Augsts pulss lēna skrējiena laikā

Aizsāka Madara* 

Labdien!
Sieviete. 22 gadi. 56 kg, 168 cm
2 gadu jau cenšos ik pa laikam paskriet, taču sapratu, ka man iet kaut kā traki grūti.
Aizņēmos pulsometru, lai izprastu kā labāk trenēties, taču rezultāti mani pārsteidza.
lēna skrējiena laikā- 1 km 8 minūtēs, pulss uzleca uz 183, un grūti to "nosist" uz leju. centos veikt šos kardio treniņus, 5 min soļošana, 1 min lēns skrējiens, 1 min soļošana- atkārtojot darbību un beigās atkal soļot 5 min. Pulss tāpat lec uz 180 pusi.
Kā es to varu labot? kā veicināt izturību un zemu pulsu?
Jauku dienu vēlot,
Madara
Re: Augsts pulss lēna skrējiena laikā
30.05.2015 00:10
Tavs vidēji aritmētiskais max pulss ir ~198 tādēļ 183 nav nekas kritisks.
Runāt par to ka grūti nosist uz leju var tad, ja pēc apstāšanās (pilnīgas), 2-3min laikā, pulss nav atgriezies normā.
Neredzu ne MAZĀKO iemeslu, kapēc Tev jāskrien. Es vsp TIKAI soļoju, jo daru to brīva dabā un tad pulss lēkā nereāli un neesmu tik advancēts lai skrietu.

Lai dabūtu caurmērā lejā pulsu, ir pareizi jātrenējas. Turi pulsu treniņa laikā no 119-160 viss. Kaut vai rāpo, ja tā jādara, lai noturētu robežās.

20% cilvēku pulss ģenētiski ir augstāks. Aizej uz laboratoriju un uztaisi 1. veloergometriju 2. ehokardiogramu

Mazdakteri neklausi, viņam ir tendence visas par distrofiķēm uzskatīt un anrektiķēm. Normāls svars Tev, ja tas ir trenēts augums. Man pēc ĶMI it kā esot nāvīgi bīstams svars un tā jau daudz gadus :P Bet ar analizēm un izmeklējumiem viss kārtībā ;) Galvenais monitorēt sevi un uzklausīt ķermeni.

__________________________________________________________________________________________________
“Thinking is difficult, that’s why most people judge.”
Ko homeopātam nozīmē pludmale? Urīns D10
Re: Augsts pulss lēna skrējiena laikā
01.06.2015 20:08
Pievienojos Mateusam. Skriešana ir viena ļoti nepareiza lieta. Soļot,jā. Vīrieša un sievietes svars ir ļoti atšķirīgs jēdziens.
Te jāskatās hormoni,ēdienu kvalitāte. Sievietēm biežāk par vīriešiem ir osteoporoze. Tur tas āķis.
Lai saprāts un zināšanas.
Re: Augsts pulss lēna skrējiena laikā
02.06.2015 22:25
Patiesībā... no visiem kardio, visdrošākais ir distanču slēpošana/eliptiskais trenažieris.
Skriešana...
ar svaru līdz 75kg ir ok
ar svaru no 75-85 jau jūtama lielāka slodze locītavām
85-95kg skriet iesaka intervāliem un pa mīkstu segumu
virs 95kg, skriet neiesaka vispār

__________________________________________________________________________________________________
“Thinking is difficult, that’s why most people judge.”
Ko homeopātam nozīmē pludmale? Urīns D10
nu pag, tagad saintreģējāt, kapēc skriešana ir slikta? Dēļ slodzes uz ceļa locītavām?
Re: Augsts pulss lēna skrējiena laikā
15.10.2015 23:36
uzliekt sev niku dr. un uzdot tik fizioloģiski muļķīgu jautājumu...tas ir dīvaini :)
Slodze ir uz locītavām, skrimšļiem, saitēm, mugurkaulu (kopumā). Jo lielāks svars, jo lielāka slodze.

__________________________________________________________________________________________________
“Thinking is difficult, that’s why most people judge.”
Ko homeopātam nozīmē pludmale? Urīns D10
nē, neesmu ārsts, niks no dr. forums, bet tas nav tik svarīgi šobrīd.

tas tā kā loģiski, ka ir slodze, saprotams arī, ka ar lieko svaru nav ko skriet. Bet reāli pati par sevi tā skriešana ir ok?
Man gan ir divreiz vairāk gadu, svars 57kg/173. Visu mūžu vingroju (aerobika), bet pēdējos piecus gadus skrienu. Man arī pirmos 2 gadus bija ļoti grūti skriet, arī tagad skrienu īsas distances, ne vairāk kā 6 km, vasarā katru otru dienu, ziemā retāk, jo vakaros tumšs.
Bet es nepārtraucu skriet, jo man ļoti patīk, sāku mazāk slimot. Un ar laiku palika vieglāk, tagad 6 km varu noskriet bez problēmām.
Par osteoporozi - taisnība, ka vājām sievietēm tā ir. Taču sportu iesaka, lai stiprinātu kaulus. Staigāt netaisos, jo es nevadu mašīnu un tāpat visu laiku staigāju kājām.
Autore ļoti jauna, tāpēc es uzskatu, ka tas ir treniņu jautājums. Ik pa laikam - neskaitās, vajag skriet regulāri, kaut vai 2 km, bet katru otro dienu un pamazām palielināt distanci.
Re: Augsts pulss lēna skrējiena laikā
16.10.2015 10:30
skriešana ka tāda, ir ok ja nav nekādu locītavu slimību, vai piem krustenisko saišu vājums vai kas tamlīdzīgs. Ka arī piem mugurkaula slimniekiem nu NEKAD neieteiks skriet. Soļot ja ok, distanču slēpošana/eliptiskais trenažieris arī super, bet skriešana ir traumatiska. Veselam cilvēkam, ar normālu svari viss ok. Bet šķiet, ka retais basketbolists ir bez locītavu problēmām karjeras beigās - liels svars un skriešana, lekšana.

Nu un protams - jāseko pulsam :) Manu tempu vnm nosaka pulss nevis paša ambīcijas.
Re: Augsts pulss lēna skrējiena laikā
06.03.2016 13:04
Skriešana agri vai vēlu liek sevi manīt. Tas ir individuāli. Taisni staigāt cilvēks ir sācis salīdzinoši nesen. Mateus jau minēja.Tiek placināti kauli,starplikas. Protams tas neattiecas uz visiem. Svarīga ir ģenētika. Kādreiz man prasīju,lai sastādīt statistiku ar slimojošiem kustību balsta aparātam. Iznāca kaut kur tuvu 30 %.
Tāpēc ātra soļošana ar nūjām ,manuprāt, būtu tā labākā.
Autors:

Jūsu e-pasta adrese:


Tēmas nosaukums:


Surogātziņu novēršana:
Lūdzu izrēķiniet vienkārso matemātisko izteiksmi un ieraksties atbildi tam paredzētajā laukā. Tas ir lai novērstu automatizēto rīku iespeju rakstit ziņas forumā
Izteiksme: kāds ir rezultāts, ja 18 pieskaita 19?
Ziņa: