīgi ir vainot apstākļus un cilvēkus savās nelaimēs, nekas nav jādara....
Tomēr- vaino cik gribi bet pašam būs jābauda tā upura loma....vai arī pašam jāuzņemās atbildība par dzīvi.
Kauns tādiem pusmūža večiem kā iii, kas savas problēmas ir vēlējušies risināt i-vidē, nevis psihoterapeitu kabinetos (aiz aizvērtām durvīm), īstajā laikā, kad vēl bija jauni.
Kauns tādim kā iii, kas savas problēmas projicējuši uz citiem, normāliem cilvēkiem un savās negācijās vēlējušies iesaistīt citus.
Kauns tādiem kā iii, kas paši savas slimās projekcijas bija vērsuši normālu cilvēku virzienā un tādu cilvēku virzienā, kas ar savām problēmām bija strādājuši pagātnē, kas arī bija lasijuši psiholoģijas literatūru vēl tālajos 90'
Tādi idioti kā iii savā pusmūžā, nekad nevarēs būt adekvāti. Nokavējuši. Tādi idioti kā iii, tikai pateicoties youtubei nu beidzot kaut ko var uzzināt, bet youtube, kā zināms, ar info ir piebāzta tikai pēdējos 3- 5 gadus, bet fakts, tā ir tikai nifo, ja tamlīdzīgām lietām nav strādāts pagātnē.

Normāli cilvēki savas problēmas nemētā pa i-vidi citu cilvēku virzienā, jo strādājuši bija aiz aizvērtām durvīm psihoterapeitu kabinetos.
Tā ir tā būtiska un oti liela atšķirība, ka cilvēki, kas strādājuši ar savām problēmām, neizmētā savas negācijas citu ļaužu virzienā, kur nu vēl, kur un kā pagadās, savas patoloģiskās un slimās projekcijas vēloties piedēvēt citiem, viņiem pilnigi nepazīstamiem cilvēkiem un ar viņu dzīvēm nekādi nesaistītiem cilvēkiem.


iii var padalīties tikai ar info no youtubes, bet psiholoģija viņam ir pilnīgi sveša lieta, attiecigi, Ivara attiekme nekādā veidā nevar būt adekvāta.

Normālie cilvēki šādos apšaubāmos "kontaktos" var tikai degradēties vai regresēt.
Autors:

Tēmas nosaukums:


Surogātziņu novēršana:
Lūdzu izrēķiniet vienkārso matemātisko izteiksmi un ieraksties atbildi tam paredzētajā laukā. Tas ir lai novērstu automatizēto rīku iespeju rakstit ziņas forumā
Izteiksme: kāds ir rezultāts, ja 5 pieskaita 9?
Ziņa: