Pēc skriešanas pampst kājas

Aizsāka Māmiņa 

Māmiņa
Pēc skriešanas pampst kājas
04.06.2013 22:07
Sveiki! Vai tas ir normāli, ka pēc lielākas fiziskās slodzes pampst kājas. Ļoti traki un izteikti ir šajā karstajā laikā. Pat pakustēties ir pagrūti. Kājas pampst pēc ilgākām un garākām pastaigām (virs 2 h) un pēc rīta skriešanas (5 km 3 x nedēļā), ja ilgāk sanāk pasēdēt. Uzturā daudz lietoju šķidruma. Varbūt to vajadzētu ierobežot? Šādas problēmas sākās, kad paliku stāvoklī un pēc dzemdībām saglabājušās, saasinās vasarā. Ir sinusa aritmija kopš padsmit gadiem. Asinsspiediens labs.
Māmiņa
Re: Pēc skriešanas pampst kājas
04.06.2013 22:10
Varbūt slodze par lielu? Vai arī nemaz nedrīkstu skriet? Pēc skriešanas vienmēr ir tūska. Skrienu jau apm. 1 mēn.
Re: Pēc skriešanas pampst kājas
05.06.2013 12:40
sinusa aritmija? tipa pārsitieni? skiet ka ar sinusa aritmiju pat vitamīnus nav jādzer...ja nejaucu

kādas bija pedējās hormonalās analīzes un kas ir pilnajā asinsainā?

te iemesli ir iespējami neskaitāmi. Es gan liktu uz hormonalu štelli, kuru vnk jāpiekoriģē, bet to pēc analīzēm jaskatās
Māmiņa
Re: Pēc skriešanas pampst kājas
05.06.2013 16:13
Jā, pārsitieni. Bet es pamanīju,ka kopš sāku skriet, ir vieglāk, pārsitieni nav tik traki un ir stipri retāk.
Man pirms gada ginekologs-endokrinologs lika veikt hormonu analīzes uz dažādiem vīriešu/sieviešu hormoniem, prolaktīnu. Tur viss bija ok, bet tad es vēl baroju bērnu Tagad nebaroju jau kādus 5 mēn. Ir pārbaudīti vairogdziedzera hormoni (pirms apm. 6 mēn), veikta USG vairogdziedzerim (pirms gada). Viss bija ok. Bet vispār vienmēr visiem ārstiem liekas mani apskatot, ka man kaut kas nav ar vairogdziedzeri, bet USG un analīzes neko neuzrāda.
Hemoglobīns zems (ap 106 vienībām), dzeru zāles. Vēl ar imunitāti problēmas. To arī analīzes uzrādīja. Pārējais it kā viss bija ok.C reaktīvais olbaltums u.c. bija ok.
Kādas hormonu analīzes būtu jāatkārto?
Māmiņa
Re: Pēc skriešanas pampst kājas
05.06.2013 16:22
Vēl ir pārbaudīts ASAT, ALAT (pirms kāda mēneša), trombotiskie faktori (neatceros nosaukumus). Arī ok.
Re: Pēc skriešanas pampst kājas
05.06.2013 16:44
Nu es dziļāk neraktu. Pofig.

Ja no sporta Tev pārsitieni paliek mazāk, es lieku uz to, ka nervi nervi un sports ir tas kas ar to cīnās.

Vel jau ir variants, ka Tu skrien bez pulsometra un dzen savu sirdi postā ar anaerobo slodzi un konkreti paaugstinātu asisnspiedienu treniņa/pēctreniņa laikā.

Man skriet vispār nesanāk. Lai būtu normals pulss ātrāk par ātru soļošanu man nav neviens kardio.
Māmiņa
Re: Pēc skriešanas pampst kājas
05.06.2013 17:21
Skrienu bez pulsometra, bet neskrienu ātri. Cenšos skriet vienmērīgā tempā visu laiku.
Paldies par informāciju.
Re: Pēc skriešanas pampst kājas
05.06.2013 23:53
Nu tad 100% ka Tu sevi čakarē un ar katru "treniņu" tikai palielini sev infarkta risku.
Kardio pulss iesācējiem ir 60-70% MHR, kas 30gadīgam cilvēkam nozīme vien 114-133 sitieni minūte. Skrienot, netrenētam cilvēkam NAV iespējams būt šādam pulsam.

Pec tam kad jau ir kaut kāda bāzīte, pulsu var palielināt uz 70-80% MHR kas būs 133-152 sitieni minūtē. Un arī šis pulss, netrenētam cilvēkam būs jau pie ātrā gaita ejot, max soļojot.

Visas tās atrunas, ka kādreiz visi skrēja bez pulsometra... jā! Tā tiešām bija. Sporta apavi ar stabilizējošām zolēm un amortizāciju, arī tad nebija, bet hvz kapēc, bet neviens mūsdienās nesporto vnk kedās ar 3mm zolīti un dibenu arī slauka ar papīru nevis žāvētu zāli, jo kādreiz visi ta darīja. Pulsometrs ir neatņemama kardio treniņu sastāvdaļa un punkts!
Māmiņa
Re: Pēc skriešanas pampst kājas
06.06.2013 14:15
Es nesapratu Tevis teikto...Ja pulsam skrienot vajadzētu būt 133-152 sitieni minūtē, bet šo pulsu nedar dabūt skrienot (pēc Tevis teiktā "Un arī šis pulss, netrenētam cilvēkam būs jau pie ātrā gaita ejot, max soļojot". Ko tad man darīt? Neskriet?
Vai max. pulsu nerēķina 220-27 (vecums)? Tad man sanāk 193 sitieni minūtē. Nav tā, ka galvenais ir nepārsniegt maksimālo atļauto pulsu?
Kādu Tu ieteiktu pulsometru? Vai viņiem visiem ir uz vēdera liekamās jostas? Vai apmēram šāds derētu?
http://www.sportsdirect.com/karrimor-heart-rate-monitor-ladies-764121#customerreviews
Re: Pēc skriešanas pampst kājas
06.06.2013 15:30
Interesanta domāsana :D
Pusu nedabūsi zemāk, ja skriesi pārsniedzot robežas, kuras es Tev jau sarakstīju.
MAX puls ir tas, pie kura Tu izrubies. Bet ja APTUVENI to aprēķina tieši pēc tadas formulas

Uz vēdera nav neviena pulsa josta, zem krūtīm gan visas.



Edited 1 time(s). Last edit at 06.06.2013 15:31 by Mateus.
Māmiņa
Re: Pēc skriešanas pampst kājas
06.06.2013 15:37
Mateus, Tu esi ārsts? Tāds paskarbs liecies...Bet paldies Tev par atbildēm un ieteikumiem.
Māmiņa
Re: Pēc skriešanas pampst kājas
06.06.2013 15:39
Manuprāt, ir pilnīgi normāli, ja es nezinu specifiskas lietas. Cilvēks visu nevar zināt. Domāju, ka arī manā "lauciņā" Tu uzdotu ne tādus vien "interesantus" jautājumus. :)
Re: Pēc skriešanas pampst kājas
06.06.2013 23:44
Noteikti neuzdotu.
Ja es lasu, kā aprēķina MHR, tad izlasi visu - kas tas ir un ko ziemā ēd. Bet ja nezinu, tad nedaru. Jo bez jokiem - nepareizs pulss sporta laikā, beigu beigās noved pie daudz un dažādām kaitēm, ka piemēram sirds kreisā priekškambara hipertrofijas un no ta izrietošas aritmijas utt utjp.

Ārsts? Ka Tu domā, vai ģimenes ārsts Tev spētu pastastīt kaut pusi no tā ko Tu šajā tema izlasi? ;) Nē!
Ierindas ārsts sportustu māk tikai sabendēt un attiecīgi visu, kas ir ar sportu saistīts. Latvijā sporta medicīna, nav pat autiņos. Ir principa tikai viens kantoris, kur korekti noteikt MHR un kur vispār konsultēties par sporta madicīnu. Nu vel jau protams ir LOK ārsti.

Ja šķietu pārāk skarbs, var pēc tam uzdot jautājumus kardiologam, ar frāzi - kādēļ man zem 30 sirds ir kā 70 gadīgam :( :D Nejokoju....tā augstak minēta hipertrofija ir pilnīgi normāla parādība ap 70 un vairāk gadiem :)

P.S.
Ši ir sporta, ne medicīnas sadaļa, te mediķi praktiski nekomentē. Ar retiem izņēmumiem.... ka arī vsp šajā forumā ir tikai pāris doki ;)

__________________________________________________________________________________________________
“Thinking is difficult, that’s why most people judge.”
Ko homeopātam nozīmē pludmale? Urīns D10
Māmiņa
Re: Pēc skriešanas pampst kājas
07.06.2013 11:56
Paldies par atbildēm!:) Ņemšu to visu vērā!
Nebiju iedomājusies, ka viss ir tik nopietni, ja skrienu 3-4 x nedēļā nelielus gabalus! Es tik nesaprotu, kāpēc tādas lietas nemāca jau skolā sporta stundās?
Re: Pēc skriešanas pampst kājas
07.06.2013 12:30
Skolās sportu, manuprāt, vsp nepareizi pasniedz...
Skrien trenēts tīnis 100m... noskrien X sekundēs bez mazākās piepūles un saņem 10nieku...
Skrien pončiks... knapi iekļaujas X*3 sekundēs, bet viņš ir izlicis sevi VISU...varbūt pat noģībis beigās, jo sasniedza savu MHR... atzīmi tam ieliek 3, jo redz laiks sūdīgs. Bet pa lielam viņs ir izlicies daudz nopietnāk par trenēto.

un jā... par veselību tur vsp neviens nedomā.
Māmiņa
Re: Pēc skriešanas pampst kājas
07.06.2013 14:12
Redz, tā arī rodas priekštats par "pareizu" sportošanu (šajā gadījumā - nepareizu).
Pūkaine
Re: Pēc skriešanas pampst kājas
12.06.2013 09:53
Šitais viss gan ir interesanti un noderīgi...
Nemaz arī nezināju, ka ir gadījumi, ka labāk ir ātri soļot vai iet.

Kad gribēju sākt pamazām skriet (vieglā formā), tad baigi ātri nāca uzreiz spēcīgi pārsitieni virsū. Tāpēc paliku pie dažādu gabalu iešanas. Sākumā lēni, tad ātrāk un raitāk, ieejot labā ritmā.

Vai izvelvējums vienā sirds pusē arī liecina par kādu trūkumu, attiecībā uz fizisko slodzi? Un difūzas izmaiņas miokardā?

Interesants šķita viedoklis, ka labāk ātri iet, nekā pārmocīt pulsu skrienot.
Re: Pēc skriešanas pampst kājas
12.06.2013 10:25
Tik sīki par sirdi nezinu. To var izrunāt ar kardiologu.
Zinu tikai, ka ir cilvēki kuriem diagnozē bija gan kreisā priekškambara hipertrofija, gan difūzas izmaiņas miokardā. Tam cilvēkam, kuru es zinu, "izrakstīja" kardio.. ar pulsometru protams.

Nu pa lielam... tagad kad aiz muguras ir 3 mēneši sistemātisku treniņu, apēram 3/5 no treniņa er skrienu, 2/5 soļoju. Sanāk tāds ka intervālu treniņš, nepārsniedzot 80%MHR

Bet es pats plānoju un citiem iesaku, ja gribas taisīt korektu kardio, uztaisīt MHR testu.
Autors:

Jūsu e-pasta adrese:


Tēmas nosaukums:


Surogātziņu novēršana:
Lūdzu izrēķiniet vienkārso matemātisko izteiksmi un ieraksties atbildi tam paredzētajā laukā. Tas ir lai novērstu automatizēto rīku iespeju rakstit ziņas forumā
Izteiksme: kāds ir rezultāts, ja 3 pieskaita 17?
Ziņa: