Par padomju laika domasanu un ne tikai....

Aizsāka EmpatisksCilveks 

EmpatisksCilveks
Re: Par padomju laika domasanu un ne tikai....
14.01.2019 20:43
Man vienkarsi kaitina ka man un lidzigiem nesena pagatne dzimusiem cilvekiem netic(a pretargumenti nav ir tikai teksti "ja starse ja lucse znaju" vai "nemozet bit, ja neveru, obicno tak net" uz ko gribas atbildet ja jau labak zin tad lai dara pasi visu bet ne lien jaunajiem virsu biezi cakaret un prasit padomu..un tas ka parasti ir vilni viena virziena nenozime ka nav vilni divos) tikai tapec ka ir "vecuma slimiba"(kautkas lidzigs profesionalajai slimibai) un kadreizejai hierarhijas domasanai kas miglo smadzenes..bet patiesiba nemainas neatkarigi vai to saka Bomzis vai Prezidents vai kas cits kas prot runat. -_-
EmpatisksCilveks
Re: Par padomju laika domasanu un ne tikai....
14.01.2019 20:47
iii Rakstīja:
-------------------------------------------------------

> Tu kļudies tā ir tikai tagad, PSRS laikā tā
> nebija, jo strādnieks pelnīja vairāk kā
> inteliģence, ātrāk dabūja dzīvokli utt.
> Tā ka tu neko nezini par tiem laikiem.

Redz ka nekludos. Ari seit nevis skaidro lai zinatu bet vienkarsi saka "tu neko nezini" utt. .. NU TAD IZGLITO TADUS KA MANI !!! jo es ar 25+ gadu pieredzi tiesam nezinu Padomju Laikus bet mani vecaki zin jo dzivoja un saka lidzigi..nevis 1:1 Sita slimiba ka tad kad jaunie ko jauta nevis atbild bet atsaka un tamlidzigi. A kada veida lai pieredzi iegust ja nemaca? Logiski ka es nezinu pagaidam. Kad pateiks vai citadak informes tad uzzinasu. Tacu kapec "vecie kadri" atsakas normali argumenteti diskutet bet vienkarsi blatot un aizradit nevis skaidrot un apmacit?
EmpatisksCilveks
Re: Par padomju laika domasanu un ne tikai....
14.01.2019 20:52
Ja YouTube piem. skaidrojosie video ka Mr Lurk kanala piem ka ir tiem laikiem raksturiga blefosana nav taisniba tad uzrakstiet kapec nevis vienkarsi strideties. Es tak nestridos pret patiesibu bet pret veidu un attieksmi. Logiski ka iespejams dazas lietas varu parprast bet tas nemaina to ka esmu atverts uz dialogu un neesmu ieciklejies pret reali darbojosamies argumentiem ja tadi ir.
Tu neko nerubi, jo esi pastulbs. Līdz manam līmenim tev dirst un peldēt, vari necerēt, esmu daudz, daudz pārāks par 99% iedzīvotāju.
iii Rakstīja:
-------------------------------------------------------
> Tu neko nerubi, jo esi pastulbs. Līdz manam
> līmenim tev dirst un peldēt, vari necerēt, esmu
> daudz, daudz pārāks par 99% iedzīvotāju.


Vispār šito es neesmu rakstījis, bet sacītajam piekrītu. Cilvēkiem es patīku!:)
EmpatisksCilveks - man šķiet, ka esi diezgan introverts cilvēks, ar ko arī apsveicu. Introvertiem bieži ir grūtāk atrast "savu sabiedrības slāni", jo apkārtējā vide šķiet par seklu, bet atrast citu vidi bieži vien traucē upura domāšana vai arī kaut kādi mazvērtības kompleksi. Arī es esmu no tās pašas sugas.

Kādi ir varianti - vai nu mainīt vidi un atrast "savējos" vai arī izolēties un kļūt par dīvainu vientuļnieku, ko lielākā daļa kaimiņu uzskata par dīvaini, kurš atsakās ar viņiem sadzert, nepiedalās sarunās par "senāk zāle bija zaļāka" un bezkaunīgi atļaujas pārāk iedziļināties dažādās tēmās un apšaubīt viedokļus. Diemžēl ir daudz cilvēku, kam ir savs viedoklis, taču tam pamatā nav faktu, bet gan kaut kādas spēcīgas emocijas, ko radījusi kāda īsa saskarsme vai pirmais izziņu avots, neatkarīgi, vai tā bija dzeltenā prese vai kaimiņu Jānis.
EmpatisksCilveks
Re: Par padomju laika domasanu un ne tikai....
21.03.2019 15:25
Petersonis Rakstīja:
-------------------------------------------------------
> EmpatisksCilveks - man šķiet, ka esi diezgan
> introverts cilvēks, ar ko arī apsveicu.
> Introvertiem bieži ir grūtāk atrast "savu
> sabiedrības slāni", jo apkārtējā vide šķiet
> par seklu, bet atrast citu vidi bieži vien
> traucē upura domāšana vai arī kaut kādi
> mazvērtības kompleksi. Arī es esmu no tās
> pašas sugas.
> (......)
> Diemžēl ir daudz
> cilvēku, kam ir savs viedoklis, taču tam pamatā
> nav faktu, bet gan kaut kādas spēcīgas
> emocijas, ko radījusi kāda īsa saskarsme vai
> pirmais izziņu avots, neatkarīgi, vai tā bija
> dzeltenā prese vai kaimiņu Jānis.

Gandriz trapiji, bet Bet BET ir iznemumi. Es neuzskatu ka sabiedriba ir sekla bet domasana ir sekla jo sabiedriba valda pagatnes domasana kur doma ka stereotipi ir pareizi 1:1 vienmer un visu bet ta nav. Ka ari del citiem pagatnes audzinasanas modeliem un informacijas trukuma. Situacijas ir dazadas tapec situacijam pedejais vards. Reku labs piemers..palasi komentarus:

www.youtube.com/watch?v=GmBFzCTLoLI

Protams ka ari man ir savs (BIAS) viedoklis ka jau visiem par pasaulei u.tml. bet es jau berniba tiku iepazistinats diskutet(si tema nav mans viedoklis bet noverojumi) ar faktiem nevis emocijam bet emocijas nerodas bez faktiem. Ja kautkas izraisa emocijas tad tur apaksa ir fakti..
EmpatisksCilveks
Re: Par padomju laika domasanu un ne tikai....
17.08.2019 09:47
Nesen palidzeju daziem novakt razu uz lauka un joprojam man ir taisniba. Kapec uzskata ka jauniesi ir nelgas un nederigaki ja ir vienkarsi nesagatavoti? Padomju laikos bija citas vajadzibas un nepieciesamibas. Tas netaisa "opisus" par parakiem un hjauniesus par "puiseliem" vienkarsi tas nozime ka padomju laikam bija cita veida norudijums kas nepieciesams stradajot ar kolhoza tehniku utt. A kad ir runa par nepadomju darbiem tad tie traktoristi neder.
EmpatisksCilveks
Re: Par padomju laika domasanu un ne tikai....
17.08.2019 09:56
ASV un citur ir lidziga problema bet problema nav jaunajos bet vecajos.

https://m.youtube.com/watch?v=hER0Qp6QJNU
Ir situācijas, kurās nav viena pareizā risinājuma, taču būs cilvēki, kas ar putām uz lūpām teiks, ka tikai viņu risinājums ir pareizais, jo tā darīja agrāk un tā tam būs būt, āmen.

Vēl kas interesanti - bieži gadās sastapt cilvēkus, kas it kā lamā valdību, bet tai pat laikā, ja piedāvā viņiem faktus, kas nesakrīt ar esošajiem likumiem, šie paši cilvēki sāk aizstāvēt likumus. "Tā likumā rakstīts, un viss". Bet ko tad, ja likumi ir novecojuši un vairs neatbilst reālajai situācijai?

Galu galā, likumus izdomāja dēļ cilvēkiem, nevis otrādi - cilvēki eksistē, lai kalpotu visvarenajam likumam, pat ja sabiedrība ir situācijā, ka kalpot kādam konkrētam likumam ir bezjēdzīgi un destruktīvi.

Bieži tiek pretstatītas sabiedrības un indivīda intereses, lai panāktu, ka vairākumam vienmēr ir taisnība, aizmirstot, ka bioloģiski un psiholoģiski nav tāda "vairākuma" - mēs visi atšķiramies viens no otra ne tikai ar matu krāsu un deguna formu, bet arī ar iekšējo bioķīmiju utt. Likumiem un attieksmei ir jābūt tādai, lai visiem cilvēkiem būtu labi dzīvot, ja vien, protams, viņi nerada fiziskas vai emocionālas ciešanas citiem.

Līdzsvaru grūti atrast. Mesties galējībās ir vienkāršāk. Arī mūsdienu ekonomiskā sistēma šajā ziņā pārāk bieži sāk nosliekties uz galējību - pirmajā vietā likt preces cenu un tikai tad, ja klienti sāk masveidā atgriezt vai boikotēt preci, tad sākt domāt par kvalitāti. Nez, cik tālu mēs tā nonāksim...

Par tām tehnoloģijām un millenials - taisnība, ka ir jāmācās biežāk un vairāk izbaudīt esošo mirkli, neslēpjoties virtualitātē. Tai pat laikā jāapzinās, ka virtuālajā vidē tu vari apmainīties pieredzē ar cilvēkiem, kurus reāli nekad nesatiktu.
Padomju kalums varbut ir "kreptigs" bet ko var bez iemesla 'varities'? Pasi kadreiz nebija mazi un bez podgatovkas?
Vovcik kapec mani audzina ar mentala kratina sistemu? Kipa neko preti teikt nevar pat ja patiesiba un taisniba utt. Es tak sen jau piekritu..brivdienu infu pats nezinaju..
Pasi|Pasas lai nav tik pasparliecinati..kas tas ir ka saja dzive nelauj ne priecaties ne nepriecaties ne stradat ne atpusties ne tml. Un Parisai tika buca.
Un var normali dzivot..tik nejau ar tam kas forse attiecibas..un pielagojas..
EmpatisksCilveks
Re: Par padomju laika domasanu un ne tikai....
18.07.2020 18:57
Kapec padomijas cilveki uzskata ka baltiesi ir parada kautko? Pasi dzivo saja valsti un negrib ne censties runat latviski ne palidzet valstij tik sudzas ka svaki dzivot salidzinot ar tiem laikiem. Tikpat labi ari varu teikt ka berniba un skola bija normali. Ari pec tam kautkas ir un kautkas nav.
Ir kautkada sifrsazina kas atkartojas ko nesaprotu bet piefikseju..nevis es kautko nesaku bet man kautko nesaka. Man tad nav atminas.
Jau sen izdariju..nav publiski jadara dazas lietas. Tapec jau zila krasa mani atbalsta. Trust does not rust. Tapec jau savaldzinasanas meginajumi un sazverestibas centieni nesanaca ieskaitot sadus kino ka nesen. Oblom?
Ar to bija domats TOs.
Vienigais labums ir tas ka esmu nonacis pie pamatota sledziena ka padomisti tomer nebija Pobediteli..ta bija kautkada apstaklu sakritiba kas radija iluziju.
Matrix type simulation makes sense. If parents have multiple children with good and evil desires then caring parent would allow experience for both in safe way..untill they are ready for something else..punishing one or both does not make sense..
So you see..ed was not responsible for what happened. Someone(s) else hovewer.. +_-
Vajadzeja pasiem un pasam ari iedomaties!?. Ka sauc ta atskan. D O O H
Re: Par padomju laika domasanu un ne tikai....
16.12.2020 04:52
matrix4 atkal te piekakāji.

padomju laiki pēc nostāstiem ir bijuši labāki un gribētu viņus atpakaļ, es bērnībā tabuju žagarus un vecāki dzēra bērna klātbūtnē tas bija normāli. Tagad bērnam nedrīkst pat par dupsi iedot un dzert bērna klātbūtnē uzreiz sociālais dienests būs klāt, tie ir jau Eiropas likumi ienākuši. bet es personīgi domājot, ka Latvijai vajadzēja būt neatkarīgai, bet turpināt sadarboties ar krieviju, nevis iesaistīties ar Eiropu kura mūs prakstiski bankrotē, pat mēs pamanījāmies savus latus iznīcināt.
Aplauzas vatniki? Rokijam bija taisniba. Svaks pasnovertejums specifiskas sferas. +_-
Skeptiki ir iDini. Berna vecaki ir ED un Parisa Hiltone.
Eris should focus on War like others. No distractions..no holding back. Simply trust Destiny. That is why had to experience illusion of loss of "friend" to understand afterlife nonillusion therefore 'enemies' also will just get karmah. Oh and ED is not own blood but different blood. +_- Either way normal and not betray those who not betray ED. Ever wondered why only remind one parent?
Double adoption.
One Above All rules ????
Betons aplauzas? ED nemaz nebija asinssaistits tapat ka tas otrs..ka jau skaidroja liktenis nav ABCnieks. Pasi sevi karmoja.
"Why do we analyze, break out, and criticize the crazy ones?"
Probably to counter their agenda. Maybe that is why that scion was born without sense of humor. Balance. ????
Autors:

Tēmas nosaukums:


Surogātziņu novēršana:
Lūdzu izrēķiniet vienkārso matemātisko izteiksmi un ieraksties atbildi tam paredzētajā laukā. Tas ir lai novērstu automatizēto rīku iespeju rakstit ziņas forumā
Izteiksme: kāds ir rezultāts, ja 17 pieskaita 1?
Ziņa: