darbinieku atlaišana ekonomiskās krīzes dēļ

Aizsāka darbinieks_lv 

Sakarā ar valstī šobrīd radušos situāciju mūsu uzņēmumā plāno atlaist darbiniekus. Cik noprotu arī pats būšu tajā skaitā. Strādāju sfērā, kas darbojas ar firmām - sniedz tām pakalpojumus. Par cik paredzams, ka bankrotēs daudzi šie uzņēmumi, tad arī mani pakalpojumi vairs nebūs nepieciešami.
Biedē tas, ka īsti jau savā profesijā man nebūs darba un nāksies pārorientēties uz zemāk kvalificēta darbinieka profesiju.

Bet vai bija vērts izsludināt šo ārkārtas stāvokli? Tas ir, es nesaprotu - jo nav nekāda nākotnes redzējuma par to, ka kad tie vīrusa draudi beigsies. Jo nav vakcīnas. Tāpat iepriekš tika runāts, ka tā jau vnk gripa. Tad kāpēc ir jāuztaisa tāds ekonomiskais farss pasaulē? Mirs cilvēki no pašnāvībām, dzīvos nabadzībā. Būs salauzti likteņi.

Biju no tiem, kas sākumā arī panikoja un uzskatīja, ka labāk būtu vēlams strādāt attālināti no mājām. Bet tagad uzskatu, ka labāk būtu bijis šo vīrusu izslimot, un lai arī būtu procents, kas nomirtu, dzīvi palikušie dzīvotu kvalitatīvāk. Jo, man vienam liekas, ka mūsu ir takā par daudz? Paskatieites, kas notiek rīgas dzīvokļu tirgos, īpaši īŗē. Penši savus psrs laikos iegūtos dzīvokļius, diezgan briesmīgā stāvoklī izīrē par diezgan augstu īres maksu. + kopējais izīrēto dzīvokļu stāvoklis pret cenu ir nožēlojams. Jo ir pieprasījums, tāpēc arī cenas augstas.

Varbūt šis vīruss būtu visu mainījis. Sanāk neizmantotas iespējas ar diezgan pesimistisku iznākumu nākotnē....
galīgi safārējies?
Re: darbinieku atlaišana ekonomiskās krīzes dēļ
10.04.2020 17:52
Esi ar mieru pats nomirt, vai arī, lai tavi radi nomirst? Nauda > dzīvība?
No parastās gripas arī mirst. Un ir simtiem citu iespēju kā nomirt.
Ja var ticēt statistikai, tad no Covid 19 tā nav augsta.
Bet apstādināt darba vietu darbību, gan ne visu, tas nu gan. Mani radi nomirs no bada drīzāk nekā no šī vīrusa.

+ Man kaut kā liekas, ka šī dīkstāve vai attālināta strādāšana veicinās pašnāvību pieaugumu. Paklausieties baltkrievijas prezidenta argumentus tam, kāpēc neradīt šo masveida histēriju.
No gadījumiem, kur ir zināms iznākums, 21% ir nomiruši. Vai tas ir maz? Lukašenko vienkārši nav citu variantu, ja viņš grib noturēties savā amatā.

Vai tad valsts nemaksā pabalstus, ka jāmirst badā?
Domaju, ka aicinat laut slimibai izplatities dabigi , neko neierobezojot , ir tiesibas cilvekiem, kas ir gatavi savus vecakus., vecvecakus aizvest uz mežu !
Citadi ta tada gudra d.... vien ir
Teoretiski es ari piekritu sim variantam un iespejams , ka beigas ta ari bus
Bet sodien es savus vecakus nesmu ar mieru vest uz mežu vai skatities ka vini nomirst smagas pnaimonijas rezultat
Var vinus nosaukt par penziem kas aped sabiedribas labumu
Bet ja nebutu manu vecaku
1) nebutu manis
2) es nebutu ieguvis to izglitibu ko ieguvu un nebutu nodzivojis to dzivi
3) neviens man neaditu zekes
Un nebutu neviena kas par mani ir gatavs darit jebko !
Tā kā vispirms uzraksti papiru, ka tevi , tavus vecakus var nearstet , apstiprini to pie notara un tad ej ielas ar prasibam !

1710-1720 gados no mēda Latvija izmira apm 90 % iedzivotaju !
Re: darbinieku atlaišana ekonomiskās krīzes dēļ
11.04.2020 22:18
Nu nez...
Pirmkārt, ļaujot cilvēkiem vienkārši izslimot, mūsu med.sistēma nokārtos pavisam - iedomājies, ja ļoti lielam daudzumam saslimušo būtu smaga vai vidēji smaga slimības gaita? Viņiem būtu nepieciešama stacionēšana, bet gultasvietu, aparatūras un visdrīzāk arī vesela med-personāla ļoti trūktu. Tas savukārt visdrīzāk nozīmētu, ka tie, kuri citos apstākļos saņemot pienācīgu aprūpi, izveseļotos, bet šajā - nomirtu.
Otrkārt, ja saslimtu puse LV, tad tāpat nebūtu, kas strādā, jo pat ar 37,5 C nav iekšā baigi rukāt un skaidri domāt, kur nu vēl, ja nemitīgi jāklepo vai nevar paelpot. Un mēs nonāktu tāpat pie tā, kur esam tagad, kad daļa tirgus ir apstājusies vai funkcionē ļoti lēni.
Treškārt, neviens iepriekš nevarēja paredzēt, kā vīruss uzvedīsies mūsu reģionā, mums bija tikai piemēri no Ķīnas, Itālijas un pāris citām valstīm. Un, man domāt, infektologiem un epidemologiem bija tiešām tai brīdī pierādīta, pamatota un ticama info (nevis raidījumi pa TV).
Ceturtkārt, ļoti daudzi uzņēmumi ir saistīti ar klientiem vai partneriem ārzemēs - pat, ja mums netiktu izsludināts ārkārtas stāvoklis, tād bija un ir citās valstīs, kas arī ietekmē apgrozījumu un attiecīgi - darbību.
Piektkārt, lai cik ciniski tas arī neizklausītos, jā, vīruss "patīrīs" mūsu rindas. Bet neviens nevar galvot, ka viņš nu ir tas veselākais no visiem un pārslimos svilpodams. Diemžēl, arī Tu (vai tik pat labi es).
Jā, pastiprināta laika pavadīšana ar sevi vai saviem, tā teikt, tuvākajiem (sevišķi laikā, kad finanšu stāvoklis tīts zilā miglā) rada ļoti lielu slodzi, jo cilvēks vairs nevar aizbēgt no sevis un paslēpties ikdienas rutīnā un darbu ritenī. Nevar skriet palīgā visiem kolēģiem vairs, un ir jāsastopas ar sevi aci pret aci, bet tai acī daudz ko var ieraudzīt, ko agrāk pakašņājām zem gultas, skapja utt. Bet, man domāt, šāds brīdis ir vajadzīgs. Ļauj pārvērtēt, kas tiešām ir svarīgi dzīvē un kas ir tikai šķietami. Šad tad, ja cilvēks pats ko nemāk vai negrib uzņemties, dzīve piespiež... un vairs nekur nespruksi.
Tad vajadzētu arī pašizolēties riska grupām - veciem cilvēkiem, onkoloģijas pacientiem, cilvēkiem ar hroniskām kaitēm, hiv inficētajiem u.t.t.
Bet kāpēc apstādināt visu ekonomiku?

Man dīkstāvi darbā nemaksā. Nezinu īsti kas par lietu. Varbūt kādi nodokļu parādi. Bet kāpēc man kā darbiniekam jācieš no tā, ka šefi nav ko nomaksājuši. Pat ja būtu, reti kuram oficiāli ir pilna alga, un jā, tā arī nav darbinieku izvēle. Kā presē minēja cien. Jaunzeme - dīkstāves pabalsts ir atbalsts uzņēmējiem, nevis darbiniekiem.
Re: darbinieku atlaišana ekonomiskās krīzes dēļ
15.04.2020 13:59
Tā riska grupas iedzīvotāju daļa ir ļoti liela, turklāt daļa var arī nemaz nenojaust, ka ir riska grupā. Turklāt smagā veidā izslimot principā var ikviens, pat nebūdams riska grupā, vienkārši lielāka iespēja pat no smaga stāvokļa atveseļoties. Tāpat mājsaimniecībā dzīvo bieži vien gan riska grupu pārstāvji, gan citi, nodrošināt atsevišķu dzīvesvietu un distancēšanos būtu vēl lielāks slogs. Un jebkurā gadījumā Latvijas uzņēmumu darbību ietekmē ne tikai Latvijā izsludinātie ierobežojumi, ko mūsu valsts varas pārstāvji var ietekmēt, bet arī citu valstu rīcība, ko nekādi nevaram mainīt.

Atbalsts uzņēmējiem tas ir tāpēc, lai nebūtu jāatlaiž darbinieki un būtu lielāka iespēja, ka uzņēmums pēc visa šī turpinās darboties un turpinās nodarbināt savus darbiniekus.

Juridiski uzņēmumam par dīkstāvi ir jāmaksā. T.i., ja to nedara valsts (kaut kādu iemeslu dēļ darba devējs nekvlaificējas šiem te noteikumiem), tad to ir jādara pašam darba devējam, jo darbinieks nav vainojams pie tā, ka ir dīkstāve. Ja darba devējs to nevar nodrošināt un puses nerod citu risinājumu, darba devējam faktiski ir jāsamazina darbinieku skaits, kas savukārt ļauj darbiniekam saņemt kompensāciju Darba likumā noteiktajā apmērā, kā arī "stāties" bezdarbniekos un saņemt pabalstu. Kopumā tas ir vairāku mēnešu oficiālas algas apmērā. Tas ir tas, ko paredz "papīri" (likums). Cita lieta - likuma pareiza un godprātīga piemērošana praksē. No otras puses, ja darba devējam nav, no kā izmaksāt kompensācijas saistībā ar atlaišanu, darba devējs paliek darbiniekam parādā, taču bezdarbnieka pabalstu tas neietekmē. Tas ir - ir veids, kā vismaz tuvākos mēnešus gūt kaut kādus ienākumus, ja visi striķi trūkst.
Autors:

Tēmas nosaukums:


Surogātziņu novēršana:
Lūdzu izrēķiniet vienkārso matemātisko izteiksmi un ieraksties atbildi tam paredzētajā laukā. Tas ir lai novērstu automatizēto rīku iespeju rakstit ziņas forumā
Izteiksme: kāds ir rezultāts, ja 23 pieskaita 19?
Ziņa: